Katja – Magické relikvie I. - Natali Fox, Natali Fox, 2024

17,99 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Katja – Magické relikvie I. - Natali Fox, Natali Fox, 2024
Katja – Magické relikvie I. - Natali Fox, Natali Fox, 2024

Katja – Magické relikvie I.

Ariina moc rastie a zdá sa, že jej cieľom nie je iba uzurpovanie si moci v Aluvérii a Trésii. Kam sa jej oči teraz upierajú a čo všetko ešte chystá v honbe za absolútnou mocou?... Čítať viac

4,6 20 hodnotení
3. diel série
Katja
Vydavateľstvo
Natali Fox, 2024
400 strán
6-7 hodín čítania

Ariina moc rastie a zdá sa, že jej cieľom nie je iba uzurpovanie si moci v Aluvérii a Trésii. Kam sa jej oči teraz upierajú a čo všetko ešte chystá v honbe za absolútnou mocou? Katja a Argos čelia novému problému... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina
18,50 €

17,99 €

-3 %
Na sklade 2 ks
  • Osobný odber 28. 5.
  • Na vašej adrese 28. 5.

Osobný odber

Kníhkupectvá
28. 5.
balíkovo
28. 5.
AlzaBox
28. 5.
Packeta
28. 5.
Slovenská pošta
(na poštu)
28. 5.
BalíkoBOX
28. 5.

Doručenie na adresu

Kuriér Packeta HD
28. 5.
Kuriér GLS
28. 5.
Slovenská pošta
(na adresu)
28. 5.

Naši škriatkovia odporúčajú

Združenie rodičov a priateľov LGBT+ ľudí: Niečo ti chcem povedať, 2024
Katja – Magické relikvie I. - Natali Fox, Natali Fox, 2024
17,99 €

Viac o knihe

Ariina moc rastie a zdá sa, že jej cieľom nie je iba uzurpovanie si moci v Aluvérii a Trésii. Kam sa jej oči teraz upierajú a čo všetko ešte chystá v honbe za absolútnou mocou?
Katja a Argos čelia novému problému – ako naložiť so znepokojivými informáciami, ktoré sa o sebe dozvedeli, a kam by mali smerovať ich ďalšie kroky?
Obaja pocítia silu prastarej mágie, ktorá im bude predkladať nejednu ťažkú úlohu za druhou. Sila mágie bude skúšať ich morálku aj húževnatosť a za svoje rozhodnutia si ponesú následky. Na ich pleciach tak nemilosrdne leží osud mnohých ľudí, no uvedomujú si, že všetkých zachrániť nedokážu.
Karty zamiešajú noví hrdinovia, ktorí vstúpia do hry, hoci si nikto nemôže byť istý, na čej strane naozaj stoja.
Katjina aj Argosova cesta plná dobrodružstiev, bojov o život, ťažkých rozhodnutí, ale aj skutočnej lásky a obetavých činov pokračuje v prvom zväzku tretej knihy s rovnomenným názvom MAGICKÉ RELIKVIE I.
Čítať viac
Počet strán
400
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
140×210 mm
Hmotnosť
488 g
ISBN
9788057054719
Rok vydania
2024
Naše katalógové číslo
2371027
Vydanie
1
Štýl
dobrodružný
Jazyk
slovenčina
3. diel série
Katja
Vydavateľstvo
Natali Fox
Pre koho
young adult, new adult
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

20 hodnotení

12
8
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

14.5.2024
Pokračovanie série Katja bolo pre mňa jednou z najočakávanejších kníh tohto roka. Natali si ma získala už debutovou časťou, pri dvojke moje nadšenie pokračovalo a touto časťou mi len potvrdila, že je naozaj skvelá spisovateľka a vo fantasy žánri je "doma". Magické relikvie sú dokonalé, fantastické a tak čtivé, že mi je momentálne dosť smutno, že kniha mi tak rýchlo "padla". Našťastie, tentokrát bude čakanie na pokračovanie znesitelnejšie, pretože by sme sa ho mali dočkať už na jeseň. YES !

