_k.n.i.h.o.m.o.l.k.y_

3

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

ig: _k.n.i.h.o.m.o.l.k.y_

Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

ig: _k.n.i.h.o.m.o.l.k.y_

Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

3
3

Patricia P. napísal recenziu

03.01.2022 14:15

Toto bola taká vážnejšia kniha, ktorú som za toto obdobie prečítala. Kniha sa čítala sama, nič ma v deji nerušilo, dlhé kapitoly veľmi nemusím, ale tu mi to extra neprekážalo, lebo som bola veľmi zahĺbená do čítania, ani som si to, dá sa povedať, nevšímala potom už.

Miestami som sa aj zasmiala - boli tam vtipné momenty, ale na túto knihu som sa pripravila aj viac emočne, pretože som vedela, že to nebude romantické klišé, ako v niektorých knihách. Vlastne, ja som vedela zo spojlerov čo očakávať, ale pri čítaní to bolo aj tak iné, aj som si poplakala, ach, naozaj mi niekedy príde život nie je fér, ale z každým z nás sú nejaké iné plány.

Ako som spomínala, poplakala som si,
ale inak musím povedať, že ja knihe nemám čo vytknúť, aj postavy som si obľúbila, teda, žiadna ma tam netušila ani nič podobné.

Knihu hodnotím pozitívne, veľmi sa mi páčila, plná emócií a niekedy sa pri takýchto knihách ľudia zamyslia aj nad svojím životom - užívajme si ho!
.
hodnotenie: 5/5

Čítaj viac

3
3

Patricia P. napísal recenziu

03.01.2022 14:06

„Veď na to sme tu, aby sme si užívali každú minútu ktorá nám bola daná, bez strachu a myšlienok, čo si myslia iní. Až príde koniec, chcem si povedať, že som to „dal" najlepšie ako som mohol. Že som presne tam, kde mám byť. Chcem aby každý deň stál za to. Život je predsa dar."
.
Musela som si zvyknúť na autorkin štýl písania, pretože to bola pre mňa nová skúsenosť a na začiatku (len pár strán) som sa nevedela začítať, ALE potom som sa začítala a nevedela som prestať čítať, musím povedať, že autorkin štýl sa veľmi dobre číta.

Sandra bola spolovice ako ja, v niektorých situáciách sme úplne rovnaké, Alexa som si veľmi obľúbila, ten úplne oživil príbeh a veľmi sa mi páčilo ako sa snažil naučiť Sandru nevšímať si, čo si druhí ľudia myslia, ale žiť svoj život. A skrenie medzi nimi, naozaj tak dobre opísané, že wau a ostatné postavy mi taktiež prišli sympatické, ani pri jednej som si nepovedala, že sa mi nepáči alebo niečo podobné.

Prostredie Liptova mi je blízke, keďže môj dedko odtiaľ pochádza, tak som sa vedela vžiť omnoho viac do príbehu.

Veľmi sa mi páčili sarkastické poznámky, v knihe sa nachádzajú aj také milé momenty, kedy som sa usmievala od ucha k uchu, veľmi milý príbeh. A samozrejme sa tam objavilo napätie. Kniha sa mi páčila, úplne také prekrásne čítanie.

Odporúčam vám, určite si prečítajte, dajte šancu aj vy tejto knihe, jaa som si túto knihu veľmi obľúbila, veľmi pekný príbeh, páčil sa mi po dočítaní mam v sebe ešte stále veľmi pekné pocity.
.
veľmi sa chcem poďakovať aj za krásne venovanie pani autorke!
.
hodnotenie: 4,5/5

Čítaj viac

3
3

Patricia P. napísal recenziu

03.01.2022 13:59

Toto bolo niečo úžasné!
Kniha sa čítala sama, autorka píše naozaj veľmi dobre, jednoducho, príbeh ma hneď ako som začala čítať pohltil, preto som knihu prečítala za jeden deň.
Páčil sa mi dej, podľa mňa bol naozaj skvelý, celú knihu som bola v napätí a čakala som, čo sa stane. Závery som si utvárala všelijaké, naozaj ma prekvapilo, kto to nakoniec bol. Ešte som nečítala knihu s takouto témou. Veľmi sa mi páčilo prostredie a zima.
Spomeniem tu volanie na políciu, rozhovor s policajtom mi prišiel veľmi zvláštny. Ale inak, v knihe bolo veľa zápletiek, vzťahy, priateľstvá a podobne.
Ja knihu veľmi odporúčam, určite si prečítajte.
Ja som si čítanie veľmi užila a neľutujem, som rada, že som si vybrala túto knihu, autorka je pre mňa skvelý objav.
.
hodnotenie: 4,5/5

