Vydaj sa na cestu knižnými svetmi
a vyhraj kopu kníh!
Knižné putovanie - Vyraz na cestu knižnými svetmi, Martinus, 2024
Sudcov zoznam - John Grisham, Ikar, 2023

15,15 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Sudcov zoznam

Je rešpektovanou autoritou, no na rukách má krv

Lacy Stoltzová, známa z románu Svišť, v minulosti vyšetrovala sudkyňu, ktorá prijímala miliónové úplatky od zločineckého syndikátu. Vtedy len o vlások unikla smrti. Odvtedy... Čítať viac

4,4 21 hodnotení
2. diel série
Svišť
Vydavateľstvo
Ikar, 2023
296 strán
4 hodiny čítania

Lacy Stoltzová, známa z románu Svišť, v minulosti vyšetrovala sudkyňu, ktorá prijímala miliónové úplatky od zločineckého syndikátu. Vtedy len o vlások unikla smrti. Odvtedy prešli tri roky a Lacy sa blíži k štyridsiatke... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
15,90 €

15,15 €

-5 %
Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 51 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Prašina: Kriedový panáčik - Vojtěch Matocha, Artforum, 2024

Viac o knihe

Lacy Stoltzová, známa z románu Svišť, v minulosti vyšetrovala sudkyňu, ktorá prijímala miliónové úplatky od zločineckého syndikátu. Vtedy len o vlások unikla smrti. Odvtedy prešli tri roky a Lacy sa blíži k štyridsiatke. Práca v Rade pre sudcovskú etiku ju už nebaví a uvažuje nad zmenou. Stretne však záhadnú ženu, takú vystrašenú, že nemá odvahu prezradiť pravé meno. Jej otca zavraždili pred dvadsiatimi rokmi, policajtom sa nepodarilo prípad vyriešiť. Lenže žena má podozrivého, je ním priam posadnutá, sleduje ho už dvadsať rokov. A popritom odhalila ďalšie obete.

Podozrenie však nestačí, ibaže nájsť dôkazy sa zdá nemožné. Ten muž je brilantný, trpezlivý a vždy má náskok pred políciou. Ide o mimoriadne rafinovaného sériového vraha. Vyzná sa vo forenzných vedách, ovláda policajné postupy a čo je najdôležitejšie: pozná zákony. Ide totiž o sudcu z Floridy a patrí do Lacinej jurisdikcie.
Dotyčný sudca si vedie zoznam obetí a cieľových osôb, obsahuje mená nič netušiacich ľudí, ktorí mu niekedy v živote skrížili cestu a nejakým spôsobom sa ho dotkli. Ako môže Lacy začať s vyšetrovaním a nedostať sa do jeho zoznamu?

Sudcov zoznam je bezpochyby dosiaľ najmrazivejší román Johna Grishama.

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Originálny názov
The Judge’s Lis
Počet strán
296
Väzba
pevná väzba
Rozmer
125×205 mm
Hmotnosť
378 g
ISBN
9788055186573
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1758761
Štýl
napínavý
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
2. diel série
Svišť
Vydavateľstvo
Ikar
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

21 hodnotení

12
7
1
0
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

20
Trvalý záznam - Edward Snowden, 2020
Práve čítam
Trvalý záznam

Som nenapraviteľný knihomoľ, ktorý miluje knihy a snažim sa k tomu inšpirovať iných.

Michal Horoščák
Overený nákup
21.2.2024
Odporúčam
Sudcov zoznam" od Johna Grishama je zábery a emotívna právnická dráma, ktorá sa odohráva v malebnom mestečku v južnej časti USA. Hlavnou postavou je mladý právnik s menom Adam Hall, ktorý sa rozhodne brániť svojho starého učiteľa, ktorý bol odsúdený na trest smrti za zločin, ktorý možno nespáchal.

Grisham nám opäť raz ukazuje svoje majstrovstvo v tvorbe komplexných postáv a napínavých zápletkov. "Sudcov zoznam" nám ponúka pohľad do temnej strany amerického súdnictva a ukazuje, ako moc a politika môžu ovplyvniť priebeh spravodlivosti.

