Zmije a křídla noci
E-kniha

Oraya si vydobyla místo ve světě, který ji chce zabít. Aby adoptovaná lidská dcera upírského krále přestala být pro ostatní jen kořistí, musí se zúčastnit Kejari: legendárního... Čítať viac

4,6 90 hodnotení
1. diel série
Koruny Nyaxie (CZ)
Vydavateľstvo
CooBoo SK, 2024
528 strán
7-8 hodín čítania

Oraya si vydobyla místo ve světě, který ji chce zabít. Aby adoptovaná lidská dcera upírského krále přestala být pro ostatní jen kořistí, musí se zúčastnit Kejari: legendárního turnaje bohyně smrti. Spojenectví s tajemným upírem... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Čeština

17,11 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Zmija a krídla noci - Carissa Broadbent, Motýľ
PDF EPUB MOBI
Slovenčina
Ihneď na stiahnutie

13,90 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Oraya si vydobyla místo ve světě, který ji chce zabít. Aby adoptovaná lidská dcera upírského krále přestala být pro ostatní jen kořistí, musí se zúčastnit Kejari: legendárního turnaje bohyně smrti. Spojenectví s tajemným upírem Raihnem může naklonit misky vah na její stranu, ale také ji může zničit. Je to nemilosrdný zabiják, nepřítel koruny jejího otce... a její největší konkurent. Ještě víc však Orayu děsí to, jak neodolatelně ji přitahuje. V tomto království totiž není nic víc smrtícího než láska.
Čítať viac
Originálny názov
The Serpent and the Wings of Night
Počet strán
528
Rok vydania
2024
Naše katalógové číslo
2397789
Štýl
romantický, dobrodružný
Jazyk
čeština
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
1. diel série
Koruny Nyaxie (CZ)
Vydavateľstvo
CooBoo SK
Pre koho
young adult, pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

90 hodnotení

59
25
5
1
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

18

A book is a dream, that you hold in your hands. Bookstagram - @mdnight.reads

Midnight reads
Overený zákazník
6.6.2024
- dark romantasy
- duológia
- upíri a ľudia
- boj o moc a prestíž
- enemies to lovers
- turnaj na život a na smrť
- nečakaný zvrat na konci knihy

Obitraes je krajina, kde vládnu upírske rody. Ľudia sú tu doslovne lovná zver a tak prežiť na takomto mieste nie je ľahká záležitosť. Oraya je človek a zároveň adoptívna dcéra kráľa rodu temnoty. Odmalička vyrastala medzi upírmi so strachom a opovrhaním. Svoju hodnotu a teda hodnotu človeka chce dokázať tým, že sa prihlási do upírskeho turnaja Kejari. Víťazovi splní bohyňa smrti jedno želanie a Oraya presne vie, čo chce. Nastal čas čeliť svojmu strachu a turnaj vyhrať. V boji na život a na smrť je však srdce najzraniteľnejšie. Tam kde by čakala nenávisť, nájde lásku. A víťaz Kejari, posledný prežívší bojovník, môže byť iba jeden.

A máme tu ďalšiu knihu z rubriky infarktové konce. Zmija je príjemný závan čerstvého vzduchu, v oblasti akčnej fantasy zameranej na upírov. Poviem vám, je to riadna jazda plná krvi, súbojov, intríg, pikantných scén a romantiky. No a samozrejme, šokujúceho záveru.

Ohľadne tejto knihy ma mrzí iba jedno a to konkrétne jej pokračovanie. Nemyslím si, že všetky postavy sú si súdené a majú mať šťastný koniec. A už vôbec nie zostať spolu. Zmija bola za mňa dokonalá a záver knihy finálny. Šok na konci turnaja bol pomerne veľký a neviem si predstaviť odpustiť to, čo sa na konci stalo.

