Vianoce
The Thursday Murder Club - Richard Osman, Penguin Books, 2021

12,95 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
The Thursday Murder Club - Richard Osman, Penguin Books, 2021
The Thursday Murder Club - Richard Osman, Penguin Books, 2021

The Thursday Murder Club

In a peaceful retirement village, four unlikely friends meet up once a week to investigate unsolved murders. But when a brutal killing takes place on their very doorstep, the... Čítať viac

3,8 142 hodnotení
1. diel série
Thursday Murder Club
Vydavateľstvo
Penguin Books, 2021
400 strán
6-7 hodín čítania

In a peaceful retirement village, four unlikely friends meet up once a week to investigate unsolved murders. But when a brutal killing takes place on their very doorstep, the Thursday Murder Club find themselves in the middle of their first live case... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Angličtina

12,95 €

Na objednávku
Dodanie môže trvať viac ako 30 dní
Nestíhame do Vianoc :-(

Dostupné v jednej knižnici. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (3)
The Thursday Murder Club - Richard Osman, Viking, 2020
Brožovaná väzba
Angličtina, 2020
Vypredané

Štvrtkový klub detektívov - Richard Osman, Slovart, 2021
Pevná väzba s prebalom
Slovenčina, 2021
Na sklade > 5 ks
-12 %

13,21 €


Čtvrteční klub amatérských detektivů - Richard Osman, Jota, 2021
Pevná väzba s prebalom
Čeština, 2021
Do 3 – 5 dní
-18 %

18,02 €


Ďalšie knižné vydania

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Zmarené dobro - Adriana Trigiani, AURORA, 2023
The Thursday Murder Club - Richard Osman, Penguin Books, 2021
12,95 €
Nakúpte knižné darčeky do 22.12. na Martinus.sk alebo v našich kníhkupectvách a deň pred Vianocami vyhrá sedem z vás poukážku v hodnote 200 €. Sedem sviatočných hrdinov a hrdiniek žrebujeme 23. decembra 🎄

Viac informácií nájdete tu

Viac o knihe

The First Book in the #1 Bestselling Thursday Murder Club series by TV Presenter Richard Osman.

In a peaceful retirement village, four unlikely friends meet up once a week to investigate unsolved murders. But when a brutal killing takes place on their very doorstep, the Thursday Murder Club find themselves in the middle of their first live case. Elizabeth, Joyce, Ibrahim and Ron might be pushing eighty but they still have a few tricks up their sleeves. Can our unorthodox but brilliant gang catch the killer before it's too late?
Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,8 / 5

142 hodnotení

49
44
26
15
8

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Veľmi milá detektívka, pohodová a úsmevná. I keď rozuzlenie je celkom zložité, nečudo, že som neuhádla páchateľa. Hlavné postavy tvorí skupinka dôchodcov a dvaja vyšetrovatelia, ktorí boli viac menej do počtu. Spoločnými silami sa dopracujú k stopám, ktoré ich dovedú k rozuzleniu nejedného prípadu. Nečakajte žiadne krvavé scény ani nechutnosti. Táto kniha sa hodí pre ženu či muža v akomkoľvek veku.

Čítať viac

Veľmi podarená kniha, viac komédia ako hard-core detektívka, ktorá si zachováva britský šarm a ľahkosť. Po silnom trende krvavých severských detektívok je to veľmi vítané osvieženie. Postavy a zápletka sú až nečakane dobré, penzisti veľmi sympatickí, našťastie sú ale braní vážne a s úctou. Už sa teším na ďalší diel.

Čítať viac
10. januára 2021

Štýlom mi to pripomínalo niečo medzi detektívkami Roberta Galbraitha a storočným starčekom, takže nečakajte klasické krimi, hoci nejaká vražda sa tam vyskytne (aj dve). Vyšetrovanie má viac nádych nevinného lúštenia hádanky, policajti ťahajú skôr za kratší koniec a celé je to prepletené vzťahmi medzi množstvom postáv a ich jemným, láskavým humorom. Autorom je populárny (hoci mne neznámy) moderátor z BBC. Jeho prvá kniha sa v UK stala hitom týchto Vianoc a predbehla aj Obamovu biografiu. Možno aj preto sa už pripravuje jej pokračovanie a u nás aj preklad do SK i CZ jazyka.

Čítať viac
Martinus
5

Som veľký milovník kníh. Najradšej mám Fantasy a Scifi no rada si prečítam každú knihu.

