Starožitníkova dcéra
E-kniha

Čo musí Camille Ivernessová obetovať, aby našla vytúžený domov plný lásky? Prvá časť regentskej trilógie Poklady Surrey z pera uznávanej americkej spisovateľky Sarah E.... Čítať viac

1. diel série
Poklady Surrey
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
344 strán
5-6 hodín čítania

Čo musí Camille Ivernessová obetovať, aby našla vytúžený domov plný lásky? Prvá časť regentskej trilógie Poklady Surrey z pera uznávanej americkej spisovateľky Sarah E. Laddovej, ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

11,50 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Ester Anaswah: Milovala som Francúza. Ester Anaswah, 2024

Viac o e-knihe

Čo musí Camille Ivernessová obetovať, aby našla vytúžený domov plný lásky?

Prvá časť regentskej trilógie Poklady Surrey z pera uznávanej americkej spisovateľky Sarah E. Laddovej, ktorá si získala priazeň slovenských čitateľov očarujúcou sériou Tajomstvá vresovísk, vás zavedie do rušného Londýna i na malebný anglický vidiek na začiatku devätnásteho storočia.

Camille Ivernessová to nemá v živote ľahké. Vedie otcovo starožitníctvo v biednej londýnskej štvrti a tuší, že exotické predmety z ďalekých krajín sa k nim nie vždy dostávajú legálnou cestou. Navyše si musí poradiť bez matky, ktorá ju opustila. Keď však starožitníctvo prepadne záhadný útočník a zraní ju, jej život sa od základov zmení. Ošetrí ju totiž mladý lekárnik Jonathan Gilchrist, ktorý sa zjaví na scéne hneď po nepríjemnom incidente. Do Camillinho obchodu ho priviedlo podozrenie, že sa v ňom má uskutočniť tajný predaj vzácneho rubínu, ktorý zmizol zo zbierky jeho otca, majiteľa vidieckeho panstva Kettering Hall, a ktorý otec zúfalo potrebuje, aby splatil dlhy.

Aj keď Camille a Jonathan pochádzajú z rôznych spoločenských vrstiev, majú veľa spoločného: obaja sú čestní, túžia po pravde a po domove plnom lásky. A nie sú jeden druhému ľahostajní. Akú úlohu zohrá ukradnutý rubín v ich rodiacom sa vzťahu a aké tajomstvá odhalí pátranie po tomto jedinečnom drahokame, ktorý jeho vlastníkovi môže priniesť požehnanie, ale aj prekliatie?
Čítať viac
Originálny názov
The Curiosity Keeper
Počet strán
344
Naše katalógové číslo
1844591
Štýl
duchovný, romantický, historický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Spojené štáty
1. diel série
Poklady Surrey
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,2 / 5

18 hodnotení

12
2
2
0
2

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

23.6.2023
Nádherný príbeh
Sarah E. Ladd začína ďalšiu trilógiou nádherným, tajomným príbehom o mladej žene, ktorá je okolnosťami donútená vystúpiť zo svojho známeho života a vysporiadať sa s emóciami, keď sa jej svet obrátil hore nohami. Zápletka medzi mladým lekárnikom, dedičom z vyššej spoločnosti, a predavačkou zo starožitníctva bola netradičná. Čitateľ rieši krádež vzácneho kameňa spolu s hlavnými hrdinami a odhaľuje tajomstvá ukryté v minulosti.

Kniha bola potešením od začiatku do konca a veľmi sa teším na druhú knihu.
Čítať viac
31.5.2023
Skvelá Sarah E. Ladd
Začiatok devätnásteho storočia je obdobie náročnejšie na opisy, keďže sme ho nezažili na vlastnej koži, no táto autorka sa ho zakaždým zhostí bravúrne. Prostredie rušného Londýna a idilického anglického vidieka je kombinácia, ku ktorej sa zakaždým rada vraciam. K tomu príjemné postavy, ktorým strpčujú život tie záporné, žiadne erotické romance, iba nežný romantický príbeh s podmanivou atmosférou a zaujímavou detektívnou zápletkou.

