Ona po rokoch konečne verí, že má právo na lásku. Je zaľúbená a rozhodnutá urobiť čokoľvek, aby ho získala naspäť. On po úraze hlavy stratil pamäť, nespoznáva ju a nemá chuť... Čítať viac
Vychádzame z priemerného údaju o rýchlosti čítania 230 slov za minútu, od knihy ku knihe a čitateľa ku čitateľovi sa to však môže líšiť.
Ona po rokoch konečne verí, že má právo na lásku. Je zaľúbená a rozhodnutá urobiť čokoľvek, aby ho získala naspäť. On po úraze hlavy stratil pamäť, nespoznáva ju a nemá chuť tráviť s ňou čas, pretože v jeho živote teraz nie je miesto na lásku... Čítať viac
Túto knihu máme síce aktuálne na sklade, máme však už iba posledné kusy. Ak ju chcete mať rýchlo, ponáhľajte sa! Dodanie ďalších môže trvať dlhšie, zvyčajne do piatich dní.
Chcete si túto knihu požičať z knižnice? Toto je zoznam knižníc, v ktorých ju majú. Po kliknutí na názov vás presmerujeme priamo na stránku knižnice, kde si môžete overiť jej dostupnosť a prípadne ju aj priamo rezervovať.
Bez teba
Silvia Demovičová, Simona Kutišová
Ona po rokoch konečne verí, že má právo na lásku. Je zaľúbená a rozhodnutá urobiť čokoľvek, aby ho získala naspäť. On po úraze hlavy stratil pamäť, nespoznáva ju a nemá chuť tráviť s ňou čas, pretože v jeho živote teraz nie je miesto na lásku...
Túto knihu máme síce aktuálne na sklade, máme však už iba posledné kusy. Ak ju chcete mať rýchlo, ponáhľajte sa! Dodanie ďalších môže trvať dlhšie, zvyčajne do piatich dní.
Ona po rokoch konečne verí, že má právo na lásku. Je zaľúbená a rozhodnutá urobiť čokoľvek, aby ho získala naspäť.
On po úraze hlavy stratil pamäť, nespoznáva ju a nemá chuť tráviť s ňou čas, pretože v jeho živote teraz nie je miesto na lásku.
Dominik je pripútaný na lôžko a odkázaný na pomoc druhých. Nepustí k sebe nikoho okrem rodiny. Čím viac sa Nika snaží priblížiť sa k nemu, tým viac ju odháňa. Navyše, Niku čaká ťažký rok v škole – čelí následkom toho, čo spôsobilo nešťastné video, ktoré vypustila jej bývalá kamarátka Sára, aby sa jej pomstila. Hľadá útechu u sestry, spriaznenej duše, pretože nemá nikoho iného. No čo ak zistí, že práve sestra by jej mohla ublížiť zo všetkých najviac? Aby na chvíľu zabudla na svoje problémy, púšťa sa do čoraz nebezpečnejších vecí, ktoré majú u sledovateľov na internete veľký úspech.
Nájde si Nika opäť cestu k Dominikovi? Poradí si so Sárinými intrigami? A prežije jej vzťah s Adelou nepríjemnú pravdu?
Prečítajte si záver romantickej dilógie Iba s tebou od talentovaných autoriek Simony Kutišovej a Silvie Demovičovej.
Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.
Prvým dielom tejto duológie som bola nadšená, a preto som sa veľmi tešila na čítanie tejto knihy. Rovnako ako kniha Iba s tebou, aj táto je napísaná oddychovo, jednoducho, ale je nabitá veľa emóciami. Celkový príbeh ma v tejto časti bavil o niečo menej, ale aj tak ju hodnotím ako skvelú oddychovú, letnú romantiku.
Recenzie čitateľov
Zhrnutie recenzií
Zosumarizované pomocou AI, ktorá môže robiť chyby.
Druhý diel dilógie nadväzuje priamo na prvú časť a ponúka silne emotívny a pútavý príbeh, pri ktorom čitatelia často prežívajú deje spolu s postavami. Kniha pridáva kapitoly z pohľadu Dominika, rozvíja postavy (najmä Niku) a otvorene sa venuje ťažším témam ako šikana či strata pamäti. Väčšina recenzií oceňuje štýl autoriek, rýchle tempo a zimnú/vianočnú atmosféru, hoci niektorí čitatelia pociťovali menší nával napätia než v prvej knihe. Celkovo ju čitatelia odporúčajú, najmä fanúšikovia YA romantiky.