Marcela Michalčáková
zamestnanec
2. augusta 2021
Podpriemerné čítanie

Väčšina ľudí tu uvádza, že kniha je príjemná, vhodná na oddych a zábavná. Ja sa skôr zamýšľam, že či títo ľudia nečítali niečo iné ako ja. :D
V knihe panoval dosť chaos a aj sa mi to ťažko čítalo. Ja som sa nezasmiala ani raz. Štvrtkový klub detektívov bola vtedy ako kniha mesiaca a knižku všetci chválili, ale ja mám presne opačný názor. Ešte nikdy sa mi nestalo, že by som nedočítala knihu. Niekede za polkou knihy som vybrala záložku a už viem, že sa k nej už nevrátim.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Martin Baranovič
Overený zákazník
27.10.2023
Amatérsky preložená kniha
Príbeh je síce fajn, veľmi moderné spracovanie britských krimi klasík, je to osviežujúce a nové. Ale panebože, prekladateľka Tamara Chovanová z tej knihy urobila hrozné čítanie. Amatérsky, často doslovný preklad, ktorý v slovenčine nedáva zmysel. Žiadny cit pre slovenskú štylistiku. Prekladala cez google translator? Je to podľa mňa také zásadné zlyhanie pri prekladaní, že vydavateľ by sa mal vážne zamyslieť. Veľká neprofesionalita. Čítať viac
17.10.2023
Ak kniha nezaujme už na prvý pohľad obálkou a celkovým spracovaním, tak určite zaujme anotáciou. A hneď po prvých prečítaných stranách som si samu seba predstavila, že trávim svoj dôchodok rovnakým spôsobom. Asi to síce nebude v luxusnom komplexe pre dôchodcov (pochybujem, už u nás niečo také vôbec existuje), ale rozhodne by som si užívala diskusie o starých kriminálnych prípadoch.

Presne to robia naši hlavní protagonisti. Na pravidelných, každotýždenných stretnutiach preberajú prípady zapadnuté prachom a rozvíjajú svoje teórie, kto a prečo mohol byť páchateľom. A teraz majú možnosť prispieť svojim umom pri riešení vrážd, ktoré sa ich priamo dotýkajú. Nepoznajú slovo nie, majstrovským spôsobom sa vnútia polícii a dokážu, že vek rozhodne neuberá na bystrosti. Skupinka dôchodcov je rôznorodá a práve to bola pre mňa jedna z najpútavejších aspektov príbehu. Ich charaktery som spoznávala postupne, ich minulosť sa odkrývala každou ďaľšou kapitolou a čím viac som o nich vedela, tým som bola zvedavšia na koniec. Lebo každý z nich mal čo ponúknuť a šípim, že v ďalších častiach série a o nich dozviem ešte omnoho viac.

Avšak nezaujme len skupinka dôchodcov, ale aj policajti, ktorí aktuálne prebiehajúce vraždy riešili a aj samotné prípady vrážd. Naozaj do poslednej chvíle ma čakali prekvapenia, či už v správaní postáv alebo v dlho pochovaných udalostiach z minulosti. Nakoniec všetko do seba pekne zapadlo, autor potešil štýlom písania a originálnou, neokukanou zápletkou.
Čítať viac
Slávka
Neoverený nákup
23.9.2023
Priveľa postáv
Vtipné, rýchlo to odsýpa, téma seniorov pekne spracovaná, ale od polovice môže byť ťažké orientovať sa v množstve postáv. O kvalite slovenskéjo prekladu mám po prvých stranách pochybnosti. Z prológu o dokonalej vražde napríklad v angličtine nemôže byť jasné, či tie slová hovorí muž alebo žena. Takomstvo-netajomstvo, v slovenčine je to muž. Niet nad originál. Čítať viac
21

Milujem knihy. Verím, že nie čitateľ si vyberá knihu, ale každá kniha nás osloví a príde k nám práve vtedy, kedy potrebujeme. A ak nie, ešte nedozrel jej čas :) Hovorí sa: "Povedz mi, čo čítaš, a ja ti poviem, kto si!" :) https://knihujeme-s-veron.webnode.sk/

Veronika Posová
Overený zákazník
13.9.2023
3,5*
Kniha je typickou anglickou detektívkou, ktorá sa v spojitosti s vekom našich postáv môže zdať miestami pomalá, až stagnujúca. V knihe na rozdiel od severských kriminálok však určite nenájdete násilného vraha a brutálne vraždy. Práve naopak, dej je zameraná skôr na samotné pátranie, intelektuálne smerovanie postáv a pokojnú atmosféru.

Prostredie domu seniorov sa k nej výborne hodí. Rozvážnosť, ale zároveň aj typickú dôchodcovskú dravosť cítite z každej strany. Miestami máte pocit, že sledujete akčné dôchodkyne z Babovřeskov, inokedy si prídete ako na zábavných seniorských oslavách, ale stále nad tým všetkým vládne atmosféra slečny Marplovej, ktorá si všíma každý detail. Výborná kombinácia humoru, nadhľadu, energie a intelektu.

Luxusné sídlo domova dôchodcov sa stane miestom činu. Príležitosť angažovať sa tak dostane štvorica dôchodcov, ktorí sa dovtedy stretávali na tajnom Štvrtkovom klube detektívov, kde sa snažili objasniť odložené, nevyriešené staré prípady. A zrazu sa im stane vraždy pod nosom a rovno majú dve obete. Skvelá príležitosť pre našu štvoricu začať pátrať.

