Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Pán prstenů: Společenstvo prstenu - Peter Jackson, Magicbox, 2010

7,99 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Pán prstenů: Společenstvo prstenu - Peter Jackson, Magicbox, 2010
Pán prstenů: Společenstvo prstenu - Peter Jackson, Magicbox, 2010

Pán prstenů: Společenstvo prstenu

  Hlavním hrdinou je hobit Frodo Pytlík, který se ve své vlastní domovině zvané Středozemě dostal do samotného centra bitvy mytických proporcí. Bude muset během svého putování... Čítať viac

  5,0 28 hodnotení
  Výrobca
  Magicbox, 2010
  Réžia

  Hlavním hrdinou je hobit Frodo Pytlík, který se ve své vlastní domovině zvané Středozemě dostal do samotného centra bitvy mytických proporcí. Bude muset během svého putování prokázat, že moc přátelství a individuální odvahy dokáže úspěšně čelit... Čítať viac

  • DVD film
  • Čeština, angličtina

  7,99 €

  Na sklade 1 ks
  Posielame ihneď
  Stíhame do Vianoc
  Ďalšie vydania (6)
  Pán prstenů: Společenstvo prstenu - Peter Jackson, Magicbox, 2001
  Blu-ray film
  Angličtina, čeština, maďarčina, poľština, thajčina, ruština, portugalčina, 2001
  Do 3 dní

  11,99 €


  Pán prstenů: Společenstvo prstenu - Peter Jackson, Magicbox, 2001
  DVD film
  Čeština, angličtina, 2001
  Vypredané

  Pán prstenů: Společenstvo prstenu - Peter Jackson, Magicbox, 2012
  Blu-ray film
  Angličtina, poľština, thajčina, 2012
  Vypredané

  Pán prstenů: Společenstvo prstenu - Peter Jackson, Magicbox, 2001
  DVD film
  Angličtina, 2001
  Vypredané

  Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa (2 DVD) - Peter Jackson, Magicbox, 2001
  DVD film
  Čeština, angličtina, 2001
  Vypredané

  Pán prstenů: Společenstvo prstenu Rozšířená edice - Peter Jackson, Magicbox, 2015
  DVD film
  Angličtina, poľština, 2015
  Vypredané

  Ďalšie vydania

  Vianoční škriatkovia odporúčajú

  Dážďovníky - Fernando Aramburu, Inaque, 2023
  Pán prstenů: Společenstvo prstenu - Peter Jackson, Magicbox, 2010
  7,99 €

  Viac o titule

  Hlavním hrdinou je hobit Frodo Pytlík, který se ve své vlastní domovině zvané Středozemě dostal do samotného centra bitvy mytických proporcí. Bude muset během svého putování prokázat, že moc přátelství a individuální odvahy dokáže úspěšně čelit i těm nejničivějším silám temnoty. Frodova dobrodružství odstartuje dar jeho příbuzného Bilba.
  Od něj získá magický prsten, který Froda postaví do soboje se silami zla reprezentovanými krutovládcem Sauronem. Ten touží za každou cenu získat prsten, protože je pro něj zdrojem neomezené moci, jedině s jeho pomocí se mu může podařit zotročit lid Středozemě a stát se jeho neomezeným pánem. Ve snaze čelit Sauronovým temným plánům, se musí Frodo spojit se několika dalšími bytostmi.
  Vytvoří s nimi takzvané Společenstvo složené z jeho přátel, čaroděje, elfa, trpaslíka a dalších pomocníků, se kterými se vydá na cestu na jejímž konci doufají, že se jim podaří prsten jednou provždy zničit. Jejich cesta však prokáže, že nejenom magické prsteny, ale také sounáležitost všech živých bytostí mohou dokázat netušené věci.
  Musí však čelit nejen nebezpečím, která na ně číhají na územích ovládaných Sauronem, ale i rozkladné moci samotného prstenu.
  Čítať viac
  Originálny názov
  The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
  Dĺžka
  171 min.
   
  DVD obal
  Dabing
  čeština, angličtina
  Titulky
  české, anglické, bulharské, chorvatské, srbské
  Naše katalógové číslo
  168003
  Knižná predloha
  Pán prsteňov I. - Spoločenstvo prsteňa
  Kategorizácia

  Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

  Nahlásiť chybu

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Hodnotenia

  5,0 / 5

  28 hodnotení

  28
  0
  0
  0
  0

  Ako sa páčil film vám?

  Recenzie čitateľov

  19

  Volám sa Martin. Milujem knihy, filmy a seriály. Rád píšem recenzie a vlastné postrehy. Najradšej mám mangy, fantasy a sci-fi.

