Stroskotanec v Cornwalle - Julie Klassen, i527.net, 2021

15,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Stroskotanec v Cornwalle

Po smrti rodičov sa Laura Callawayová zmieta vo víre nezodpovedaných otázok. Žije teraz so strýkom a s jeho kritickou manželkou v Severnom Cornwalle, kde sa však cíti ako... Čítať viac

4,5 55 hodnotení
Vydavateľstvo
i527.net, 2021
376 strán
5-6 hodín čítania

Po smrti rodičov sa Laura Callawayová zmieta vo víre nezodpovedaných otázok. Žije teraz so strýkom a s jeho kritickou manželkou v Severnom Cornwalle, kde sa však cíti ako stroskotanec... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

15,90 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 49 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Rozhovory o vesmíre - Norbert Werner, Samuel Kováčik, N Press, 2024

Viac o knihe

Po smrti rodičov sa Laura Callawayová zmieta vo víre nezodpovedaných otázok. Žije teraz so strýkom a s jeho kritickou manželkou v Severnom Cornwalle, kde sa však cíti ako stroskotanec, a hoci by sem rada patrila, je si vedomá toho, že ju miestni medzi seba neprijímajú. Toto vetrom bičované cornwallské pobrežie je známe častými stroskotaniami, pri ktorých sa námorníci len zriedkavo zachránia. Zatiaľ čo rozkrádači vrakov tu dychtivo striehnu na čokoľvek cenné, Laura sa snaží nájsť stopy vedúce k utopeným, aby mohla kontaktovať pozostalých a vrátiť nájdené predmety ich právoplatným majiteľom.

Keď po stroskotaní lode more vyvrhne na breh muža, Laura v snahe zachrániť ho musí bleskurýchle konať, pretože miestny pašerák je odhodlaný muža zničiť. Počas starostlivosti o cudzinca Laura s ošetrovateľkou zo susedstva objavia na mužovom tele nezvyčajné rany, a hoci hovorí precíznou, kultivovanou angličtinou, jeho prízvuk im pripadá zvláštny. Na breh sa vyplavia ďalšie predmety a Laura si čoskoro uvedomí, že muž nie je tým, kým sa zdá byť. Dôkazy svedčia proti nemu, no pre Lauru predstavuje jedinú šancu, ako zistiť pravdu o osude svojich rodičov. Nájde odpovede, ktoré hľadá, aj napriek nebezpečenstvu číhajúcemu z každej strany a iskre, ktorá sa medzi nimi nečakane vznieti?
Čítať viac
Originálny názov
A Castaway in Cornwall
Počet strán
376
Väzba
pevná väzba
Rozmer
145×210 mm
Hmotnosť
495 g
ISBN
9788089822737
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
838499
Štýl
historický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
i527.net
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Stroskotanec v Cornwalle - Julie Klassen, i527.net, 2021
Kaviareň U anjela: Nové časy - Anne Jacobs, Marie Lamballe, Aktuell, 2021
31,80 €

