Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023

11,63 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Zvláštne šťastie - Maxim E. Matkin, Wisteria Books, 2021
Audiokniha
Zvláštne šťastie - Maxim E. Matkin, Wisteria Books, 2021
Audiokniha

Zvláštne šťastie

Tento príbeh je o prezidentovi Slovenskej republiky, o šialenej rodine s tými najlepšími úmyslami, o generálmajorovi v dobrej kondícii, o na všetko odhodlanej Maďarke a o žene... Čítať viac

2,6 106 hodnotení
Vydavateľstvo
Wisteria Books, 2021
Interpret
Dĺžka
6:11

Tento príbeh je o prezidentovi Slovenskej republiky, o šialenej rodine s tými najlepšími úmyslami, o generálmajorovi v dobrej kondícii, o na všetko odhodlanej Maďarke a o žene v maskáčoch ozbrojenej brokovnicou. Okrem nich je v knihe... Čítať viac

  • MP3 na CD
  • Slovenčina
11,99 €

11,63 €

-3 %
Posielame do 13 dní
Stíhame do Vianoc
Ďalšie audioknižné vydania
Zvláštne šťastie - Maxim E. Matkin, Wisteria Books, 2021
MP3 na stiahnutie
Slovenčina, 2021
Ihneď na stiahnutie

10,99 €

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Sebastian Fitzek: Mimika. Publixing a Tatran, 2023
Zvláštne šťastie - Maxim E. Matkin, Wisteria Books, 2021
Audiokniha
11,63 €

Viac o audioknihe

Tento príbeh je o prezidentovi Slovenskej republiky, o šialenej rodine s tými najlepšími úmyslami, o generálmajorovi v dobrej kondícii, o na všetko odhodlanej Maďarke a o žene v maskáčoch ozbrojenej brokovnicou. Okrem nich je v knihe mnoho iných obyvateľov tejto krajiny, kde sa všetci poznajú, veria legendám o svojej miernosti, majú po ruke zbrane, alkohol, zemiakové placky a mačky aj psov s divnými menami. Je to krajina, kde však nakoniec obyčajne všetko dobre dopadne, lebo Slováci vedia často inštinktívne odhadnúť, kedy sa v kritickej chvíli pozerať opačným smerom a kedy sa urobiť sprostým. Knihu jej autor napísal medzi januárom a augustom 2018 a potom sa už len díval, ako sa mu realita začína podobať.

Kompletnú neskrátenú verziu knihy číta Zuzana Kronerová.

Dĺžka nahrávky vo formáte MP3 6 hodín 11 minút


Niečo o autorovi:
Čítať viac
Dĺžka
6:11
Katalógové číslo výrobcu
8588006171303
Naše katalógové číslo
1014475
Knižná predloha
Zvláštne šťastie
Štýl
filozofický, duchovný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Wisteria Books
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

2,6 / 5

106 hodnotení

21
11
17
19
37

Ako sa páčila audiokniha vám?

Recenzie Martinusákov

(Len) Zvláštne.

Nehovorí sa mi to ľahko, ale Zvláštne šťastie je jediná Matkinovka, ktorá mi nesadla. Nechcelo sa mi sa k nej vracať, Dočítavala som ju akoby z povinnosti.

Po dlhom rozmýšľaní som prišla na nasledovné:

Kniha ako taká nemusí byť zlá, avšak do (pre mňa čitateľsky a aj chronologicky) poslednej Matkinovky som šla s očakávaním surovej ľudskosti ako kotvy, ako centrálneho bodu. Avšak v tomto prípade politické motívy prevážili tie ľudské, a preto si myslím, že mi kniha nesadla - očakávania sa nestretli so skutočnosťou.

