Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Ďábel v bílém městě - Erik Larson, Argo, 2017

18,02 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Ďábel v bílém městě - Erik Larson, Argo, 2017
Ďábel v bílém městě - Erik Larson, Argo, 2017

Ďábel v bílém městě

Ďábel v bílém městě, kritiky oceňovaný bestseller, je beletrizovaná literatura faktu o skutečném příběhu masového vraha H. H. Holmese, amerického Jacka Rozparovače, který roku... Čítať viac

Vydavateľstvo
Argo, 2017
496 strán
7 hodín čítania

Ďábel v bílém městě, kritiky oceňovaný bestseller, je beletrizovaná literatura faktu o skutečném příběhu masového vraha H. H. Holmese, amerického Jacka Rozparovače, který roku 1893 v Chicagu za Světové kolumbovské výstavy zavraždil desítky, možná až... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Čeština
21,89 €

18,02 €

-18 %
Na sklade, objednávajte však rýchlo
Stíhame do Vianoc

Dostupné v troch knižniciach. Požičať v knižnici

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Vianoce v Sniežkove - Eliška Kramerová, Bambook, 2023

Viac o knihe

Ďábel v bílém městě, kritiky oceňovaný bestseller, je beletrizovaná literatura faktu o skutečném příběhu masového vraha H. H. Holmese, amerického Jacka Rozparovače, který roku 1893 v Chicagu za Světové kolumbovské výstavy zavraždil desítky, možná až stovky žen ve svém speciálně zkronstruovaném domě, obrovském bludišti plném mučíren, propadlišť, piteven a slepých uliček. Vrah, který měl ve svém doupěti dokonce i plynovou komoru, byl nakonec usvědčen a poslán na šibenici.
V zamýšleném filmu o tomto případu by měl hlavní roli hrát Leonardo Di Caprio, jenž zakoupil na knihu filmová práva, a režie by se mohl ujmout Martin Scorsese.
Čítať viac
Originálny názov
The Devil in the White City
Počet strán
496
Väzba
pevná väzba
Rozmer
154×218 mm
Hmotnosť
817 g
ISBN
9788025720554
Rok vydania
2017
Naše katalógové číslo
231726
Jazyk
čeština
Preklad
Vydavateľstvo
Argo
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

3 hodnotenia

1
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

21.7.2020
Kniha "Ďábel v Bílém městě" má dve dejové línie. Obe sa odohrávajú v roku 1893 počas budovania a samotného konania Svetovej Kolumbovskej výstavy v Chicagu.
Jedna dejová línia pomerne podrobne opisuje architektúru celej výstavy, od jej počiatku až po veľké finále a aj čiastočnú likvidáciu.
Druhá dejová línia pôsobí tak trochu doplnkovo, aj keď si myslím, že práve táto časť priláka väčšinu čitateľov rovnako, ako aj mňa. Príbeh sériového vraha H. H. Holmesa, ktorý využil výstavu na konanie svojich zvrátených zločinov.
Názov, ale aj anotácia knihy môžu byť zavádzajúce. Preto si treba ujasniť, že ide o literatúru faktu, v knihe nie je žiadna priama reč, žiadne dialógy a ústrednou témou je svetová výstava.
Občas som mala trošku problém prelúskať sa pasážami s detailnými opismi postupov výstavby.  Čítanie o tak obrovskom projekte bolo ale
aj pre mňa ako laika veľmi zaujímavé. Zároveň sa dočítate niečo o samotných architektoch a ich živote. Organizácia celého projektu prináša so sebou množstvo komplikácií od politiky cez financie až po prírodné živly.
Na pozadí tohto všetkého sa odohráva príbeh amerického "Jacka Rozparovača". Holmes postavil hotel plný tajných miestností a chodieb, v ktorom boli vítané najmä mladé dievčatá. Tie pricestovali z rôznych kútov sveta, aby sa stali súčasťou výstavy. Niektoré z nich po vstupe do jeho hotela už nikto nikdy nevidel. Ako sa tomuto šialenému vrahovi darilo tak dlho vyhýbať spravodlivosti?
Knižku rozhodne odporúčam, ale len pre náročnejšieho čitateľa, nie je to veru žiadna detektívka :)
Čítať viac

Erik Larson

Čítať viac

Vydavateľstvo Argo

Čítať viac

„Táta říka, že jen zřídka se dělají špatná rozhodnutí. Nejdůležitější je, aby je člověk udělal a držel se jich. “

Pohádka - Jonas T. Bengtsson, 2013
Pohádka
Jonas T. Bengtsson