Farba drakov - R.A. Salvatore, Erika Lewis, Ikar, 2023

17,25 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Farba drakov

Kúzlo potrebuje iskru

Maggie bola najdúch, ktorého sa pred mnohými rokmi ujal tulák Xavier, samozvaný kúzelník. Len čo vyrástla, začala mu asistovať na predstaveniach. Sama však žiadne kúzla... Čítať viac

Vydavateľstvo
Ikar, 2023
416 strán
6-7 hodín čítania

Maggie bola najdúch, ktorého sa pred mnohými rokmi ujal tulák Xavier, samozvaný kúzelník. Len čo vyrástla, začala mu asistovať na predstaveniach. Sama však žiadne kúzla neovládala... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
17,90 €

17,25 €

-4 %
Na sklade 3 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 17 knižniciach. Požičať v knižnici

Z kolekcie: Knižný rok Draka

Naši škriatkovia odporúčajú

Prašina: Kriedový panáčik - Vojtěch Matocha, Artforum, 2024

Viac o knihe

Maggie bola najdúch, ktorého sa pred mnohými rokmi ujal tulák Xavier, samozvaný kúzelník. Len čo vyrástla, začala mu asistovať na predstaveniach. Sama však žiadne kúzla neovládala.

Pomáhala mu s rekvizitami a s plechovkou obchádzala divákov v nádeji, že do nej hodia zopár drobných. Počas jedného večera sa Xavierovi podarí nevídaný kúsok, oživí zajaca, ale nik okrem Maggie netuší, že to ona má zázrak na svedomí. Lúč mesačného svetla, záblesk plameňa, rýchle tanečné kroky – toto všetko stačí na prebudenie Magginých výnimočných schopností. Lenže ako sa jej to vlastne podarilo? Nemá nikoho, kto by ju naučil schopnosti správne využívať, a tak sa radšej drží v ústraní. Jedného dňa stretne Griffina, chlapca neurodzeného pôvodu, ktorý vie len jedno – zabíjať drakov. Obrovské zvieratá, s tesákmi ako dýky a s hadími chvostmi prerastenými smrtiacimi hrotmi, sužovali krajinu odnepamäti. Ich stretnutie tak spustí sled udalostí, ktoré celkom zmenia jej život a zároveň osud celého kráľovstva.
Čítať viac
Originálny názov
The Color of Dragons
Počet strán
416
Väzba
pevná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
453 g
ISBN
9788055187891
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1831087
Vydanie
1
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Ikar
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5

15 hodnotení

6
7
2
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Draci a mágia - nesmrteľná dvojka

Kniha sleduje paralelne príbeh Maggie a Griffina. Maggie je mladé dievča, ktoré žije mimo opevneného mesta a cestuje s kúzelníkom Xavierom. Pomáha mu s jeho vystúpeniami a časom zistí, že v sebe ukrýva niečo, o čom sa jej ani len nesnívalo. Toto tajomstvo je úzko späté s jej minulosťou a odkiaľ pochádza.
Griffin - šampión opevneného mesta. Chlapec, ktorý sa dostal pod ruku kráľa vďaka výhre v turnaji s drakmi. Tento rok má obhájiť titul šampióna, ale nečakal, že mu to bude komplikovať mladé dievča s drakom.

Príbeh má pekný opis, dej ide plynulo a človek sa nenudí. Vývoj postáv je v určitých bodoch síce predvídateľný, ale inak veľmi prekvapujúci. Hlavná hrdinka skrýva niečo veľkolepé, o čom ani ona netuší. Podarí sa jej spoznať draka, od ktorého nevie odtrhnúť oči? Zvrat nastal ku koncu príbehu, ktorý som napriek všetkému neočakávala. Posledná kapitola bola ale oproti celému deju uponáhľaná a slabo opísaná.

Čítať viac
“Skryli sa tam, prepletené v pevnom objatí. Dievčatko a drak.”