Pred čítaním som mala trochu obavy z toho,či si budem všetko potrebné pamätať z predošlého dielu a nestratím sa v postavách.Odvtedy, ako som ho čítala,už nejaký ten piatok ubehol, ale sama so sebou som spokojná, že nie som na tom až tak zle a žiadna amnézia sa nekonala.

Trojka je ďalšie veľké dobrodružstvo s Katjou,Argosom a ich priateľmi. Pribudli nové zaujímavé postavy,no najviac som si z nich obľúbila Gadana-hrôzu naháňajúceho pavlka,ktorý si ukradol kúsok môjho srdca. Niekomu možno v dvojke chýbalo viac interakcie medzi Katjou a Argosom,keďže boli od seba odlúčení, no tu ich vzájomnej náklonnosti dala autorka viac priestoru. Veľmi oceňujem, že romantická linka a momenty medzi nimi v tomto príbehu sú naozaj jemné a Natali netlačí zbytočne na pílu pridávaním šteklivejších scén. Epický,dobrodružný fantasy príbeh je tak viac akčný a plný napätia, a to mne osobne sedí.
Jediné,čo mi tu trochu chýbalo,bolo aspoň pár pohľadov na Ember,Violu a Rodana,keďže v prvých dvoch častiach boli dosť podstatní.Snáď dostanú viac priestoru v ďalšej časti.

Ja som po dočítaní veľmi spokojná a Natali si právom u mňa obhájila svoje kvality spisovateľky. Opäť sa veľmi teším na pokračovanie a prajem Ti,aby ti to stále tak dobre písalo a tvoje knihy si našli správnych čitateľov, ktorí tvoju snahu a talent ocenia rovnako ako ja.
Na záver ešte dodám, že po dočítaní dvojky som sa Natali pýtala,či bude aj nejaký playlist ku trojke a on tam naozaj je ! Potešila si nás asi viacerých.
Čítať viac
24

Milujem knihy. Verím, že nie čitateľ si vyberá knihu, ale každá kniha nás osloví a príde k nám práve vtedy, kedy potrebujeme. A ak nie, ešte nedozrel jej čas :) Hovorí sa: "Povedz mi, čo čítaš, a ja ti poviem, kto si!" :) https://knihujeme-s-veron.webnode.sk/

Veronika Posová
Overený nákup
12.5.2024
Milujem!!!
Ak existuje kniha/ príbeh, ktorý je doslova každou časťou lepší a lepší tak je to práve príbeh Katji.

Aj keď druhá časť sa mi tiež veľmi páčila, netajím sa tým, že mi veľmi chýbala interakcia Katji a Argosa. Ale v tejto knihe… och-môj-Bože! Vyšperkovaná slowburn chémia medzi nimi ma nútila usmievať sa ako teenagerka, ktorá, práve zbadala svoj idol. Výborné, naozaj!

Zatiaľ čo niektoré tajomstvá a záhady sa postupne odhaľujú, vynárajú sa aj nové, ktoré nás vťahujú stále hlbšie a hlbšie a ja sa neviem dočkať pokračovania, pretože ten záver!!! PREČO, Natali, prečo?

Každá jedna postava v príbehu bola originálna a priniesla do príbehu novú dynamiku, osud ani jednej z nich mi nie je ľahostajný a všetkých som si obľúbila.

Akčné scény boli napísané úžasne, aj keď sme nemali v každej kapitole nejakú bitku absolútne nemôžem povedať, že by dej v niektorom bode stagnoval. Naopak vždy sa niečo dialo, a aj keď sme zrovna nestrieľali s Katjou z luku a nebojovali Argosovým mečom, odhaľovali sme všetky detaily na pozadí - politika, plánovanie, záhady…

Katja je jedno naozaj výnimočné fantasy dielo, kroré si zaslúži všetku pozornosť sveta! Originálny svet s vlastnými zákonmi a prepojeniami, magické bytosti z každého spektra, postavy s vlastnými bohatými vnútornými svetmi. A navyše - jedna šikovná autorka, ktorá je každou knihou lepšia a lepšia!

