Železná vdova
E-kniha

Chlapci z Chu-sie snívajú o tom, že sa raz stanú pilotmi kukiel, obrovských robotov, ktoré sa dokážu transformovať a bojovať proti votrelcom z vesmíru, číhajúcim v temnote za... Čítať viac

4,7 37 hodnotení
1. diel série
Železná vdova (SK)
Vydavateľstvo
Slovart, 2023
392 strán
5-6 hodín čítania

Chlapci z Chu-sie snívajú o tom, že sa raz stanú pilotmi kukiel, obrovských robotov, ktoré sa dokážu transformovať a bojovať proti votrelcom z vesmíru, číhajúcim v temnote za Veľkým čínskym múrom. Na to však potrebujú spojiť sily ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

11,19 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Železná vdova - Xiran Jay Zhao, YOLi CZ
EPUB MOBI
Čeština
Ihneď na stiahnutie

15,69 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Chlapci z Chu-sie snívajú o tom, že sa raz stanú pilotmi kukiel, obrovských robotov, ktoré sa dokážu transformovať a bojovať proti votrelcom z vesmíru, číhajúcim v temnote za Veľkým čínskym múrom. Na to však potrebujú spojiť sily s dievčaťom a zdá sa, že nikoho netrápi, že pilotka-konkubína takmer vždy príde pri mentálnom spojení so svojím partnerom o život.

Osemnásťročná Ce-tchien túži zabiť špičkového pilota zodpovedného za smrť jej sestry, a tak sa dobrovoľne prihlási na túto nevďačnú pozíciu. Šanca pomstiť sa naskytne skôr, než by čakala, a jej sa dokonca podarí vyjsť z kokpitu kukly bez škrabanca a za sebou zanechať len spúšť. Vyslúži si tým prezývku železná vdova a zaradí sa k vzácnemu a obávanému druhu pilotiek, ktoré sa mocní snažia umlčať. Ce-tchien pridelia k najkontroverznejšiemu pilotovi ríše, odsúdenému vrahovi. Ten má za úlohu skrotiť jej znepokojujúcu, a predsa neoceniteľnú mentálnu silu. No keď už raz Ce-tchien ochutnala moc, len tak ľahko necúvne. Využije každú možnosť, čo jej ponúkajú novonadobudnuté schopnosti a neblahá povesť, aby v krutom svete a boji proti desivým monštrám prežila.
Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

37 hodnotení

30
4
1
2
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

17

A book is a dream, that you hold in your hands. Bookstagram - @mdnight.reads

Midnight reads
Overený zákazník
13.4.2024
- Ya science fantasy
- Power rangers a Pacific rim vibes
- zvierací roboti a boje
- inšpirované čínskou kultúrou
- feminizmus
- polyamórny vzťah
- záporne pozitívna hlavná hrdinka

Každý z chlapcov Chu-sie sníva o tom, že raz bude pilotovať kuklu - veľkého zvieracieho robota, ktorý dokáže bojovať proti obrovským nepriateľom z vesmíru. Na to, aby kuklu riadili, však potrebujú ženské copilotky, ktoré vždy po boji prídu o život. Raz prišlo aj na Ce-tchien, ktorá dostala tu poctu slúžiť krajine a zomrieť za vlasť. Naša hlavná hrdinka to však vidí inak. Už nemôže viac prehliadať zneužívanie žien a vezme svoj osud do vlastných rúk. Všetci ostanú prekvapení, keď po boji vyjde z kukly živá pilotka a nie pilot.

Železná vdova je naoko útla knižôčka, ktorá však v sebe ukrýva silný príbeh. Je to príbeh o svete mužov, ktorí sa šplhajú za slávou po mŕtvych telách žien. Kniha je zasadená do budúcnosti a do úplne iného sveta inšpirovaného čínskou kultúrou a históriou.

Aj napriek tomu, že kniha obsahuje silné témy, na svoje si prídu aj fanúšikovia sci-fi, či fantasy. Tento príbeh bol pre mňa tak osviežujúci. Okrem naozaj normálne zmýšľajúcej hlavnej hrdinky som sa dočkala aj robotov, príšer, bojov a šokujúceho záveru.

Na záver by som dodala, že knihu odporúčam aj čitateľom, pre ktorých je čínska kultúra tabu rovnako, ako pre mňa. S niektorými príbehmi inšpirovanými čínskou kultúrou mávam problém, pretože jej nerozumiem. Autori, však pri písaní tejto knihy na toto mysleli a vysvetlili nám veľké množstvo súvislosti.