Zmiju však dávam do pozornosti všetkým čitateľom, ktorým sa páčili knihy ako - Na dvore z tŕňov a ruží, Z krvi a popola, či Hry o život je to totižto ich dokonalý mix, no v upírskom prevedení. Dajte tejto knihe šancu. Rozhodne vás prekvapí.
Čítať viac
23
Zátišie - Sarah Winman, 2023
Práve čítam
Zátišie

Som knihomoľka už od dôb, čo viem čítať. :) Počas detstva som prečítala najmä mnoho klasiky, ktorá ostala v mojom srdci až doteraz. V tínedžerskom veku som začala čítať aj modernú literatúru mnohých žánrov. :)

Mária Sadecká
Overený zákazník
1.6.2024
Taká klasická moderná romantasy
Prvá polovica knihy sa zameriava hlavne na skúšky a bojové sekvencie. Pre mňa to bolo pomerne nudne napísané, aj keď malo ísť asi o tú akčnejšiu časť príbehu. Boj bol totiž stále popisovaný rovnako a scény sa vlastne zlievali dosť dohromady.
Postavy sú v pohode, ale až do cca 70% knihy mi neprirástli k srdci. Romantika sa objavila pomerne neskoro, čo ale dáva zmysel vzhľadom k deju. Každopádne, príbeh je mierne predvídateľný a kniha podľa mňa nevyniká medzi ostatnými romantasy, ktoré v posledných rokoch vychádzajú.
Čítať viac
Karolína Kocifajová
Overený zákazník
27.5.2024
Už chápem prečo je to také populárne. Ja som sa nevedela tejto knihy nabažiť. Keď som ju už len na malinkú chvíľu odložila hneď mi behala po rozume.
Upírie knihy sú moja srdcovka a toto bolo zase niečo nové. Veľmi sa mi páčil krutý svet, ktorý autorka vytvorila. Oraya mi je veľmi sympatická a doslova ju žeriem. Milujem na nej to, že aj napriek tomu, že je človek v krajine plnej upírov bojuje do posledného dychu a nevzdáva sa. A Raihn? Ja ho milujem a neznášam v jednom. Na jednej strane jeho rozhodnutia chápem, ale na druhej mi je ľúto, že to spravil tak. Pri knihe som sa vôbec nenudila a má to skoro rovnaký vibe ako hry o život. Dej plynul veľmi pekne. Zvratov tu bolo toľko, že som miestami ani nedýchala . Odporúčam všetkými 5. Už sa teším na pokračovanie!
Čítať viac
13.5.2024
na začiatok sa musím priznať, že pri tejto knihe som sa tak trochu nechala strhnúť takým tým haló, ktoré okolo nej istý čas bolo. málokedy to robím, lebo potom mám na knihy opačný názor ako väčšina ľudí, proste mi tá kniha vadí, aj keď by som ju za iných okolností mala rada. to však nebol prípad Zmije a krídel noci, túto knihu som si ja velice užila a som rada, že som dala na ten hype.

ak by som niečo od knihy čakala, tak to boli práve také tie mínusové veci, že ma to nechytí, nebude ma to baviť, akoby som už radšej dopredu mala od knihy isté predsudky, pre istotu aby som nebola sklamaná. no už po pár stranách som sa prichytila, že predsa len si tu knihu asi užívam a všetky obavy každou stranou mizli. čo som dostala bol príbeh s prvkami pripomínajúcimi mi Hry o život či Z krvi a popola, čo sú série, ktoré mám veľmi rada a kniha je zozadu odporúčaná pre ich fanúšikov. samozrejme, že s týmito prvkami kniha pracuje po svojom a dopĺňa ich o vlastné prvky, ktoré z nej robia zase niečo iného a rovnako atraktívneho.
Zmija a krídla noci predstavuje skvelý a vyvážený mix upírov, krvi, boja o život či moc, akcie, napätia, dobrodružstva ale zároveň aj lásky, ktorá môže mať rôzne podoby. autorka svet, ktorý vytvorila vysvetľuje postupne, nehrozí teda žiadne zahltenie prílišným množstvom informácií hneď zo začiatku. čo určite pomáha je aj slovník dôležitých pojmov, ktorý mohol byť kľudne ale aj na začiatku.

