Odvážny plán - Elizabeth Camden, i527.net, 2021

14,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Odvážny plán

Aj keď Rosalinda a Nick vedú súkromnú vojnu proti náklonnosti, ktorú k sebe cítia, pevne stoja na opačných stranách v bitke, ktorá neovplyvní iba ich životy... Čítať viac

2. diel série
Empire State
Vydavateľstvo
i527.net, 2021
328 strán
5-6 hodín čítania

Aj keď Rosalinda a Nick vedú súkromnú vojnu proti náklonnosti, ktorú k sebe cítia, pevne stoja na opačných stranách v bitke, ktorá neovplyvní iba ich životy... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

14,90 €

Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 39 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Harry Potter: Čarodejnícky almanach - J.K. Rowling, Ikar, 2024

Viac o knihe

Ako biochemička pôsobiaca začiatkom dvadsiateho storočia v New Yorku doktorka Rosalinda Wernerová zasvätila svoj život križiackej výprave proti chorobám prenášaným vodou. Patrí k priekopníkom novej prelomovej technológie, ktorá zmení spôsob dodávania vody do každej domácnosti v meste – ale iba vtedy, ak sa jej podarí presvedčiť ľudí o zmysle svojej práce.
Nedávno vymenovaný komisár Newyorskej vodnej správy Nicholas Drake veľmi pochybuje o Rosalinde a metódach, ktoré používa tím jej spolupracovníkov. Keď sa s ňou počas súdneho sporu dostane do priamej konfrontácie, je zaskočený svojou reakciou na pôvabnú vedkyňu.

Aj keď Rosalinda a Nick vedú súkromnú vojnu proti náklonnosti, ktorú k sebe cítia, pevne stoja na opačných stranách v bitke, ktorá neovplyvní iba ich životy. Keď verejné pobúrenie vzrastie a Rosalinda sa stane terčom neznámeho nepriateľa, obaja súperi si uvedomia, že v hre je oveľa viac, než sa im kedy snívalo.
Čítať viac
Originálny názov
A Daring Venture
Počet strán
328
Väzba
pevná väzba
Rozmer
140×210 mm
Hmotnosť
444 g
ISBN
9788089822775
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
838479
Štýl
romantický, historický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
2. diel série
Empire State
Vydavateľstvo
i527.net
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Odvážny plán - Elizabeth Camden, i527.net, 2021
Posledná žena z rodu Moonovcov - Barbara Davis, AURORA, 2021
31,80 €

Hodnotenia

4,8 / 5

13 hodnotení

10
3
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

26.4.2023
Odvážny plán
Koľko námahy,odvahy a úsilia museli stáť boje za chlórovanie vody a to v záujme zdravia občanov, ktorí aj napriek tomu zmýšľali malomyseľne. To si dnes nevieme ani predstaviť, samozrejme vodu vnímame ako samozrejmosť čo ja sa po dvoch úžasných dielach inšpirovaných podľa skutočnosti od Elizabeth Camden na vodu dívam už inak,na jej význam v živote...a hlavnú postavu som si hneď veľmi obľúbila, jej silu, skromnosť, odvahu a bojovnosť. Čítať viac
6.9.2021
Už dlhšie som nečítala tak krásny historický príbeh, so zaujímavou zápletkou.
Hlavná hrdinka Rosalinda sa mi hneď zapáčila. Bola cieľavedomá a mala dobré úmysly. Nick mi zo začiatku nebol až tak sympatický, no potom sa prejavila jeho milá stránka. Nemôžem povedať, že bol počas celej knižky ukážkový muž, mal aj svoje chvíle, kedy ma hneval. Páčilo sa mi, ako boli rozvité aj rodiny hlavných hrdinov a ich spôsoby žitia.

