Kaviareň U anjela: Nové časy - Anne Jacobs, Marie Lamballe, Aktuell, 2021

15,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Kaviareň U anjela: Nové časy

Príbeh dynastie majiteľov obľúbenej kaviarne vo víre udalostí 20. storočia

Druhá svetová vojna sa skončila a kaviareň U anjela, kedysi miesto stretávania významných osobností mesta, zostala akoby zázrakom ušetrená. Keď však Hilda Kochová a jej matka... Čítať viac

1. diel série
Kaviareň U anjela
Vydavateľstvo
Aktuell, 2021
368 strán
5 hodín čítania

Druhá svetová vojna sa skončila a kaviareň U anjela, kedysi miesto stretávania významných osobností mesta, zostala akoby zázrakom ušetrená. Keď však Hilda Kochová a jej matka Elsa chcú podnik znovu otvoriť, mladý mier narušia prvé konflikty... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

15,90 €

Na sklade 2 ks
  • Osobný odber 22. 5.
  • Na vašej adrese 22. 5.

Osobný odber

Kníhkupectvá
22. 5.
balíkovo
22. 5.
AlzaBox
22. 5.
Packeta
22. 5.
Slovenská pošta
(na poštu)
22. 5.
BalíkoBOX
22. 5.

Doručenie na adresu

Kuriér Packeta HD
22. 5.
Kuriér GLS
22. 5.
Slovenská pošta
(na adresu)
22. 5.

Dostupné v 45 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Rozhovory o vesmíre - Norbert Werner, Samuel Kováčik, N Press, 2024
Kaviareň U anjela: Nové časy - Anne Jacobs, Marie Lamballe, Aktuell, 2021
15,90 €

Viac o knihe

KAVIAREŇ S BOHATOU TRADÍCIOU - STATOČNÁ RODINA - ZAKÁZANÁ LÁSKA

Wiesbaden 1945.
Mladá Hilda nevie uveriť svojmu šťastiu. Vojna sa skončila a kaviareň U anjela zostala ako zázrakom neporušená. Napriek všetkým prekážkam chce, aby sa tento rodinný podnik znovu stal obľúbeným miestom stretávania významných osobností, ako to bolo v minulosti. Čoskoro sa však vyskytnú prvé konflikty.
Keď do kaviarne príde krásna mladá žena a predstaví sa ako jej sesternica Luisa, vzbudí to u Hildy nedôveru. Kto je táto záhadná Luisa, ktorá sa do Wiesbadenu pretĺkla až z Východného Pruska? Narastajúca rivalita medzi obidvoma ženami narúša harmonickú atmosféru v kaviarni. Napokon však Hilda a Luisa zistia, že majú čosi spoločné: tajomstvo z vojnových čias, ktorého sa neprestali obávať...
Čítať viac
Originálny názov
Café Engel
Počet strán
368
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
145×227 mm
Hmotnosť
673 g
ISBN
9788089873326
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
805299
Štýl
historický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Nemecko
1. diel série
Kaviareň U anjela
Vydavateľstvo
Aktuell
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Kaviareň U anjela: Nové časy - Anne Jacobs, Marie Lamballe, Aktuell, 2021
Kaviareň U anjela 2: Osudové roky - Anne Jacobs, Marie Lamballe, Aktuell, 2022
33,80 €

Hodnotenia

4,3 / 5

15 hodnotení

8
3
4
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

17

Rada čítam akýkoľvek žáner. Moje recenzie nájdete na @recenzienika Alebo FB Nika Vachová.

Nikola Krajčovič Krajčovič
Overený zákazník
25.3.2024
#kaviarenuanjela #annejacobs @aktuellvydavatelstvo

Čakala som, že to bude iný príbeh. Podľa názvu som si myslela, že idem do románu, ktorý bude jednoduchý a oddychový. Omyl. Prekvapila ma a dej začína v čase vojny, kedy neboli isté nič. Príbeh rozpráva viac hlavných postáv a tak sme vedeli kde sa práve nachádzajú a čo prežívajú. Objavili sme sa v zajatí, v táboroch, ale aj na úteku pred Rusmi.

Kaviareň bola vždy útočiskom pre priateľov, umelcov, ale po vojne keď nebolo ani na chlieb, kávu či čaj sa kaviareň stavia ťažko ale isto na nohy...

Je to príbeh, ktorý ma chytil za srdce, pretože sa odohrava v čase vojny a v povojnovom čase. Nechýba ani romantická linka, ktorá tu bola slabšia, za to významná, pretože aj tá vám vženie slzy do očí.

K začiatku. Je naozaj zaujímavé čítať o osudoch, ale bolo ich veľa. Kým som si zvykla kto je kto, ubehlo veľa stránok. A ten začiatok bol veľmi silný. Potom akoby sme kĺzali niekde po povrchu a o každom sa dozvedáme postupne. Na začiatku sme sa dokonca vracali v čase. Kde Hilda je už napr. v marci, Hainz ešte len v januári a pod. Začiatok naozaj veľmi lietal. Kto má však rád jemné vojnovo a povojnové príbehy, je tu opísaný čierny trh, ako sa žilo s americkými vojakmi...vyskúšajte.