O romantike ako takej by som ale veľmi nehovorila, vedie k nej dlhá strastiplná cesta, nečakanými udalosťami a zvratmi pretkaná, no vytúžená odmena v jej závere na nás čaká. Pomerne predvídateľný príbeh má ale aj svoje tajné zákutia, ktoré nám autorka dávkuje postupne. Rodinné zväzky, ich problémy, peniaze a samozrejme láska sú hýbateľmi dynamického deja. Postavenie rebríčka ľudských hodnôt vás prekvapí a isté odhalenia šokujú. Dávka akcie spestrila už aj tak výborný príbeh o pátraní po drahokame a pravde samotnej.

Camille Ivernessová je silná a statočná knižná hrdinka, ktorá vám svojim odhodlaním a čestnosťou prirastie k srdcu, no Jonathan Gilchrist vás svojim postojom úplne uchváti a spoločne vám prinesú pár pekných chvíľ strávených s touto krásnou knihou.
Čítať viac
Eva
Neoverený nákup
1.5.2023
Za mňa nie
Knihu som začala čítať s veľkými očakávaniami po skvelých recenziách, bohužiaľ u mňa nefungovala, a hlavne ma celý čas rušil preklad, miestami mi pripadalo, akoby to bola práca umelej inteligencie, ktorú len upravil nejaký redaktor... :-( Čítať viac
20.4.2023
povinné čítanie pre fanúšikov predošlej série :)
Camille Ivernessová prežila takmer celý život za pultom obchodíka svojho otca strčiac nos v účtovnej knihe. malé starožitníctvo učupené medzi ošarpanými domcami na špinavej londýnskej štvrti Blinkett Street sa stalo celým jej svetom. a hoci si nevedela veľmi predstaviť nič iné, nikdy neprestala snívať o tom aké by bolo žiť opäť na vidieku tak, ako kedysi, spolu so starým otcom aj mamou. všetky poklady, ktoré jej kedy prešli rukami v otcovom obchode, by razom vymenila za návrat domov. ibaže jej domov je teraz tu, ohraničený štyrmi stenami starožitníctva, matka pred rokmi odišla opatrovať tú svoju a zodpovednosť za správu účtovníctva týkajúceho sa otcových obchodných záležitostí ostalo na útlych pleciach Camille. a tak sa jej život točí okolo kurióznych artefaktov, ktorých hodnotu dokáže rokmi skúseností i ona sama patrične oceniť, a na rojčenie o tom, "čo by bolo keby", jej neostáva čas. až kým sa nestratí ten prekliaty rubín...
.
starožitníkova dcéra mala v porovnaní s predošlou sériou trošku pomalší rozbeh, ale autorka sa opäť blysla originálnou zápletkou, tentoraz spájajúcou dva celkom odlišné svety. pochmúrnu štvrť na okraji Londýna, kam noha z vyššej vrstvy bezdôvodne nevkročí a panstvo majetného obchodníka, o ktorom sa povráva, že patrí medzi najbohatších aristokratov v okolí. tento kontrast bol prítomný naprieč celým príbehom a neodzrkadlil sa len na upravených či menej čistých chodníkoch, ale aj na postavách, ktoré boli z rôznych pomerov a nemali naoko nič spoločné.
.
lekárnik Johnatan Gilchrist si zaslúži svoj osobitný odsek, pretože jeho postava sa autorke skutočne podarila. bol tým rozvážnym mladíkom so širokými plecami, ktorého hĺbavý pohľad nikdy nebol len prázdny a ktorý navonok budil dojem bohatého dediča bez akýchkoľvek starostí. on si ale zvolil náročnú prácu lekárnika a namiesto luxusnej komnaty na rodinnom panstve uprednostnil skromný domček v dedine. je tým mužským hrdinom, po akom túžia všetci obdivovatelia pána Darcyho. :)
.
záver dopadol celkom inak, akoby som očakávala a priniesol so sebou niekoľko otázok. pokračovanie série však prináša nové postavy, takže k príbehom hrdinov z tejto knižky sa súdiac podľa autorkinho predošlého trendu pravdepodobne nevrátime. v Surrey ale ostávame a ja sa s radosťou zahryznem do ďalších príbehov z autorkinho pera. stala sa jednou z mojich "bezpečných volieb" kedykoľvek mám chuť na romancu z regentského prostredia.
Čítať viac
Iveta Moravčíková
Neoverený nákup
11.4.2023
Rubín
Kedže mám prečítanú predošlú sériu od tejto autorky a je perfektná tak som neodolala ani tejto. Nelutujem krásny príbeh aj ked málinko menej pútavejšia ako predošlé, ale stále stojí za prečítanie. Je trošku napínavejšia akože nielen o vztahoch. Už sa teším na dalšiu knihu. Čítať viac
11.3.2023
„Všetko slúži na dobré.“

