V zóne smrti - Amy McCulloch, Slovenský spisovateľ, 2023

19,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

V zóne smrti

Mladá novinárka a amatérska horolezkyňa Cecily Wong sa spolu so skupinou skúsených horolezcov vydáva do Himalájí – má tam podniknúť svoj doteraz najnebezpečnejší výstup na ôsmu... Čítať viac

4,5 29 hodnotení
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2023
400 strán
6-7 hodín čítania

Mladá novinárka a amatérska horolezkyňa Cecily Wong sa spolu so skupinou skúsených horolezcov vydáva do Himalájí – má tam podniknúť svoj doteraz najnebezpečnejší výstup na ôsmu najvyššiu horu sveta - Manaslu... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

19,90 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 2 – 3 dní

Dostupné v 28 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (3)
Smrt v ledu - Amy McCulloch, Kalibr, 2022
Pevná väzba
Čeština, 2022
Na sklade 1 ks
-18 %

18,06 €


Breathless - Amy McCulloch, Penguin Books, 2022
Brožovaná väzba
Angličtina, 2022
Do 3 – 6 dní
-3 %

11,59 €


Breathless - Amy McCulloch, Michael Joseph, 2022
Brožovaná väzba
Angličtina, 2022
Vypredané

Ďalšie knižné vydania

Z kolekcie: Letné čítanie pre každého

Naši škriatkovia odporúčajú

Mile High – Vrchol v oblakoch - Liz Tomforde, Zelený kocúr, 2024

Viac o knihe

Mladá novinárka a amatérska horolezkyňa Cecily Wong sa spolu so skupinou skúsených horolezcov vydáva do Himalájí – má tam podniknúť svoj doteraz najnebezpečnejší výstup na ôsmu najvyššiu horu sveta - Manaslu. Jej ambíciou je získať interview od slávneho horolezca Charlesa McVeigha, ktorý chce výstupom na túto horu úspešne zavŕšiť svoj pokus o zdolanie štrnástich osemtisícoviek za jediný kalendárny rok, navyše bez prídavného kyslíka. Cecily, ktorá na dosiahnutie svojho cieľa obetovala vzťah s priateľom aj úspory, si uvedomuje, že podobná šanca sa jej tak skoro nenaskytne. Úspech by znamenal prelom v jej kariére, no ak sa jej nepodarí získať od McVeigha exkluzívny rozhovor, zlyhá na celej čiare – v práci i v celom svojom živote.

Keď však jeden z horolezcov zahynie naoko nešťastnou náhodou, Cecily sa začne obávať, že ich expedícii hrozí nebezpečenstvo. A keď príde o život ďalšia horolezkyňa, je už príliš neskoro na návrat. Mladá žena, uväznená na nebezpečnej hore v jednej z najodľahlejších končín sveta, bude musieť zviesť nielen boj s prírodnými živlami, ale aj s neľútostným vrahom, ktorý si vyberá jednu obeť za druhou...

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Originálny názov
Breathless
Počet strán
400
Väzba
pevná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
454 g
ISBN
9788022025119
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1697609
Štýl
napínavý, mysteriózny
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené kráľovstvo
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Pre koho
pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