Ja vlastne ani nemám čo tomuto príbehu vytknúť.
Čítať viac
7

Som obyčajne neobyčajné dievča, ktoré miluje čítanie kníh. Rada sa v nich strácam pred realitou a nachádzam čarovné príbehy, fantastické svety či krásne myšlienky. A okrem toho veľmi rada píšem recenzie na mnou prečítané knihy, a delím sa o svoje názory s ostatnými :-) Môj Instagram @ja_a_kniha1 (recenzie kníh).

Nina Rusňáková
Overený zákazník
9.5.2024
Katja - Magické relikvie I.
Katja - Magické relikvie I. je fantastické pokračovanie fantasy série od slovenskej autorky Natali Fox. Ako prvé dve knihy zo série, tak aj táto v sebe ukrýva očarujúci príbeh, ktorý bol plný zápletiek, tajomstiev či nových postáv.
Spočiatku sa mi príbeh čítal ťažšie. Od môjho čítania prvých dvoch kníh prešiel rok, a tak som si zopár vecí podrobne nepamätala. Avšak postupne som sa doň ponárala stále viac až som ho napokon nedokázala pustiť z rúk. Stránky mi ubiehali akoby samé a s napätím som čakala, čo príde.
Dej tejto knihy by som jednoducho prirovnala k takej búrke. Nikdy neviete koľko hromov a bleskov, teda zvratov a bojov, nasledujúca kapitola prinesie. A ja akosi cítim, že pokračovanie prinesie opäť veľa nečakaných zápletiek.
A teraz prejdime na postavy. Práve tie nové ma veľmi milo prekvapili. Najviac ma oslovili dve, a to Liana - tajomná dievčina, o ktorej stále celkom netuším, čo si môžem myslieť. Nie je čisto zlou alebo dobrou postavou a myslím si, že názor na ňu si vytvorím jej budúcimi činmi. A tou druhou je Dajkin. Časti s ním boli často úsmevné a do inak pochmúrnej atmosféry vniesol trochu humoru. I keď som jeho osud odhalila ihneď, tak tuším, že v príbehu ešte zohrá úlohu. Taktiež nesmiem zabudnúť na Katju a Argosa - hlavných hrdinov, ktorých mám stále rovnako rada a bez nich by séria nikdy nebola takou istou.
Spolu s postavami putujeme ďalej naprieč svetom príbehu či spoznávame množstvo magických bytostí. Už na prvej knihe ma nesmierne zaujalo putovanie a spoznávanie rôznych zákutí fantázie Natali Fox. Som o to radšej, že každou knihou sa dozvedáme čosi nové. Pri čítaní som sa nenudila a som zvedavá, čo prinesie ďalšia kniha.
Katja je fantasy séria, ktorá mi každou stranou ukazuje viac jej jedinečnosť, potenciál a mágiu. Mágiu skrytú v hĺbke jej slov a viet, ktorá mi dáva možnosť spoznať tento príbeh. Čítať pomedzi riadky a predstavovať si ho. Ponoriť sa doň a okúsiť tie krásne pocity, ktoré ako čitatelia prežívame, dokazujúce nám tú nádheru príbehov ako je tento.
Čítať viac
6.5.2024
Ak je na slovenskej knižnej scéne autorka, ktorá ma každou knihou dokáže prekvapiť, určite ňou bude Natali Fox. Jej tretiu knihu zo série Katja mám prečítanú a ak som bola v domnienke, že som na jej štýl zvyknutá a okrem premyslených zvratov ma ničím neprekvapí, dostala som pomyselný preplesk.

