Tým vrchom ste vy
E-kniha

Cesta od sabotáže vlastného ja k sebakontrole

Táto kniha sa venuje sabotáži vlastného ja. Prečo sa jej dopúšťame? Kedy sa jej dopúšťame? A ako s ňou nadobro skoncovať? Navzájom si odporujúce potreby v nás vyvolávajú... Čítať viac

4,1 31 hodnotení
Vydavateľstvo
AURORA
Počet strán
224

Táto kniha sa venuje sabotáži vlastného ja. Prečo sa jej dopúšťame? Kedy sa jej dopúšťame? A ako s ňou nadobro skoncovať? Navzájom si odporujúce potreby v nás vyvolávajú sebasabotujúce správanie. Jeho vinou ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

10,50 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Tou horou jste vy - Brianna Wiest, AURORA, 2023
PDF EPUB MOBI
Čeština, 2023
Ihneď na stiahnutie

12,09 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Táto kniha sa venuje sabotáži vlastného ja.
Prečo sa jej dopúšťame? Kedy sa jej dopúšťame? A ako s ňou nadobro skoncovať? Navzájom si odporujúce potreby v nás vyvolávajú sebasabotujúce správanie. Jeho vinou sa bránime zmene, až kým niet iného východiska. Ak pochopíme svoje najškodlivejšie návyky, upevníme svoju emocionálnu inteligenciu, hlbšie porozumieme tomu, ako funguje náš mozog a telo, odpútame sa od minulosti a priblížime sa k svojmu budúcemu ja, ktoré čo najväčšou možnou mierou napĺňa náš potenciál, dokážeme prekročiť svoj tieň a realizovať maximum svojich možností.

Vrchy odnepamäti slúžia na metaforické vyjadrenie ťažkých až zdanlivo neprekonateľných skúšok či výziev. Zdolanie vlastného vrchu si vyžaduje pustiť sa do práce na svojom ja – odhaliť svoje traumy, posilniť svoju odolnosť a zmeniť svoje fungovanie a prístup. Veď napokon tým vrchom, ktorý stojí pred nami, sme my sami.
Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,1 / 5

31 hodnotení

20
4
2
0
5

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

Alex Bitto
Overený nákup
10.3.2024
Nádejná kniha ale je to priemer
Začnem hned uprimne,čakal som od toho viac,možem povedat že je fakticky lepšie pisana ako hociktora kniha toho typu,ozaj je presná a pekne autorka vysvetluje dané problematiky a dovody prečo daná vec je taká a taká,uplne som sa v tom našiel, ale asi 70% vecí z toho som už chápal aj sám zo svojho života a tym padom kniha mi velmi nedala,no niečo minimum áno,ku koncu som z nej mal ajtak pocit že je to strata času a že som z tej knihy prakticky neziskal nič ani do realneho života,velmi ma nepresvedčila, no dávam 3 kedže je písana dobre, ale podstata knihy nie je nič nové už pre mňa,márne som tak hladal niečo "viac" nenašiel som,jednoducho ma nepresvedčila,ked sa mam k nej postavit kriticky,ako prvá kniha či začiatky v tomto segmente kníh kto s nimi len začína sa oplatí,ale kto už niečo to prečital z tychto typov,neodporučam,nenajde tu už nič nové. Čítať viac
7
Diablova cesta - Robert Bryndza, 2023
Práve čítam
Diablova cesta

Som maniačka na knihy. Obzvlášt motivačné, téma holokaust- beletria a tiež vtipné žánre a krimi

Lenka Nahálková
Overený zákazník
5.2.2024
Tým vrcholom ste vy
Jedna z mojich obĺúbených.
Túto si v knižnici ponechám.pokiaĺ potrebujete znova pevnú zem pod nohami,
Má presne to,čo čakáte.
Číta sa dobre a veĺa si z nej vezmete.
Čítať viac
2.9.2023
Tým vrchom ste naozaj vy
Jedno z mojich predsavzatí na rok 2023 bolo začať čítať viac motivačnej literatúry a som neskutočne šťastná, že som ako prvú z motivačných kníh zvolila práve „Tým vrcholom ste vy" od Brianny Wiest.

Táto kniha Vám pohladí dušu ale zároveň vás prevedie návodom k terapii v ktorej ste lekárom aj pacientom. Donúti Vás spomínať na nepekné chvíle v živote, ale len preto aby ste ich mohli raz a navždy uzavrieť, posunúť sa ďalej a vytvárať svoje lepšie ja.

V živote je dôležité stanoviť si princípy a pravidlá nato aby sme inšpiráciu premenili na realitu, inými slovami menej zdieľania a viac makania, potom prídu výsledky.

V knihe je dôležitosť princípov a pravidiel prirovnaná k poľnohospodárstvu. Zákonitosti žatvy sa totiž nedajú obísť. Čo zasejete, to aj zožnete. Ak niečo sejete pravidelne, úmerne tomu sa znásobuje vaša úroda. A napokon dôsledky našej snahy sa neprejavia hneď, ani zo zasadeného semiačka nie je na druhý deň plod.

