Bez hanby o ohanbí - Nina Brochmann, Ellen Stokken Dahl, Slovart, 2019

13,95 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Bez hanby o ohanbí

Všetko, čo ste chceli vedieť o vagíne a neodvážili ste sa opýtať

Bez hanby o ohanbí je knižka, ktorá vysvetľuje všetko, čo ste chceli vedieť o vagíne, ale neodvážili ste sa na to nikoho opýtať. Ani len lekára či svojej najlepšej kamarátky.... Čítať viac

4,7 123 hodnotení
Vydavateľstvo
Slovart, 2019
Počet strán
304

Bez hanby o ohanbí je knižka, ktorá vysvetľuje všetko, čo ste chceli vedieť o vagíne, ale neodvážili ste sa na to nikoho opýtať. Ani len lekára či svojej najlepšej kamarátky. Jej autorky však lekárky sú a túto knihu napísali pre všetky ženy... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

13,95 €

Na sklade 4 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 27 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (3)
The Wonder Down Under - Nina Brochmann, Ellen Stokken Dahl, Yellow Kite, 2019
Brožovaná väzba
Angličtina, 2019
Viac ako 30 dní

13,95 €


Zázrak tam dole - Nina Brochmann, Ellen Stokken Dahl, Edice knihy Omega, 2019
Pevná väzba
Čeština, 2019
Vypredané

The Wonder Down Under - Nina Brochmann, Ellen Stokken Dahl, Yellow Kite, 2018
Brožovaná väzba
Angličtina, 2018
Vypredané

Ďalšie knižné vydania

Z kolekcie: Populárno - náučná literatúra

Zobraziť viac kolekcií

Z kolekcie: Leto, voda, knihy

Zobraziť menej kolekcií

Naši škriatkovia odporúčajú

Združenie rodičov a priateľov LGBT+ ľudí: Niečo ti chcem povedať, 2024

Viac o knihe

Bez hanby o ohanbí je knižka, ktorá vysvetľuje všetko, čo ste chceli vedieť o vagíne, ale neodvážili ste sa na to nikoho opýtať. Ani len lekára či svojej najlepšej kamarátky. Jej autorky však lekárky sú a túto knihu napísali pre všetky ženy, ktoré chcú robiť informované rozhodnutia o svojom sexuálnom zdraví. Dozviete sa, prečo je test panenstva nezmysel, ako fungujú rôzne druhy antikoncepcie, ale aj ako vám ponožky môžu zlepšiť sexuálny život.

Knižku si prečítali ženy (aj muži!) na celom svete už vo vyše 30 jazykoch.

Komu sa kniha môže páčiť: V tejto knihe sa dozviete všetky odpovede na otázky, ktoré sa báli spýtať svojej gynekologičky či gynekológa.
Čítať viac
Originálny názov
The Wonder Down Under
Počet strán
304
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
135×205 mm
Hmotnosť
425 g
ISBN
9788055639451
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
581423
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Slovart
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Bez hanby o ohanbí - Nina Brochmann, Ellen Stokken Dahl, Slovart, 2019
Taktne o tráviacom trakte - Giulia Enders, Slovart, 2015
26,90 €

Hodnotenia

4,7 / 5

123 hodnotení

97
19
4
1
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Náučná literatúra napísaná spôsobom dostupným pre každú ženu, dievča, rodiča. Autorky sú lekárky, gynekologičky, a píšu bez hanby, otvorene a slušne zároveň. Tieto témy by predsa nemali byť tabu. Základné poznatky anatómie a fyziológie sú rozšírené o mnoho detailov, ktoré by o svojom tele mala vedieť skutočne každá žena. Dokonca aj mňa, vyštudovanú biologičku, prekvapili niektoré informácie. Som rada, že je v mojej knižnici a predstavujem si, že jedného dňa po nej siahne aj moja dcéra (prípadne manžel či syn).