  Martin Matěj
  Overený nákup
  17.1.2021
  Spokojnosť.
  Režisér Peter Jackson nám v tejto snímke ukázal svoje schopnosti a zaručené miesto medzi ,,pánmi“ filmového umenia. Vykreslil nám Tolkienov svet v tom najlepšom možnom svetle a knihu priamo stotožňuje s filmom. Za túto trilógiu obdržal niekoľkých filmových ocenení. Tolkien napísal dielo Pán Prsteňov ako budúcnosť ľudského pokolenia. Tvrdil, že ľudia sú deštruktívni a raz sa sami zničia. V diele je však cítiť veľká viera, ktorá nás ako svetlo vyvádza z temnoty a ukazuje nám nádej, že máme šancu na svetlú budúcnosť. Samotný prsteň predstavuje hriech, ktorého sa musí striasť ak sa chceme dostať do vytúženej zeme (nebo). Tieto kresťanské symboly sa vyskytujú v celej trilógii. Tolkien ako lingvista vymyslel niekoľko samostatných jazykov (jazyk elfov,trpaslív a ohyzdov), ktoré boli vo filme použité. Najkomplexnejší je jazyk elfov. V rámci postáv je Tolkienov svet bohatý na rasy. Máme tu ľudí, elfov, trpaslíkov, čarodejníkov, hobitov a ohyzdov. Primárne tu autor pracuje s Frodom Bublíkom (hlavná postava) a ďalšími 8 členmi Spoločenstva Prsteňa. Týmito postavami sú Boromir a Aragorn (ľudia), Legolas (elf), Gimli (trpaslík), Sam, Chicho, Pipin (hobiti) a čarodejník Gandalf. Tolkien v tomto svete vykresľuje kultúru každej jednej rasy. Pripomína ich históriu, ukazuje ich stavby a opomína ich typické charakterové jedinečnosti. Samostatný príbeh sa točí okolo Prsteňa Moci ukutého temným lordom Sauronom, na podrobenie sveta. Napriek tomu, že Sauron je porazený, jeho jedinečný (a mocný) prsteň je možné zničiť iba na mieste, kde bol ukutý. V tomto prípade to je Ohnivý hora, hlboko v nepriateľskej zemi, obývanej Sauronovými služobníkmi (ohyzdami). Jedinečný soundtrack, ktorý vám otvorí svet Stredozeme si nie je možné pomýliť s iným. Dokázal priblížiť tichý a pokojný život hobitov, vznešenosť vyvolených elfov a zlo a temnotu zákerných ohyzdov. Enya – speváčka a stavebná skala hlavného songu May it be fantasticky približuje krásu a nádej celého príbehu. Samotné herecké obsadenie už nemohlo byť viac akurátne. Mená ako Ian Mckellen, Ellijah Wood, Orlando Bloom Viggo Mortensen, Cate Blanchett, Liv Tyler či Sean Bean vám určite prídu povedomé. Herci dokázali výborne vykresliť jednotlivé charaktery a svojimi hereckými výkonmi nás presvedčili o prítomnosti živých emócií. Prostredie a nádherná príroda Nového Zélandu je poznať. CGI efekty doplňujú nedostatky a skvelo splývajú s filmom. Samotné kostýmy sú neuveriteľné a maskéri si určite zaslúžia poklonu. Režisér sa taktiež hrá s atmosférou a vždy nám to pripomenie (strach z nepoznaného, blízke nebezpečie, záhadná bytosť). Lokality z knihy ako Moria, Grófstvo alebo Vododol prekonali očakávania. Sú uveriteľné a preplnené dôveryhodnými kulisami (stavby, zbroj a pod.). Scenár je napísaný naozaj brilantne. Dialógy sú svieže a idú priamo k jadru. Niektoré monológy vám nahodia husiu kožu (Galadriel) a iné sa nám zase snažia poskytnúť isté múdro. Medzi moje najobľúbenejšie partia nasledovné :
  ,,Veľa tých čo žijú si zaslúžia smrť a mnoho tých čo zomreli si zaslúžili život. Môžem im ho dať Frodo? Nevynášaj prihorlivo rozsudky smrti. Ani najmúdrejší nedovidia do všetkých dôsledkov.“ (Gandalf)
  ,,Bodaj by som ten prsteň nedostal. Nič z toho by sa nestalo.“ (Frodo) ,,To by chceli všetci čo prežívajú trápenie ale my o tom nerozhodujeme. My rozhodujeme len o tom, čo urobíme s časom, ktorý nám bol daný.“ (Gandalf)
  ,,Aj tá najmenšia bytosť dokáže zmeniť budúcnosť.“ (Galadriel)
  ,,A tebe Frodo Bublík. Dávam ti svetlo Earendil. Nech ti svieti na temných miestach, tam, kde všetky ostatné svetlá zhasnú.“ (Galadriel)
  ,,Neviem koľko sily je v mojej krvi, ale sľubujem ti že nenechám Biele mesto padnúť. Ani náš ľud, Boromir.“ (Aragorn)
  ,,Mordor. Dúfam že ostatní nájdu bezpečnejšiu cestu.“ (Frodo)
  Hodnotím 100/100% (S) – Must watch! (SK DABING!)
  Čítať viac

  „A aby sme to zamotali ešte viac; niečo môže vyzerať skutočné, ale v skutočnosti to vôbec neexistuje, zatiaľ čo pravda nezávisí od toho, čo je skutočné alebo vnímané ako skutočné.“

  Rázcestia - William Paul Young, 2013
  Rázcestia
  William Paul Young