Téma trestu smrti a spravodlivosti dominuje celým príbehom a Grisham sa odvážne pohráva s morálnymi dilemami a etickými otázkami. Jeho schopnosť vykresliť emócie a vnútorné konflikty postáv pridáva do príbehu hĺbku a autenticitu.

Pri čítaní tejto knihy čitateľ neustále drží dych a čaká na ďalší zvrat udalostí. Grisham nás necháva premýšľať nad tým, čo znamená byť spravodlivým a ako sa líšia naše vnímania morálky a spravodlivosti.

Aj keď by niektorí čitatelia mohli mať výhrady k niektorým technickým aspektom právneho systému, "Sudcov zoznam" zostáva pútavým a dobre vykresleným thrillerom, ktorý nenecháva čitateľov ľahko zanevrieť.

Celkovo je "Sudcov zoznam" ďalším triumfom od Johna Grishama, ktorý nás opäť raz prekvapuje svojím umeleckým dielom a schopnosťou vyrozprávať príbeh, ktorý neopúšťa čitateľa ani po skončení čítania.
Čítať viac
4.1.2024
5* / 5*
Co dodat, je to Grisham. Moj oblubeny autor mimo SK / CZ, co dokazuje moja kompletna zbierka od neho.
Tento pribeh zacina hned z fleku velmi dobre, ked sa Lacy stretne so zahadnou zenou, ktora je presvedcena, ze jeden z prominentnych sudcov je vrah. Nepriame dokazy svedcia proti nemu, avsak dokazat mu vinu a pritom sa snazit nezapojit FBI hned na uvod, lebo predist odhaleniu?
Kto ma rad Grishama, za tuto knihu mu da 5*, kto nie to mozno nazve lepsim priemerom. Prijemne citanie, bez zbytocnych hluposti a na zaver... S peknym koncom :-)
Čítať viac
Monika
Neoverený nákup
11.6.2023
Top
Ani kniha Sudcov zoznam od Grishama nesklamala. Opäť výborný, zaujímavý námet, z právnického prostredia. Čítať viac
8.4.2023
Román som si v mojej evidencii označil ako právnický (ako väčšinu kníh od Johna Grishama). Autor však píše knihy aj z iného než právnického prostredia, a to oveľa častejšie ako na začiatku kariéry. Po prečítaní som váhal, či román zaradiť v mojej evidencii medzi kriminálky alebo trilery. Má z každého žánru niečo. Dve hlavné postavy majú právnické vzdelanie a povolania, ale zápletka a dej skôr pripomínajú kriminálku, hoci sa kniha až tak nevenuje samotnému vyšetrovaniu, ale interakcii postáv a deju. Ústrednou témou je séria vrážd, ktorých sa mal dopustiť v priebehu viac ako 20 rokov aktívny sudca. Jedna hlavná postava je amatérska detektívka a príbuzná jednej z obetí, ktorá viac ako 20 rokov hľadá vraha svojho blízkeho a celkom sa jej podarilo zhromaždiť konkrétne podozrenia napriek obmedzeným možnostiam. Druhá hlavná postava je vyšetrovateľka floridskej Rady pre sudcovskú etiku Lacy Stoltzová, ktorá má síce za sebou úspešné vyšetrovanie veľkého prípadu skorumpovanej sudkyne (román Svišť), ale obvykle sa venuje bežným sťažnostiam na sudcov, ktorých predmetom nie sú vraždy. A tretia hlavná postava je podozrivý sudca, ktorý je skoro geniálny a nijako sa neprejavuje ako sériový vrah. Je vzdelaný, precízny, trpezlivý, znalý vyšetrovacích a právnych postupov, ale aj on je len človek a robí chyby. Ako každý z nás. Ako to dopadne sa dozviete, ak si prečítate knihu Sudcov zoznam. Čítať viac
Zuzanka
Neoverený nákup
27.3.2023
Sudcov zoznam
John Grisham patrí medzi mojich obľúbených spisovateľov. Vždy ma prekvapí novým príbehom z právnického prostredia s kriminálnou zápletkou. Tak je tomu aj teraz v jeho "Sudcovom zozname" kde sa práve ponáram do deja a očakávam v napätí, že moje úvahy o rozuzlení sú správne........ Čítať viac
27
Vlk - František Kozmon, 2019
Práve čítam
Vlk