Čítať viac

Kvalitných kníh v tejto oblasti je ako šafranu, zvlášť ak tým myslím široký okruh čitateľov, ktorým je táto knižka určená. Nové poznatky z nej môžu čerpať nielen „násťročné“ slečny, ale aj partneri nežného pohlavia ktorí chcú napríklad zistiť, že výkyvy nálad ich polovičiek nespôsobuje iba zdvihnutá doska od WC, ale aj množstvo biologických procesov odohrávajúcich sa v ženskom tele. Nie je to len vtipne písaná príručka o veciach o ktorých sa nám ťažko rozpráva, ale hlavne výborne spracovaný prehľad o tom, ako sa chrániť pred zákernými chorobami, spoznať ako to vyzerá a čo sa deje „tam dole“, či čítanie so zachádzkami do oblastí o ktorých sme ani netušili (móda už dávno prekročila plastiku pŕs...). Istotne si tam každá z nás nájde novú informáciu, aj keď občas skalopevne tvrdíme, že nám naša maminka odovzdala všetky potrebné vedomosti ku intímnemu životu.

Čítať viac
Povinné čítanie nielen pre ženy a dievčatá

Úžasne napísaná kniha, ktorá od základu do detailu popisuje fungovanie ženského tela, zrozumiteľným spôsobom popisuje aj komplikovanejšie procesy, búra neskutočné množstvo mýtov a dodáva odvahu hovoriť o ženských problémoch. V poslednej kapitole sú vymenované rozličné možné ženské ochorenia, čo nie je práve najpríjemnejšie čítanie, no je o to užitočnejšie. Síce vás táto kniha nevylieči, no pomôže pochopiť vlastné telo a možno aj problémy a bolesti, ktorými si často prechádzame a bojíme sa o nich hovoriť.

Čítať viac

Vynikajúce čítanie pre malé aj veľké slečny! Túto knihu by si mali prečítať všetky dievčatá s rumencom na lícach, ale aj ich starostlivé mamky :) Seriózne napísaná so správnou dávkou humoru, ale aj irónie je naladená pre všetky vekové kategórie. Rozoberá všetky problémy, starosti a slasti každodenného života žien, o ktorých sa možno doteraz hanbili rozprávať alebo, o to horšie, hanbili sa na ne pýtať. Odporúčam všetky desiatimi.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

9

Rada som čítala už ako malá no vieme ako to chodí a počas puberty som s týmto mojim koníčkom na pár rokov sekla. Momentáne po vysokej škole som sa do toho naplno pustila a pri sebarozvoji a úniku z reality sa do čítania ponáram každý deň. Keď už raz začnete je ťažké prestať ????

Marcela Blahová
Overený zákazník
20.2.2024
Perfektna kniha
Povinne citanie pre kazdu zenu a aj muza. Informacie, ktore su v knihe by sme mali ovladat a byt o tom edukovani uz v skole. Tato tema by uz nemala byt tabu a mali sme sme o svojom tele vediet co najviac. Minimalne z takehoto velmi praktickeho pohladu.
Kniha sa velmi dobre a rychlo cita.
Čítať viac
Lucia Tvrdoňová
Overený nákup
28.1.2024
Výborný obsah knihy, odfláknuté slovenské vydanie
Ťažko sa mi udeľujú hviezdičky, lebo obsah knihy je určite za všetkých 5*, kiežby som ju čítala na začiatku puberty! Sú tam mnohé zaujímavé aj užitočné fakty, kniha je písaná láskavo a podporujúco. Určite ju dám prečítať svojim neteriam :) podľa mňa by si ju malo prečítať každé mladé dievča, ozaj výborná kniha.
Ale toto slovenské vydanie je naozaj odfláknuté. Preklepy sú pomaly na každej strane, niektoré slová sa opakovane objavujú s rovnakými chybami... Čítala som ju preto s určitou nedôverou voči prekladu a musela som dávať pozor na rôzne chyby, aj významové. To ma dosť sklamalo, akoby ju po preklade už nikto nekontroloval. Je to veľká škoda, lebo táto kniha si zaslúži pozornosť.
Čítať viac
5.5.2023
Bez hanby o ohanbí
Veľmi dobrá kniha od dvoch mladých otvorených severských gynekologičiek. Myslím, si že by si ju mala prečíta každá žena bez ohľadu na vek a taktiež aspoň polovica mužov, ktorá nechápe ako to vlastne funguje a ktorý otvor je na čo. Dozviete sa všetko od častí rozmnožovacej sústavy a ich správneho povenovania, cez proces počatia, antikoncepcie, pohlavných chorôb až po zhrnutie na záver. Vzhľadom na to, že sexuálne výchova u nás nie je a rozmnožovanie sa učí s ostychom, každý máme nejaké medzery, ktoré je dobre si doplniť, už len z primárnych dôvodov a záujmu o svoje vlastné ženské zdravie. Čítať viac
35