Čitatelia oceňujú
Emotívny a pútavý dej, pri ktorom čitatelia často prežívajú situácie spolu s postavami.
Priame nadviazanie na prvý diel a pridanie pohľadu Dominika, čo príbehu dáva nový rozmer.
Spracovanie ťažších tém (šikana, strata pamäti, rodinné konflikty) s citom a hĺbkou.
Silné postavy a ich vývoj, najmä Nika; nové postavy (napr. Paja) sú vítané.
Vianočná/zimná atmosféra a romantické scény sú dobre vykreslené a oceňované čitateľmi.
Čitatelia ďalej hodnotia
Niektorí čitatelia cítili, že kniha má menej napätia než prvá časť série.
Riešenie šikany a následné tresty pre vinníkov mnohým prišli nedostatočne dohraté.
V miestach príbehu sa niektorým zdala dramatizácia až prehnaná a frustrovalo ich nečinné správanie školy či rodičov.
Občas sa vyskytli pripomienky k neautentickému YA vyjadrovaniu postáv.
Pomohlo vám zhrnutie?
Sofia Gilániová
Overený zákazník
8.5.2026
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Silvia Demovičová a Silvia Kutišová Bez teba
Na tejto knihe sa mi páči, že je písaná v kapitolách z pohľadu Dominika tie sú vždy označené Dominik a z perspektívy Niky Nika.
Nika pred dvadsiatimi štyrmi hodinami mala všetko. Kebyže jej život bol film, bol by to happyend. Skvelý chalan, letná brigáda a jej nezvestná sestra sa má čoskoro vrátiť.
Lenže život nie je lotéria na šťastie a nie každý v nej vyhrá. Dominik, ako sa dozvedáme (nevolá sa Damián), leží v nemocnici po tom, ako bol zasiahnutý zbraňou a žiadnu Niku nespoznáva. Namiesto radosti zo sestrinho návratu sa trápi nad Dominikom. Pustia ju k nemu, ale on stratil pamäť od istého obdobia v jeho živote, kde bola aj ona. Pamätá si napríklad na svojho brata aj spomienky z mladšieho veku, ale ju nie. Nika mu ukáže fotku ich dvoch v športovom klube, ale preňho je to niečo neobvyklé pozerať sa na seba na mieste a v čase, o ktorom si nič nepamätá. „Je hrozne frustrujúce, keď má váš mozog pred vami tajomstvá.“
Ona ho naďalej navštevuje v nemocnici a on si postupne začína spomínať. No nie hneď a nie úplne. Hovorí jej, že ak ich niekedy spájal hlbší vzťah, Nika by naň mala zabudnúť a nájsť si niekoho lepšieho, lebo vraj týmto incidentom stratil veľa času a musí mnoho vecí naprávať, tráviť čas so svojou rodinou a venovať sa jeho povinnostiam. Je jej to ľúto.
No ich bratia sa stretávajú i naďalej a raz, keď je už doma z nemocnice, Dominikov otec mu oznámi, že k nim príde Oliver Nikin brat, aby sa stretol s Tadeášom Dominikovým bratom. A vraj, taká maličkosť príde s ním aj jeho sestra. Učí totiž Tadeáša plávať.
Nika si začína písať zapísník od počiatku ich stretnutia...
Dominik je ešte neprístupnejší ako vtedy, keď sa ešte nepoznali. Je mrzutý a vykoľajený kedykoľvek k nim Nika s Oliverom prídu na návštevu. No tomu je koniec ona sa nikde vnucovať nebude!
Napokon k nim opäť začínajú chodiť. Nika niekedy dohliadala na Tadeáša popri tom, ako sa s Oliverom hrali. No keďže Dominikovi to nebolo príjemné, ich otec povedal, že si nájdu niekoho iného. Tadeáš sa ale necítil pri inej opatrovateľke ako Nike bezpečne, preto sa rozhodli, že spýtajú, aby prišla jej sestra Adela. Začala tam s ňou chodievať aj Nika a Oliver. A dokonca Tadeáša začína učiť plávať. Dominikovi začína chýbať voda a tak sa k nim na záver pridá. No v bazéne dostane panický záchvat a kŕče do rúk a nôh paralyzovaný šokom, neschopný hýbať sa. Našťastie je po blízku Nika, ktorá absolvovala kurz prvej pomoci. Je jej vďačný a uvedomuje si, že sa k nej v poslednej dobe správal príliš arogantne. No čo je príčina toho, že v bazéne cítil dym? Je to jedno z jeho ďalších tajomstiev života? Prečo bol taký vystrašený?