Teším sa na pokračovanie. Dúfam, že dvojku si prečítame už čoskoro.
Čítať viac
23.12.2023
Drsna jazda
Pribeh zeleznej vdovy je velmi originalny a zaroven nenutene a plynulo vyuziva historiu Ciny a jej zvyky. Myslim, ze nic podobne som veru este necitala, styl je drsny, plny hnevu, sarkazmu - hoci, svoje miesto si tu najde aj trochu tej lasky. Velmi sa mi pacili aj nepredvidatelne zvraty a napatie, ktore toto skvostne dielo popretkali. Hlavna hrdinka ma vsetko, co prava, drza, nesputana a hnevom pohanana zenska ma mat - je to velmi silna osobnost po kazdej svojej stranke a vam to neda inak, len rychlo docitat a zistit, ako to s nou nakoniec dopadne :). Čítať viac
13.12.2023
Tento príbeh bol teda niečo. Už na začiatku sa rieši lámanie nôh dievčatkám, ktoré sa predáva z pokolenia na pokolenie. Lotosový kvet predstavuje znak krásy, nič na tom, že ich do konca života trýzni bolesť a nezahojené rany im pomaly hnijú. Hnus! Kukly sú úžasne vymyslené – veď každý by chcel riadiť mohutný kolos, ktorým môže rozdrviť svojich nepriateľov na mŕtvoly a súčiastky. Ale samy to nezvládnete, potrebujete partnera! No keď máte nepriateľov úplne všade, ani tá najväčšia kukla vám nemusí stačiť.

Páčilo sa mi, ako autorka spojila dve absolútne protichodné veci – starú kultúru, kde na vidieku chováte prasce a sadíte ryžu; a modernú techniku, s ktorou bojujete vo výšinách proti votrelcom. Sú to dva protipóly, ktoré by ste nikdy nečakali, že sa stretnú a, hľa, v tejto knihe je to majstrovsky zvládnuté!

Aby som nechŕlila iba slávu, mám aj pár negatívnych poznámok. Napr. niektoré časti boli príliš rozťahané, koniec zas plynul ako voda. Bojové scénky boli fajn, ale dych mi nevyrazili. Na druhú stranu konečný zvrat bol dych berúci. Záverečný veľký súboj, zrada, odhalenie pravdy a následky... Ako sa hovorí „odletí vám z toho dekel“. Teším sa na pokračovanie!
Čítať viac
11.11.2023
Drsná pecka!
ĽUDIA TO BOLA PECKA!
Surová, divoká, plná spravodlivého hnevu a odplaty.

Autorka si ma podmanila od prvej strany. Ce-tchien je výborne napísaná postava. Má chyby a robí chyby, no zo všetkého najviac je doslova a do písmena zosobnením zúrivosti, ktorá preteká každou bunkou jej tela, z čoho vznikajú fantastické scény s dokonalým sarkazmom.

Železná vdova je nie len o sile žien, ale aj o manipulácii, klamstvách, spoločnosťou prekrútených hodnotách, nerovnosti, dešpekte.

Ce-tchien tu predstavuje zmenu, plameň, ktorý chcel každý ovládnuť, ale ako to s ohňom býva, páli.

Na druhej strane ju vyvažuje Jič láskavý, rozvážny, odvážny a oddaný. Má svoje tajomstvá a teším sa, až (ak) sa ich dozviem v druhej časti.

Li je zmeska oboch a prežil si toho neskutočne veľa. Bije sa v ňom morálka a hnev. Je úprimný a rýdzi v každej emócií, či myšlienke. Navyše dokazuje, že nič nie je také, aké sa zdá.

Čo z toho (okrem iného) vyplýva?
Konečne som si užila romantiku. Neskutočne mi sadla, hoci je pravda, že v našich končinách ide o netradičné ponímanie vzťahu.
Páčila sa mi otvorenosť aktérov voči sebe navzájom, ako sa dopĺňali, rozumeli si. Ich scény doplnené o maličké vierohodné detaily mali pre mňa väčšiu hodnotu a hĺbku ako niekoľko stranový sex.

Poklona pre worldbuilding - prepojenie techniky, mágie, čínskej kultúry ešte k tomu v spojení s politikou, médiami a vojnou... Nemám čo vytknúť.