Príbeh rozpráva o 17 ročnej sirote Maggie, ktorá od malička cítila, že je iná. Ako 5 ročnú ju z lesa zachránil Xander, tulák a “kúzelník”, s ktorým vyrastá a asistuje mu pri všetkých kúzelníckych predstaveniach. Počas jedného večera padne do oka princovi Jurimu, ktorý ich pozve na kráľovsky dvor ukázať kúzla otcovi, kráľovi Umbertovi. V kráľovstve práve prebieha každoročný dračí turnaj, na ktorom sa zúčastní aj Griffin, najmladší víťaz minuločného turnaja. Kamarátstvo Maggie a Griffina postupne prerastá do niečoho väčšieho, no prekážkou je Juri, ktorý má o Maggie tiež záujem a prejavuje jej náklonnosť v podobe šperkov a drahých šiat. V dračinci sa objaví majestátna čierna dračica, s ktorou Maggie cíti akési puto, no pre ostatných predstavuje nebezpečnstvo, divú zver a “trofej” pre víťaza turnaja. Maggie odhalí, že má špeciálne schonosti, ktorými by mohla pomôcť nie len drakom, ale aj chudobnému ľudu, trpiacemu pod vládou zlého kráľa. No dokáže nájsť odvahu a zoprieť sa kráľovi?
Odporúčam každému fanúšikovi A curse so dark and lonely a Trónu zo skla! Jediná vec, čo ma na knihe trošku sklamala, bola “odfláknutá” posledná kapitola, inak sa príbeh krásne rozvíja spolu s postavami.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

8.2.2024
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Vo Farbe drakov si šťastie musíte vybojovať pekne po starom. Nespadne vám rovno do lona. A niekedy si aj pozor na jazyk pred ňou treba dávať. Inak vás odzbrojí skôr, než stihnete žmurknúť. Pretože iba vytrvalým šampiónom poskytne privilégium byť súčasťou jednej oblohy. Iba vytrvalým odhalí zázrak v podobe legendy o dieťati mesiaca. Je však v prvom rade knihou, ktorá ťukne vypínačom myšlienok v hlave rýchlosťou svetla. Čítať viac
26.4.2023
Prečo by ste si mali The Color of Dragons prečítať?

- Dynamika postáv, vzťahy medzi nimi a charakterový vývoj - obaja autori na tomto celkom veľa zakladali, ale páčilo sa mi to! Nejedenkrát som sa usmievala pri vtipných výmenách názorov, poznámkach, či dokonca myšlienkových pochodoch hrdinov. Okrem toho sa mi nesmierne páčila dynamika, skrátka to fungovalo, aj keď nie vždy dokonalo. Páčil sa mi charakterový posun jednotlivých hrdinov, časom sa pekne charaktery vykresľovali v rozličných situáciách, odkrývali sa ich svetlé, ale aj temné stránky.

- Rytierske súboje! Kto by nemal predsa rád rytierske súboje?! Hoci celé tieto súboje neboli hlavnou časťou príbehu, odohrávali sa akoby na jeho pozadí, pekne celý príbeh dopĺňali a vytvárali atmosféru.

- Tajomstvá, politikárčenie a spriadanie plánov - áno, to predsa v žiadnej dobrej knihe nesmie chýbať! Páčila sa mi cesta, ako Maggie zisťovala viac o svojej mágii, snažila sa ju skryť. A pritom v hre toho bolo oveľa viac! Bavilo ma to pozorovať, ako sa snažila zistiť viac nie len o sebe, ale aj o meste.

- Priamočiary dej a žiadne zbytočné odbočenia - svet bol jednoducho vystavaný, hneď zo začiatku bolo objasnené všetko, čo čitateľ potreboval vedieť a vďaka tomu sa autori mohli venovať hlavnej dejovej línii. Zbytočne neodbočovali a nerobili v tom priveľký chaos, nie, venovali sa tomu hlavnému problému v knihe.

- Zvraty, ktoré ma prinútili chytať sa za hlavu - jediná vec, ktorá ma v tomto diele trochu mrzí je, že ten koniec bol a mňa trochu rýchlený, všetko sa stalo tak rýchlo, vôbec by mi nevadilo mať o dobrých dvadsať alebo tridsať strán viac.

- A v neposlednom rade... no predsa draci!
Čítať viac
24

Knihomol, ktorý často kupuje knihy podľa obalu. Ale! Zato to málokedy ľutuje. Plus svoje dojmy píše okrem Martinus.sk aj na bookstagram @gabikas_books.

Gabriela Bariczová
Overený zákazník
13.4.2023
Toto malo taký potenciál a nikto ho nevyužil. Siahnuť po tejto YA fantasy ma nútila obálka a draky, moje obľúbené magické stvorenia. Obálka je síce aj naživo krásna, aj námet knihy bol skvelý a nevravím o myšlienke autorov. Avšak sa im to nepodarilo absolútne využiť, čo mi je strašne ľúto, lebo to mohol byť výborný premakaný fantasy príbeh. Takto to bola len priemerná fantasy, ktorá ma ničím neprekvapila a ešte som sa pri nej aj nudila.

