Ostrov bez pamäti
E-kniha

Desivo-krásny orwellovský román o totálnom ovládnutí ľudských životov štátnou mocou od jednej z najoceňovanejších autoriek súčasnosti. Na bezmennom ostrove miznú objekty:... Čítať viac

3,5 65 hodnotení
Vydavateľstvo
Lindeni, 2021
264 strán
4-5 hodín čítania

Desivo-krásny orwellovský román o totálnom ovládnutí ľudských životov štátnou mocou od jednej z najoceňovanejších autoriek súčasnosti. Na bezmennom ostrove miznú objekty: najskôr klobúky, potom stuhy, ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

11,90 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Z kolekcie: Beletria

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Desivo-krásny orwellovský román o totálnom ovládnutí ľudských životov štátnou mocou od jednej z najoceňovanejších autoriek súčasnosti. Na bezmennom ostrove miznú objekty: najskôr klobúky, potom stuhy, vtáky, ruže. Obyvatelia na stratené predmety okamžite zabúda, akoby im ktosi vygumoval spomienky. Lenže po tých, čo neprišli o schopnosť pamätať si, pátra pamäťová polícia. Keď mladá spisovateľka zistí, že jej redaktor patrí do kategórie prenasledovaných, snaží sa ho udržať pri živote v tajnej skrýši.
Čítať viac
Originálny názov
Hisojakana keššó
Počet strán
264
Rok vydania
2021
ISBN MOBI
9788056623886
ISBN EPUB
9788056623879
ISBN PDF
9788056623862
Naše katalógové číslo
1109091
Štýl
mysteriózny, napínavý
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Japonsko
Vydavateľstvo
Lindeni
Pre koho
pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,5 / 5

65 hodnotení

21
23
14
6
8

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Knižka sa čítala ľahko a svižne, veľmi ma bavila a ani na chvíľu ma nenudila. Zhltla som ju za pár hodín. Nedávam 5 hviezdičiek, lebo to nebolo pre mňa zas až také wau, ale jednoznačne ma svojim plynutím vytiahla z miernej čitateľskej krízy, ktorú som mala. Zápletka je veľmi špecifická, niečo, s čím som sa ešte nikdy nestretla, takže to bolo zaujímavé čítanie naozaj z každého smeru. Silno odporúčam.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Dominika Gažíková
Overený zákazník
1.1.2024
Ach sila !
Na rozsah, nie dlhá kniha. Ľahko ma vtiahla do ponurej atmosféry. Zanechala vo mne silné a zmiešané pocity. Trochu ľutujem, že som ju čítala. Zároveň som rada. Pretože v dnešnej dobe sa ťažko hľadá niečo originálne. Čítať viac
21.7.2023
Niekoho zaujme viac, niekoho menej
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Čo by vám v živote určite chýbalo, keby mizli objekty ako v tejto knihe?

Bez veľa vecí by som sa rozhodne zaobišla. Občas mi chýba viac času, každým ďalším včera mi z neho ubúda. Podstatné je že zdravie slúži a rodina je pokope, všetko ostatné je nahraditeľné.

Niečo zmizlo a ľudia ako šibnutím čarovného prútika na to zabudli. Tu asi niekto často používal zaklínadlo evanesco a obliviate.

Rozprávačkou príbehu je mladá spisovateľka,ktorej meno neviem. Ľudia tu po väčšine nemali mená. Bol tu starec, klobúčnik, vydavateľ R.... aspoň, že pes mal meno. Na ostrove žilo zopár jedincov, ktorý nezabúdali . Museli sa skrývať, lebo po nich šla pamäťová polícia. Vo väčšom nebezpečenstve však bola tá skupina , ktorej zíde z očú, zíde z mysle. Budete sa diviť na čo všetko si ostrovania dokázali zvyknúť. Nechať so sebou manipulovať. No ako také ovečky.

Našla som tam aj zopár nezrovnalosti. Napríklad bola zima, všetko zahalil sneh, ale na stole mala čerstvé lúčne kvety!!! Čo stretla 12 mesiačikov?
Nemali ani čím kúriť, ale keď zmizla vec, ktorou si mohli zakúri, tak to šli hromadne zapáliť na námestie-toľké plytvanie.
Alebo niečo zmizlo a oni na to zabudli, ale o niektorých zmiznutých predmetoch sa aj tak o niečo neskôr rozprávali aj ľudia, ktorí si ich nepamätali.


Ja teda moc nie som na tieto orwellovske romány. Veď 1984 mám rozčítané už pár rokov, ale neláka ma to dočítať. Mohla by som napísať, že to bola taká blbosť. V čom vlastne tkvie podstata tohto príbehu? Človek si pri ňom mnohé uvedomí. Dystopiu, ktorú nám ponúka autorka v tejto knihe, by sme však čoskoro mohli zažiť aj v realite, keď vidím ako sa chovajú niektorí ľudia, čo,, držia v rukách moc ''. Tak si držme prsty v septembri...
Čítať viac
22.3.2023
Titul najoriginálnejšej knihy vôbec u mňa bez pochýb získal Ostrov bez pamäti. Tento neuveriteľne pútavý špekulatívny príbeh v sebe totiž ukrýva viacero skrytých významov a zanechal vo mne hlboký dojem.

