Prečítate na zariadeniach:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartfón či tablet s príslušnou aplikáciou
  • Počítač s príslušnou aplikáciou

Nie je možné meniť veľkosť písma, formát je preto vhodný skôr pre väčšie obrazovky.

Viac informácií v našich návodoch

Prečítate na zariadeniach:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartfón či tablet s príslušnou aplikáciou
  • Počítač s príslušnou aplikáciou

Viac informácií v našich návodoch

Prečítate na:

Neprečítate na:

Ako čítať e-knihy zabezpečené cez Adobe DRM?

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Moje srdcovky

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

Martina Cirbusová napísala recenziu

02.03.2026 19:09

Knihu som si pôvodne ani nemala.v pláne kúpiť, bolo to vyvodené z rečí kamarátok, ktoré ju čítali, ale potom sme si založili "knižný klub" a táto nám padla ako niečo spoločné... ale osobne musím priznať, že tam boli momenty, keď som bola WTHECK is she doing? a premýšľala nad mentalitou autorky. Jedno sa však musí nechať, Haunting Adeline ma vtiahla do deja a bol problém sa od nej odtrhnúť... prečítala som ju za 10 hodín a hneď som siahla po pokračovaní, ktoré zatiaľ vyvoláva dosť otáznikov.

Martina Cirbusová napísala recenziu

03.02.2026 12:45

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Knižná séria, do ktorej sa človek ponorý rýchlo a poriadne hlboko bez najmenších zabrán. Schopnosť autorky vtiahnuť človeka do príbehu je pozoruhodná...

Musím sa úprimne priznať, že som síce prečítala sériu do konca, ale u 6. knihy som to iba popreskakovala do konca, aby som sa čím skôr dostala naspäť k Aelin a Rowanovi. Nehovoriac o tom, že som knihy mala z rôznych zdrojov a celú sériu som čítala v 3 rôznych jazykoch naraz (SK, CZ, EN), takže ma dosť zmiatlo, keď sa po Jastrabovy? zjavil jej druh Rowan a výslovnosť mien bola celkom dosť náročná.

Aelin alebo Celeste (ako vám vyhovuje) prežíva svoj život ako sa dá, pri čom sa snaží ochrániť ľudí, na ktorých jej záleží, aj keď ona skončí zranená najviac. Celkom ľahko sa s ňou človek vžije a jej konanie si už vysvetlí svojim vlastným spôsobom...

Osobne by som to odporúčala 15+ s varovaním o ľahkej "smut".

Martina Cirbusová napísala recenziu

19.11.2025 17:02

Jedna z mála kníh, ktoré som prečítala na pár posedení... dokonca som si k nej spravila aj tabuľku (ako nájdete v kriminálkach) na zapisovanie stôp, spojení a pod., ktorú som upravovala s vývojom deja.

Martina Cirbusová napísala recenziu

06.11.2025 18:19

Vážne nám v živote stačí len tak málo? Osoba, ktorá by nás v momente núdze na chvíľu prichýlila a vypočula, keď to najviac potrebujeme. Netreba nám radi!
Len objatie, keď nám zrak zahalí búrkový mrak.
Keď vo všetkom, čo sa deje a v tornáde emócií potrebujeme oporný, stabilný bod.

Len jednu osobu, ktorá tam pre nás bude v chvíli najväčšej potreby.

Martina Cirbusová napísala recenziu

06.11.2025 18:09

Jedna vec je, keď o niečom čítame na spôsob vedeckého článku a iná, keď si človek prečíta alebo vypočuje príbeh reálnej osoby... Ľudia to berú oveľa ináč a príbehy ich zasiahnu hlbšie, donútia nás sa zamyslieť nad vlastným životom a spôsobom, akým ho žijeme.

Knihu som mala prečítanú za necelé 2 hodiny, no v hlave som sa nad ňou pozastavila po dobu dobrých pár mesiacov. Každé moje rozhodnutie v tom čase bolo ovplyvnené pár stránkami textu cudzej osoby.

Martina Cirbusová napísala recenziu

06.11.2025 18:00

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Kniha odkazujúce na čoraz častejšie problémy s PPP a anorexiou.

13 príbehov skutočných ľudí a ich boja s týmto typom problémov, o ktorých sa stále nehovorí tak otvorene, ako by sa malo... Mňa osobne príbehy pohltili a donútili ma zamyslieť sa nad vlastnými problémami so stravovaním, ako aj za vďačnosť voči ľuďom, ktorý na mňa počas najťažších momentov dozerali a snažili sa im zabrániť alebo tu aspoň byť pre mňa, keď som ich potrebovala.