No verte, že či už sa vám vaše predsavzatia a ciele darí plniť rýchlejšie alebo pomalšie alebo vôbec, nezabúdajte na jednu vec. Vaším cieľom je byť tu, pretože vaša existencia zmenila svet spôsobom, ktorý možno zatiaľ nevidíte ale bez vás by niečo nebolo také, aké je teraz. Pre niekoho ste celý vesmír.

Sleduj IG @na_ruzovej_policke
Čítať viac
Martinus
6
O tyranii - Timothy Snyder, 2017
Práve čítam
O tyranii

Viac mojich recenzií a knižného obsahu nájdete na mojom instagrame @dusamedziriadkami :-)

Jana Mokričková
Overený zákazník
5.8.2023
Skvelá kniha
Stalo sa vám niekedy pri knihe, že ste v priebehu čítania na ňu zmenili viackrát názor? Mne pri tejto áno.
Slovné spojenia ako „byť svojou najlepšou verziou“ a „Váš život sa práve začína“ mi pripadajú ako klišé, ale ak by som sa sústredila iba na to a hodnotila ju na základe pár odsekov, ktoré mi nesedia, rozhodne by som tejto naozaj skvelej knihe krivdila.
Prináša veľa zaujímavých informácii o sebasabotáži, inštinkte, o tom, čo sa deje s našim mozgom po traumatickej udalosti a veľa ďalšieho.
Naučí vás, že viac než snívanie a predstavy o budúcnosti vám prinesú každodenné návyky a disciplína. Nečakajte na zlomový moment, ten nikdy nepríde. Asi to neznie tak dobre, ale určite vám to prinesie vám viac výsledkov.
Autorka načrela do viacerých tém, ktoré sú komplexnejšie rozobraté v iných (ďalších skvelých) knihách. Pri jej čítaní zablúdite v pár odsekoch do kníh ako Emocionálna inteligencia, Odvaha byť neobľúbení, či Netrápte sa pre maličkosti (preto ak sa vám páčila táto, a chceli by ste niektorú zo spomenutých tém preštudovať viac do hĺbky, myslím že by vás zaujali – malý tip :-) ).
Za môj malý vnútorný boj o sympatiách k tejto knihe a za nespočetne vyznačených odsekov si odo mňa zaslúži 5 hviezdičiek. :-)
Čítať viac
35
Sexkomiks - Philippe Brenot, 2017
Práve čítam
Sexkomiks

Som knihomoľka, ktorá číta súčasne aj 5 kníh. Ako prvú knihu som prečítala Pána prsteňov a odvtedy milujem fantasy a čítam, čítam a čítam. Najviac milujem fantasy a non-fiction, ale čítam všetky žánre. Rôzne prečítam 120-160 kníh. Tak ako to ja hovorím, každá kniha má svojho čitateľa len si ho musí nájsť, preto píšem odporúčania, nie recenzie. Viac z môjho sveta nájdeš na Instagrame @denny_medziriadkami @_dennyto

Denisa Tomíková
Overený zákazník
18.6.2023
Radím ju medzi moje top prečítané knihy z oblasti sebarozvoja.
Musím uznať, že som bola skeptická, ale po prečítaní som z nej dosť nadšená a myslím, že vzhľadom k jej kvalite by si mala nájsť mnoho fanúšikov. Autorka sa k témam stavia naozaj zo psychologického, mentorského a logického hľadiska. Rozoberá mnoho tém a prekážok, ktoré môže mať človek pri svojej životnej ceste.

Autorka poukazuje na súvislosť aktuálneho správania s výchovou, prostredím, ľuďmi a životným nastavením. Ukazuje, aké prekážky má človek vo svojej mysli (za všetky pravdepodobne ani sám nemôže) a dáva praktické rady, ako postupne svoje myslenie a životné nastavenie meniť, tak aby človek dosiahol v živote, čo chce. Samozrejme niektoré informácie už budeš poznať, ale aj tak som presvedčená o tom, že mnohým ľuďom autorka otvorí oči.
Túto knihu ber ako začiatok. Tvoj život sa jej prečítaním nezmení bez tvojho pričinenia. Kniha "Tým vrcholom ste vy" ti ukáže, kde môže byť chyba a ty musíš ďalej pracovať (a pevne dúfam, že budeš) na dosiahnutí svojho osobného vrcholu a spracovaní všetkého, čo ti v jeho dosiahnutí bráni.