Hodnotenia

4,5 / 5

55 hodnotení

36
14
3
2
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

20
Overený nákup
3.1.2023
J.Klassen patrí medzi moje top autorky, ale pri posledných dvoch knižkách, a toto je jedna z nich, som mala pocit akoby sa vytratilo jej čaro, ktoré som tak milovala v jej predchádzajúcich dielach.
Avšak to neznamená, že som si ani tento raz príbeh neužila. Užila a čítalo sa to doslova samo. Obľúbila som si postavy, ktoré som si obľúbiť mala a neznášala som tie, ktoré neznášať mala.
Príbeh, ako je pre Julie Klassen charakteristické, ponúka dobrodružstvo, tajomstvá, nebezpečie, ale aj romantiku. A predsa mi tam stále niečo chýbalo. Akási iskra a napätie medzi hlavnými postavami. Ano, fandila som im a usmievala sa pri ich spoločných momentoch, ale chcelo by to niečo viac. Niečo na čo som bola zvyknutá z predchádzajúcich kníh.
Čítať viac
25.4.2022
Pútavý príbeh z Cornwallu
Táto kniha bola veľmi príjemným odreagovaním z každodenného života. Vždy som sa na ňu po práci veľmi tešila, aj keď to nebola jedna z tých kníh, ktoré by som prečítala na jeden hlt.
Príbeh bol príjemný, romantický, veľmi mi to pripomínalo POLDARK sériu.
Chýbalo mi možno viac romantických zápletok, no dobrodružstva tam bolo tak akurát. Táto kniha bola presne tým - v pozitívnom slova zmysle -čo sa dalo od tejto autorky očakávať. Nenudila som sa. Celkom príjemné čítanie.
Čítať viac
Michaela Olejníková
Overený nákup
3.3.2022
Je dobrá
Síce jednoduchšia ale dobrá - či už ako je napísaná aj dej samotný. Trochu predvídateľná, ako bolo povedané ak v iných recenziách. Ale aj po viacerých obzeraniach v kníhkupectve (tým myslím aj začítanie sa) bolo čo objaviť (pre istotu vždy si prečítam kúsok z rôznych častí). Pre tých, čo majú radi históriu aj romantiku odporúčam a asi sa k nej pokojne zas vrátim. Čítať viac
11

Myslím, že som klasický knihomoľ :D. Rada sa ponorím do deja natoľko, že nevnímam vlastnú realitu. Je to jedna z mojich najobľúbenejších foriem oddychu. Prečítam si klasiku, občas niečo romantické, avšak mojou vášňou je fantasy.

Adriána Konrádová
Overený zákazník
7.2.2022
Príjemné víkendové čítanie. Nemôžem povedať, že by sa kniha zapísala medzi moje najobľúbenejšie, avšak bola napísaná naozaj zaujímavo. Dej bol síce dosť predvídateľný, no to knihe na pútavosti ubralo len málinko. Za mňa pekný príbeh, odporúčam. Čítať viac
wiwuska
Neoverený nákup
12.1.2022
romantický príbeh
Romantický príbeh osadený v prostredí búrlivej prírody pobrežného Cornwallu, spomínané miesta som si vyhľadávala aj na fotkách, čím čítanie dostalo iný rozmer. Sympatické hlavné postavy, zaujímavý námet, pútavé čítanie. Pre mňa patrí príbeh medzi top 3 príbehy od Klassenovej. Čítať viac
1.1.2022
Kniha ma zaujala svojou krásnou obálkou a tým, že príbeh je zasadený do Cornwallu - miesta, ktoré by som veľmi chcela navštíviť. Aj keď je pri tomto žánri kníh bežné, že už na začiatku čitateľ vytuší ako sa príbeh skončí, nič to neubralo z napätia, ktoré autorka vyvolala rôznymi zápletkami v knihe. Príbeh mal spád, takže kniha sa mi čítala pomerne ľahko a rýchlo. Na začiatku každej kapitoly bol nejaký úryvok či už z historických kníh o Cornwalle alebo novín. Bolo vidieť, že autorka si dala záležať na prieskume pred písaním románu a do príbehu vsunula geografické i historické fakty o miestach kde sa príbeh odohráva. Zasadila ich tam nenútene, stali sa prirodzenou súčasťou knihy, a teda okrem romantického príbehu som sa ako bonus naučila aj niečo nové. Musím tiež pochváliť slovenský preklad, nenarazila som na preklepy ani gramatické chyby, čo sa už v slovenských prekladoch pomaly stáva pravidlom. Jazyk v dialógoch bol prirodzený aj keď sa dej odohrával na začiatku 19. storočia a pri opisoch jednotlivých miest som si ich veľmi ľahko vedela predstaviť. Jednu hviezdičku som strhla za to, že príbeh bol pre mňa prirýchlo ukončený oproti zvyšku knihy kde bolo vždy všetko do detailov vysvetlené a uvítala by som ešte zopár strán na konci, aby to nepôsobilo uponáhľane. Čítať viac
5.12.2021
Od tejto knižky som nemala nijaké očakávania, no dúfala som, že keď je knižka takáto krásna zvonku, musí byť aj zvnútra, a bolo to tak.