zo začiatku to môže celé pôsobiť, že to má také pomalšie tempo, ale netreba sa tým nechať oklamať. to je úvod, aby sa čitateľ dostal do toho všetkého a necapkal sa v tom ako ryba na suchu. po pár stranách však príde moment kedy sa to všetko rozbehne a akcia dýcha takmer z každej strany, aj z tých pokojnejších. celé sa to dopredu posúva správnym tempom, nič nie je uponáhľané, všetko sa stane vtedy kedy má a tak ako sa má. akciu striedajú pokojnejšie momenty, ale aj pri tých budete v napätí a obavách čo sa stane, netreba sa nimi nechať učičíkať do stavu pokoja. relatívne bezpečie je pojem, ktorý v tejto knihe neexistuje.
samozrejme v knihe nemôžu chýbať rôzne zvraty a odhalenia, ktoré autorka umiestnila priam so strategickou presnosťou, tak aby čitateľa šokovali a odrovnali v ten pravý moment. posledných cca 100 strán, ich je viac než plných. každá kapitola je nimi prešpikovaná a končí wtf momentom. dej možno nie je na 100% niečim originálnym čo tu ešte nebolo, niektoré veci sa dajú odhadnúť, no aj tak to všetko dokáže prekvapiť a v čitateľovi spôsobiť to, že sa chytí ako ryba na háčik a na niektoré zvraty čo odhalenia bude pozerať s otvorenými ústami.

postavy. tak tie si zaslúžia vlastný odsek, pretože tie sú napísané naozaj dobre. postavy sa nedelia na tie dobré a tie zlé, každá z nich má svoje svetlé a tienisté stránky, svetlé aj slabé momenty. dostanú sa vám pod kožu a každý jeden moment budete prežívať spolu s nimi. budete cítiť to čo oni radosť, strach, frustráciu, bolesť, zradu, nenávisť, hnev ale aj lásku. budete ich mať radi, ale aj neznášať. slowburn romancu medzi dvoma hlavnými postavami. každý jeden krok, posun v ich vzťahu budete vnímať a prežívať spolu s nimi. nie je to nič, že hop šup poďme na to, ale všetko sa to deje pekne pomaly ako sa navzájom poznávajú a otvárajú jeden druhému. budete chcieť aby konečne nastal TEN moment a keď nastane budete mať motýle v bruchu. koniec vám potom samozrejme srdiečko rozbije na drobné kúsky....no nič, ešteže je tú druhá časť.

som rada, že som sa pri knihe nechala strhnúť hypom okolo nej, že som neodolala, lebo tak by som prišla o naozaj dobrú knihu, ktorá má v sebe všetko čo potrebujem ku šťastiu. odporúčam všetkými piatimi, desiatimi či dvadsiatimi.
Čítať viac
5
Kostischrány - Emily Lloyd-Jones, 2023
Práve čítam
Kostischrány

jedna milovnice knih, která ráda hodnotí a fotí knihy na svůj knižní instagram @knizni.taurus :)

Hana Brťková
Overený zákazník
26.4.2024
Do knihy jsem se chtěla pustit proto, že jsem se už delší dobu neponořila do nějaké temné a krvavé fantasy. A kde jinde bych to měla dostat, než v upírském turnaji s jednou sarkastickou lidskou princezničkou s ostrými zoubky.

Jakmile jsem začala číst, tak jsem si jen řekla: proboha kde to jsem? Ze začátku to čtení bylo obtížné, pomalejší a nějaký čas trvalo než jsem se v tom světě zorientovala. (Pozn. Tady doporučuji kouknout na konec knihy, je tam glosář, který vám toho může hodně objasnit (já na něj očividně měla narazit dřív než po dočtení :D)). Jakmile jsme se ale dostali k jádru věci a tedy účasti naší hlavní hrdinky do turnaje, už jste jen zatajovali dech, co za úkoly je všechny čeká.

Boje a celkově turnaj byl skvěle popsaný, hodně explicitně popsaná různá zranění atd. O akci, intriky a krev tady není nouze. S každou další zkouškou jste byli nervóznější, protože jakmile se Oraya spojila s tajemným upírem Raihnem, tak jste prostě nechtěli, aby byl vítěz jen jeden. To přece nejde!

