Svet podľa Garpa - John Irving, Slovart, 2020

16,95 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Svet podľa Garpa

Román plný absurdít, nečakaných situácií a náhod, ako aj obyčajnej ľudskosti a koncov, ktoré napriek všetkému úsiliu nemôže človek odvrátiť... Čítať viac

4,5 202 hodnotení
Vydavateľstvo
Slovart, 2020
608 strán
8-9 hodín čítania

Román plný absurdít, nečakaných situácií a náhod, ako aj obyčajnej ľudskosti a koncov, ktoré napriek všetkému úsiliu nemôže človek odvrátiť... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

16,95 €

Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 8 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (2)
Svet podľa Garpa - John Irving, Slovart, 2012
Brožovaná väzba
Slovenčina, 2012
Vypredané

Svet podľa Garpa - John Irving, Slovart, 2003
Pevná väzba
Slovenčina, 2003
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Rok v kolotoči F1 - Guenther Steiner, Ikar, 2024

Viac o knihe

Román plný absurdít, nečakaných situácií a náhod, ako aj obyčajnej ľudskosti a koncov, ktoré napriek všetkému úsiliu nemôže človek odvrátiť.

Hlavným hrdinom je Garp, neobyčajný človek plný obyčajnej ľudskej túžby, ktorého životné osudy poznačí už jeho počatie – jeho matka si zaumieni mať dieťa bez partnera a za otca si vyberie nevyliečiteľne chorého vojaka T. S. Garpa, ktorého ošetruje. Matka vplýva na Garpa po celý život. Všetky postavy knihy, ako aj ich skutky pôsobia reálne a nečakanou silou. Každý má nejaké sny a usiluje sa ich uskutočniť, no keď ich uskutoční, stanú sa ťaživou nočnou morou, ktorej sa dá uniknúť iba smrťou.

Komu sa kniha môže páčiť: Milovníkom príbehov plných absurdít, nečakaných situácií a náhod.

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Originálny názov
The World According To Garp
Počet strán
608
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
130×210 mm
Hmotnosť
726 g
ISBN
9788055644868
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
721119
Štýl
psychologický, humorný, dobrodružný, filozofický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty,
Vydavateľstvo
Slovart
Pre koho
pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

202 hodnotení

93
24
14
4
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Natália z nathalysreading
Neoverený nákup
21.2.2024
Garp je obyčajný človek s neobyčajným osudom (autor nás postupne presvedčí, že to tak je). Jeho mama bola svojská a k životu pristupovala tiež netradične. To ho ovplyvnilo. Dej je plný komických, ale aj smutných udalostí, ktoré sú vzájomne tak prepletené, že čitateľ nevie, či sa má smiať, alebo plakať.

Možno mi tento fakt prekážal. Na začiatku som bola natešená, ale skákanie z jednej udalosti do druhej mi zobralo radosť z čítania. Odbočenia od hlavnej dejovej línie boli podľa mňa obšírne a miestami nudné. Nie som jediná s takýmito pocitmi. Aj niektorí skalní fanúšikovia toto dielo hodnotia ako jeho slabší počin (po prečítaní som si pozerala recenzie). Ale príbeh som napriek tomu dočítala, pretože kvality autora sa poprieť nedajú. Píše geniálne, no nemusel vopchať do tejto klasiky všetko, čo mu napadlo. Bol to jeden veľký zmätok. Keď som sa ale pozrela bližšie, tak som videla realitu života – toleranciu a netoleranciu, lásku a nenávisť, nečakané situácie, ktoré by nemuseli byť ďaleko od pravdy, lebo život je prosto nevyspytateľný. So spisovateľom to nevzdávam. Určite sa poobzerám po jeho ďalších knihách. Hlavne takých, ktoré nemajú rozporuplné recenzie ako táto. Vždy viem, ako začať. No čo už. Tento počin je nádherný, len keby sa John trochu krotil a dal čitateľovi možnosť nadýchnuť sa. Udalosti sa na nás valia ako lavína a ja som nevidela žiadny priestor na oddych a vstrebávanie neľahkých situácií. Autor išiel ako píla.

Pred rokmi som videla Zásady muštárne a vôbec som netušila, že film natočili podľa knihy, no veľmi sa mi páčil. Je teda šanca, že keď si prečítam niečo iné, budem nadšená viac.
Čítať viac
1.9.2023
Svet podľa Garpa
Román nesie typické znaky autora. Hlavná spoločenská téma v tomto prípade feminizmus, homosexualita a tranzícia sú vnorené do deja príbehu, ktorý je plný výstredných postáv, náhodných stretnutí a udalostí medzi hrdinami, ktorých životy sú prepletené do jedného. Hlavný hrdina Garp ma silnú svojráznu matku, ktorý chce vo svete mužov bojovať za seba ako osobu. Jej vplyv ho sprevádza celý život. Stane sa spisovateľom a s manželkou prežujú zaujímavý spoločný život poznačený neverou. Ich Deti aj po smrti babky a otca ďalej nesú posolstvo ich vnútorného presvedčenia, ktoré má pomáhať ľuďom. Čítať viac
28.6.2022
Forest Gump?
Spisovateľ v tomto grotesknom románe úžasne poukázal na to, že každý môže zo svojho života vytrieskať veľa, ak chce. Len sa netreba ľutovať. Lebo všetci máme väčšie či menšie starosti. Napriek tomu však môžeme nežiť nadarmo, pokiaľ pohneme vpred aspoň jedným ľudským životom tak, ako sa to podarilo Garpovi. S nadhľadom sa dotknúť citlivých a aktuálnych tém dnešnej civilizácie – otázky individuality osobnosti, sexuality, ženského hnutia, násilia a strachu z nešťastia a zo smrti. Neviem či to autor tak plánoval, ale vo mne toto dielo rezonuje skôr spoločensky, než humorne. No aj tak dobre. Nebanujem. Čítať viac
10