29 hodnotení

18
10
0
0
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Kika
Neoverený nákup
16.3.2024
Cítila som strach a zimu
Keď som čítala ti knihu prv boli pár strán že nič moc ale potom som nevedela ju prestať čítať niekedy som sa realne aj bála dostala sa mi pod kožu doslova . Kto chce mať zimomriavky tak nech si ju číta a nechá nech vás pohltí všetkými zmyslami . Čítať viac
@magical_nights_with_book
Neoverený nákup
17.12.2023
V zóne smrti je triler, ktorého hlavnou postavou je Cecily Wong, novinárka, ktorú by „praví“ horolezci nemali veľmi radi. Kedysi nemala problém unavená, nenajedená a v teniskách liezť po horách. Zároveň je známa tým, že svoje výstupy nedokončí. Všetci ju podceňujú a vnímajú ju ako slabú. Raz ju však postretne veľká príležitosť, pretože jedna z najväčších legiend v horolezectve, Charles McVeigh, ju osloví, aby s jeho tímom išla na výpravu na ôsmu najvyššiu horu sveta Manaslu. S tým, že ak dokáže vystúpiť na vrch, poskytne jej interview. To by bol veľký prelom v jej kariére, takže, samozrejme, súhlasí. Miesto na expedícii s ním je pre ňu veľká pocta a veľa ľudí v jej okolí jej to závidí vrátane jej už bývalého priateľa, ktorý si myslí, že tam mal ísť on.
Čím sú však bližšie k vrchu, tým viac Cecily niečo nesedí. Zrazu totiž začínajú horolezci zomierať. Ich smrť síce vyzerá ako náhoda, ale ona má čoraz silnejší pocit, že boli zavraždení.
No, v prvom rade musím pochváliť originálnu tému. Byť v zóne smrti a mať pocit, že je tam vrah, musí byť strašidelné. Viete, že dodnes sú na horách, tzv. osemtisícoviek, mŕtvoly? Vystúpiť na takéto hory je fyzicky a finančne náročné. A dostať tie telá dole by bolo veľmi ťažké. Počas čítania určite cítiť tú mrazivú atmosféru, akoby ste tam boli.
V knihe sú však aj také neuveriteľné veci, ako že Cecily, ktorá nemá veľmi veľké skúsenosti s výstupmi do takých výšok, dokáže na hore dýchať bez kyslíka a robiť pritom fyzicky náročné pohyby. V konečnom dôsledku som všetky hlavné postavy vnímala negatívne. Nevytvorila som si vzťah k ani jednému z nich vrátane Cecily. A možno je to subjektívne, ale ten záver mohol byť podľa mňa viac rozpracovanejší. Knihu sa však určite oplatí prečítať, hlavne ak máte radi horolezectvo a Himaláje.
Čítať viac
4.12.2023
V zóne smrti
,,Muži... si nevedia rady so ženami, ktoré sú založené dobrodružnejšie ako oni sami."

Autorka knihy je nielen spisovateľka, ale aj horolezkyňa, ktorá sama vrch Manaslu zdolala, čiže námet je autentický. Vysoké hory človeka fascinujú, desia, ale aj napĺňajú bázňou... hlavne tie, ktoré siahajú až do zóny smrti, hoci tá sa môže stať ideálnym miestom na masové vraždenie.

Hlavná hrdinka Cecily pôsobí trochu ako otravná slaboška, ktorá robí to, na čo nemá a na jej ľahkovážnosť doplácajú nevinní. V závere je však na pokraji síl, ale zocelená drsnými podmienkami schopná zachrániť ľudský život.

Škoda, že príbeh nie je rozpracovaný viac do hĺbky - samotný výstup na vrchol začína až v poslednej štvrtine knihy, čo je dosť neskoro. Takisto sa autorka mohla viac pohrať s emóciami Cecily na vrchole hory, viac rozpracovať motívy a konanie postáv. Ide však o napínavý príbeh, ktorý určite stojí za prečítanie.
Čítať viac
38