Romantická linka je tady velmi silný prvek, ačkoliv se jedná o romantickou linku opravdu pomalou. Ale protože se jedná o hate to love tak to jiskření atd. si užíváte. Kromě toho mě tady bavilo pozorovat vztah otce/dcery tedy vztah Vincenta s Orayou. Jejich složitý vztah, ve kterém jsem pořád nevěděla čemu věřit, jak to vlastně je, bylo osvěžující. Vincent jako takový morally grey charakter byl top.

Nicméně celý svět je komplikovaný, drsný a občas zvrácený, který vás ale pohltí. Je to fantasy, která je nabitá akcí, intriky, bojem a se skvělými postavami. Konec je klasicky zvrat, takže nejlepší je mít možnost druhého dílu. :D

Za poskytnutí e-knihy v rámci spolupráce děkuji skupině Humbook blogeři :)
Čítať viac
11

Milujem knihy. Všetky… najviac však slovenské autorky… tiež nepohrdnem škandinávskym krimi… knihy pre deti, pre moje deti čítam s radosťou a láskou…knihy o výchove mám tiež ale väčšinou pri 4strane to vzdávam s pocitom že príroda vie čo robí ????. Milujem vôňu, viazanie, list za listom… milujem dotyk list na kozu…milujem čítať a fantazírovať ako to vlastne celé vyzerá…nieje nič lepšie ako úžasná kniha…

Lucia Nováková
Overený zákazník
3.4.2024
Tajomno
Keď sa ORAYA rozhodne napriek tomu, že je človek spojiť špeciálnym putom so svojím "otcom" kráľom vďaka výhre v boji KEJARI je rozhodnuté a do boja sa prihlási. Veď len takto sa môže byť hodná svojho upírieho kráľa. No keď sa k nej v Kejari pridá RAIHN veci sa pomaly začnú meniť. A koniec je úplne iný ako si Oraya predstavovala a priala na začiatku.
Kniha sa čítala sama. Boje a úlohy ktoré musela prekonať, pocity s ktorými sa vyrovnávala a fakty ktoré sa dozvedala ma pohltili a bol to skvelý príbeh. Doporučujem všetkými 10....a hneď plynule prejsť na druhu časť zaručí ešte dokonalejší zážitok.
Čítať viac
12

Som závislá na knihách a veľká romantická duša ❤️‍ Ak máte záujem vidieť moje recenzie nájdete ma na bookstagrame - @reading_with_nataly

reading_with_ nataly
Overený zákazník
15.3.2024
Odrovnala ma táto kniha. Keď som ju išla čítať vedela som len 3 veci. Sú tam upíry, turnaj a enemies-to-lovers. Nič iné a som za to rada. Bola to úžasná jazda, ktorá mi spôsobila veľa emócii.

Milujem to...Postavy, atmosféru, romantiku, otcovský vzťah a celý ten príbeh. Asi je jasne, že ma táto kniha pohltila. Veď som všetko odložila len, aby som ju prečítala.

Mala som teórie. Mala som aj tu teóriu, ktorá sa stala ( aj keď nie úplne, ako to skutočne dopadlo), ale tak som ju zatlačila do úzadia, že to nie. To sa nestane… ten koniec ma zničil. A rozhodne sa neviem dočkať na ďalšiu časť.
Krvilačnosť, temnota, brutalita. Naozaj to bolo úžasne. Síce nevieme všetko ohľadom tohoto nového upírskeho sveta. Ale mne sa to tajomstvo ohľadom všetkého páči, pretože autorka ma ešte šancu zamerať sa na detaily.

Postavy si ma riadne získali. Mali motiváciu, ciele a možnosť ukázať svoj charakter. Dokázala som im uveriť a naplno si ma vedeli získať.
Tak daddy Vincent bol skvelý. Ten ich vzťah bol strašne krásny a dojemný.Čo všetko pre ňu robil. Úžasný antihrdina
A romantika?? Enemies-to-lovers so slow burn je pre mňa čistá báseň

Za mňa toto chcete jednoznačne čítať.