Odporúčam aj audioverziu tejto knihy.
Čítať viac
4.6.2023
Priznám sa, že som túto knihu kupovala s určitým očakávaním. Musím ale povedať, že sklamala... nebola som ju schopná dokonca ani celú dočítať (nevravím, že sa k tomu ešte nedostanem a nehecnem sa :-) ) mám pocit, že texty rozprávajú stále o tom istom, len je ich obsah inak sformulovaný. Svojim textom neprehovára do duše a namiesto toho, aby dala človeku určité zamyslenie sa nad sebou, tak som bola nútená zamýšľať sa nad častokrát komplikovaným vyjadrením viet.
Nevidela som originálnu verziu, avšak verzia v slovenčine je prílišne delená na veľké množstvo odstavcov s veľkým množstvom odsekov. Viem si predstaviť, že by sa kniha so svojim posolstvom a úpravou zmestila do tretiny počtu strán.
Popravde ľutujem, že som si neprečítala pred kúpou recenzie, ktoré sú pomerne zmiešané a do knihy by som tak, žiaľ, neinvestovala.
Čítať viac
21.4.2023
Ja a motivačné knihy nie sme veľkými kamarátmi. Ale táto kniha v sebe ukrývala niečo oveľa viac. Už pri jej úvodných stranách som mala pocit, že mi autorka úplne vidí do duše a počas čítania som sa pristihla s myšlienkou, že nečítam jej knihu, ale ona číta mňa. Pocity, nálady, vnútorné obavy, ktoré nám bránia dosiahnuť ten pomyslený vrchol - tomu všetkému sa v knihe venuje autorka. Odhaľuje isté blokátory z minulosti, ktoré ak sme od seba dostatočne neodpútali a nevyrovnali sa s nimi, naše podvedomie si ich nesie so sebou aj do budúcnosti a sme nimi tak neustále ovplyvňovaní. Nehovorím, že sa to deje každému z nás, ale priznajme sa, že väčšine áno.

Utvrdila ma v tom, že to čo vnútorne prežívam, prežívajú aj ostatní z nás. Aj ostatní majú pochybnosti, či rozhodnutia, ktoré urobia budú správne a aké budú mať pre nich dôsledky v budúcnosti, majú strach z budovania nového vzťahu, strach z nového zamestnania a toho či zapadnú do kolektívu či strach z dostatočného finančného zabezpečenia... Jednoducho stále sme súčasťou pochybností a obáv, ktoré si vytvára naša myseľ ešte pred tým, ako samotnú situáciu zažijeme. Čo je teda dôležité? Možno sa to bude zdať ako klišé, no aj napriek zdravému úsudku o budúcnosti je dôležité, aby sme nezanedbávali vzťahy, priateľstvá a udalosti odohrávajúce sa v prítomnosti a žili práve v nej. Dôležité je neutápať sa vidinou strachu z budúcnosti, ale uvedomovať si, za čo všetko sme vďační práve teraz. V tejto chvíli.

Autorka poskytuje výborné, nenútené a praktické rady, ako pomaličky nájsť cestu k sebe samému, pričom zdôrazňuje, že to vôbec nie je rýchly proces. Podstatné je začať a po malých krôčikoch napredovať. Táto kniha bola akousi mojou večernou terapiou pred spaním, vďaka ktorej som si uvedomila, že by som mala prehodnotiť mnohé veci, neupínať sa na myšlienky, ktoré mi nerobia dobre, naopak tešiť sa z každého malého okamihu, ktorý mi urobil radosť. Ak by som niekedy hypoteticky mala zájsť na terapiu a mala by som si vybrať z ponúkaných odborníkov v danej oblasti, vybrala by som si práve túto autorku, lebo viem, že by mi porozumela a pochopila ma. Tak isto ako by pochopila aj vás.
Čítať viac
41

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
22.2.2023
Zaujímavé prekvapenie
Častokrát máme strach zo zmeny a nepoznaného, preto sa nedokážeme posunúť vpred. Možno aj tušíme, v čom robíme chybu, ale vrchol, ktorý pred nami stojí, sa nám zdá byť nedosiahnuteľným. Jediné, čo však musíme urobiť, je získať kontrolu nad sebou samým a ten vrch zanechať za sebou. Hovorí sa to ľahko, však? Ale nemusíte sa ničoho obávať. Táto kniha vám nastolí zrkadlo a podá pomocnú ruku vo forme zrozumiteľných príkladov a rád na riešenie problémov. Ja som sa našla vo viacerých častiach tejto knihy a buď potvrdila moje správne smerovanie, alebo ukázala, čo ešte môžem zlepšiť. Poukazuje napríklad na zvládanie emócií, ktoré by sa nemali potláčať, ale kontrolovať. Taktiež sa dozviete niečo viac o hneve, vine, závisti, ale sa aj naučíte odpútať od minulosti.
Motivačné knihy nepatria medzi moje vyhľadávané, ale zopár som ich už prečítala. A musím uznať, že táto patrí medzi tie najlepšie, ktoré som čítala. Ale je to môj subjektívny pohľad, pretože ja som sa v nej našla a pomohla v mojom nasmerovaní. Odporúčam aj vám si ju prečítať. Verím, že bude pre viacerých prínosná.
Čítať viac

Brianna Wiest

Čítať viac

Vydavateľstvo AURORA

Čítať viac

„„Anna, tuším táraš hlúposti.” „Pravdaže, chlapček môj. Nevieš, že iba veľmi blázniví ľudia hovoria vždy rozumne?”“

Anna v Avonlea - Lucy Maud Montgomery, 2019
Anna v Avonlea
Lucy Maud Montgomery