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
12.6.2023
Zaujímavé
Cecily je novinárka a amatérska horolezkyňa, ktorá chce spraviť rozhovor so slávnym horolezcom Charlesom McVeighom. Jeho podmienkou je, aby sa pridala do jeho výpravy. Lenže v zóne smrti bude čeliť skutočnej smrti, keď postupne budú umierať jednotliví horolezci. Je to náhoda, alebo sa medzi nimi nachádza vrah? Cecily už nemôže nikomu veriť, alebo má len výškovú paranoju? Musí utiecť, lenže uniknúť z mrazivého pekla nebude jednoduché - ak to vôbec bude možné.
Od tejto knihy som nemala veľké očakávania, ale nakoniec to bolo zaujímavé čítanie. Napätie sa dávkuje postupne, mrazivý pocit neprichádza len výškovým mrazom, ale aj konaním postáv. I keď som z knihy nespadla na zadok a záver ma neprekvapil, musím uznať, že autorka nepíše tuctovo a téma nie je zaužívaná, preto môže príbeh zaujať mnohých čitateľov. Ja knihu odporúčam určite nebudete sklamaní.
Čítať viac
23.5.2023
Mrazivý triler z originálneho prostredia himalájskych hôr, kde človek bojuje sám proti sebe, hore a teraz aj proti vrahovi. Jeho by na tomto mieste nik nečakal, keďže horolezci si v horách majú pomáhať prežiť a nie sa zabíjať navzájom. Zónou smrti neskúsená novinárka tak zažije výstup, na ktorý do konca života nezabudne.
Zaujímavé čítanie obohatené podrobnými informáciami o horolezectve, ktoré laika istotne očaria. Kniha sa čítala príjemne, možno by som si priala viac rozpísaný koniec aby pravda vyšla na povrch. Za mňa 4,5/5 * Odporúčam!
Čítať viac
20
Overený zákazník
24.4.2023
Ak hľadáte vynikajúci triler, tak gratulujem, práve ste ho našli! Toto je príbeh, pri ktorom budete mať mráz na chrbte. A nie je to len tým, že sa prevažná časť deja odohráva odohráva v horách…

Autorka využíva dômyselnú gradáciu. Do príbehu vstupujeme pomalšie, neskôr jeho napätie spolu s nadmorskou výškou stúpa, až napokon s konečným výstupom prichádza grandiózne finále. Hoci sa niekomu môže zdať, že začiatok je zdĺhavejší, je potrebné zotrvať, naozaj sa to vyplatí. A mne osobne to vôbec neprekážalo. Neviem si predstaviť inú formu deja.

Táto kniha ma zaujala svojou tzv. Zónou smrti. Možno sa budete čudovať, ale doteraz som o tomto pojme nevedela. Preto som sa pri tejto knihe aj niečo nové naučila. Dokonca vidieť, že autorka vie o čom píše, keďže čerpá aj z vlastných skúseností v oblasti horolezectva. Ja teda nie som horolezkyňa, ani pravidelná turistka, ale tento triler som zhltla za jeden večer. Jednoducho, úžasné!

Môžete očakávať veľkú zimu a ešte väčšie nebezpečenstvá. Čo predstavuje výbornú kombináciu aj pre horúce dni.

Ako môžete na obálke vidieť, knihu odporúčajú aj iní, zahraniční bestselleroví autori. Takže, niečo na tom bude!

Odporúčam všetkými piatimi, desiatimi, koľkými potrebujete. Za mňa jedno veľké vau!
Čítať viac
13.4.2023
Novinárka Cecily Wong sa spoločne so skupinkou horolezcov vydáva do Himalájí aby pokorili ôsmu najvyššiu horu sveta - Manaslu. Jej motiváciou nie je len zdolanie vrchola tejto hory, ale aj rozhovor so slávnym horolezcom Charlesom McVeighom, ktorý jej ho sľúbi až v prípade, ak na vrchol vylezie spolu s ním. Všetko sa ale začne rúcať v momente, keď v horách, ďaleko od všetkého a všetkých, príde o život skúsený horolezec. Bola to jeho neopatrnosť a podcenenie prírodných živlov alebo má v tom prsty niekto z horolezeckej skupiny? Cecily náhle čelí dvom úhlavným nepriateľom.

Hlavná hrdinka mi bola veľmi sympatická, trošku mi pripomínala samú seba, neustále o sebe pochybujúcu a obviňujúcu sa častokrát za niečo, čo sama nedokážem ovplyvniť. No napriek tomu sa rozhodne urobiť niečo senzačné - rozhovor s veľkou horskou hviezdou. Tento výstup je však sprevádzaný záhadnými vraždami, ktoré sú pripisované nedodržiavaniu bezpečnostných pravidiel zo strany obetí. Tí však boli skúsení horolezci a je veľmi nepravdepodobné, že by ich o život pripravili samotné Himaláje. Skupinku horolezcov tvoria rôznorodé osobnosti, cez konfliktné, falošné, ale aj také, ktoré sa Cecily snažia pomôcť. Veľmi sa mi tu páčili prírodné opisy a tiež napríklad činnosti horolezcov v základných táboroch, príprava jedla, starostlivé plánovanie ďalšieho dňa, neustála kontrola prísunu energie, kyslíka a pod.