Kaviareň u Anjela je séria a tak trošku dúfam, že v ďaľších častiach pôjdeme viac do hĺbky. Prvá časť je akokeby ukončená, kto by nechcel ísť do ďaľších a len vyskúšať autorku a jej štýl.

Ďakujem vydavateľstvu za zaslanie.

#recenzianika #vojna #kaviarne #rodinnasaga #povojnoveobdobie
Čítať viac
29.1.2023
Názor čitateľa
Kaviareň U anjela bola pre mňa veľkým prekvapením. Podľa anotácie som očakával skôr ľahší príbeh o budovaní kaviarne s trochou romantiky. Bol som dosť rozladený, keď som zistil, že to tak vôbec nie je. Prvé kapitoly obsahujú pomerne veľké skoky v čase a zobrazujú život nemeckého obyvateľstva tesne pred 2. svetovou vojnou.
Na jednu stranu bolo zaujímavé preniknúť do mentality vtedajšej spoločnosti, na druhú stranu som sa do knihy akosi nevedel skutočne začítať. Postupne sa dostávame na koniec vojny a pribúdajú postavy, a kapitoly písané z ich pohľadu. Máme možnosť čítať z pohľadu vojaka na fronte, ukrývajúcej sa židovky, ženy, ktorá uteká z obsadeného mesta, francúzskeho väzňa a aj z pohľadu Hildy, ktorá sa snaží prežiť v zbombardovanom meste. Myslím, že tu presne platí, že menej je niekedy viac. Príbehy kĺžu skôr po povrchu a do nejakej väčšej dejovej či emocionálnej hĺbky sa veľmi nedostaneme. Mrzí ma, že kniha ostala kdesi na pomedzí medzi oddychovou a vojnovou literatúrou.
Ak uvažujete nad knihou o druhej svetovej vojne, ale bojíte sa brutálnych scén, táto by mohla byť tou správnou voľbou. Atmosféru to malo aj hlavná hrdinka Hilda bola sympatická, ale do pokračovania tejto série nepôjdem. Rozhodne však autorke dám ešte šancu.
Čítať viac
18.8.2022
Kaviareň u Anjela: Nové časy
Pekný príbeh s nádychom romantiky. Avšak aj s drámou a utrpením ľudí na konci 2. svetovej vojny. Príbeh odohrávajúci sa v posledných mesiacoch vojny, s opismi utrpenia na každej strane. Ale aj príbeh o vzájomnom priateľstve, podpore, humanizme.
Konečne príbeh s opisom osudov ľudí žijúcich v Nemecku a Nemcov v tomto období. Že nie všetci Nemci podporovali režim, nie všetci chceli a súhlasili s vojnou, s vyhláseniami režimu. Ale pre záchranu vlastných životov a životov rodiny mlčali.
Predovšetkým sledujeme osudy majiteľov kaviarne, ich priateľov, obyvateľov mesta, návštevníkov ...
Odporúčam.
Čítať viac
Silvia Ukropová
Overený zákazník
12.5.2022
Krásna kniha
Mňa kniha zaujala svojou povojnovou tematikou. A väčšina knihy sa odohráva v Nemecku, takže to bol zaujímavý príbeh. Niekto tu písal, že je to zlý preklad. Vôbec nesúhlasím. Za mňa krásna kniha. Čítať viac
15

Som knihomoľ, učiteľ, spisovateľ, recenzent, korektor... písmenká a príbehy mám jednoducho v krvi :)