V príbehu bolo okrem hlavnej štvorice postáv viac, čo sa mi pri počúvaní plietlo a tiež autorove opisy a odbočky ma niekedy vytrhli z priameho deja. Pri knihe, v ktorej nejde primárne o akčný dej, ale naopak o prepletenú zápletku je preto dôležité sústrediť sa., pretože aj napriek jednoduchosti "úkonu" vraždy, jej rozuzlenie je prepojené cez viacero postáv a ich históriu. Kapitoly sú inak krátke, čiže dej ubieha rýchlo, čo trošku urýchľuje tempo deja.

Čo musím spomenúť je aj typický anglický humor, ktorý však nemusí každému sadnúť. Celkovo som to mala s knihou ako na hojdačke, silnejšie časti striedali slabšie, niekde som príbeh počúvala úplne zaujato, inokedy som mierne upúšťala z pozornosti. Nič to však nemení na fakte, že označenie "cozy crime", čo v preklade môžeme označiť ako "útulná krimi" sa k príbehu úplne hodí.
Čítať viac
6.9.2023
Detektívny príbeh je písaný odlišne od iných detektívok napr. severské krimi alebo dánovky. Chýbalo mi tu napätie a určitý drive vo vývoji príbehu. Možno len nie som zvyknutý na anglický štýl písania. Príbeh bol však zaujímavý a spôsob "vyšetrovania" štvoricou dôchodcov, ktorým sekundovali dvaja vyšetrovatelia z polície bol zaujímavý. Pre milovníkov detektívok je kniha príjemným oddychom od napínavých príbehov plných krvi a násilia. Určite si prečítam aj zvyšné príbehy tejto série. Čítať viac
21.8.2023
Prvý diel skvelej série
Už pri 100 ročnom starčekovi som si veľmi obľúbila seniorov v hlavnej úlohe. Kniha dáva jasné poslanie, že vždy sa dá zažiť niečo skvelé, vzrušujúce a neopakovateľné, aj keď vás už zdanlivo nič nečaká. Dôležitá je vaša partia - akokoľvek nepravdepodobná. Čítať viac
2.3.2023
Trochu jiná detektivka. Ale můj život se točí kolem starých lidí a tak po nedůvěřivém začátku mne kniha chytila. Obdivovala jsem jejich chuť do života, bavila se jejich vtipnými glosami na neduhy stáří. Autor skvěle popsal vztahy dětí se starými rodiči, ale také byznys, který s nimi souvisí.
Detektivní linka je samozřejmě, nereálná, ale copak běžné detektivky (až na výjimky) reálné jsou? Mě to jejich pátrání bavilo.
Až přijde čas, ráda si přečtu i další knihu autora.
Čítať viac
20.1.2023
Čiperní dôchodcovia
Na túto knihu som sa celkom tešila, kriminálky mám rada a anotácia k nej ma tiež zaujala. Keď sa z nej stala kniha mesiaca v ČK Martinus s vervou som sa do nej pustila.
Začiatok bol mierne chaotický a trochu mi pripomínal Faulknerov Bľabot a bes. Chvíľu mi trvalo, kým som si zvykla na autorov štýl písania, hlavne na neustále zmeny rozprávača, ale stálo to za to. Autor využíva dedičstvo klasickej britskej detektívky, kde vyšetrovatelia musia viac pohnúť rozumom, ako sa spoliehať na svaly. Je to logické, keďže hlavnými hrdinami sú čiperní dôchodcovia. Hoci o humor v knižke nie je núdza, bolo by to už trošku pritiahnuté za vlasy predstavíť si skupinku penzistov ako preskakuje ploty, strieľa a zneškodní páchateľa pomocou karate. Ospravedlňujem sa Staloneovi, Willisovi a ostatným akčným hrdinom, ale v tomto prípade by to vyznelo extrémne smiešne.
Čo „detektívom“ chýba na svaloch, vynahradili si výbornou logikou a dedukciou. Kombinácia psychológa, bývalej špiónky, zdravotnej sestry a bojovníka proti systému je tá správna. Príbeh má dobrý spád a o prekvapenia v knihe nie je núdza. Odporúčam všetkým milovníkom klasických detektívok a všetkým, ktorí radi pohnú rozumom. Myslím, že Agatha a sir Arthur by boli s Osmanom spokojní.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

'Thrilling, moving, laugh-out-loud funny' MARK BILLINGHAM

'A great read, I really enjoyed it' GRAHAM NORTON

'As the bodies pile up, and more is revealed of the lives and loves of Joyce, Ibrahim, Ron and Elizabeth, you can't help cheering them on - and hoping to meet them again soon' THE TIMES, CRIME BOOK OF THE MONTH

'Mystery fans are going to be enthralled' HARLAN COBEN

„Tak prečo máme ustavične ambíciu milovať? Pretože láska je bod, kde sa stretáva pravda s mágiou. “

Roviny života - Julian Barnes, 2014
Roviny života
Julian Barnes