V tejto knihe sa teda stretávame s dvoma úhlavnými nepriateľmi našej hlavnej hrdinky a to - nebezpečenstvo v podobe výstupu na horský vrchol (v tomto prípade príroda samotná), do ktorého sa preklápa nebezpečenstvo v podobe ľudského faktora. Prírodu netreba podceňovať. No tá však svoj "rytmus" neovplyvňuje (ak padne lavína, je to prirodzenou súčasťou daného prostredia - nemá v úmysle vedome zabíjať), zatiaľ čo človek za svoje činy nesie plnú zodpovednosť. Koná umýselne, zákerne a za rúškom horských nešťastí dokáže skvelo maskovať svoje činy. Táto kniha nás zavedie na dobrodružnú, napínavú a nebezpečnú cestu naprieč horskými masívmi, v ktorej sa budete báť nielen zóny smrti, ale najmä človeka, s ktorým sa v nej ocitnete.
Čítať viac
30
Overený zákazník
12.4.2023
Napínavý, mrazivý, tajomný triler z Himalájí, z ktorého sa vám nielen zákruti hlava, ale budú vám doslova behať zimomriavky po celom tele. Všetky superlatíva, ktoré má spĺňať podobný žáner, sú v tejto knihe ukryté. Jednoducho, túto knihu chcete mať doma vo svojej knižnici!

Ide o zaujímavý príbeh, kde sa na dobrodružnú expedíciu naprieč ôsmou najvyššou horou sveta Mansalu, vyberie partia nadšencov - šesť členov, medzi ktorými je aj mladá novinárka a amatérska horolezkyňa Cecily Wong.

Od samého začiatku sa mi páčila jej bojovnosť, ambícia, nadšenie pre tento náročný výstup a celkovo jej odvážna povaha.Keďže sa podobná šanca vyskytne len raz za život, neváha a túto ponuku príjme.
Prišla o svoj doterajší vzťah, priateľa, úspory a tento výstup jej v kariére môže len pomôcť, pretože práve vďaka nemu môže získať exkluzívny rozhovor s jedným známym horolezcom. V opačnom prípade zlyhá v každej oblasti svojho života. Rozhodne sa to teda skúsiť...

Výstup je náročný, nebezpečný, a postupne dochádza k ďalším a ďalším situáciám, kedy hlavná hrdinka Cecily spozornie a začne rozmýšľať, že niečo nie je v úplnom poriadku.

Osobne sa mi páčil aurorkin štýl písania. Vytvorila u mňa už od začiatku neskutočný záujem o čítanie, do deja som sa dostala rýchlo, nechýbali autentické opisy výstupu, opisy prostredia, celkovo zachytila aj atmosféru, ktorú som ja samozrejme nezažila, ale práve vďaka nej som mala pocit, akoby som bola aj ja súčasťou tejto expedície. Ako sama napísala v závere, je vidieť, že má výstup odskúšaný na vlastnej koži a nejde len o prázdne slová, ale o skutočný zážitok z jej pohľadu.

Aj keď som vraha preluskla už asi v 3/4 knihy, zážitok z čítania mi táto vedomosť rozhodne nepokazila. A celkovo ma prekvapil aj motív, ktorý som nepredvídala. Záver bol rovnako prekvapivý a nečakaný.

Čítanie som si maximálne užívala a som rada, že som mu dala nakoniec šancu. Stalo to za to..
Čítať viac

Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ

Čítať viac

„Sme zrodení zo zeme, s láskou ju obrábame a ona nám na oplátku dáva všetko, čo potrebujeme. Keď zomrieme, vrátime sa do nej. Vlastne jej patríme.“

Brieždenie v Dženíne - Susan Abulhawová, 2013
Brieždenie v Dženíne
Susan Abulhawová