Končí sa to nami
E-kniha

2. vydanie

Lily si v detstve vytrpela svoje. Po otcovej smrti opúšťa rodný Maine a usádza sa v Bostone, v meste, kde je všetko lepšie. Aspoň tak jej to kedysi tvrdil Atlas, Lilina... Čítať viac

4,4 642 hodnotení
1. diel série
Končí sa to nami
Vydavateľstvo
Ikar, 2022
320 strán
4-5 hodín čítania

Lily si v detstve vytrpela svoje. Po otcovej smrti opúšťa rodný Maine a usádza sa v Bostone, v meste, kde je všetko lepšie. Aspoň tak jej to kedysi tvrdil Atlas, Lilina spriaznená duša a prvá láska... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

10,40 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Lily si v detstve vytrpela svoje. Po otcovej smrti opúšťa rodný Maine a usádza sa v Bostone, v meste, kde je všetko lepšie. Aspoň tak jej to kedysi tvrdil Atlas, Lilina spriaznená duša a prvá láska.

V Bostone spoznáva ambiciózneho lekára Ryla, no ten sa jej v slabej chvíli prizná, že má averziu k vzťahom, prioritou je kariéra a rodina uňho nemá miesto. Ryle však nedokáže pustiť červenovlásku z hlavy, a tak svoje zásady poruší. Lilin život sa konečne dostáva do správnych koľají, no keď si myslí, že nemôže byť šťastnejšia, pocíti tvrdý úder. Lily si v mladosti písala denník. Po rokoch sa začíta do svojich zápiskov o Atlasovi a rodinnom trápení, čím otvorí staré rany. No občas je aj bolestná spomienka dobrá, najmä ak človeku vo vhodnej chvíli pomôže správne sa rozhodnúť.

Končí sa to nami je výnimočná kniha. Autorka pri písaní siahla do vlastných bolestných spomienok a zvečnila okamihy, ktoré by najradšej zo svojho života vymazala. V prvom rade však v tomto odvážnom a hlboko osobnom románe vyrozprávala dojímavý a nezabudnuteľný príbeh lásky.
Čítať viac
Originálny názov
It Ends With Us
Počet strán
320
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1591395
Štýl
dobrodružný, romantický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Spojené štáty
1. diel série
Končí sa to nami
Vydavateľstvo
Ikar
Pre koho
pre ženy, new adult, pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

642 hodnotení

441
84
39
23
28

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Úprimne ma prekvapila

Tak táto kniha ma tento rok prekvapila asi najviac.

Zo začiatku to bolo presne to čo som očakávala, klasická romanca pre sedemnásťročné dievčatá. Dievča sa stretne s úspešný chalanom s peniazmi, ktorý je neskutočne príťažlivý a podobne.

Avšak dej postupne naberá na hĺbke a zaoberá sa vážnou témou. Bolo to kvalitne napísané a v závere som si povedala že to stalo za prečítanie a niečo som si z toho odniesla.

Čítať viac
21. októbra 2018

Táto kniha patrí medzi tie, ktoré zostanú vo vás. Dej ubiehal veľmi rýchlo a nie raz som mala v očiach slzy. Postavy ma prekvapovali ale to, čo mi vyrazilo dych bola ich sila. Odporúčam skutočne každému, kto hľadá knihu so silným dejom a úžasnými, hoci často až bolesť pôsobiacimi postavami aj napriek všetkej láske, ktorú cítia.

Čítať viac

It Ends with Us mi stála doma na poličke už dlhšie. Mal to byť darček, ale omylom som ju objednala v angličtine, tak ostala mne. Vtiahlo ma to okamžite do deja rovnako ako tisícky ďalších čitateľov. Motiváciou prečítať si knihu od Colleen Hoover nebola však zvedavosť, prečo sú jej knihy tak úspešné. Zaujala ma rozbehnutá diskusia na pozadí o tom (#booktook), prečo jej knihy niektorí čitatelia označujú za problematické. Nebudem tvrdiť, že na základe jednej knihy mi je už úplne jasné, prečo sa s autorkiným menom spája "controversy", ale minimálne ma to donútilo nad niektorými motívmi, ktoré sa v knihe objavujú, viac kriticky rozmýšľať.

Čítať viac
Načo ja čítam totú Hooverovú...?

Colleen Hoover je autorka, ktorej sa asi najviac vyhýbam v knižnom svete, pretože viem, že vôbec nie je pre mňa. Síce zapadám do jej cieleného publika, jej knihy mi prídu príliš jednoducho napísané, bez nejakej hĺbky a bezdôvodne emočne vydierajúce. Končí sa to nami (It ends with us) je dôvodom tohto môjho názoru. Príbeh sleduje kvetinárku s menom...Lily Blossom Bloom. Toľko asi k deju. Ale nie, príbeh je o domácom násilí, téma, o ktorej sa nehovorí dosť, hlavne v kontexte súcitu k ženám. Rešpektujem autorkinu odvahu vyzobraziť takýto vzťah, ktorý bol inšpirovaný z jej reálneho života, ale myslím si, že to bola až príliš veľká a ambiciózna výzva pre ňu.
Končí sa to nami NIE JE romantika. Je tam romantický dej, ale je to kniha o domácom násilí, nie romantickom vzťahu. A hlavne, NEROMANTIZUJTE RYLA!!
NEodporúčam nikomu, existuje xy kníh s rovnakou alebo podobnou tematikou, ktoré to zvládli lepšie. 1/5 hviezdičiek