Odvážny plán je nepriame (no zároveň aj priame, ako sa to vezme) pokračovanie knihy Nebezpečné dedičstvo, ktoré síce bolo perfektné, príbeh bol zaujímavý, zápletky takisto, no musím povedať, že Odvážny plán je ešte lepší. Autorka aj pripomenula nejaké veci, ktoré sa udiali v predošlom dieli, dokonca sa dej na chvíľu vrátil aj na miesto, kde sa odohrávala dôležitá časť v Nebezpečnom dedičstve.
Vyvíjanie vzťahu hlavných hrdinov nie je pomalé, práve naopak, a to ma aj prekvapilo. Páčili sa mi ich dialógy, postupné spoznávanie sa a aj keď mali medzi sebou jednu prekážku, celý čas som dúfala a tŕpla, či ju prekonajú.
Máme tu hlavnú zápletku, ktorá si týka zdravej a čistej pitnej vody, čo nie je až tak ďaleko ani od reality. Téma má jednoznačne zaujala. Plynulosť a vývoj deja je skrátka taký, že sa pri ňom nenudíte. Každá jedna strana ma bavila.
Rosalindina minulosť, ktorá sa spomína celú prvú polovicu knihy, no nie je ozrejmená, ma nútila čítať stále ďalej a ďalej. Tak strašne som chcela vedieť, čo sa jej stalo a bola som prekvapená, keď som sa to cca v polovici knihy dozvedela. V knihe je viac takýchto vecí, na ktoré buď čakáte, že sa stanú, alebo iba očakávate a predvídate, a práve to ma nútilo stále čítať a neodkladať knihu.

Touto knižkou od autorky určite nekončím. Zo všetkých týchto historických románov od vydavateľstva i527 mi najviac sadla jej tvorba. Milovníci týchto historických kníh, nenechajte si ujsť tieto dve spomínané diela.
Čítať viac
12

Všetky recenzie nájdete na mojom bookstagrame: papierovy_svet :)

Nella Kubišová
Overený zákazník
19.8.2021
Už v prvej knihe sme mali možnosť nahliadnuť do života jednej silnej ženy, ktorá bojovala s ranami osudu a vyšla z nich víťazne. Preto som vedela, že aj táto kniha sa bude niesť v podobnom duchu a nemýlila som sa.

Mohli sme nahliadnuť do verne vyobrazeného obdobia, v ktorom nemali ženy rovnaké práva, aké majú dnes, ale naopak boli odsúvané na vedľajšiu koľaj a pokladané za menejcenné. Nikto v tej dobe nebral ich názor vážne a to robili veľkú chybu, pretože ako sme mohli zatiaľ v tejto sérii vidieť, niekedy sú dokonca lepšie ako samotní muži.

V tejto časti sme sa pozerali na príbeh Lucynho brata Nicka. Príbeh bol zameraný najmä na to, ako sa v tomto období prijímali potenciálne vedecké pokroky a aj na znečistenie pitnej vody.
Musím povedať, že okrem toho, že to bola veľmi zaujímavá kniha a aj príbeh bol pojatý dobre. Veľmi sa mi páčilo to, že zároveň som sa učila aj niečo nové a pozreli sme sa zbližša na niektoré historické udalosti.

Rosalindu, našu hlavnú postavu, som takpovediac obdivovala. O svojich rodičov prišla nešťastnou náhodou, avšak práve to podnietilo jej boj o očistenie vody. Na ženu v tomto období to bol naozaj odvážny plán a naozaj strastiplný, nikto jej to neplánoval uľahčiť, pravdepodobne aj kvôli jej pohlaviu. Napriek tomu bola ale vytrvalá a zapálená pre to, čo naozaj chcela dosiahnuť a za to ju obdivujem.

Nick sa od prvej knihy v tejto sérii posunul niekde inde. Už nie je z neho obyčajný inštalatér, pretože z tejto pozície by pravdepodobne neurobil také zmeny vo svete, ako z tej aktuálnej. Som rada, že tak vyrástol a zažil skutočné nástrahy sveta, ktoré ho vybrúsili ako diamant.

