Byt nad Seinou - Kelly Bowen, Metafora, 2022

18,71 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Byt nad Seinou - Kelly Bowen, Metafora, 2022
Byt nad Seinou - Kelly Bowen, Metafora, 2022

Byt nad Seinou

Londýn, 2017: Když Aurelia Leclairová zdědí přepychový byt v Paříži, o němž neměla ani tušení, ohromeně zjišťuje, kolik tajemství její babička skrývala: mezi jiným i sbírku... Čítať viac

Vydavateľstvo
Metafora, 2022
368 strán
5 hodín čítania

Londýn, 2017: Když Aurelia Leclairová zdědí přepychový byt v Paříži, o němž neměla ani tušení, ohromeně zjišťuje, kolik tajemství její babička skrývala: mezi jiným i sbírku vzácných obrazů a luxusních večerních rób. Jedna zvláštní malba ji dovede až... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Čeština

18,71 €

U dodávateľa 5 ks
Posielame do 6 – 8 dní

Dostupné v štyroch knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Prepletené kráľovstvo - Tahereh Mafi, Slovart, 2024

Viac o knihe

Londýn, 2017: Když Aurelia Leclairová zdědí přepychový byt v Paříži, o němž neměla ani tušení, ohromeně zjišťuje, kolik tajemství její babička skrývala: mezi jiným i sbírku vzácných obrazů a luxusních večerních rób. Jedna zvláštní malba ji dovede až k restaurátorovi Gabrielu Seymourovi a oba společně se rozhodnou odhalit pravdu skrytou ve stěnách bytu.

Paříž, 1942: Ačkoli „město světel“ se potýká s německou okupací, okouzlující Estelle Allardová si užívá v salonech nedotčených útrapami války. Když si však nacisté přijdou pro její přátele, spěchá jim na pomoc a nepřemýšlí o ceně, již bude muset zaplatit. Do událostí zasáhne i tajemná špionka s krycím jménem Celine. Obě ženy se srdnatě vrhají proti ničivé převaze, která hrozí rozdrtit je i jejich milované, aniž tuší, že důsledky jejích činů ovlivní i budoucí generace.

Tři ženy rozdělené časem, tři osudy odehrávající se v nebezpečné i vzkvétající Paříži. Aurelia, Sophie i Estelle musí najít odvahu, čelit nástrahám měnícího se světa a napsat další kapitolu v historii své rodiny.
Čítať viac
Originálny názov
The Paris Apartment
Počet strán
368
Väzba
pevná väzba
Rozmer
124×200 mm
Hmotnosť
428 g
ISBN
9788076252226
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1614807
Štýl
romantický
Jazyk
čeština
Preklad
Pôvod
Kanada
Vydavateľstvo
Metafora
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

9 hodnotení

4
5
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

10.10.2022
Další famózní kniha! Metafora mi poslední dobou dělá velkou radost.
Příběh je rozdělen, jak už to známe do dvou časových linií a to současnost (rok 2017) x minulost (druhá světová válka).

Téma je mi blízké, velmi často sahám po těchto příbězích. Tento byl skvěle napsaný, nedalo se od knihy odtrhnout. O malinko víc se mi líbila linka ze současnosti, ale opravdu jen o ždibínek. Sympatické hlavní postavy, dědictví po babičce v podobě bytu v Paříži okořeněné špetkou zamilovanosti, tajemství skrývané po celý průběh války, přesně to co mám ráda.
Moc jsem si čtení užívala, ať by se už mohlo zdát, že těmito příběhy už je trh přesycen – naopak já si je moc ráda přečtu. Těším se, až autorka napíše něco dalšího.

Klidně bych se nebála knihu darovat k narozeninám nebo Vánocům. Opravdu stojí za to! Moc doporučuji!
Čítať viac
22.9.2022
Hneď od prvých strán si ma autorka získala veľmi príjemným, nenúteným a prirodzeným štýlom písania. Napriek českému jazyku sa kniha čítala ľahko a rýchlo. Pútavosť a napätie sa rozhodne nedali zaprieť. Bonusom bola jemná romantická linka odohrávajúca sa na pozadí príbehu a mnoho pekných myšlienok, ktoré stáli za poznačenie. Po prečítaní poznámky autorky som bola šokovaná z toho, koľko z príbehu sa opieralo o fakty a reálne osoby. Autorka bravúrne vyzdvihla najmä mnohé odvážne ženy. Nebáli sa riskovať všetko pre spravodlivosť a záchranu života. Vynikajúca kniha, ktorá by si zaslúžila o niečo menej "sladkú" obálku. Táto kniha v sebe skrýva oveľa viac ako sa na prvý pohľad zdá. Čítať viac
10.9.2022
Máte radi príbehy, kde sa strieda minulosť so súčasnosťou?
V poslednej dobe som prečítala veľa takýchto románov, ale pokiaľ sú napísané tak skvele ako Byt nad Seinou, podobnosť mi vôbec neprekáža. Práve naopak, stále sa veľmi rada ponorím do nových príbehov, aj keď sa odohrávajú počas tragických vojnových rokov.