Marek Zákopčan Zákopčan
Overený zákazník
31.12.2021
Vzkriesenie bohémskej kaviarne
Anne Jacobsová, píšuca pod pseudonymom Marie Lamballe, sa podujala priblížiť osudy nemeckej rodiny po skončení vojny s využitím viacerých dobových súvislostí a myšlienok. Séria Kaviareň U anjela ponúka spoločenskú tematiku, rodinnú ságu i romantiku, prostredie útulného podniku v kúpeľnom meste je navyše skvelým prostriedkom na vybudovanie mnohých kontrastov aj zdôraznenie potreby vrátiť svet do správnych koľají. Na obraze zápasu príbuzenstva o prežitie v povojnových časoch sa rozohráva množstvo väčších i menších ľudských drám... Základ deja, postavený na troskách roka 1945, je skvelým východiskom pre vykreslenie pestrých charakterov. Každá postava je čímsi špecifická, zasadenie do neistej doby je zdrojom odlišných názorov aj v úzkej komunite ľudí a ich opodstatnenie sa podarilo Marie Lamballe opísať veľmi trefne. Hoci ako čitateľ nemusíte s niekým súhlasiť, dokážete porozumieť jeho motivácii. Rovnako je na tom samotná Hilda, zdôrazňujúca ideu vzájomnej pomoci a podpory bez ohľadu na štátnu či náboženskú príslušnosť. Vzhľadom na národnostnú koláž sa príbeh neodohráva iba v spomenutom meste, ale aj vo Francúzsku, v zajateckom tábore či na cestách s utečencami. Autorka sa (úspešne) snaží dotiahnuť do konca naznačené motívy, dej však nie je prehnane nabitý, plynie ustáleným tempom, pričom obsahuje minimum hluchých miest. Nové časy sú dielom o nádeji, návratoch, znovuobjavení seba samého a nachádzaní odpovedí na existenčné otázky. Cieľ - dosiahnutie vnútorného pokoja a spokojnosti - však majú niektorí ešte ďaleko pred sebou a dopracovanie sa k nemu môže byť sprevádzané bolesťou a smútkom... Čítať viac
Tim
Neoverený nákup
30.11.2021
Súhlasím, Elena Diamantová je mimoriadne slabou prekladateľkou, minimálne pokiaľ ide o preklady beletrie. Čítal som jej preklad Forsythovho románu (myslím, že to bola Líška) a bolo to tragické. Túto knihu si nekúpim už len na základe toho, kto ju prekladal. Čítať viac
8.10.2021
"Túži, aby nebol viac vystavený ľubovôli strážcov. Aby mohol ísť, kam sa mu zachce. Kým bol na slobode, nevážil si túto výsadu. Teraz vie, že sloboda je to najvzácnejšie, čo človek môže vlastniť."
°
Do tejto knihy som išla celkom naslepo, recenzie som nejak nepostrehla a anotácia nám tiež nič moc neprezrádza, som ale velmi rada, že som sa k tomuto čítaniu dostala. Bola to presne moja šálka kávy.
Milujem vojnové romány a práve v tomto období sa začína aj príbeh Hildy a jej blízkych. Dej máme možnosť čítať z pohľadov viacerých postáv, čo bolo podľa mňa veľké plus, nakoľko bol príbeh vďaka tomu dynamický a nútil čitateľa čítať stále ďalej a ďalej. Nedokážem ani povedať, ktorú postavu som si obľúbila najviac, autorka vykreslila ich charaktery veľmi zaujímavo a hlavne ľudsky, žiadna nadprirodzená dokonalosť, robili chyby ale aj správne rozhodnutia a to všetko ich napokon naviedlo tým správnym smerom. Ich cesty boli rôzne a predsa viedli na jedno spoločné miesto.

Dej sa dlhú dobu odohráva ešte v období vojny, začiatkom roku 1945, keď na niektorých miestach síce už vládol pokoj, no na inom bolo ešte stále počuť piskot padajúcich bômb, hukot sirény ohlasujúcej blížiace sa nálety alebo výbuchy nastražených mín... Toto všetko postrehlo niektoré z postáv, no ani hlavná postava Hilda to nemala zďaleka jednoduché. Aj keď sa u nich vojna už skončila, nastali ťažké časy a ak chcela spolu s matkou udržať kaviareň v pochode, museli sa uskromniť a robiť často rozhodnutia, ktoré im neboli po vôli. Potraviny boli nedostatkový tovar, rovnako ako uhlie na kúrenie, zato peňazí by aj bolo ale nemali žiadnu hodnotu...

Bolo pre mňa príjemnou zmenou, prečítať si niečo aj z povojnového obdobia, keďže k 2.sv vojne sa často hovorí hlavne o židoch a holokauste, no je dobre vedieť, že ani iný ľudia to nemali úplne ľahké. Lebo to, že sa skončí vojna, hneď neznamená, že nastanú zlaté dobré časy.

Aby to ale neznelo, že sa tu diali samé zlé veci. Bolo krásne sledovať tú súdržnosť ľudí z kaviarne U anjela. Aj keď neboli všetci pokrvná rodina, lebo mnohí boli len priatelia z divadla, umelci ako herci, speváci, muzikanti, všetci držali pohromade a snažili sa spolu prežiť tieto ťažké časy co najkrajšie. Ku koncu knihy sa ocitáme v čase Vianočnom a to bolo nádhernou bodkou za týmto príbehom. Vianoce v tých časoch boli skromnejšie ako v dnešnej dobe, a predsa svojim spôsobom krajšie, lebo nezáležalo na hmotných daroch ale na tom, že boli všetci konečne spolu.

Veľmi dúfam, že sa od vydavateľstva dočkáme aj pokračovania tejto série, nakoľko niektoré veci zostali neuzavreté a ja by som si rada prečítala o dalších osudoch týchto skvelých postáv.
5/5? a odporúčam každému milovníkovi vojnových, či historických románov. Ak sa vám napríklad páčila kniha Mali sme šťastie, budete milovať aj Kaviareň U anjela.
Čítať viac

Kúpte spolu
Kaviareň U anjela: Nové časy - Anne Jacobs, Marie Lamballe, Aktuell, 2021
Kaviareň U anjela 2: Osudové roky - Anne Jacobs, Marie Lamballe, Aktuell, 2022
33,80 €

„Šťastie možno nájsť aj v tých najtemnejších časoch, keď si človek spomenie, že sa má obrátiť k svetlu.“