Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023

20,92 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Ďábel v Bílém městě - Erik Larson, Tympanum, 2018
Audiokniha
Ďábel v Bílém městě - Erik Larson, Tympanum, 2018
Audiokniha

Ďábel v Bílém městě

aneb vraždy, kouzla a šílenství na výstavě, která změnila Ameriku

Píše se rok 1893 a na Chicago se upírají oči celého světa. Nikdo však netuší, že jen o pár ulic od bělostné nádhery Světové kolumbovské výstavy řádí jeden z nejstrašnějších... Čítať viac

Vydavateľstvo
Tympanum, 2018
Interpret

Píše se rok 1893 a na Chicago se upírají oči celého světa. Nikdo však netuší, že jen o pár ulic od bělostné nádhery Světové kolumbovské výstavy řádí jeden z nejstrašnějších vrahů historie. Kritiky oceňovaný román Ďábel v Bílém městě je skutečným... Čítať viac

  • MP3 na CD
  • Čeština
21,95 €

20,92 €

-5 %
Na sklade, objednávajte však rýchlo

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Sebastian Fitzek: Mimika. Publixing a Tatran, 2023
Ďábel v Bílém městě - Erik Larson, Tympanum, 2018
Audiokniha
20,92 €

Viac o audioknihe

Píše se rok 1893 a na Chicago se upírají oči celého světa. Nikdo však netuší, že jen o pár ulic od bělostné nádhery Světové kolumbovské výstavy řádí jeden z nejstrašnějších vrahů historie. Kritiky oceňovaný román Ďábel v Bílém městě je skutečným příběhem masového vraha H. H. Holmese který ve svém speciálně zkonstruovaném domě zavraždil během chicagské světové výstavy desítky žen. Monumentální dílo v žánru beletrizované literatury faktu je precizní koláží střípků vystihující atmosféru doby i pozadí Holmesových zločinů. Důmyslnost a krása labyrintu výstavních pavilonů Bílého města, které se stalo výkvětem amerického ducha a nezdolnosti lidské vůle, kontrastuje s temnotou bludiště piteven, propadlišť a slepých uliček Holmesova domu. Vrah byl nakonec usvědčen a poslán na šibenici, kolem jeho skutečných motivů se však vznáší řada otázek. Audiokniha Ďábel v Bílém městě je jednou z odpovědí.

Čítať viac
Katalógové číslo výrobcu
8594072273254
Naše katalógové číslo
309532
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Tympanum
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

3 hodnotenia

1
1
0
0
0

Ako sa páčila audiokniha vám?

Recenzie čitateľov

21.7.2020
Kniha "Ďábel v Bílém městě" má dve dejové línie. Obe sa odohrávajú v roku 1893 počas budovania a samotného konania Svetovej Kolumbovskej výstavy v Chicagu.
Jedna dejová línia pomerne podrobne opisuje architektúru celej výstavy, od jej počiatku až po veľké finále a aj čiastočnú likvidáciu.
Druhá dejová línia pôsobí tak trochu doplnkovo, aj keď si myslím, že práve táto časť priláka väčšinu čitateľov rovnako, ako aj mňa. Príbeh sériového vraha H. H. Holmesa, ktorý využil výstavu na konanie svojich zvrátených zločinov.
Názov, ale aj anotácia knihy môžu byť zavádzajúce. Preto si treba ujasniť, že ide o literatúru faktu, v knihe nie je žiadna priama reč, žiadne dialógy a ústrednou témou je svetová výstava.
Občas som mala trošku problém prelúskať sa pasážami s detailnými opismi postupov výstavby.  Čítanie o tak obrovskom projekte bolo ale
aj pre mňa ako laika veľmi zaujímavé. Zároveň sa dočítate niečo o samotných architektoch a ich živote. Organizácia celého projektu prináša so sebou množstvo komplikácií od politiky cez financie až po prírodné živly.
Na pozadí tohto všetkého sa odohráva príbeh amerického "Jacka Rozparovača". Holmes postavil hotel plný tajných miestností a chodieb, v ktorom boli vítané najmä mladé dievčatá. Tie pricestovali z rôznych kútov sveta, aby sa stali súčasťou výstavy. Niektoré z nich po vstupe do jeho hotela už nikto nikdy nevidel. Ako sa tomuto šialenému vrahovi darilo tak dlho vyhýbať spravodlivosti?
Knižku rozhodne odporúčam, ale len pre náročnejšieho čitateľa, nie je to veru žiadna detektívka :)
Čítať viac

Erik Larson

Čítať viac

„Päť minút. Toľko stačí na to, aby sa vám zrútil svet.“

Končí sa to nami - Colleen Hoover, 2022
Končí sa to nami
Colleen Hoover