Hlavná hrdinka Laura mala všetky dobré vlastnosti, no v popredí bola určite dobrosrdečnosť a láskavosť. Bola mi sympatická od začiatku. Páčilo sa mi, ako sa od ostatných odlišovala.
Alexander mi bol sympatický, obľúbila som si ho a priala mu len to dobré.
Kniha nemá nijaký dlhý začiatok, autorka hneď zaujala zoznámením sa s postavami, ktoré mali rozličné charaktery. Niektoré som si obľúbila, iné mi zas vôbec neboli sympatické a už od začiatku som vedela, že ich nebudem mať rada. Dej plynul v dobrom tempe, nemala som žiadne výhrady. Stále sa tam dialo niečo, čo ma bavilo a lákalo čítať ďalej. Bola som zvedavá, ako bude príbeh každou kapitolou pokračovať.
Koniec bol aj napínavý, aj dojímavý, no ako je zvykom pri týchto historických románoch, aj krásny. V tomto prípade sa tam stala aj jedna celkom originálna vec, ktorá sa mi veľmi páčila.
Ak sa vám páčia knižky tohto žánru, určite nevynechajte ani túto.
Čítať viac
Martinus
11

Ahoj, ak sa práve pozeráš na tento profil, skús si prezrieť aj moje odporúčania v čitateľských kolekciách. Možno nájdeš niečo čo ťa zaujme alebo sa na niektorých vybraných tituloch z týchto kolekcií perfektne zhodneme!

Adriána Hasková
Overený zákazník
17.11.2021
Príjemné romantické čítanie
Každý milovník jemnej romantickej linky v historických románoch si príde na svoje. Julie Klassen má dar písania a riadkami tohto príbehu sa jej podarilo preniesť ma do Cornwallu k dobrosrdečnej Laure, ktorá po dlhých rokoch nájde to, čo jej chýbalo - pocit domova. Stroskotanec z Cornwallu je písaný jednoduchým, no zato príjemným štýlom, a autorkou zvolenými mnohými predvídateľnými informáciámi, ktoré nám zároveň po kúskoch odkrýva, čiže sa nejedná o šokujúce zvraty, ktoré by čitateľa odrovnali.
Čo mi ale trošku v tomto príbehu po niekoľkých stranách vadilo, boli pasáže preplnené mnohými šťastnými náhodami, ktoré ma, žiaľ, rušili. Postáv tu bolo viac, avšak hlavní hrdinovia mi úprimne sadli a páčili sa mi, keďže ich charaktery a postoje sa mi do celého príbehu hodili a najradšej som čítala ich dialógy a myšlienky jedného na druhého.
Kúštik humoru, romantika, dobrota, nebezpečenstvo, pašeráctvo, zrada a istá dávka dobrodružstva tvoria túto knihu, ktorú odporúčam všetkým milovníkom Julie Klassen. Ak však máte v obľube príbehy, ktoré sú opradené tajomstvami a zároveň v nich hľadáte jemnú romantiku, odporúčam vám siahnuť po knihe Tajomstvo Pembrooke Parku, od tejto autorky.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Divoké cornwallské pobrežie oplýva nebezpečenstvom, ale aj romantikou. Román Stroskotanec v Cornwalle predstavuje dokonalé stmelenie intríg s nežnými momentmi a aj preto sa stal mojím najobľúbenejším Klassenovej románom.“ – Michelle Griepová, úspešná autorka a víťazka Christy Award

Julie Klassen

Čítať viac

Vydavateľstvo i527.net

Čítať viac
Kúpte spolu
Stroskotanec v Cornwalle - Julie Klassen, i527.net, 2021
Kaviareň U anjela: Nové časy - Anne Jacobs, Marie Lamballe, Aktuell, 2021
31,80 €

„Keď som nemal čo stratiť, dostalo sa mi všetkého. Keď som prestal byť tým, kým som bol, našiel som sám seba. Keď som spoznal poníženie, a napriek tomu som kráčal ďalej, pochopil som, že si môžem slobodne vybrať osud.“

Záhir - Paulo Coelho, 2008
Záhir
Paulo Coelho