Ich vzťah po incidente nadobudol celkom iné rozmery. Už to nie je tá zamilovanosť a motýliky v bruchu, ale začínajú si úplne rozumieť. Páči sa mi ich zmysel pre humor. Tento vzťah je otestovaný životnými skúškami a nie len spleťou náhod, preto sa mi páči ešte istým spôsobom viac a ináč. Čitateľ má možnosť pocítiť úľavu pri čítaní knihy, kvôli nerozlučnosti skutočnej lásky. No je viac druhov lásky kamarátska, priateľská, zamilovanecká, životná, rodičovská, súrodenecká. V románe Bez teba máme náhľad na všetky z nich. Ktorý typ lásky k sebe pestujú Dominik a Nika? Nika chápe, že Dominik od nej nechce a nepotrebuje nič, no ona dúfa, že nakoniec môžu byť aspoň kamarátmi a nebojovať proti sebe. Vždy mu je po ruke, ak niečo potrebuje, ale správa sa k nemu rezervovane.
Čo spôsobujú ich spoločné stretnutia? Úžitok alebo škodu? Vynoria sa Dominikovi ešte niekedy ich spoločné chvíle?
Hneď na začiatok chcem napísať, že táto dilógia, Iba s tebou a Bez teba, patrí medzi moje srdcovky. Iba s tebou bola úžasná knižka a trvalo niekoľko mesiacov kým som sa dostala k druhej časti Bez teba. A teraz ju mám dočítanú a ja neviem, čo so životom myslím, že ma chápu všetci, ktorí sa tak veľmi ponorili do nejakého príbehu.
Bez teba začala presne tam kde prva časť skončila. Nasledovalo presne to, čoho som sa obávala a mala som strach, že táto dejová linka mi knižku pokazí. Nestalo sa tak a aj napriek tomu, že hlavná mužská postava D. sa správal na začiatku tak ako sa správal tak som sa do príbehu ponorila naplno. Ani neviem ako a už som bola v polke príbehu.
Okrem tejto dejovej linky, ktorú nemôžem prezradiť, pretože by som vám vyspoilerovala koniec prvej časti sme tu mali druhú dejovú linku, ktorá bola taktiež nepríjemná. Pri takom šikanovaní, ktoré si zažila Nika som sa cítila nahnevane a bezmocne lebo sa nedalo robiť nič, aby to Nika mohla dokázať druhým a očistiť svoje meno. Takéto nespravodlivosti v knihách nemam rada. Vždy sa cítim nepríjemné, bezmocne, nahnevane a smutne. Ale najviac tam prevláda práve tá bezmocnosť.
Veľmi som si obľúbila postavu Paji, Nikinej spolužiačky, o ktorej by som si rada prečítala zvlášť knihu. Taktiež aj o Adele. Chcem vedieť, že aj oni dve nájdu svoj šťastný koniec.
Romantická linka sa začala poriadne až od nejakej polovici knihy. Ale bola úžasná, krásna a zlatučká. D. a Nika patria medzi moje obľúbené knižné páry. Sú pre seba ako stvorený.
Nádherný príbeh, úžasné postavy, skvelé zápletky a tá atmosféra snehu na konci tvoria dokonalú knihu.
Kniha je o čosi horšia ako jednotka ale stále je fajn. Až má vytáčalo prečo si ju takú dobu nepamätá. Tiež mi tam varila tá jej sestra (na mená som absolútny antitalent). Veď ona sa buchla do sestrinho "ex". A výhovorka, že od mala sa im páčili tie isté hračky je iba na skok s okna. Rodičia ma stále vytáčali ale menej než v jednotke. Ale tá sestra to zabila.
Druhá časť série ma prekvapila hlavne tým, že bola písaná z dvoch pohľadov. Konečne sme mohli nazrieť do hlavy Dominika! Ale nepáčilo sa mi to. Neznášala som, že si ju nepamätá! Celú sériu som prežívala až veľmi. Mala som pocit, že žijem s nimi, som ich súčasťou.
V tejto časti sa viac zameriame aj na školské prostredie, keďže je koniec leta a Dominik si na Niku nepamätá. To čo postvárala Sára...nemám slov. Vážne je toxická, spolu so Šimonom. Ale žiaľ, taký ľudia existujú a treba s nimi vedieť bojovať. Nika spravila tú chybu, že nikomu nedala vedieť, čo sa deje. Chcela všetko zvládnuť sama.