Som knihomoľka, ktorá číta súčasne aj 5 kníh. Ako prvú knihu som prečítala Pána prsteňov a odvtedy milujem fantasy a čítam, čítam a čítam. Najviac milujem fantasy a non-fiction, ale čítam všetky žánre. Rôzne prečítam 120-160 kníh. Tak ako to ja hovorím, každá kniha má svojho čitateľa len si ho musí nájsť, preto píšem odporúčania, nie recenzie. Viac z môjho sveta nájdeš na Instagrame @denny_medziriadkami @_dennyto

Denisa Tomíková
Overený zákazník
1.12.2022
Kniha od dvoch lekárok, ktorá by mala byť súčasťou každej knižnice
V knihe nájdeš témy ako genitálie, cyklus, menštruácia, plodnosť, sex, orgazmus, rôzne druhy antikoncepcie, interupcia či problémy, ktoré môžu ženy mať a mnoho iného. Informácie o telách už nemajú byť a nesmú byť tabu. Pravdivé informácie sú základom kvalitného života a informácie v tejto knihe sú podané zrozumiteľne a sú veľmi dobre vysvetlené.

Takže mamy, kúpte túto knihu svojim dcéram a prečítajte si ju spoločne. Ženy čítajte ju so svojím partnerom a šírte túto knihu do sveta. V zahraničí bola okolo tejto knihy veľký humbuk a ja som konečne pochopila prečo. Autorky na na každom mýte nenechali ani len jednu nitku suchú a presne takúto knihu potrebuješ aj ty.
Čítať viac
Martina Dudíková
Overený nákup
9.8.2022
Úžasne poučná kniha pre každého
Aj keď som si myslela, že v mojom veku o ohanbí už viem všetko a nič ma nevie prekvapiť, poriadne som sa mýlila! Z knihy som sa dozvedela veľa nových informácií, zaujímavostí a s nadšením počúval aj môj manžel, keď som mu rozprávala o jednotlivých kapitolách :) Knihu odporúčam naozaj každému, myslím, že najviac ju ocenia dospievajúce dievčatá (aj ich mamy). Čítať viac
Michaela
Neoverený nákup
5.5.2022
Bez hanby o ohanbí
Veľmi dobre napísaná náučná kniha mal by si juvprečítať povinne, každý muž na svete, aby pochopil ženu. Ja som sa dozvedela množstvo informácií o antikoncepcii. A aj aký mám zrejme ja konkrétny problém, gratulujem že sa na to doktorky dali je to veľmi dobrá téma podľa v každom veku ženy, dievčata. Neľutujem že som sa pre ňu rozhodla. Vrelo odporúčam. Čítať viac
7.4.2022
Výborná kniha, odporúčam každej žene
Výborná kniha, jednoducho a príjemne podané odborné informácie, ktoré sa ľahko čítajú. Kniha je prínosom ako pre laikov, tak i pre ľudí vzdelaných v oblasti sexuálneho zdravia, ktorí tu nájdu viacero zaujímavých vecí, ktoré možno nevedeli. Aj mňa ako verejného zdravotníka kniha zaujala, milo prekvapila a dozvedela som sa všeličo nové. Je nabitá informáciami z bohatého množstva vedeckých štúdií, ktoré vďaka nej nemusíte prácne dohľadávať na internete, ale všetko nájdete jasne a zrozumiteľne vysvetlené. Knihu by som odporučila ako mladým dievčatám, tak i dospelým ženám všetkých vekových kategórií. Určite však nezaškodí, ak si ju prečítajú aj muži. Čítať viac
Daniela
Neoverený nákup
14.10.2021
Neodporúčam nikomu, hlavne nie ženám