Magické relikvie, zväzok prvý, je opäť obohatený o mapu a krásne čiernobiele ilustrácie vo vnútri, no obálka je… nádherná, výstižná každým detailom.
Pri druhej časti, Zrodení z mágie, som tápala vyše 50 strán, autorka nás vhodila do deja, ale tentokrát bolo začítavanie sa aj po roku úplná lahoda. Celý dej sa sústredil prevažne na (šokujúco XD) Katju a Argosa. A ja som si to nesmierne užívala. Hej, hej, Natali ich dostala do situácií, kedy som si myslela, že bude zabíjať medzi hlavnými postavami hlava-nehlava. Napínavé súboje, ľahkovážne rozhodnutia, či novonadobudnuté schopnosti, to všetko tu bolo. Ale mňa najviac tešili všetky TIE momenty… TIE, pri ktorých sa (nielen) Katji a Argosovi rozbúchalo srdce, TIE, pri ktorých som si hovorila- ale, ale, aleee. Nebola by som povedala, že práve Fox, ktorá v predošlej časti(prepáč, pani autorka) tak trochu odflákla Svarogovu náruživosť :[. Tentokrát vybičuje zvedavosť čitateliek. V takúto “slow-burn” romantiku, precítenú, uveriteľnú, s lietajúcimi iskrami som veru nedúfala, o to väčšia bola moja spokojnosť :) .Prekvapivo, táto linka bola moja najobľúbenejšia z celej knihy, i keď nebola hlavná. Samozrejme, Katja naďalej čelí Arii, Liana bola obrovským prekvapením- v závere som dostala ďalšiu facku *-* , Horana som mala väčšinu času chuť uškrtiť a Gadanov príchod do príbehu bol zaujímavým spestrením. Malého Dajkina mi bolo ľúto a na jeho brata(a zvyšok rodiny) som nadávala súbežne s ním, som zvedavá, aké dobrodružstvo autorka chystá pre túto utáranú, šťúplu postavu.

Dej nie je extra nabitý akciou, aj keď nechýba, a je pretkaná jemnejšími pasážami. Mám pocit, že najväčšie rošambo nás ešte len čaká. V príbehu sa dá nájsť veľa hlbokých myšlienok a hneď v úvode okrem iného i citát našej múdrej pani prezidentky: „Nie je sila bez slabosti.“<3
PS:Neviem sa dočkať či a kedy sa autorka pustí do písania romantických príbehov. Po tejto knihe verím, že ich zvládne bravúrne.
Čítať viac
28.4.2024
Ani nie rok po dočítaní druhej časti som doslova chňapla po príležitosti prečítať si tretie pokračovanie knižnej série KATJA.
Takisto ako už i predchádzajúce dve časti čitateľa na prvý pohľad upúta knižná obálka, ktorá pochádza z dielne Laury Vaculovej. Je o niečo temnejšia ako tá predchádzajúca, ale dokonale vystihuje dej knihy.
-
> Katja. V knihe ZRODENÍ Z MÁGIE si obaja hlavní hrdinovia čo-to vytrpeli a hlavne Katja prešla prerodom z mladej rebelantskej princezničky v magickú bytosť, ktorá je predurčená vykonať veľké veci. V MAGICKÝCH RELIKVIÁCH je už pri plnej sile a skúša kam až jej schopnosti siahajú, čo všetko dokáže a neraz sa vrhá rovno po hlave do “šialeností”, nad ktorými jej priatelia často len nesúhlasne krútia hlavou.
> Argos. V prvej časti knihy si ho čitatelia veľmi neužijú a aj celkovo v tejto časti hrá len druhé husle, ale nájde sa i zopár scén kde mu autorka dovolila sa blysnúť, ba priam zažiariť ako blesk na búrkovom nebi.
V tejto knihe sa dostávajú na scénu aj nové postavy. Tak ako som si v predošlej časti zamilovala Aléta, tak tu si moje srdce ukradol > Dajkin (Ak niekde stretnete autorku a budete mať možnosť, tak sa jej spýtajte na pôvod tohto mena!). Tento mladík ma odrovnal svojou rozkošnou nemotornosťou, večne utáranými ústami a hlavne potenciálom, ktorému (veľmi dúfam) dá autorka patričný priestor v ďalšom pokračovaní.
Dajkinom to však nekončí. Na scénu vstupuje aj ďalšia nová postava, ktorá je však oveľa temnejšia ako sladký Dajkin a má toho za ušami oveľa viac ako si myslíme a žiaľ i viac ako nám bola ochotná Natali prezradiť v tejto časti - snáď nabudúce. Reč je o > Gadanovi, pavlkovi - v mojej fantázii bližsie k vlkovi ako k človeku, v knihe presne naopak.
-
Obsahovo by som knihu rozdelila na dve časti: prvá, kde autorka dáva postavám priestor na zotavenie sa z akčného záveru predošlej knihy a objasnenie niektorých skutočností - za mňa mohla byť táto časť trochu kratšia, lebo niekedy som mala už chuť na menšiu katastrofu, aby sa postavy rozhýbali, ale na druhej strane, keď sa prehryziete úvodnou stovkou, tak vám už nič nebude stáť v adrenalínovej jazde naprieč Gollskou púšťou či Grellovou tiesňavou.
Apropó, adrenalínová jazda. Písanie akčných scén má Natali v krvi a možno iba vyrastala na akčných rozprávkach ako Tom&Jerry alebo Ninja korytnačky - pri niektorých scénach mi fakt napadli tieto rozprávky! Živo som si vedela predstaviť naháňačku lesom s pavlkmi, či každý Briamov krkolomný premet vo vzduchu alebo životunebezpečný presun Grellovou tiesňavou, ktorý mimochodom končí veľmi napínavo. - Rozhodne sa máte na čo tešiť.
-
Na záver si dovolím už len malé konštatovanie - že tak ako dozrievajú Natalini hrdinovia, tak dozrieva i sama autorka. V každej časti je vidno posun a autorkin štýl je plynulejší, vycibrenejší a príbeh o Katji a jej priateľoch či nepriateľoch si získava čoraz viac sŕdc (nielen) mladých čitateľov naprieč našim malým Slovenskom. A že si nevymýšľam, tak o tom hovorí i samotný fakt, že Natali získala za druhú čast série KATJA - ZRODENÍ Z MÁGIE cenu Fantastická kniha roku 2023!
Čítať viac
28.4.2024
Fantasy svet autorky Natali Fox je svet, do ktorého sa rada vraciam. V druhom dieli sa autorka výrazne posunula, vychytala niektoré chybičky z jednotky a celý dej posunula vpred. V treťom pokračovaní s nasadenou latkou pokračuje.