Príbeh je vyrozprávaný z pohľadu štyroch osôb. Aurelia a Gabriel sa stretnú v súčasnosti a spoločne sa snažia odkryť tajomstvá z minulosti, ktorými sú opradené postavy Estelle a Sophie.

Autorka vytvorila tri silné ženské charaktery. Všetky samostatné, inteligentné a emancipované. Nevedela by som si vybrať, ktorá z nich mi bola sympatická najviac, pretože všetky si ma získali rovnako. Každá mala inú vlastnosť, ktorú som obdivovala a najviac sa mi páčili ich pohotové reakcie na každú situáciu. Samozrejme, veľmi sympatický bol aj Gabriel, ale predsa len išla mužská postava popri takýchto hrdinkách trochu do úzadia.

Veľmi sa mi páčilo prelínanie súčasnosti, kedy hlavní hrdinovia hľadali odpovede a minulosti, kedy sme mali možnosť postupne zisťovať, ako sa všetko naozaj odohralo. V príbehu sa vyskytuje aj mnoho smutných okamihov a autorke sa naozaj podarilo vystihnúť atmosféru Paríža, kedy určití ľudia mali všetkého dostatok a iní len strádali. Neprestajné sledovanie gestapa a vzájomné udávanie navodzovalo neistotu a strach. Pátranie po špiónoch a zatýkanie spôsobilo, že sa nedalo nikomu dôverovať a najlepšie bolo, keď sa každý spoliehal len sám na seba.

V závere príbehu som bola naozaj napätá, ako sa všetko skončí a aj keď by som niektorým postavám priala iný osud, autorka to nemohla zakončiť lepšie. Výborne vymyslený a prepletený príbeh, ktorý je inteligentne napísaný a prináša aj mnoho reálnych historických faktov. Som veľmi rada, že som si ho prečítala a budem sa tešiť na ďalšie autorkine knihy.
Čítať viac
4

Po dvaceti letech jsem se konečně vrátila k mé dávné lásce - čtení. Čtu knížky různých žánrů - romantické, krimi, thriller, fantasy...

Eva Francová
Overený zákazník
4.9.2022
Tři silné ženy, dvě v Paříži během druhé světové války, třetí nyní. Aurelia zdědila byt po babičce Estelle a pomalu odkrývá její minulost, o které vůbec netušila. Pak tu máme ještě Celine, jejíž tajemství budeme také pomalu rozplétat.

Podle obálky jsem očekávala romantiku, ale dostala jsem něco daleko lepšího. Pátrání po tajemné minulosti i silné ženy, které neváhaly pomoci, když bylo potřeba.

Kniha byla od prvních řádků čtivá, napínavá. Zároveň však smutná i dojemná. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, potřebovala jsem číst dál a dál, abych odkryla všechna tajemství.

Střídají se tu různí vypravěči, různá období i různá místa. Zdálo by se, že to bude komplikovaný příběh, ale vše je podáno jednoduše, jasně. Dává to smysl, a navíc je to všechno skvěle propojené.

Našla bych tu pár drobností, co mi trošku vadilo. Někdy to působilo jako pohádka a linka ze současnosti mi úplně nesedla. Ale jako celek je to skvělá kniha a pokud rádi čtete o osudech lidí z druhé světové války, tento příběh by Vás rozhodně neměl minout.

4,5*/5*
Čítať viac
24

"Čo ma vie dostať je kniha, ktorú keď dočítate, tak si želáte, aby jej autor bol vaším najlepším priateľom, ktorému môžete zavolať, keď by ste chceli." (J. D. Salinger)

Mária Morosková
Overený zákazník
2.9.2022
Táto kniha nám rozpovie 2 príbehy. Jeden je z prítomnosti, kde je hlavnou postavou Lia, ktorá zdedila byt v Paríži po svojej starej mame. Druhý príbeh je z rokov 1939-1943, teda z obdobia 2 sv. vojny. Autorke sa skvelo podarilo „prepínať“ medzi líniami. Prelýnanie mi vôbec neprekážalo a vedela som v ktorej časovej línií sa nachádzam.

Ako som už spomínala, Lia sa dostane k bytu, ktorý bol od roku 1943 neobývaný a patril jej starej mame Estelle. Lia sa do bytu poriadne pozrie a nájde znepokojivé informácie o živote jej starej mamy. Jej stará mama spolu aj so Sophie boli neuveriteľné odvážne a úžasné ženy, ktoré sa nebáli a bojovali proti nacistom. Povedala by som aj viac, ale myslím, že by som veľa vyspoilerovala. V tejto časti bolo dostatok napätia aj drámy.