Keby som povedala, že Zvláštnemu šťastiu chýba matkinovská nádej, nebola by to tak celkom pravda, čo som ale postrádala bola skutočná viera v danú nádej - viera, že bude lepšie, lebo ľudskosť vždy vyhrá. Lebo zo Slovenska v matkinovom prevedení som vždy mala pocit, že hoci je divne, tak je dobre divne, hýbeme sa vpred, a bude lepšie. Zvláštne šťastie je to, kam sme Matkina dohnali, zničili sme si ešte aj Matkina, vážení, neostalo mu nič iné než napísať latentne agitačný politický roadtrip román o únose prezidenta. Áno, takto na prvý pohľad to znie funky a odtrhnuté z reťaze, over the top, ako Matkin má byť.

Vyšší rozmer, ktorý vo zvyšných Matkinovych dielach zastáva istá osobitá mágia či metafyzika, je tu vytlačený politikou.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Michaela
Neoverený nákup
5
11.10.2023
...a ja som našla v týchto časoch ďalšie puzzle do mojej knižnice ku M.M. Spokojnosť a vďačnosť za jedinečnú tvorbu.
Čítať viac
Majlí
Neoverený nákup
1
24.4.2019
veľké sklamanie, toto nie je matkin, kniha nefunguje, nebaví, som takmer v polovici, asi celkom určite nedočítam.
Čítať viac
Michaela
Neoverený nákup
11.10.2023
Zvláštne vzácne šťastie...
...a ja som našla v týchto časoch ďalšie puzzle do mojej knižnice ku M.M. Spokojnosť a vďačnosť za jedinečnú tvorbu. Čítať viac
4.5.2023
nebudem robiť porovnania s inými knihami, lebo toto je niečo iné. Ak by stála aj vám v knižnici pár rokov a bez znalosti obsahu by ste sa do nej dnes začítali, tak by sa vám to zdalo nadčasové. Celkom som sa pobavila a aj oddýchla. Je to príbeh, ktorý neurazí, ale nie je to ani "Stročný starček", s ktorým ho tu mnohí porovnávajú. Je to kniha na krátke chvíle, keď chcete niečo nenáročné a s rýchlym spádom. Mne sa to páčilo, aj keď žiaľ v reálnom svete by to také jednoduché nebolo. Čítať viac
Mária Uhrová
Neoverený nákup
5.10.2022
Politická groteska Martina Kasardu
Pravda raz vyjde na povrch.

Ak máte radi uletené grotesky, ktoré budete čítať s nepretržitým údivom a úsmevom, tak vám túto odporúčam. Ak ale máte radi podivného, smoliarskeho a tak trochu nezakotveného, smutno – veselého, s originálnymi konštatovaniami a vlastne osamoteného čudáka, čiže Maxima E Matkina a myslíte si, že chcete čítať práve jeho, nedajte sa oklamať. Táto kniha nemá s ním nič spoločné. V čase jej vydania, odpočíval už deväť rokov na cintoríne v Papeete na Tahiti.
Prečítate si grotesku, možno si ju zamilujete podobne ako ja. V tejto humorne ladenej knižke sú nájdu aj hlbšie myšlienky a udalosti, ktoré spisovateľ Martin Kasarda, sťa by vizionár napísal so štvorročným predstihom. Len sa trocha pomýlil, Ukrajinu naozaj o štyri roky napadli, ale iba od východu.
Čítať viac
8.7.2021
Mne sa kniha páčila už len z toho dôvodu, že jej autor/ka chcel skúsit niečo iné a nechal sa prekvapiť ako to celé vypáli. Veď povedzme si úprimne, kto si dnes môže povedať, že má to šťastie a nestrieda práce jak ponožky? Druhý dôvod prečo sa mi kniha pozdáva je, že vďaka nej aspoň nadobúdam dojem, že aj autor/ka je len obyčajný človek, čo si rád z chuti posťažuje na politickú situáciu v krajine, nech je akokoľvek slávny. Akurát s tým rozdielom, že on na tom aj zarobí. Na druhej strane mne sa uľaví, takže sú spokojní všetci. Amen. Čítať viac
13

Ak raz knihu začnem čítať, nikdy ju nenechám nedočítanú. Čítam poéziu, prózu i drámu, novšiu, staršiu, i literárnu klasiku, pôvodom domácu i zahraničnú. Skrátka všetko bez rozdielu. Hrubšie knihy doma, tenšie v MHD a čakárňach. V posledných rokoch ma najviac tematicky zaujali knihy rozhovorov a životopisy, lúskam však aj severské thrillery. Čítam naozaj rozmanito. A predovšetkým, rád.