K nihy sú moja celoživotná záľuba, N emám rada konflikty, I ntrovert sa vo mne skrýva, H umor potrebujem k životu, A zbožňujem pandy :)

Dominika
Overený zákazník
16.3.2021
Vynikajúca kniha
Tak táto kniha = jeden veľký zážitok. niekoho by mohol odradiť rozsah vyše 600 strán, ale ja som sa ani raz počas čítania nenudila. dej ma pomerne rýchly spád a hlavne sa neustále niečo deje. Je tu zmes všetkých emócií, prekvapivých zvratov, bizarných situácii a humoru.
Jedna veta z knihy, ktorá vystihuje samotnú knihu : ,,Ale táto kniha je taká nenormálna, že viete, že sa niečo stane, ale zapánaboha netušíte čo. "
Čítať viac
12

Viete o mne vela podla zakupenych knih v Martinuse za niekolko rokov. Myslim si, že je málo citatelov, ktori si rocne kupuju tolko knih, co ja. Mam 64 rokov, citam od detstva a je to najkrajsia a najzmysluplnejsia cinnost v mojom zivote. Vybudovala som základ kvalitnej kniznice aj u mojej dcery a zata v Nemecku.

Vlasta Novohradská
Overený zákazník
28.1.2021
Nečakajte 40 rokov
Kniha je od prvých strán plná postáv a ich príbehov, ktoré sú este prepletené s príbehmi postáv z Garpových románov, ktoré čítame súčasne. Niekedy sa mi zdá, že sú reálne, inokedy nereálne, ale nakoniec dám za pravdu Jillsy Sloperovej, upratovačke vo vydavateľstve Johna Wolfa, ktorý Garpovi vydáva romány. "Sú knihy, kde od začiatku viete, že sa nestane nič. Potom sú také, pri ktorých hneď viete čo sa stane. Také nemáte čítať. A potom sú tie, že viete, že sa niečo stane, ale zapánaboha netušíte čo. Veď iný dôvod na čítanie kníh predsa neexistuje."
Jenny Fieldsová je absolútne nekonvenčná žena, ktorá počala svojho syna absolútne nekonvenčným spôsobom, viedla ho k samostatnosti, aby sa vedel v živote vždy postarať o seba i svojich blízkych a Garp ani nikdy nepochyboval o vlastných silách.
Ešte raz sa vrátim k upratovačke. Keď sa jej John Wolf pýtal, prečo sa jej román páčil, on o ňom veľmi pochyboval, dozvedel sa jednoduchú odpoveď: "Lebo kniha je pravdivá. Presne takto sa ľudia správajú." Na záver len toľko, mne by sa hodilo, keby sa román volal Svet podľa Jenny Fieldsovej. Vrelo odporúčam, ale nečakajte viac ako 40 rokov, keď sa rozhodnete si ju prečítať. /Ako ja./
Čítať viac
32
Overený zákazník
9.1.2021
Farebný pribeh o príbehoch
O tom ako plynú všedné životy nevšedných ľudí, o absurdných nevšedných životoch všedných ľudí, o vtipných a obyčajných situáciach každodennosti, o knihách v knihe a o tom, že smrť je nevyhnutnou samozrejmosťou v akejkoľvek podobe...výborné čítanie Čítať viac
30.6.2020
Román v románe o románe.
Výborne napísaný príbeh o skazenosti a odlišnosti, o kontroverzných témach súčasnosti. Je to dokonalé a zároveň nechutné dielo, zavisí z akej perspektívy sa naň dívate. Autor testuje limity morálnych hodnôt čitateľov ale zároveň pracuje na úrovni odosobnenia a dokonalej schopnosti empatie a pochopenia psychiky mužov a žien v rôznych stavoch existencie. Precízne ťahá za nitky emócii a ak sa mu nepodarí zahrať na jednu citlivú strunu, tak niektorú isto trafí - ak nie všetky. Ku knihe by mal byť štítok s upozornením ,,Len na vlastné nebezpečenstvo" čítať smú len nesmierne vyrovnané alebo totálne otupené povahy, no nič to nemení na fakte, že kniha je majstrovsky napísaná.
Po prečítaní som mal v sebe emocionálny armagedón a uvažoval som o tom, čo chcel autor románom povedať.
Čítať viac

John Irving

Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac

„Niekedy ľudia rozprávajú veľa iba preto, aby sa ich nikto nič nepýtal...“

Tri dni do raja - Silvia Bystričanová, 2017
Tri dni do raja
Silvia Bystričanová