Čítajúc prvé strany o ženských pohlavných orgánoch som si hovorila, že kniha môže byť super pomôcka pre rodičov, ktorí chcú správne učiť dospievajúce deti aj o týchto témach, ale hanbia sa o nich hovoriť. S ďalšími stranami som názor zmenila. Žena, ktorá sa zaujíma o svoje telo sa veľa nového nedozvie. Čakala som vtipne a zrozumiteľne podané informácie o ženskom tele a jeho zmenách (napr. v tehotenstve), no nedočkala som sa. Namiesto toho som sa dozvedela ako na análny sex, podrobnosti o orgazme a z množstva informácií o hormonálnej antikoncepcii by som mohla napísať vlastnú knihu. Vhodnejší názov by bol Bez hanby o sexe. Samozrejme, kniha nie je zlá preto, lebo sa nesplnili moje očakávania. Je zlá, pretože autorky možno píšu pravdu, ale rozhodne nepíšu celú pravdu a niektoré fakty vyslovene prekrúcajú. Mnoho strán je napríklad otvorená reklama na hormonálnu antikoncepciu, pričom jej riziká bagatelizujú, výhody zveličujú a iné účinné metódy plánovaného rodičovstva či nerodičovstva zametajú pod koberec. Veľká časť knihy je venovaná pohlavným chorobám. Autorky sa snažia čitateľky presvedčiť, že sexuálne prenosné ochorenia vlastne vôbec nie sú až také nebezpečné a aj tak sa im nedá vyhnúť namiesto toho, aby napísali, že najlepšia (a veľmi jednoduchá) prevencia je nežiť promiskuitne. Zmenám ženského tela v tehotenstve nevenujú ani stranu s tým, že ,,na svete je množstvo kníh o gravidite." Taktiež majú dvojaký meter. Nenarodené dieťa je pre ne ,,zhluk buniek" alebo ,,bremeno" v časti o umelých potratoch a zároveň ,,plod v brušku" a ,,vytúžené dieťatko" v časti o samovoľných potratoch. Ešte nenarodené dieťa by bol ten správny výraz, lebo je 100% isté že z ľudského ,,zhluku buniek" sa vyvinie iba a jedine ľudské mláďa, teda človek ako každý iný so základným právom na život. Keď si predstavím, že túto knihu si prečíta mladé dievča či chlapec, ktorí sa ešte len učia byť dospelými, vstávajú mi vlasy dupkom. Našťastie, nie všetci lekári sú takí ako tieto dve ,,expertky" a, podľa vlastných slov, ,, veľké fanúšičky televíznej reality šou Hotel Paradise." Ach, kiežby sa tejto témy radšej chopil nejaký skutočný odborník a múdry človek. Potom by sme sa azda dočkali hodnotnej a odbornej knihy o tejto dôležitej oblasti ženského zdravia. Čítať viac
Daniela
Neoverený nákup
30.1.2022
Vôbec to nie je o tom, že som konzervatívna. Tá kniha jednoducho ukazuje pokrivenú pravdu a to nemá v kvázi odbornej literatúre čo hľadať. Áno, je to kniha o vagíne a ženských pohlavných orgánoch, ale s tými určite viac súvisí tehotenstvo ako milión druhov antikoncepcie. Čítala som aj Knihu o penise a tá je teda na oveľa vyššej odbornej úrovni. Čítať viac
Natália Vozárová
Overený zákazník
23.1.2022
Možno bude problém vo vás a ste na tú knihu príliš konzervatívna :) Ako čítam vašu recenziu, nerozumiem prečo ste po nej vôbec siahli. Nie je to kniha pre deti a nie je to ani kniha o tehotenstve. Je to kniha o vagíne. Čítať viac

Recenzie, kritiky

Bez hanby o ohanbí (Dominika Jelínková), citajto.com

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac
Kúpte spolu
Bez hanby o ohanbí - Nina Brochmann, Ellen Stokken Dahl, Slovart, 2019
Taktne o tráviacom trakte - Giulia Enders, Slovart, 2015
26,90 €

„Až vtedy pochopila diabolskú prefíkanosť ich nepriateľov. Tým, že do svojich lží zamiešali štipku pravdy, ich ešte viac posilnili.“