Čítaj viac

3
3

Patricia P. napísal recenziu

03.01.2022 13:54

Kniha ma očarila obálkou, a zároveň aj témou - keďže tá je jedna z mojich obľúbených, a skutočne príbehy ešte viac.
Príbeh ma veľmi očaril, je nádherne opísaný, dej plynul a nič ma pri čítaní nerušilo, do príbehu som sa veľmi vžila. V knihe sa striedajú viaceré časové linky, ktoré sa vzájomne dopĺňajú a to dodáva príbehu výnimočnosť. Nie je to ľahké čítanie, ale autor to podal naozaj dokonalo.

Autor píše neskutočne dobre, kniha sa mi čítala veľmi dobre, nemohla som ju  pustiť  z rúk, kým som ju celú nedočítala.

V knihe som si podčiarkovala mnoho myšlienok a  je veľmi smutné, keď pre niekoho výstrel znamená sloboda.

Ja knihu s radosťou odporúčam, má krásne myšlienky a naozaj jednoducho krásne napísaný príbeh, ktorý sa naozaj stal. Po prečítaní som mala rôzne myšlienky, pretože táto kniha sa ma veľmi dotkla. Pre mňa je to krásna kniha, plná emócií a jeden z najkrajších vianočných darčekov, aký som mohla dostať.
.
„Boh je všade rovnaký. Nie je dôležité, ku ktorému sa modlíš, ale to, aký si človek." - jedna z myšlienok, ktorá sa mi v knihe veľmi páčila, ale samozrejme, v knihe ich nájdete viac.
hodnotenie: 5/5

Čítaj viac

3
3

Patricia P. napísal recenziu

03.01.2022 13:48

Hneď ako som knihu začala čítať, nevedela som sa od nej pustiť, proste, štýl písania autorky ma tak vtiahol do príbehu, až som knihu prečítala za deň - keď sa príbeh číta veľmi dobre, nezáleží ani na tom, koľko strán ma

Ale ako také negatívum:  nevedela som sa stotožniť s hlavnou hrdinkou v meste, v jej škole - viac sa mi páčilo to, keď z mesta odišla a tam sa mi to čítalo ešte lepšie, a bola som zvedavá, ako to skončí, ako to pôjde ďalej.

Ako som spomínala, autorka ma veľmi dobrý štýl písania, páčilo sa mi, že kniha bola písaná ako denníková forma, čítalo sa to ľahšie a bolo to zábavnejšie.

Kniha sa mi páčila, pre mňa veľmi milá knižka.
Ako takú krásnu, oddychovú knihu, odporúčam, určite prečítajte, je to milý príbeh
hodnotenie: 4/5

Čítaj viac

3
3

Patricia P. napísal recenziu

03.01.2022 13:42

skvelá téma na knihu, lebo počula som o takých zákerných ženách, ale veľmi ma mrzí, že kniha nemala ešte trošku viac strán. Občas som nad konaním hlavnej hrdinky krútila hlavou a samej seba som sa pýtala, či to myslí vážne. Možno by som viac opísala dovolenku - lebo to mi tam chýbalo, alebo nie len dovolenku, ale aj čas, ktorý hlavná hrdinka Alena trávi so svojím partnerom, Danielom a možno by som ešte pridala aj nejaké dialógy. Ale inak naozaj oddychová kniha, ktorá sa veľmi dobre čítala.
hodnotenie: 3/5

Čítaj viac

3
3

Patricia P. napísal recenziu

03.01.2022 11:04

páčil sa mi vzťah Michaely a jej starých rodičov. Páčilo sa mi, ako Michaela odišla z mesta na dedinu - neviem prečo, ale dediny vo mne evokujú taký väčší pokoj, než v mestách a aj to tak je, si myslím. Dávid ako postava ma veľmi zaujal, Michaela taktiež, sympatické postavy. Mareka som od začiatku nemusela, neviem, čím to bolo, ale nejako mi nesadol, dialógy podľa mňa tiež celkom dobre napísané a dej je naozaj pútavý. Táto kniha sa mi naozaj páčila
hodnotenie: 5 /5