Mala som pocit, že od prvej knihy mal dej trošku menší spád a čítalo sa mi to o niečo ťažšie. Pravdepodobne preto, lebo dej knihy som si poriadne nepamätala, pretože hneď po nej bola vydaná veľmi podobná kniha a podobným dejom.
Nemusíte sa báť, nadväznosť tam nie je veľká, avšak ja som s tým mala trošku problémy a tiež sa mi miestami nedalo poriadne začítať.

Avšak aj napriek tomu hodnotím knižku pozitívne a určite odporúčam prečítať si všetkým, ktorých zaujíma problematika 20. storočia.
Čítať viac
15

Som knihomoľ, učiteľ, spisovateľ, recenzent, korektor... písmenká a príbehy mám jednoducho v krvi :)

Marek Zákopčan
Overený zákazník
15.8.2021
Zvíťazí láska alebo vedecký pokrok?
Elizabeth Camdenová sa vo svojich dielach zameriava na pestré osudy silných žien, vháňaných do často na pohľad neriešiteľných situácií. Vždy sa však dokážu vyrovnať s nástrahami osudu a vyjsť z nich víťazne. Väčšinou. Život totiž nebol - a nie je - prechádzka ružovou záhradou a autorka sa usiluje preniesť na čitateľa autentickosť minulých dôb. Odvážny plán predstavuje biochemičku Rosalindu Wernerovú, ktorej poslaním sa stal boj proti chorobám prenášaných vodou. Motív pitnej vody v New Yorku bol okrajovo spomenutý aj v úvode série s názvom Nebezpečné dedičstvo. Nečudo, hrdina aktuálnej novinky je bratom pôvodnej protagonistky Lucy, čím sa knihy pekne prepájajú a poskytujú celistvejší pohľad na prostredie aj konkrétne osoby. Autorka si zvolila pomerne náročnú tému, ale zvláda ju s ľahkosťou a šarmom jej vlastným. Prostredníctvom fiktívneho príbehu poukazuje na reálne problémy, ktorým čelili ženy v snahe preraziť vo svete, kde dominovali muži. Autorka si očividne dáva záležať s prípravou na písanie, aby čitateľom poskytla všestranný zážitok. Nestane sa z vás síce expert na biochémiu a problematiku chorôb plynúcich z vodovodných potrubí, no dokážete jej porozumieť aspoň v takej miere, aby ste sa nestrácali v príbehu a motivácii postáv. Čítať viac
Jana Š.
Neoverený nákup
10.8.2021
Pekný príbeh, akurát oproti predchádzajúcemu príbehu trosku slabší spád. Človek sa ale dozvie aj nové skutočnosti, na ktoré bežne nenarazi. Napr. o úprave a chlorovani pitnej vody, na pozadí ale aj o tom, ako ľudia prijímajú pokrok a zmeny. Čítať viac
knizny_blond
Neoverený nákup
3.8.2021
Zamýšľali ste sa nad tým čo predchádzalo tomu, aby ste mohli bez obáv piť vodu z kohútika?
?
Kniha Odvážny plán takéto myslenie predostiera. Prečítala som prvé strany a vedela som,že to bude skvelé čítanie. Výborný, fakticky náročný nápad na spracovanie. Aj keď je samotný príbeh fiktívny,máme tu dve postavy, ktoré skutočne žili. Krásna Rosalinda ňou nie je...
Je to však bojovníčka a snaží sa so svojim tímom nájsť rýchlu, efektívnu a hospodárnu formu čistenia vody. Túto cestu si vybrala “vďaka” nešťastnej udalosti, ktorej podľahli jej milujúci rodičia. Na ženu v tom období je to naozaj odvážny plán.
Rosalinda tým predstavuje silnú ženu na počiatku 20.storočia bojujúcu za verejné zdravie. Vie,že nie len soľ je nad zlato, ale aj voda je nad...všetko. Pri pláne získať čo najviac ľudí na stranu fungujuceho plánu čistenia vody, stretne Nicka. Je to charizmatický, bohatý a napriek tomu stále pokorný vdovec. Iskra medzi nimi vyskakuje aj pomedzi riadky v knihe. No, osud sa s Rosalindou nezahrával už v minulosti a tak ju nenecháva byť šťastnou ani neskôr. Ale Nick by to mohol napraviť... Aj keď vo forme čistenia vody vedú protichodný názor.
Ale práve kvôli tomuto scenáru, autorkinmu štýlu písania a každému hrdinovi si ma kniha získala.
Keby nie sú povinnosti mám ju prečítanú maximálne na dve posedenia. Pretože byť ponorená na začiatku 20.storočia a riešiť vážny problém v prospech ľudí a ďalšie generácie, naozaj stojí za to.
Čítať viac
17
Overený zákazník
2.8.2021
Odvazny plan
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Ste vďační, že žijete v dnešnej dobe?