Z návratu Adely som nemala dobrý pocit a tie pocity sa aj potvrdili. Neznášala som, akým štýlom sa to celé pohlo a dúfala som, že to nedopadne tak, ako to vyzeralo.
Niektoré veci boli predvídateľné, ako napríklad to s tým denníkom, ale na kvalite to neubralo.
Pri čítaní sa vo mne vystriedalo hneď niekoľko pocitov a ušlo aj pár kvapiek sĺz. Veľmi dobre vymyslený a spracovaný príbeh, na ktorý budem ešte dlho spomínať a určite sa k nemu ešte v budúcnosti vrátim.
Ona po rokoch konečne verí, že má právo na lásku. On ju po úraze hlavy nespoznáva a v jeho živote teraz nie je miesto na lásku. Pokračovanie dilógie Iba s tebou mi dalo naozaj zabrať. Už dávno som nečítala knihu pri ktorej by som doslova každú jednu stranu prežívala s hlavnými postavami. Dominik sa po nehode dáva dohromady a snaží sa spomenúť si. Nika bojuje so svojimi pocitmy a s bývalou kamarátkou. Ja som cítila to zúfalstvo, hnev, napätie v každej jednej vete, a sťahovalo mi žalúdok z toľkej nespravodlivosti. Veľmi dobre spracovaný príbeh, pokračovanie za prvou časťou nezaostáva a som rada, že sa ku mne knihy dostali. Je to YA ale nech vás to neodrádza. Okrem príbehu chcem pochváliť aj obálku tejto časti, naozaj sa vydarila. Za mňa jednoznačne odporúčanie.
Druhú časť dilógie som si užila lepšie a aj prečítala rýchlejšie. Možno to bolo tým, že sme mali tentokrát možnosť nahliadnuť aj do mysle Dominika. Vzťah Dominika a Niky bol ako na hojdačke. Ale koniec dobrý,všetko dobré. Som spokojná. Sára a Šimon podľa mňa dostali slabý trest, napriek tomu čo všetko povyvádzali. Ale priznajme si, že v reálnom svete to veľakrát tiež takto vyzerá. No a nakoniec sa z Paji vyklula super kamoška, ktorá stála pri Nike napriek všetkému :-).
Nikuška
Neoverený nákup
15.11.2023
Moja recenzia
Táto kniha je ako nebo a peklo. Keď som ju čítala, v jednej kapitole to bolo, akokeby sa hlavná hrdinka ocitla v nebi a v ďalšej ako v hrôzostrašnom pekle. Čítanie ma veľmi bavilo, mám rada young adult a táto séria kníh sa zapísala do top trojky mojich najobľúbenejších. Odporúčam všetkým, ktorý si chcú prečítať ľúbostný príbeh a možno si pri ňom uvedomia, aký by bol život nudný, keby neexistovali problémy.
Nika prežíva nádherné obdobie, pretože sa jej po dvoch rokoch vrátila sestra a zároveň jedno z najhorších období svojho života, pretože jej priateľ Dominik bol postrelený a udalosti z posledných mesiacov si vôbec nepamätá.
Keď sa Dominik ako tak zotaví prepustia ho do domácej liečby, Nikina sestra sa zamestná ako opatrovateľka Dominikovho brata. Zamiluje sa doňho a Nika je z toho čoraz viac smutná a cíti sa veľmi ponížená. Dominik venuje čoraz viac pozornosti Nikinej sestre a snaží sa s ňou tráviť veľa času osamote, zatiaľ čo na Nimi je protivný.
Aby toho nebolo málo, Nika má problémy ešte aj v škole, kvôli videu, ktoré zverejnila jej niekdajšia najlepšia kamarátka Sára a hrozí jej vylúčenie zo školy. Takmer ju postihne rovnaký osud ako jej sestru a rozhodne sa toto celé zastaviť. Lenže nebude to také jednoduché...
Alexandra Švrčková
Overený zákazník
3.4.2023
10/10
skvelá YA romantika, pri ktorej som sa ani na chvíľu nenudila a čítala sa úplne sama.
mala som obavy, že druhý diel nebude taký skvelý ako ten prvý, ale mýlila som sa
Poznáte nový čitateľský profil?
Máte chuť pozrieť si všetky svoje recenzie na jednom mieste a podeliť sa o ne aj s ostatnými používateľmi? Aktivujte si čítateľský profil, kde si môžete zvyšovať svoju knihomoľskú úroveň.