Autori mali skvelú myšlienku - dievča, Maggie, ovládajúce mágiu Mesiaca a je dokonca dcérou Mesiaca (toto ale doteraz neviem s istotou, lebo to sú len dohady vedľajšej postavy, ktoré nám nikto nepotvrdil), ktorej zdrojom moci je zajatá dračica Rendicryss. Maggie sa zamotá do mocenských bojov o korunu, vládu a kráľovstvo - samozrejme všetko náhodou a všetko bleskurýchlo, pričom akokeby šmahom ruky aj hneď ovláda svoju moc. A aby som nezabudla, na začiatku ani len netušila, kto je a že ma vôbec nejakú moc. Príde vám to ako chaos? Nuž, ono to aj chaos bol.

Z vlastnej skúsenosti poviem, že fantasy je lepšie písať ako sériu. Viete si veci lepšie premyslieť, rozvinúť, rozpísať, rozložiť, vysvetlit a natiahnuť (v rámci možnosti samozrejme). Tuto sme dostali záver, akoby to bola fantasy standalone (priznám sa, že som sa nedopátrala, či to tak aj je - budem rada ak ma poučíte), ale ak aj náhodou bude viac časti, nechystám sa na ne.

Táto kniha mi nedala to, čo som očakávala. Vyplnila mi iba cestovanie do práce a dva večery. Nenudila som sa pri nej, ale nezažila som žiadne výbuchy emócii ani potrebu hľadať si napr. fanarty. Ak ju mám niekomu odporučiť, tak nenáročným fantasy začiatočníkom, ktorý si chcú k príbehu sadnúť, prečítať a absolútne sa nad ním nezamýšľať. Ja som sa žiaľ zamýšľala, a toľko nedotiahnutých veci, koľko som tam našla… až ma to mrzí. Plus romantická linka mi prišla zbytočná a opäť nemastná-neslaná a neslaná.

2,5/5 za obálku, námet/myšlienku a dračicu.
Čítať viac
11.4.2023
Kniha Farba drakov je výbornou voľnočasovou jednohubkou o mladých pre mladých. Tento účel podporuje celková jednoduchosť a strohosť. Najväčším nedostatkom ostáva samotný záver. Prichádza prirýchlo a je odbavený doslova niekoľkými vetami. Čitateľ sa síce dozvie, že dej mal predchádzať artušovskej legende, napriek tomu pretrvá pocit, že príbeh je akýsi odtrhnutý – alebo ide o začiatok rozsiahlejšej sé­rie. Čítať viac
8.4.2023
Uväznené draky, ktoré sú nedobrovoľne účastníkmi kráľovského turnaja, štipka mágie a kúzlo prvej lásky. Kniha postavená na akcii, priepasti medzi bohatými a chudobnými a nie úplne vydarených vzťahov medzi deťmi a ich rodičmi.

Pre mňa to bolo dejovo nerozmanité, chýbala mi chémia medzi hlavnými postavami, hoci každý sám bol pomerne silný individualista. Od začiatku si ma získala práve Maggie, ktorá objavovala svoju moc s Mesiacom a chránila svojho nevlastného otca. S dračicou na jej strane a s Griffinom, pri ktorého nohách draky poslednýkrát vydýchli sa táto dvojica preplieta uličkami pod nočným plášťom oblohy.

Veľká nevýhoda standalone fantasy bola pre mňa v tom, že v posledných asi 50 stranách sa stalo všetko, čo potrebovalo svoj čas, aby to na mňa pôsobilo. Klamstvá boli príliš priehľadné s vopred stanoveným dátum exspirácie. Na konci som mala v myšlienkach chaos z nezodpovedaných otázok. Kráľovstvo, do ktorého som sa čítaním dostala a draky v ňom, boli pre mňa len veľmi povrchne premyslené, rovnako ako aj záver knihy.

Kniha bola ale plná rytierskych zápasov, temných tajomstiev, kráľovských intríg, pôsobivých kúzelníckych vystúpení a tam niekde na konci s troškou dračieho revu. Ľahkosť čítania podmienilo striedanie dvoch pohľadov a neutíchajucej akcie. Rozhodne nebola zlá, námet bol skvelý, len nebola prepracovaná podľa môjho gusta…ale neľutujem ani minútu, ktorú som strávila jej čítaním.
Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac

„Vybudovali si neúplné a asymetrické přátelství, tvořené dlouhými pauzami a spoustou mlčení, jakýsi prázdny čistý prostor, kam se oba mohli vracet a nadechnout se, když je školní zdi sevřely natolik, že už dál nemohli ignorovat pocit, že se dusí. “

Osamělost prvočísel - Paolo Giordano, 2015
Osamělost prvočísel
Paolo Giordano