Dominik Kuchta
Overený zákazník
17.3.2021
7/10
Trocha iná kniha, než na akú sme boli doteraz u Matkina zvyknutí. Téma nadobúda vážnejší, priam celospoločenský charakter, netočí sa len výsostne okolo zopár postáv a ich mikrosveta. Spôsob dialógov zostal zachovaný, takže kniha sa aj tentokrát číta rýchlo, podaktoré postavy majú aj charakter tých z autorových minulých kníh. Napriek tomu však ide o príbeh z inej kapitoly, než všetky predošlé. Čitateľov to môže prekvapiť, no myslím, že nie odradiť. Sám mám pocit, že tematická zmena bola prínosom a je len dobre, že Matkin sa rozhodol ísť cestou miernej zmeny, nedržal sa len vyšliapaných chodníčkov. Zvláštne šťastie v tomto ohľade určite milo prekvapí. Čítať viac
Mária Uhrová, matka pravého Matkina
Neoverený nákup
15.6.2021
Pravý Matkin je od roku 2009 mŕtvy. To iba zmrdi mu kradnú pseudonym. Nie že sa rozhodol pre zmenu. Čítať viac
17.9.2020
Otras
Najhorsia kniha, aku som v mojom zivote precitala! Prva tretina este ako tak. Tema bola zaujimava a ina.
Cakala som nejake postupne, logicke odhalovanie postav a udalosti. Zial, ani ku koncu knihy som sa nedockala. Postavy a dej, vsetko bolo iracionalne a nerealne.
Poznam ostatne knihy od autora, ale tato bol velky krok vedla. Naozaj sa cudujem vydavatelstvu, ze takyto brak mohli vydat a pytat za to neskutocne peniaze! Urcite neodporucam!
Čítať viac
Lenka
Neoverený nákup
9.9.2020
Veľké sklamanie
Takýto brak som už dávno nečítala. je to nič. Nie je to vtipné duchaplné zmysluplné napínavé ....proste nič. Už by sa patrilo prestavať zneužívať pseudonym prvotného autora na vydávanie stále väčších zbytočnosti a okrádať nás o čas aj peniaze Čítať viac
13.5.2020
Maxim E. Matkin - Zvláštne šťastie
Toto nie je plnohodnotná recenzia vyššie spomenutej knihy. Ale nedá mi nereagovať.
Prečítala som všetky Matkinove knihy, všetky som ich chcela aj "vlastniť". Ale nič sa nevyrovná čítaniu Polnočného denníka na pokračovanie na inzine.sk .... Teraz je to už len nostalgia za tými dávnymi časmi, pocitmi a objavovaním.
Čítať viac
Dana Lukáčová
Overený zákazník
5.4.2020
Ako využiť čas počas dlhého letu, fajn. Mňa ale celý čas vyrušovalo, že niekto dokázal vykradnúť Storočný starček, ktorý vyliezol von oknom a zmizol. V slušnej spoločnosti sa to nerobí a preto mi je ľúto, že som zaplatila za túto knihu a prispela autorovi. Čítať viac

Maxim E. Matkin

Čítať viac

„Úlohou rozprávača nie je povedať ti, ako máš myslieť, ale dať ti otázky, o ktorých máš premýšľať.“

Cesta králů - Brandon Sanderson, 2012
Cesta králů
Brandon Sanderson