Časová linka, ktorá sa odohráva v prítomnosti s Leiou bola o poznanie pozitívnejšie a čítala sa ľahšie. Taktiež tu bola silná romantická linka medzi ňou a Gabrielom. Gabriel bol odborník na umenie a Lia si ho najala, aby jej pomohol pozrieť sa bližšie na život jej starej mamy. Ale aby nám nebolo málo, autorka medzi postavami vytvorila vzťahy, ktoré sa nám ukážu až postupom času.

Jednotlivé kapitoly sa striedali nie len v rôznych časových líniách, ale aj z viacerých pohľadov, či už z pohľadu Lie, Estelle či Gabriela. Veľmi sa mi páčili autorkine poznámky na konci knihy, kde nám napísala, čo bolo reálne a skutočné a čo si už vymyslela.
Čítať viac
30.8.2022
Román Byt nad Seinou so záhadou z minulosti, ktorú je potrebné odhaliť, sa odohráva v dvoch časových rovinách. Príbeh sa prelína medzi pohľadmi Estelle a Sophie počas druhej svetovej vojny a Aurelie a Gabriela v súčasnosti. Ako sa dá očakávať, linka z minulosti je zaujímavejšia a pútavejšia, zobrazuje silu, odhodlanie a dobro, ktoré pretrvajú aj v najtemnejších časoch. Linka Lie a Gabriela je len doplnková, na poskladanie celkového obrazu, príbeh zásadnejšie neposúva, vnáša zbytočnú romantiku a ich problémy sa javia vo vzájomnom porovnaní malicherné.
Autorka prináša fiktívny román o silných ženách, ktoré pomohli zmeniť výsledok vojny tým, že boli hrdinské a riskovali vlastný život. Jej inšpiráciou sú reálne historické udalosti a niekoľko skutočných ľudí, ktorí počas vojny preukázali nesmiernu odvahu a výnimočnosť v snahe pomôcť odboju. Detaily tajomstva Estellinho života a jej úlohy počas okupácie odkrýva postupne, čím čitateľa drží v napätí, a so spoznávaním postáv sú odhalenia pôsobivejšie a emotívnejšie. Postavy, dobré či zlé, ožijú a čitateľ sa prenesie späť v čase, akoby bol s nimi v miestnosti, cíti ich strach, zúfalstvo a tiež tú malú nádej, ktorej sa zúfalo držia.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Uhrančivý román zalidněný plnokrevnými postavami s tragickým osudem. Dávná historie skrytá ve stěnách bytu vás uchvátí hned od první stránky.“
– Publisher’s Weekly

„Byt nad Seinou Kelly Bowenové je podmanivý příběh dvou žen, které s odvahou a soucitem čelí nebezpečí okupované Paříže. Bowenová vykresluje mnohovrstevnatý obraz vysoké společnosti, intrik a obětavosti, zároveň dojemný i plný naděje.“
– Julia Kelly, autorka mezinárodního bestselleru Světlo nad Londýnem

„Obraz jednoho domu, dva stejné přívěsky a staré fotografie – tato ústřední vodítka spojují minulost s přítomností. Vzácná umělecká díla a láska mezi dvěma lidmi, kteří měli předurčeno setkání, příběh uzavírají a vrací na začátek. Krásný okamžik prozření na konci a připomínka, aby člověk nezahazoval svůj život, způsobí, že vám tato kniha i její postavy zůstanou v myšlenkách ještě dlouho po přečtení poslední stránky.“
– Karen Whiteová, autorka románu Sny o pádu

„Fascinující a napínavý válečný příběh o odvaze, špináži a pravé lásce. Autorčiny postavy vás vezmou na nezapomenutelnou pouť plnou objevů a dobrodružství. Tuhle knihu nebudete chtít odložit!“
– Genevieve Graham, bestsellerová autorka

„Kelly Bowenová vytvořila hluboce lidský příběh o vykoupení, který ukazuje, že i na těch nejtemnějších místech může vyrašit ohromující krása. Skutečné umělecké dílo.“
– Erika Robuck, bestsellerová autorka

„Dojemný příběh o nebezpečí a intrikách, lásce a ztrátě, zasazený do přepychu pařížského Ritzu. Pařížský byt není o nic menší poklad než umělecká díla, tak krásně popsaná v tomto románu.“
– Christine Wells, bestsellerová autorka

„Bowenová zručně spojuje historii s napětím a tajemstvím. Výsledkem je román, kde se vážnost mísí s dobrodružstvím, plný podmanivých hrdinů prožívajících ohromující zvraty. Strhující četba od první až do poslední stránky.“
– Imogen Kealeyová, autorka románu Osvobozen

Vydavateľstvo Metafora

Čítať viac

„Sú rôzne druhy odvahy. Poznám ľudí, čo sa smelo vrhnú medzi rinčiace meče, ale vystavte ich spleti mocenských intríg a vezmú nohy na plecia. A naopak.“

Diabol v zrkadle - Juraj Červenák, 2016
Diabol v zrkadle
Juraj Červenák