Knihy a knižné hrdinky a hrdinovia ma sprevádzajú od útleho veku. Dodnes si presne pamätám vôňu knihy (z roku vydania 1968 Winnetou), ktorú som čítala ako 11 ročná a s napätím som sledovala príbehy červených a bielych bratov. Nezabudnuteľné boli i chvíle ktoré som prežívala s Alfredom Hitchcockom a Tromi pátračmi... S pribúdajúcimi rokmi pribúdali aj prečítané knihy počnúc románmi od Juliette Benzoni, cez sci-fi a fantasy ako Stopárov sprievodca galaxiou, či Hra o tróny až po krimi (najmä severské). Knihy a knižní hrdinovia ma sprevádzajú celý život, mám okolo seba veľa priateľov, ktorí knihy tiež milujú a tak sa často stáva, že keď sa stretneme "nestihneme" si všetko povedať :-) . Mám zopár prianí a jedno z nich je, aby som mala dostatok času a dobrý zrak, na ďalšie knižné príbehy.

Beáta Kaššovicová
Overený zákazník
26.2.2023
Zoznam, na ktorom sa nik nechce ocitnúť
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
"Nebál sa, že bude musieť zaplatiť vysokú cenu, ak ho chytia. Skôr sa bál, že bude musieť prestať."

John Grisham sa opäť rozhodol napísať právny triler s hrdinkou Lacy Stolzovou, vyšetrovateľkou z Rady pre sudcovskú etiku, ktorá jedného dňa prijme sťažnosť na uznávaného sudcu Rossa Bannicka. Tajomná žena - Jeri, sleduje každý sudcov krok a odhalila sériu vrážd, ktoré za 20 rokov spáchal, podľa zoznamu, ktorý si vytvoril. Pozná motív a pozná metódu vrážd... Bannick je inteligentný, trpezlivý a zatiaľ mal stále náskok. Jeho vášeň pre technológie, bezpečnosť, sledovanie a v neposlednom rade postavenie sudcu robia z neho nebezpečného predátora. Lacy Stolzová sa s kolegom púšťajú do vyšetrenia sťažnosti, no Jeri medzitým z nepochopiteľných dôvodov urobí niečo, čím vystaví smrteľnému nebezpečenstvu seba aj Lacy.
Ross Bannick sa vydá na lov po osobe, ktorá doposiaľ na jeho zozname nebola a vie toho veľa!!! Slučka sa pomaly sťahuje, začína sa hra na mačku a myš. Kto prežije?
"Keď niekoho zavraždíš, urobíš desať chýb. Ak si spomenieš na sedem, si génius. Kde to len čítal? Akú chybu urobil? Čo sa stalo? Musí to zistiť."
Ross Bannick doteraz žil v presvedčení, že nikdy nebude nútený plánovať odchod.

Sudcov zoznam je samostatný príbeh, (no ak sa chcete "zblížiť" s Lacy Stolzovou) siahnite aj po knihe Svišť. John Graham napísal príbeh, bez množstva vedľajších postáv a komplikovaných zápletiek, či absurdných situácií, takže sa ľahko číta, no napriek tomu v ňom nechýba dávka napätia. Tempo je skôr pomalšie, takže som si pri čítaní príbehu oddýchla.
Ak ste fanúšik Johna Grishama a baví vás opis honby na trpezlivého a vytrvalého sériového vraha, tento príbeh si nenechajte ujsť.
Čítať viac
18.2.2023
Trefa do čierneho. Brilantne napísaný román od Johna Grishama, ktorý ma tak chytil, že som ho nedokázala prestať čítať, až kým som po niekoľkých hodinách knihu neodložila prečítanú. Veľmi originálny príbeh o vraždiacom sudcovi. Také niečo sme tu ešte od Grishama nemali a priznám sa, že chvíľku som mala pocit, že čítam knihu, aké písal vo svojich začiatkoch. Efekt "ešte jedna strana a fakt pre dnešok končím" zaúradoval :) Možno to bolo aj tým, že kniha má len 300 strán, príbeh sa dramaticky posúva k rozuzleniu, aké som isto nečakala. Resumé - bolo to skvelé, nenudila sa a verím, že všetky ďalšie knihy od môjho obľúbeného autora budú minimálne rovnaké dobré, ak nie lepšie :) Ale, toho sa myslím v prípade tohto spisovateľa báť nemusím. Čítať viac
20
Overený zákazník
7.2.2023
Má zoznam ľudí, ktorých postupne a rafinovane zabíja
Predstavte si sudcu, ktorý má moc, je vážený, úspešný a veľmi inteligentný. Vyzná sa v kriminológii, práve, pozná policajné procedúry...a vedie tajný život. Vraždí ľudí zo svojho zoznamu. Vďaka svojej práci a šikovnosti je už dlhé roky nepolapiteľný. Vie ako zo všetkého vykľučkovať, na čo si dať pozor, takže sa úspešne vyhýba tomu, aby ho chytili.
Na mušku si zobral všetkých, ktorí mu v živote nejako ublížili, podrazili ho alebo zosmiešnili. Svedomito ich sleduje, odhalí ich vzorce správania a potom ich bez ľútosti a brutálne zavraždí!
To je právnický triler Johna Grishama Sudcov zoznam.