Každá ťažká situácia, každá zmarená chvíľa, každá slza z nej urobila tú, ktorou sa mala stať, posunula ju do náručia človeka, ktorý ju urobí dokonale šťastnou. Camille – starožitníkova dcéra a Jonathan – dedič veľkého panstva. Dve rozdielne spoločenské vrstvy a tri spoločné vlastnosti, ktoré ich spojili – čestnosť, pravda a túžba po domove.

Talent Sarah E.Ladd je naozaj výnimočný. To, že vie pútavo písať nám dokázala už pri prvé trilógii – Srdcia na pláni. Prvou časťou novej série – Poklady Surrey, nám to opäť len potvrdila. Historický román z regentského Anglicka, láska medzi rôznymi vrstvami a víťazstvo dobra nad zlom. Tento príbeh bol ešte k tomu okorenený o hľadanie jedného extrémne drahého pokladu – krvavo červeného rubína, ktorý mohol zmeniť život mnohým. Za mňa veľké odporúčanie všetkým priaznivcom historických románov. Číta sa to naozaj samo – neoľutujete.
Čítať viac
16
Overený nákup
9.3.2023
Starožitníková dcéra
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Starožitníková dcéra - Prvá časť regentskej trilógie Poklady Surrey z pera americkej spisovateľky Sarah E. Laddovej. Camille Ivernessová to nemá v živote ľahké. Vedie otcovo starožitníctvo v biednej londýnskej štvrti a tuší, že exotické predmety z ďalekých krajín sa k nim nie vždy dostávajú legálnou cestou. Navyše si musí poradiť bez matky, ktorá ju opustila. Čítať viac
22
Overený zákazník
17.2.2023
Dobrodružné, napínavé a romantické
Po sérii, ktorú začal Dedičkin sľub a ktorá sa stala mimoriadne obľúbenou u slovenských čitateliek, som bol zvedavý na ďalšiu sériu. A Sarah Ladd nesklamala.
Ide síce o historické romance, ale vôbec nie naivné, či presladené. Skôr o živote, o charakteroch, ľudských povahách. To všetko na historickom pozadí, ktoré má autorka zvládnuté na jednotku.
Svieži štýl, pútavá dejová línia, tiež postavy, ktoré vám vojdú pod kožu. Camille si musíte zamilovať - je samostatná, silná, odvážna, hoci niekedy čelí naozaj silným prekážkam. Vie zachovať pokoj, byť vyrovnaná; má veľké srdce, je súcitná, ale dokáže byť aj vášnivá...

--- Ak jej dal otec do vienka niečo, potom je to rozhodnosť. Je rozhodnutá vybudovať si nový život, iný život, odlišný od špiny a neresti Blinkett Street. Camille vymení tmu za svetlo... ---

Pre milovníčky romancí ideálny príbeh: samotný dej, záhada na pozadí, dynamika a akcia. Samozrejme romantika, rodinné vzťahy, nečakané zvraty. Starožitníkova dcéra určite patrí medzi osviežujúce romance, ktoré potešia.
Čítať viac
Lucia M.
Neoverený nákup
3.2.2023
Skvelá
Toto je z môjho pohľadu autorkina najlepšia kniha. Čítala som už dávnejšie v angličtine a utkvela mi v pamäti ako máloktorá kniha vôbec. Takže určite odporúčam fanúšikom podobných autoriek historickych romancí s nádychom krimi a tajuplna. Čítať viac

Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ

Čítať viac

„Čo je lepšie? Jedna skutočná krásna ruža, ktorá už síce povädla, ale na ktorú sa nikdy nezabudne, alebo vábivá náhrada, ktorá sľubuje, že vydrží naveky?“

Nevesta z Ivy Greenu - Julie Klassen, 2020
Nevesta z Ivy Greenu
Julie Klassen