Ja som ozaj vďačná za čistú a teplú vodu priamo z kohútika, za splachovací záchod, aj za množstvo úžasných vecí, ktoré objavili múdre hlavy.
Zbožňujem rozprávku Mať tak o koliesko viac, ako aj Velikáni dejín. Už ste o tých rozprávkach počuli? Určite si ich pozrite, dozviete sa z nich kopec zaujímavostí.

Elizabeth Camden - Odvážny plán (#recenzia)

Autorka opäť nesklamala. Slová som plynule hltala jedno za druhým a ponárala sa do zaujímavého sveta biochémie, lásky, intríg aj boja za právo pre vsetkých zabezpečiť čistú pitnú vodu.
Začiatky 20.storočia sa niesli v znamení smrti. Ľudia húfne zomierali na choleru a týfus, ako aj iné bateriálne choroby, ktoré sa vyskytovali vo vode.
Stačil pohár vody a človeku mohol byť osudný.
Keď malej Rosalinde a Gusovi zomreli rodičia na tú zákernú chorobu rozhodla sa, že svoj život zasvätí pomoci druhým a zabezpečí pre ľudí zdravú pitnú vodu. A tak vyštudovala biochémiu a bola jednou z mále žien, ktoré sa týmto mohli popýšiť.

Nick sa zmenil. Z milučkého chlapa, ktorým bol v prvom diely, musel vyrásť a vo svete podlých a zákerných ľudí, ktorí mali peňazí ako pliev už celkom dobre plával, no nežil ako boháč a rozhodne sa tak nesprával. Najradšej by sa vrátil k svojej inštalatérskej robote, ale vedel, že tam toho veľa nezmení. A tak stúpal kariérne vyššie.

Nick a Rosalinda stáli na opačnej strane barikád. Kým ona chcela docieliť chlórovanie vody, lebo to malo vynikajúce a bez vedľajších účinkov dokázateľné výsledky, Nick bol za to, aby filtrovali postarom, pretože vede nerozumel a neveril. A tak sa dve osoby zapálené pre vec stretli a preskočila medzi nimi iskra. Samozrejme, nebú to mať ľahké, ale dobro nakoniec predsalen zvíťazí.

Krásny, romantický príbeh plný aj relevantných faktov, skvelých intelektúalnych postáv, s akurátnou dávkou humoru a romance, ale aj šokujúcich rodinných drám. Proste dokonalý knižný zážitok.
Čítať viac
26
Overený zákazník
2.8.2021
Opäť v rodine Drakeovcov. Po dlhom čase sme mohli znova nazrieť do života známej rodiny, kde sa dej tentokrát zameral na Nicka, ktorého postava ma upútala už v predchádzajúcej časti série.

Páčilo sa mi, ako autorka celý dej krásne rozbehla a zbytočne jednotlivé scény nenaťahovala. Čítalo sa to oveľa rýchlejšie a celý príbeh na mňa pôsobil svižným tempom. Kniha čoraz viac naberá na tajomnosti, akcii a nechýbajú ani vtipné momenty a dialógy medzi (nielen) hlavnými postavami. Tie si ma získali a každou stranou mi k srdcu prírastli viac. Potešilo ma aj stretnutie už známych postáv Lucy a Colina.
Hrdinka Rosalinda bola opísaná ako múdra, vzdelaná žena a snaží sa bojovať za niečo, čo jej v minulosti vzalo blízkych ľudí. Páčila sa mi jej vytrvalosť a sila, ktorou celý príbeh posúva vpred. Ide z nej príjemná a pozitívna energia.