-----Naklonila sa a potichu sa spýtala: „Naznačujete, že jeden z našich aktívnych sudcov spáchal vraždu?“
Margie si zahryzla do pery a pokrútila hlavou. „Nenaznačujem, ja to viem.“
„Smiem sa spýtať, odkiaľ beriete tú istotu?“
„Jednou z jeho obetí bol môj otec.“
Lacy sa nadýchla a prebehla zrakom po miestnosti. „Obetí? Znamená to, že ich bolo viac?“
„Správne. Som presvedčená, že otec bol druhý v poradí. Nie som si úplne istá počtom, ale sudcovou vinou áno.“-----

Sudcov zoznam je výborne napísaný triler. Lahôdka, na aké sme boli v minulosti u Johna Grishama zvyknutí a dôvod, prečo sme si ho zamilovali. Grisham vo svojej najlepšej forme!
Skvele premyslená zápletka, postupné vyšetrovanie a pátranie. Nachádzanie stôp a indícií, ich skladanie do jednej mozaiky. Pekne vykreslené postavy, ich vzájomné vzťahy...napokon vznikol parádny triler o skorumpovanom zabijáckom sudcovi, ktorý sa s vami hrá na mačku a myš. Viaceré pasáže vás budú privádzať do vytrženia, budete si nervózne obhrýzať nechty, budete škrípať zubami nad brutalitou sudcu, ale aj jeho bohorovnosťou.

----- Zakaždým použil nylonové lano, priemer desať milimetrov, vodoodolné, pevné, dvojpramenné, ľahké, zhruba sedemdesiatpäť centimetrov dlhé. Dvakrát ho omotal okolo krku obete tak, aby sa zarezalo do kože, a nakoniec zaistil dvojitou lodnou slučkou, uzol sa zrejme naučil ešte ako skaut. Mám fotografie z miesta každej vraždy.-----

Toto je ten typ knihy, ktorú fanúšikovia právnických trilerov zhltnú za víkend a budú mať pocit, že peniaze zaň neboli vyhodené. Už nápad urobiť z cteného sudcu sériového vraha je na jednotku. Naozaj ak by bol niekto schopný uniknúť spravodlivosti, tak je to sudca...
A záver? Ako sa to všetko skončí? Nuž, niekoho možno prekvapí a som rád, že Grisham neskĺzol do nejakej melodrámy, či lacnej odplaty...

----- „Zabíja čoraz častejšie, Lacy, takmer jedného človeka ročne. U sériových vrahov, predovšetkým tých inteligentnejších, to nie je nezvyčajné. Začnú pomaly, a keď sú úspešní, zdokonalia sa, prestanú váhať, zbavia sa strachu a presvedčia sami seba, že sú neprekonateľní. A vtedy začnú robiť chyby.“-----
Čítať viac

John Grisham

Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac

„Až vtedy pochopila diabolskú prefíkanosť ich nepriateľov. Tým, že do svojich lží zamiešali štipku pravdy, ich ešte viac posilnili.“