Malinká kritika za posledné udalosti. Teda, niežeby som ich nečakala, pretože jedna z nich sa spomína na začiatku a k tej druhej ma viedol predpoklad na základe jej myšlienok, ibaže na môj vkus sa to zbehlo natesno a príliš náhodne i keď grandiózne, uznávam ( akoby to bolo vystrihnuté z poslednej série GoT ). Som zvedavá, ako sa Ce-tchien popasuje s dôsledkami.

Na záver len dodám, že som si užila čítanie práve kvôli tej agresii, ktorá nie je pre slabé žalúdky, Bolo nesmierne osviežujúce čítať takéto drastické dielko s antihrdinkou v hlavnej úlohe.
Čítať viac
4.9.2023
Skvelá kniha
Keď som na IG videla recenziu na túto knihu od našej sk. autorky Adri Bolyovej, vravím si, že jej dám šancu. Ako bývalému študentovi sinológie je mi veľmi blízky Ďaleký východ a čínska kultúra/história. Takže som bola veľmi potešená zakomponovaním čínskej histórie do futuristického sveta. Autorka to zvládla bravúrne. Už od začiatku je kniha nabitá akciou, priam vás nutí pretáčať kapitoly. Každá postava má svoje svetlé a slabé stránky a hlavná hrdinka si vás buď získa alebo naopak. A ten koniec.....!!! Veľmi sa teším na pokračovanie! (Jediné, čo mňa osobne vyrušovalo bol pri preklade použitý slovenský prepis čínskych mien. Pinyin mi proste príde elegantnejší. Ale celkový dojem z prekladu 10/10) Čítať viac
5

Autorka i redaktorka, sedmospáčka i ranné vtáča, cestovateľka i domased, no obzvlášť čitateľka :) Dušu som upísala tomu najzaujímavejšiemu žánru, aký človek mohol vymyslieť - fantasy.

Adri Bolyová
Overený zákazník
4.8.2023
Najakčnejšia knižka roka!
Neviem, čo sa stalo, ale tento príbeh bol pre mňa ako ušitý na mieru :) Bol neskutočne dojemný a krásny a akcie tam bolo neúrekom - nedalo sa knižku položiť. Každý, kto si ju prečíta, sa môže tešiť na sladký pocit, keď tí, ktorým bolo ublížené, dosiahnu odplatu. Výborné. Postavy so mnou ešte určite ostanú dlho a neviem sa dočkať pokračovania. Čítať viac
13.5.2023
Úžasná kniha !
Nie je to rozprávočka na dobrú noc a to je len dobre. Už len anotácia vám prezrádza, že toto bude jazda, na ktorú nezabudnete. Svet, kde keď sa ponoríte, zabudnete aj dýchať. Vynikajúco napísané, príbeh vyskladaný excelentným spôsobom a dychberúce okamihy, ktoré mne osobne nedali spať. Najmä po uzavretí prvej časti takým plot twistom, že ešte teraz to predýchavam. Knižka sa, ako sa to hovorí, číta sama. Od prvej strany, až po poslednú som sa nenudila.

Prvé strany vás zoberú hneď zostra do pointy celej knihy. Odohrávajúci sa boj, smrť konkubíny, systém, ktorý tu funguje už nejaký ten čas. Ak sa zhrozíte už tu, ďalej nečítajte, lebo to bude už len drsnejšie. Dostanete sa do hlavy jednej, v podstate tej najdôležitejšej, ženskej postavy, ktorá sa svojimi spôsobmi prieči zabehnutým koľajám spoločnosti. Tu nejde len o pubertálnu rebéliu, ale o pomstu. Pomstu jej drahej sestry. Ktorá zomrela za záhadných okolností. Čo sa však udeje a ako chce naplniť svoje poslanie si už nechám pre seba. Prečítajte si Železnú vdovu, určite neoľutujete!
Čítať viac
Ivana
Neoverený nákup
2.5.2023
Železná vdova
Zaujímavé sci-fi, kde dej neustále plynie a nie sú v ňom hluché miesta. Autorka okrajovo spomína mytológiu a tradičné zvyky. Kniha je zaujímavá aj z hľadiska medziľudských a partnerských vzťahov. Odporúčam. Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac

„Muž a žena by mali byť spomalení, ako keď kráčaš pod vodou, mali by sa venovať každej bunke, každému nádychu pomaly a bez náhlenia.“

Tri smrtky sa plavia - Vanda Rozenbergová, 2018
Tri smrtky sa plavia
Vanda Rozenbergová