Pri čítaní som miestami mala zimomriavky z odohrávajúcich sa zvratov, ktoré som nedokázala odhadnúť a s napätím sledovala ako sa celý tento príbeh vyvíja. Bolo to naozaj pútavé čítanie.

Chválim aj autorkin štýl opisovania jednotlivých situácií, postáv a prostredia. Lepšie sa chápali jednotlivé pocity postáv a momenty, ktorým museli následne čeliť.
Knihu vám odporúčam a verím, že sa vám bude páčiť rovnako ako mne.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Zaujímavý pohľad na medzník v dejinách, o ktorom sa často nehovorí... Fanúšikom Roseanny Whiteovej sa táto kniha bude určite páčiť.“- Christian Market

„V písaní príbehov z progresívnej éry Elizabeth Camdenová jednoducho nemá konkurenciu. Jasne definované postavy, pôsobivo vykreslené prostredie a fascinujúca história sú typickými znakmi jej tvorby a toto všetko ponúka svojim čitateľom aj vo svojom druhom románe zo série Empire State... Spájajú sa vášnivé bozky, prelomové vedecké objavy a vzostupy aj pády spoločnosti progresívnej éry a vytvárajú dojemný a zároveň strhujúci príbeh.“ - RT Book Reviews

„Kvalitné historické romány sa ťažko zháňajú, a preto si tvorbu Elizabeth Camdenovej veľmi vážim. Dokáže spojiť skutočný príbeh s ľúbostnou tematikou, je naozajstnou majsterkou svojho remesla... Inšpiratívny faktor príbehu je jednoduchý, úprimný a časovo sa zhoduje s obdobím, v ktorom sa odohráva. Čitateľa zbytočne neunavuje ani nepoučuje. Odvážny plán je očarujúci príbeh o tom, ako si láska hľadá cestu medzi nesúrodými osobnosťami a snami... Knihu odporúčam každému milovníkovi historických románov, v ktorých sa navzájom prepletajú romantika a skutočné historické udalosti.“- All About Romance

„Camdenovej najnovší inšpiratívny román je zasadený do obdobia takzvaného zlatého veku na prelome 19. a 20. storočia a jeho príbeh sa odohráva v New Yorku. ... Camdenovej príbeh, oživený komplikovanými rodinnými vzťahmi a nebezpečnými nepriateľmi, vychádza z priekopníckej práce doktora Johna Leala v Jersey City, New Jersey, začiatkom dvadsiateho storočia, ktorej cieľom bolo vykoreniť choroby prenášané vodou.“ - Booklist


„Camdenová, držiteľka cien Christy a RITA, čerpá zo skúseností, ktoré nadobudla ako akademická knihovníčka, a v tomto dramatickom historickom románe uvádza autentické podrobnosti o boji za čistú vodu, ktorý prebiehal v New Yorku začiatkom 20. storočia. Živý dialóg dodáva vývoju postáv a príbehu rýchly spád. Odporúčame milovníkom historických románov a čitateľom, ktorým v knihách ide najmä o postavy a napínavú zápletku.“ - Library Journal

Elizabeth Camden

Čítať viac

Vydavateľstvo i527.net

Čítať viac
Kúpte spolu
Odvážny plán - Elizabeth Camden, i527.net, 2021
Posledná žena z rodu Moonovcov - Barbara Davis, AURORA, 2021
31,80 €

„Literatúra už existuje. Úlohou spisovateľa je vymyslieť realitu.“

Kniha, ktorá sa stane - Daniel Hevier, 2009
Kniha, ktorá sa stane
Daniel Hevier