Martina Cirbusová napísala recenziu

06.11.2025 17:54

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Dej ktorý vtiahne do príbehu...
Narozdiel od Twilight je toto dielu v mojej knižnici nenahraditeľné (čítala som ho v 3 rôznych jazykoch) a jeho filmová verzia bola tiež v súlade s originálom.

The Host alebo Hostiteľ odkazuje na naše otázky o živote mimo našej planéty... Sami sa často pýtame, či je život na iných planétach možný, či sme vo vesmíre sami alebo sú tu aj iné bytosti? V knihe na nich dostaneme odpovede formou príbehov "duše" pre deti a dospelých, ktorý sa takýmto spôsobom snažia spoznať nepriateľa, ktorý im obsadil domovy a telá ich milovaných.

Martina Cirbusová napísala recenziu

06.11.2025 17:26

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Knižnú sériu mám prečítanú od až po 4 knihu, no ľutujem, že som neskončila hneď pri 1 časti.
Klasický príbeh akoby opísaný s Upírskych denníkov a Twilight, kde ON je až príliš dokonalý a nereálny a ONA je posadnutá odhalením jeho tajomstiev. Temnota okolo neho ju priťahuje a určitým spôsobom pohlcuje...

Ever sa od začiatku snaží prísť na to, čo sa s ňou po autonehode, ktorá ju mala zabiť stalo, prečo je zrazu iná a dokáže veci, ktoré iný nedokážu... Damen je nový chalan na škole, ktorý je "iný ako ostatný", je tajnostkársky a jej schopnosti na neho nepôsobia. Odhaľuje sa ich spoločná história ako aj tajomstvá, ktoré mali radšej zostať pochované.

Dejovo by som dala pre túto sériu asi len 2 hviezdičky, no kompozícia textu ako aj hĺbka "researchu" a námaha autorky vložená do každej novej informácie použitej v diele by si zaslúžila aj 4 ak nie rovno 5 hviezdičiek.

Kniha: Navždy (Alyson Noel), 2010
Navždy
  • Alyson Noel
3,9
9,95 €

Martina Cirbusová napísala recenziu

06.11.2025 17:17

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Príbeh s vynikajúcim začiatkom, ktorý postupom diel prechádza na známky toxického vzťahu pod predstavou lásky medzi Tessou a Hardinom... Ona je to typicky dobré dievča a on úplne zlý chlapec, ktorý jej ukáže v jeho ponímaní život, ktorý stojí za to žiť, no ktorý hraničí s posadnutosťou a neistotou. Ich vzťah stojí od začiatku na vratkých nohách a s pribúdajúcimi knihami sa to len zhoršuje.
Vo filmovom podaní je to ešte horšie a charakteristika postáv je len zvýraznená, no chýba jej hĺbka... Prakticky celú sériu sa čitateľ iba pýta, či sú tý dvaja spolu alebo nie.

Poslednú knihu som ani nedočítala, z hlavných postáv tam toho veľa nie je... Kniha samotná skorej rozvíja a vysvetľuje históriu vedľajších postáv ako je Molly a snaží sa odôvodniť ich zlé chovanie k hlavnej hrdinke alebo k ľudom celkovo.
Z môjho pohľadu sa nám autorka snaží iba ukázať, prečo boli tieto postavy zaradené v kategórií "bashing" po dobu č kníh a nájsť im v After nejaké stabilné miesto.

Martina Cirbusová napísala recenziu

06.11.2025 17:06

Papierový predchodca videohier, ktoré Ťa donútia rozmýšľať aj nad tým najjednoduchším rozhodnutím.

Veľkým plus je, že MY (ČITATELIA) sme tými, ktorý vedú celý dej komiksu dopredu... Jedno naše rozhodnutie môže skončiť únikom páchateľa alebo novou obeťou...
Určite je to dielo pre mladých detektívov, ako aj fanúšikov krimi.

Pobozkáme sa, dotkneme. Nechceme nič viac. Čo potrebujeme, je na dosah. Všetko ostatné je nepodstatné. Také jednoduché. Nenaplnení sú iba tí, čo nevedia, čo chcú.
Kniha: Cez noc (Stig Sæterbakken), 2014
Cez noc
  • Stig Sæterbakken