Čítaj viac

3
3

Patricia P. napísal recenziu

12.11.2021 18:36

JEDNA PECKA! Toto sú slová, ktoré po dočítaní knihy mám a potom sú tu slová POTREBUJEM ĎALŠIU ČASŤ!
Nesmierne krásna, diabolská, skvostná kniha - príbeh ma hneď zaujal, vtiahol do deja a páči sa mi!! Dokázala som sa tak vžiť do príbehu, akoby som sa tam ocitla a z diaľky všetko pozorovala.

Ako som neraz spomínala, autorka Emily, píše veľmi pútavo a krásne, ani si neuvedomíte a ste na konci príbehu.

Ja nie som typ človeka, čo má rad Fantasy, nepohŕdam ňou, občas niečo prečítam, alee nie je to moja šálka kávy - ALE TOTO ČO BOLO také fantasy knihy chcem čítať častejšie !!
Postavy som si obľúbila hneď, všetko mi sadlo, proste naozaj úžasná kniha a čítanie som si nesmierne užila, koniec ma rozdupal, ale budem dúfať, že sa to takto neskončí.

Ja vám túto knihu s radosťou a dobrým pocitom odporúčam a neskutočne sa teším na ďalšiu časť! (prosím, nech je čím skôr, už teraz mi Vivien a Adrien chýbajú)

Čítaj viac

3
3

Patricia P. napísal recenziu

24.10.2021 15:15

Kniha sa čítala sama, a to doslova. Ako som začala čítať, tak som sa knihy vedela pustiť, nedalo sa to, veľmi som chcela vedieť, čo bude ďalej, ako sa bude všetko vyvíjať. Ani som nevedela ako, knihu som dočítala a pocity po dočítaní som mala veľmi pekné.
Pri konci sa udialo aj veľa napätia, veľmi som chcela vedieť, ako to všetko dopadne, lebo popravde, nečakala som, že sa to takto zvrtne ako sa to zvrtlo, ale bolo to skvelé!
Betty som si obľúbila a veľmi som obdivovala akú má trpezlivosť s arogantným a povýšeneckým chlapom!
Príbeh bol pre mňa veľmi peknou novou skúsenosťou, pretože táto kniha mala taktiež skvelý námet - ešte zatiaľ sa mi nedostala pod ruku kniha s podobným námetom.
Cením, že autorka píše príbehy srdcom, mne prídu príbehy veľmi prepracované.
Čítanie som si užila a za mňa to bol naozaj krásny príbeh !!!
Po dočítaní som si uvedomila, že mi to Alexovo povýšenecké a egoistické správanie chýba!
Skvelá slovenská autorka - pre mňa úžasný objav a skvost!

Čítaj viac

3
3

Patricia P. napísal recenziu

16.10.2021 16:12

Pre mňa sú tieto knihy extrémne skvelé knihy, ako sériu som si ich veľmi obľúbila a tieto knihy vo mne zanechali veľkú stopu.
Všetky tri knihy sa neuveriteľne rýchlo čítajú, nedovolili mi odtrhnúť sa od príbehu, páčili sa mi tak aj tie napínavejšie scénky, ktoré sa tu nachádzali.
Jane som aj tu úplne neznášala, lebo z jej správania mi bolo doslova zle, Caroline sa polepšila a bolo to skvelé, iba som pozerala, čo sa to udialo, Beatris ma na konci knihy že ÚPLNE PREKVAPILA, to som s otvorenými ústami pozerala asi 5 minút.
Koniec ma úplne nadchol, som šťastná, vďačná a veľmi sa teším, že sa mi tieto knihy dostali pod ruku a aj, že som mohla spoznať tak skvelú autorku - určite si prečítam aj viac kníh (už teraz sa teším) ja VÁM TÚTO SÉRIU KNÍH ROZHODNE ODPORÚČAM, neoľutujete. Znova tu spomeniem námet knihy - SKVELÝ!!!!

Čítaj viac

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev