Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Za hranicami túžby - T.J. Lex, Marenčin PT, 2022

13,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Za hranicami túžby - T.J. Lex, Marenčin PT, 2022
Za hranicami túžby - T.J. Lex, Marenčin PT, 2022

Za hranicami túžby

Liana po údajnej smrti svojho strýka Alexa, s ktorým mala krátku aféru, utiekla. Takmer po dvoch rokoch pátrania ju nájde jeho bratranec René. Neuveriteľne sa naňho podobá a je... Čítať viac

Vydavateľstvo
Marenčin PT, 2022
192 strán
3-4 hodiny čítania

Liana po údajnej smrti svojho strýka Alexa, s ktorým mala krátku aféru, utiekla. Takmer po dvoch rokoch pátrania ju nájde jeho bratranec René. Neuveriteľne sa naňho podobá a je diabolsky sexi... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

13,90 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v jednej knižnici. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Do boja! - Terry Pratchett, Slovart, 2024

Viac o knihe

Liana po údajnej smrti svojho strýka Alexa, s ktorým mala krátku aféru, utiekla. Takmer po dvoch rokoch pátrania ju nájde jeho bratranec René. Neuveriteľne sa naňho podobá a je diabolsky sexi. Keď sa napokon Liana vráti do Bratislavy, čaká ju mnoho prekvapení. Vo vzduchu visí mnoho nezodpovedaných otázok.
Zomrel Alex vôbec? Alebo išlo o násilnú smrť? A navyše... Dokáže odolať Reného šarmu?
Čítať viac
Naše katalógové číslo
1558251
Počet strán
192
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
379 g
ISBN
9788056910221
Rok vydania
2022
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Marenčin PT
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

2,8 / 5

15 hodnotení

3
2
3
3
4

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

18
Láska spod klobúka - Jen Turano, 2016
Práve čítam
Láska spod klobúka

Rada čítam akýkoľvek žáner. Moje recenzie nájdete na @recenzienika Alebo FB Nika Vachová.

Nikola Krajčovič Krajčovič
Overený zákazník
22.5.2023
Za hranicami túžby- @tjlex_autorka
Čo dodat k tomuto dielu?
Áno, áno a áno. Nechýbala mi tam scénka, ani jedno písmenko.
Dobre vyvážená romantika, záhada a napätie. Presne toto milujem, keď sa aj deje niečo akčné.

Výborne, skvelé, fantastické. Nebojím sa chytiť do rúk ďalšie dielo od autorky.

Na to, že som čitala len samé negatíva na knihu ako, že je brak, nerealne situácie.. je to kniha, fiktívny pri eh a ja si reálne viem predstaviť tieto situácie. Rozhovory na 0tú? Predsa je to neskôr vysvetlene prečo sa tak správal. Párx som zažila protichodné situácie, pocity, čiže ak človrk nežije v ružovom svete či čiernobielom. umňa je ten príbeh v pohode. Užila som si ho. Trosku ma tam iritovala Bratislava. Ja by som to zasadila do iného zahraničného prostredia a hneď by situácie vyzneli reálne. Veď čo, v takej Amerike je možné všetko.

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #t.j.lex #mamacita #books #bookstagram #marencinpt #zahranicoutuzby
Čítať viac
Robert
Neoverený nákup
20.5.2023
Bolo mi potešením čítať knihu.
Dej je napínavý od začiatku do konca, odporúčam každému,za mňa super kniha.
Čítať viac
Dana
Neoverený nákup
20.5.2023
Samé negatívne hodnotenia na túto knihu, aj som sa bála začať ju čítať. No je to taká jednohubka. Pre čitateľa, ktorý nie je náročný. Nemá očakávania. Prečítaš a rozmýšľaš či sa kniha páčila, alebo nie.
Každopádne dám autorke ešte šancu a prečítam si aj ďalšiu jej knihu. Začiatky sú ťažké a každým ďalším dielom sa autor môže zlepšiť .
Čítať viac
14.3.2023
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Ha... tak toto bolo naozaj zaujímavé.
Pokračovanie Za hranicami rozkoše som čítala v rámci #knižnáštafeta u @jedna_zenska, za čo sa jej chcem veľmi pekne poďakovať. V celku útlu knižočku som prečítala za jeden deň, a to aj vďaka túžbe dozvedieť sa konečne, čo sa vlastne stalo.
.
Keďže som jednotku prečítala už dávnejšie, trvalo mi, kým som sa na isté súvislosti rozpamätala. Dôležité však je, že Liana po nešťastnej smrti jej strýka Alexa opúšťa Bratislavu (uteká), mamu a svoju tetu, aby sa ukryla, schovala tajomstvo a liečila samú seba. Po dvoch rokoch ju nájde jediný človek, ktorého už nechcela vidieť a pripomínať si tak staré rany.
.
René Bauker, Alexov bratranec, príbuzný, ktorý sa odrazu zjavil na pohrebe a preberá Alexovu časť firmy.
Dva roky sú dlhá doba, kedy by si človek povedal, že jedna žena môže aj dospieť, oľutovať svoje činy, atď... no tu sa to nejako nedeje. René Lianu prehovorí na stretnutie, kde, no... sa spolu vyspia. Skoro mi išlo oči vyočiť. Hlavne, že si hovorila, ako sa posunula a ako sa už nedá namotať žiadnym chlapom... ale čo už... mala asi slabú chvíľku... alebo aj nie :D
.
No presunieme sa ďalej, keďže sa stane, čo sa stane, Liana sa v spoločnosti Reného vráti do Bratislava a len vtedy sa začnú diať divy.
.
Okej, tu poviem, že autorka naozaj popracovala na slovnej zásobe, skladbe viet, vidieť korekcie a úpravy textu (občas niečo ušlo) a snažila sa vymyslieť dobrý príbeh, ktorý bol miestami naozaj skvelý. Tajomno a postupné odhaľovanie podlých činov bolo naozaj podľa môjho gusta, avšak potom prišiel zádrhel. Postavy, ktoré nás celým príbehom sprevádzajú, sú proste telenovela level 1000.
.
Také malé zhrnutie na záver. Ja som bola asi menej spokojná, hoci som očami pogúľala iba niekoľkokrát, vážne sa mi nepáčilo správanie Liany a z môjho pohľadu také veľmi hŕŕŕ záverečné scénky. Je však vidieť autorkin posun dopredu, za čo jej dávam palec hore.
Čítať viac
6.2.2023
Neuveriteľné. Vtlačiť toľko drámy do 191 strán je naozaj talent. Reálne, toto sa nepodarilo ani scenáristom Rodinných prípadov. Na konci príbehu sa chvíľkami aj stalo, že ma príbeh strhol a začalo ma to baviť, no potom prišla ďalšia nereálna predramatizovaná situácia, pri ktorej som len krútila hlavou.

Pokračovanie nebolo až také nechutne zvrhlé ako prvá (z môjho pohľadu), no autorka ho obohatila o iné nechutnosti.

Nerada dávam negatívne recenzie a našla som na túto knihu aj pár pozitívnych reakcií (2), takže by som to zhodnotila tak, že táto kniha je pre čitateľov, ktorí milujú drámu, zvrhlosti a nezamýšľajú sa nad reálnosťou a zmysluplnosťou. Alebo pre niekoho, kto nepotrebuje prepracovaný dej a siahnu po knihe len aby zabili nudu.

Po prečítaní tretej knihy od tejto autorky som dospela k záveru, že jej štýl písania nie je nič pre mňa. Čo je mi úprimne ľúto ale verím, že na celom Slovensku sa nájdu čitatelia, ktorí sú z jej kníh nadšení.
Čítať viac
11

Všetky recenzie dostupné na mojom instagramovom profile @ivinkaaa.booksland alebo blogu: https://ivinkaaa-booksland1.webnode.sk/

IVINKAAA BOOKSLAND
Overený zákazník
28.11.2022
1.5/5
Napriek rozporuplným názorom na predošlý diel som sa pustila do pokračovania. Až na nejaké výhrady sa mi jednotka páčila. Keďže záver bol veľmi napínavý a dramatický, tak som sa tešila, čo si pripraví autorka nabudúce.

Dej začína veľmi sľubne, cítit z autorkinho prejavu posun a dočkali sme sa už aj nešťastných korekcií, ktoré sme doteraz postrádali. Priamo nadväzujeme tam, kde sme skončili i keď o dva roky neskôr.

Opäť sa stretávame s Lianou a cítiť z nej, že dospela. Teda, ako sa to vezme. Predsa, už má 20 rokov, zažila tragické udalosti, je na mieste, ak vyzreje. Celý čas si to myslím, až kým nepríde bližšie stretnutie s druhou hlavnou postavou - Reném. Urobila krok vpred, dva vzad. Dala smerovku doprava, ale odbočila napokon doľava a vošla do zákazu. Budem sa snažiť byť stručná, pretože až na nejaké malé momenty sa mi kniha nepáčila.

S Lianou sa snažím nejak súcitiť, pochopiť ju, nájsť si k nej cestu. Avšak, každé jej konanie vo mne vzbudzuje iba odpor a pretáčanie očami. René najskôr pôsobí ako dominantný seladón - podobá sa Alexandrovi z jednotky. Autorka nám však o ňom postupne prezrádza viac. Páčil sa mi predovšetkým koniec, kedy nám bola odhalená Reného minulosť, taký zvrat som nečakala.

Opäť máme vedľajšie postavy Imra, Kamilu, Ivetku, Lianinu mamu. Rad radom som im chcela ublížiť. Keď sa ukázali na scéne, tak máme spleť americkej kovbojky, krimi, bohapustého sexu a tabu vzťahov. Slovami stand up komika Zitróna: ,,To je dráma za drámou a ak by bolo málo, tak ju prekrýva ďalšia dráma a kým sa stihneš spamätať, tak facku ti dá ďalšia dráma." Je to obrovská škoda, pretože všetko začalo tak sľubne. Autorka do svojho ľahko čitateľného a príjemného štýlu zapája i odborné slová, ktoré sa k tomu hodia. A potom príde prosto dráma.

Záverečné hodnotenie
Ja knihu neodporúčam. Ide o jednohubku, zvládnete ju ľavou zadnou, číta sa ozaj rýchlo, ale no... Každopádne, i jednotka mala prívržencov aj odporcov. Rovnako to možno bude v tomto prípade. Za autorkin posun, zvrat ohľadom Reného a trošku i jeho charakter udeľujem 1.5/5. Fakt som sa na toto veľmi tešila, len som nedostala to, čo som očakávala.
Čítať viac
30.9.2022
Odpad, nie kniha, pod úroveň
Prvá časť sa ešte ako tak dala, ale táto druhá časť čistá prázdnota...
Nerada hodím knihy, že je to odpad, lebo ich milujem, ale žiaľ v tejto som NIČ nenašla, čo by ma aspoň trochu oslovilo...bolo neskutočné trápenie dočítať ju...a míňať na ňu energiu...
Je na zaplakanie, že takéto niečo vôbec niekto vydá...je to absolutná neúcta voči našej krásnej slovenskej literatúre...
Za mňa NEODPORÚČAM :-(
Čítať viac
Petra
Neoverený nákup
29.9.2022
Za hranicami túžby
Bolo mi veľkým potešením čítať knihu. Od začiatku napínavý príbeh, šteklivé scény dodali knihe šmrnc. Spisovateľka drží v napätí čitateľa po celý čas. Za mňa super čítaníčko, určite odorúčam. Čítať viac
Vladimíra
Neoverený nákup
2.9.2022
Za hranicami
Veľmi sa mi palcil už prvý diel za hranicami rozkoše nemám knihe vôbec co vytknúť bola skvelá číta sa prakticky sama žiadne zdĺhavé opisy skôr by som povedala ze rýchly priebeh mala kniha odporúčam každému kto knihu ešte nečítal ja som prečítala aj ostatné knihy od autorky a teším sa na ďalšiu Čítať viac

Vydavateľstvo Marenčin PT

Čítať viac

„A já doufám, že jednou na hřišti nebo v reklamní agentuře s panoramatickými okny pochopíš, že odvážný není ten, kdo se pouští do rvačky a neví, jestli vyhraje, nebo prohraje. Odvážný je ten, kdo ví, že by vyhrál, ale nechá to být. “