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Petra S
Neoverený nákup
4
21.2.2024
Knížka je čtivá. Několikrát mě dojala i rozesmála. Poslední stránky jsem četla v tramvaji a bylo těžké nedat průchod slzám. Pro mě to byla knížka o odvaze, o síle zavčas udělat rozhodnutí, aby se život nestal domácím násilím. Proto každá/ý, kdo zažil byť zpočátku působící pochopitelný a omluvitelný útok, měl by okamžitě takový vztah opustit. I když to není snadné, je to moudré. Moc se mi také líbil prolog a poznámka autora. Pět hvězd jsem nedala, protože to pro mě bylo až moc sladké, moc optimistické až místy pohádkové.
Čítať viac
2
pred tromi dňami
Knihu som si prečítala po nekonečne veľa dobrých recenziach na sociálnych sieťach ako je tiktok, istagram... a taktiež tu. Jediné čo môžem povedať je, že ma kniha neskutočne sklamala. Všetky postavy boli nezaujímavé, nerozpísané a ešte aj klišé. Na začiatok, hlavná hrdinka. Moje rozhorčenie začína jej menom ( Lilly Bloom Bloomová... akože naozaj? ) a končí jej myšlienkami a rozhodnutiami, ktoré sa týkali jej vzťahov a práce a mnohých ďalších aspektov. Počas čítania som veľakrát musela odložiť knihu a tak povediac to predýchať, pretože Lilly mi pripadala extrémne hlúpa. Jej listy Ellen bol pre mňa čistý horror a bola som šťastná, keď sa ku koncu knihy, počet týchto listov eliminoval. Ale vo veľa iných knihách sa mi stalo, že mi hlavná hrdinka nesadla, ale knihu som dočítala kvôli perfektne predpísanému deju, alebo vďaka vedľajším postavám. Preto som sa rozhodla, že dám aj tejto knihe šancu. Ale ako dej pokračoval, nič sa nezlepšovalo, ale práve naopak. Začali pribúdať nové postavy, ktoré tam v zásade nemuseli byť, alebo sa autorka snažila rozpísať už nám známe postavy, ale akosi sa jej to nepodarilo. Ale podarilo sa jej napísať dvoch klišé mužov, vďaka ktorým v deji vznikol zamotaný, ľúbostný trojuholník. Taktiež sa v knihe rozoberá téma domáceho násilia, ktorá podla môjho osobného názoru, nebola vôbec dobré spracovaná. Knihu by som neodporučila, ale ako sa hovorí: ,,sto ľudí, sto chutí". Knihu hodnotím 2* za snahu písať o zložitej spoločenskej téme.
Čítať viac
pred tromi dňami
Sklamanie
Knihu som si prečítala po nekonečne veľa dobrých recenziach na sociálnych sieťach ako je tiktok, istagram... a taktiež tu. Jediné čo môžem povedať je, že ma kniha neskutočne sklamala. Všetky postavy boli nezaujímavé, nerozpísané a ešte aj klišé. Na začiatok, hlavná hrdinka. Moje rozhorčenie začína jej menom ( Lilly Bloom Bloomová... akože naozaj? ) a končí jej myšlienkami a rozhodnutiami, ktoré sa týkali jej vzťahov a práce a mnohých ďalších aspektov. Počas čítania som veľakrát musela odložiť knihu a tak povediac to predýchať, pretože Lilly mi pripadala extrémne hlúpa. Jej listy Ellen bol pre mňa čistý horror a bola som šťastná, keď sa ku koncu knihy, počet týchto listov eliminoval. Ale vo veľa iných knihách sa mi stalo, že mi hlavná hrdinka nesadla, ale knihu som dočítala kvôli perfektne predpísanému deju, alebo vďaka vedľajším postavám. Preto som sa rozhodla, že dám aj tejto knihe šancu. Ale ako dej pokračoval, nič sa nezlepšovalo, ale práve naopak. Začali pribúdať nové postavy, ktoré tam v zásade nemuseli byť, alebo sa autorka snažila rozpísať už nám známe postavy, ale akosi sa jej to nepodarilo. Ale podarilo sa jej napísať dvoch klišé mužov, vďaka ktorým v deji vznikol zamotaný, ľúbostný trojuholník. Taktiež sa v knihe rozoberá téma domáceho násilia, ktorá podla môjho osobného názoru, nebola vôbec dobré spracovaná. Knihu by som neodporučila, ale ako sa hovorí: ,,sto ľudí, sto chutí". Knihu hodnotím 2* za snahu písať o zložitej spoločenskej téme. Čítať viac
Petra S
Neoverený nákup
21.2.2024
Knížka je čtivá. Několikrát mě dojala i rozesmála. Poslední stránky jsem četla v tramvaji a bylo těžké nedat průchod slzám. Pro mě to byla knížka o odvaze, o síle zavčas udělat rozhodnutí, aby se život nestal domácím násilím. Proto každá/ý, kdo zažil byť zpočátku působící pochopitelný a omluvitelný útok, měl by okamžitě takový vztah opustit. I když to není snadné, je to moudré. Moc se mi také líbil prolog a poznámka autora. Pět hvězd jsem nedala, protože to pro mě bylo až moc sladké, moc optimistické až místy pohádkové. Čítať viac
Júlia
Neoverený nákup
7.2.2024
Kniha je pútavá od prvej až po poslednú stranu. Vždy, keď som si myslela, že už viem ako to skončí, autorka ma prekvapila nejakým zvratom v príbehu. Je to písané veľmi pútavou rečou bez zbytočných omáčok. Zachytáva aktuálnu tému príjemným spôsobom, čím nám dovoľuje sa na daný problém pozrieť aj z iného uhla pohľadu. Čítať viac
5