Na takmer 400 stránkach si pre nás autorka pripravila dynamický dej aj akciu, pridala na humornej stránke, no najmä na romantike, ktorá určite veľmi poteší každého, kto si obľúbil hlavných hrdinov knihy a nešetrila ani interakciami medzi postavami. Do deja vstúpili aj nové postavy, ktoré bolo zaujímavé sledovať a odhadovať ich skryté motívy.

Katjin charakter sa od udalostí z druhého dielu rozvinul pozitívnym smerom, čo mi veľmi sadlo. V dvojke totiž zažívala ťažké chvíle, s viacerými vecami sa musela vyrovnávať a nie vždy som bola stotožnená s jej rozhodnutiami. Konečne sme tu mali viac Argosa, je to moja obľúbená postava (spoločne so Svarogom), čiže na vývoj jeho charakteru som bola zvedavá najviac. Tiež to mal po udalostiach z dvojky ťažké a v tomto dieli sa musel postupne so všetkým čo sa mu stalo vyrovnať, s čím sa autorka popasovala dôstojne.

Táto séria ponúka prepracovaný fantasy svet, zaujímavé magické tvory, rôznorodú mágiu, ktorá mňa osobne baví, nečakané zvraty aj širokú škálu rôznych charakterov, na ktorých vykreslení si dáva autorka veľmi záležať, aby pôsobili realisticky a uveriteľne. Niektoré časti príbehu vás chytia za srdce, niektoré vás naštvú, na iných sa zasmejete alebo vás dojmú. Sériu určite odporúčam milovníkom fantasy literatúry a už sa teším na pokračovanie.
Čítať viac
Monika
Neoverený nákup
27.4.2024
Ako prvé dve knihy,tak aj táto je skvelá. Autorka sa neustále zlepšuje, maká na sebe a je to aj vidieť. Chvíľku mi trvalo,kým som si spomenula na predchádzajúce udalosti z druhej knihy,ale netrvalo dlho a vhupla som do deja. Pokračovanie Katjinho príbehu je stále čoraz viac napínavejšie a zároveň ponúka ďalšie nové poznatky,postavy... Páči sa mi,že priestor dostal aj kúsok viac romantiky,ale nie natoľko,aby zatienil podstatu celého príbehu. Po prečítaní knihy vyvstali ďalšie nezodpovedané otázky,čo je ale dobre,lebo sa človek teší sa ďalšie pokračovanie.
Jediné "negatívum" je, že som knihu zase rýchlo "zhltla" a neviem sa dočkať pokračovania Len tak ďalej.
Čítať viac
26.4.2024
Stále lepšie
Tretí návrat do sveta plného mágie od Natali Fox bol opäť zaujímavým zážitkom. Po búrlivých udalostiach v druhej časti, ktorá bola plná zvratov a nečakaných odhalení, ktoré sme museli spoločne s hlavnou hrdinkou Katjou spracovať, nám autorka naservírovala pokračovanie, v ktorom sa stále niečo deje.