Na bezmennom ostrove bez stopy miznú predmety bežnej potreby. Ráno sa zobudíte s pocitom, že je niečo inak, no ani za nič na svete si neviete spomenúť, čo mohlo zmiznúť z vášho života. Môže to byť čokoľvek. Klobúk, stužka, vtáky, ruže. Väčšina ľudí sa so stratou zmieri a nadobro sa zbaví predmetov, ktoré im viac nič nehovoria. No sú aj takí, ktorí nikdy nezabudnú. A práve o tých sa postará Pamäťová polícia. Jednoducho nechá zmiznúť aj ich.

Ako tento systém vlastne funguje, ostáva záhadou. Kam miznú predmety a ľudia? Prečo sa z ostrova nedá odísť? Kto je vlastne Pamäťová polícia?

Prostredníctvom mladej spisovateľky, ktorá sa snaží zachrániť jedného z tých, čo si pamätajú, sa čitateľ ponorí do tajov ostrova a jeho obyvateľov a je už na ňom, ako si tento príbeh vysvetlí. Či už sa nechá unášať magickou atmosférou, ktorá je taká príznačná pre japonských autorov, alebo pochopí aj skrytý význam medzi riadkami, to už je na každom individuálne. Tento príbeh však má zaručene čo ponúknuť pre náročnejšieho čitateľa. Yoko Ogawa napísala nadčasovú knihu, ktorá ani po 30 rokoch nestráca svoje posolstvo. Ak máte na knihách radi práve to nevypovedané, túto knihu si zamilujete rovnako ako ja.
Čítať viac
14
Bohyňa pomsty - Jo Nesbo, 2010
Práve čítam
Bohyňa pomsty

knihy sú ❤️ pre mňa najviac (severská) krimi, dráma, a Rowlingová (Galbraith).

Andrea Maternová
Overený nákup
14.2.2023
Ostrov bez pamäti
Dystopický román Ostrov bez pamäti je bezkonkurenčne najzvláštnejší príbeh, aký sa mi dostal do rúk.
Ostrov, z ktorého nie je úniku, pohlcuje postupne spomienky na najskôr bežné a neskôr až bytostne nevyhnutné predmety. Šťastlivci, ktorí si spomienky na zmiznuté predmety uchovávajú sú prenasledovaní pamäťovou políciou, ktorá neúnavne sleduje všetkých obyvateľov na ostrove. Príbeh sa zameriava na spisovateľku, ktorá síce o spomienky na predmety prichádza, ale tým, ktorých spomienky neupadli do zabudnutia, veľmi odvážne pomáha. Príbeh dotvárajú brilantne vykreslené postavy a ponurá atmosféra ranného precitnutia do reality, v ktorej opäť chýba ďalší predmet, ktorý ešte včera poznali a používali. Príbeh dopĺňajú úryvky z rozpracovaného románu hlavnej postavy, ktorý by som si aj v skutočnosti prečítala.
Z môjho pohľadu boli posledné zmiznutia nepochopiteľné, i keď to bol záver, ktorý som od začiatku očakávala.Stav mysle ľudí, ktorí prichádzajú o spomienky, je možné prirovnať k príznakom depresie a nie nepochopiteľného ignorantstva, ako som sa sprvoti nazdávala.

4*/5
Čítať viac
Petra
Neoverený nákup
4.2.2023
Rozporuplné pocity
Kniha miestami pôsobila melancholicky. Pomalá hmlistá atmosféra, v ktorej vynikalo autorkine umenie písania. Avšak po prečítaní mi kniha zanechala rozporuplné pocity. Čítať viac
Lenka
Neoverený nákup
27.1.2023
Na túto knihu som sa veľmi tešila, upútavka v sebe zahrňovala mierne sci-fi a mysteriózny žáner, ktoré mám rada, o to väčšie bolo moje sklamanie. Príbeh sám o sebe je originálny, zaujímavý, ale ten koniec zmaže celý zážitok z predchádzajúcich strán. Cítila som sa ako pri filme, ktorý sa zaujímavo vyvíja, no príde rodič a v polke vám ho vypne, že treba už ísť spať. Zaujímalo by ma či aspoň autorka vie, čo tým chce povedať. Čítať viac
2.12.2022
Kde sa stratilo vysvetlenie ?
Kniha má príjemný začiatok a nábeh. Autorka vie dobre vtiahnúť čitateľa do deja. Má zaujímavý koncept, ktorý bol bohužiaľ nedostatočne využitý. Do poslednej stránky som čakala na vysvetlenie mojich otázok, ale márne. Druhá polovica knihy sa až nezmyselne tiahla a príbeh začal byť plytký. Bol to boj. Čítať viac

Vydavateľstvo Lindeni

Čítať viac

„Úspech môžeme dosiahnuť buď tým, že sa usilujeme o naplnenie očakávaní, alebo tým, že meníme naše očakávania.“