Hodnotenie: 5/5 určite nová obľúbená séria.
Čítať viac
21
Overený zákazník
9.3.2024
Upírov som si obľúbila už počas dospievania. Bolo to vďaka seriálu Upírske denníky, ktoré vysielala televízia Markíza. Samozrejme, nemôžem zabudnúť na Twilight, ku ktorému ma doviedla moja sesternica. Práve vďaka vyskytujúcim sa upírom, mi táto kniha padla do oka. Už dlhšie som si chcela niečo také prečítať, a hoci po fantasy siaham naozaj málo, povedala som si, že vyskúšam. A či sa oplatilo? Za mňa určite áno.

Čakala som, že kniha pôjde zaužívaným smerom upírskeho sveta, no o to viac ma potešilo, že ide o niečo originálnejšie, a pritom stále temné a krvavé. Navyše hlavná hrdinka Oraya ako ľudská bytosť, bola svojim adoptívnym otcom, upírskym kráľom, vycvičená na to, aby sa dokázala brániť a nakoniec zvíťazila.
Ich vykreslenie vzťahu bolo jedno z kvalitatívnych prvkov knihy.

Autorka dej prepletá s nahliadnutím do minulosti, nachádzajúci sa na začiatku každej novej časti. Odkrýva niektoré udalosti z Orayinho života a určite by sa nič nepokazilo, ak by ich aj bolo viac.

Príbeh má v sebe z veľkej časti vytvorené napätia, ktoré cítiť najmä pri turnaji a jeho úlohách. Trochu som mala problém zapamätať si informácie o tom-ktorom upírskom rode a zaradiť ich členov. Avšak, nejako citeľne mi to neprekážalo.

Romantická linka mala pomalý, ale prepracovaný vývoj. Vzplanutie vášne medzi hlavnými hrdinami tak bolo síce vzrušujúcejšie, ale ja by som jej brala viac. A po ukončení tejto časti som veľmi zvedavá, koľko sa jej ešte dočkáme.
Čítať viac
5.3.2024
Hmm, další upíří fantasy. Protože je to teď v módě, tak se všichni snaží je vydávat co nejvíc. Obálka nic moc, děj takový pomalý, nudný, vůbec se to nedalo číst, nechápu ty kladné ohlasy, vždyť to je nereálné! Upíři přece neexistují Fakt nechápu!

Kecám, :_D taky jsem si chtěla zkusit jaké to je zahejtit si. :-) Hlavně už jsem alergická na argument nereálnosti ano, je to jen příběh, ano je to smyšlené! A proč do toho autorovi mluvit, takhle on příběh vidí, tak ho tak pro nás napsal Jo a ta obálka je překrásná a luxusně fotogenická!
Od začátku roku mám velké štěstí ve výběru knih a ve většině jen chválím. A i tady musím! Příběh je naprosto skvělý -DOKONALOST! Na to, že to je bichlička, tak jsem měla přečteno za víkend. Děj mě nenechal dělat ani myslet na nic jiného, při všem co jsem udělala mě pořád lákal, ať se na to vykašlu a jdu si číst a já byla poslušná a šla jsem. :-)

Nevím, co mám vyzdvihnout dřív. Postavy byly dokonalé a svět skvěle propracovaný. Ani jednou se mi nestalo, že bych se ztratila nebo něčemu nerozuměla. Skvěle byla nadávkována i romantika nebo spíš už erotika. Erotické scény byly naprosto v pořádku, nemusíte se bát trapných názvů nebo jiných klišé. Zmije a křídla noci jsem četla ve společném čtení s Markét, ale nějak se nám to zvrhlo. Tím, že jsme do děje byly obě tak položené, tak jsme si ani skoro nic nepsaly. Strašně rychle to uteklo! Akorát ten konec teda! Ten mohla autorka vymyslet trochu lépe! Nevím, proč to muselo být tak šíleně moc napínavé! Kdo má jako čekat na další díl?! Se tu z toho už zblázním :-)!

DOPORUČUJI! Jedna z nejlepších fantasy, které jsem kdy četla.
Čítať viac

Vydavateľstvo CooBoo SK

Čítať viac

„Všetko vždy funguje, keď si naplno uvedomuješ, čo chceš dosiahnuť.“