Staré známe postavy sú oproti predchádzajúcim častiam o level vyššie, vyformovali ich všetky tie udalosti, ktorými si museli v dvojke prejsť. Pridalo sa k nim aj niekoľko nových postáv, ktoré zamiešali kartami a osviežili dej štipkou drámy aj humorom.

Už v druhom dieli atmosféra celej série výrazne potemnela a tretí diel sa nesie na rovnakej vlne. Katja spoločne so svojou partiou musí opäť čeliť náročným prekážkam, autorka im to nerobí práve najľahšie . Vďaka tomu je aj tento diel plný akcie, zvratov, a tento raz aj pridanej romantiky, a udržiava pozornosť čitateľa až do konca.

V druhej časti som si všimla, že sa autorka v písaní zlepšila, vychytala niektoré štylistické chyby aj všetko, čo bolo v jednotke jemne rušivé a podobne to bolo aj v tejto časti. Je vidieť, že na sebe neustále pracuje a snaží sa diel od dielu zlepšovať.

Páči sa mi aj to, že každým dielom je do príbehu zapracovaná stále väčšia dávka mágie, alebo teda že sa vyvíja a stále nám odhaľuje nové zákutia. Na začiatku to bola len taká ochutnávka a v tejto časti už získavame oveľa komplexnejší obraz toho, ako všetko funguje.

Po dočítaní knihy vo mne zostalo dosť nezodpovedaných otázok. Verím, že autorka ešte má čo povedať a som zvedavá na ďalšie pokračovanie tejto série.
Čítať viac
Tereza
Neoverený nákup
18.4.2024
Magické relikvie
Veľmi dobré a pútavé čítanie. Veľmi zaujímavý dej v ktorom sa stále niečo deje. Mám rada hlavnú hrdinku Katju je nespútaná a plná prekvapení. Všetky tri knihy ktoré doteraz vyšli sú perfektné a už sa teším na ďalšie diely. Čítať viac
2

Knihy sú môj každodenný únik z reality a moj najlepší priateľ

Katarína Buksárová
Overený zákazník
12.4.2024
Katja 3
Aj napriek časovému odstupu od druhej časti série Katja je táto časť napísaná veľmi dobre,číta sa plynulo a kto má v pamäti predošlú časť tak nie je problém.
Keďže v predošlej časti bola Katja a Argos od seba oddelení a potom sa ich cesty znovu spojili v Bielom meste,čakala som ako sa ich vzťah vyvinie a veľmi ma potešilo že vo vzťahu pokračujú,a nechýba tam ani troška romantiky.
Čo sa týka Arie neprekvapilo má že ďalej pokračuje vo svojom plieneni a že.hlada qualarity.
Naopak ma potešil vzťah Horana ku Katji a nové postavy ako je čarodejnica Liana (na tu som extra zvedavá v pokračovaní lebo ten koniec tejto knihy je riadne zamotaný) , a budúci čarodejník Dajkin, ktorý Svaroga občas riadne vytáča čo čitateľa rozosmeje :-D
Už teraz sa teším na pokračovanie a ako predošlé aj túto časť musím len odporúčať.
Čítať viac

„Ja som však chcela úctu. Chcela som si vybudovať vlastnú cestu, vlastný život, na ktorý by som bola hrdá.“

Listy do neba - Lisa Wingate, 2015
Listy do neba
Lisa Wingate