Ahoj jsem příležitostný čtenář. Nejraději mám knihy, které napsal sám život. Ať už jsou to biografie, nebo skutečné životné příběhy, nebo příběhy jimi inspirované. Potom ráda vyhledávám knihy z hudebního zákulisí.

Petra Sadílková
Overený nákup
2.2.2024
Kniha je krásně čtivá. Několikrát mě dojala i rozesmála. Knížka je o naději a síle udělat správné rozhodnutí ještě zavčas. Dala jsem pět hvězd, protože na mě byla až moc sladká, optimistická až pohádková. Čítať viac
Nikoleta Mihová
Overený nákup
14.1.2024
Túto knihu som mala dlho v knižnici, nie je to moja prvá kniha od tejto autorky. Čakala som, že to bude kniha, ktorá zanechá "niečo", bude to proste emocionálny kolotoč, niečo, nad čím budem dlho rozmýšľať, poprípade sa k nej ešte niekedy vrátim. Na sociálnej sieti Tiktok mala táto kniha milión kladných hodnotení, milión natočených videí o tom, aká je super. Neviem, či je to iba jednoduchosťou zahraničných čitateľov, že toto im stačí, alebo náročnosťou slovenských čitateľov. Za mňa naozaj priemer, a to mám rada romantické knihy, aj knihy, pri ktorých jednoducho predvídam koniec. 3* dávam za tému domáceho násilia a vykreslenie toxického vzťahu - je potrebné hovoriť o oboch týchto témach. Čítať viac
9

Som hrdá mamina, cukrárka, knihomoľka. Milujem pečenie, zbožňujem knihy :) Momentálne mám 200 kníh a stále ich mám málo. Našťastie túto záľubu so mnou zdieľa aj mamina a sestra, takže vždy máme doma čerstvú knihu :) Som silný fanúšik Harryho Pottera, ale čítam historickú romantiku a knihy s tématikou 2.svetovej vojny a Holokaustu. Takže knihy nakupujem zväčša v týchto oddeleniach.

Lucia Hricová
Overený zákazník
13.1.2024
Veeeľmi dobrá kniha
Táto kniha mala všetko. To je až neuveriteľné ako mi behala po rozume.
Úprimne poviem, zo začiatku ma to nebavilo. Dve dejové linky, na ktoré som si musela zvyknúť. Jedna v prítomnosti a jedna z minulosti. Keď to začalo naberať obrátky, nevedela som ju pustiť z rúk.
Už keď som si ju kupovala, tak mi predavačka povedala, že skvelý výber a nech si pripravím vreckovky. Keď som ju čítala na pláži v Bray, banda mladých ľudí hrala volejbal a nechtiac mi hodili loptu do chodidla. Tak som sa posadila, hodila ju naspäť babe, čo ku mne podišla a ospravedlňovala sa a potom dodala "That is really good book.". A ja som to už vedela. Bola viac než dobrá. Zatiaľ jednoznačne top od tejto autorky a to som ešte neskončila.
Tá kniha mala úplne všetko. Nechcem písať veľmi o obsahu, pretože to si nezaslúži žiadny spoiler. Preto môžem povedať len, určite si ju kúpte. Určite. Ja tak urobím znovu a kúpim si ju aj v sk vydaní a hneď ju dám mamine nech si ju prečíta
Čítať viac
Natalia Španihelová
Overený zákazník
10.1.2024
Knihu som si kúpila ešte v predpredaji a dlho som otáľala či ju mám čítať. Nakoniec som rada že som si na ňu počkala. Kniha ma milo prekvapila. Nikdy nevieme aký osud nás stretne. Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac

„Záleží na tom, čo sa naozaj stalo. Každý má potenciál urobiť niečo zlé - keby nás niekto podľa toho posudzoval, nikto by nebol dosť dobrý. Záleží však na tom, ako sa napokon zachováme.“

Road trip - Beth O'Leary, 2022
Road trip
Beth O'Leary