Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024

Impérium bolesti
E-kniha

Rozdali stovky miliónov dolárov a po celé desaťročia sa ich meno spájalo s filantropiou. Hovorili o nich ako o Mediciovcoch súčasnosti. Kto sú vlastne Sacklerovci? ... Čítať viac

Vydavateľstvo
Absynt, 2024
628 strán
9-10 hodín čítania

Rozdali stovky miliónov dolárov a po celé desaťročia sa ich meno spájalo s filantropiou. Hovorili o nich ako o Mediciovcoch súčasnosti. Kto sú vlastne Sacklerovci? ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

20,90 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Rozdali stovky miliónov dolárov a po celé desaťročia sa ich meno spájalo s filantropiou. Hovorili o nich ako o Mediciovcoch súčasnosti. Kto sú vlastne Sacklerovci? Kde prišli k svojmu imaniu? A ako ich meno súvisí so smrťou takmer pol milióna ľudí? Odpoveď ponúka Patrick Radden Keefe vo svojej fenomenálnej knihe Impérium bolesti.

História dynastie Sacklerovcov v sebe ukrýva všetky prvky správnej drámy – napínavé osobné príbehy, ostré boje o majetky, tvrdé súboje v zasadačkách, pozoruhodné zbierky moderného umenia, machiavelistické metódy v súdnych sieňach i finančné machinácie s cieľom vylepšiť svoju povesť a zničiť slabších. Sacklerovci patria medzi najbohatšie rodiny na svete. Preslávili sa štedrou finančnou podporou umenia i vedy. Ich meno bolo vytesané do mramoru, vyryté na mosadzných plaketách, dokonca vsadené do farebných vitráží.

Pôvod ich majetku bol vždy zahalený tajomstvom, až kým nevyšlo najavo, že rodina má na svedomí vývoj a intenzívny marketing mimoriadne silného opioidného analgetika s názvom OxyContin, ktoré spôsobilo revolúciu v liečbe chronickej bolesti, no zároveň viedlo k takzvanej opioidovej kríze. Sacklerovci boli obvinení zo smrti závratného množstva ľudí a ich meno upadlo do nemilosti. Nečudo, že táto téma tak veľmi vzrušila filmárov, dokumentaristov i spisovateľov.

Impérium bolesti Patricka Raddena Keefa s podtitulom Tajné dejiny dynastie Sacklerovcov je príbeh jednej bohatej dynastie, ale zároveň aj podobenstvo o chamtivosti dvadsiateho prvého storočia.

Patrick Radden Keefe označuje svoje knihy za „výpravnú literatúru faktu“ (a nie za učebnice dejepisu). Jeho mimoriadne populárne knihy Nič nehovor aj Impérium bolesti tak možno s čistým svedomím označiť aj za „reportážne detektívky“.
Čítať viac
Naše katalógové číslo
2541473
Originálny názov
Empire of Pain
Počet strán
628
Rok vydania
2024
Edícia
Dejiny
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Absynt
Pre koho
pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,0 / 5

3 hodnotenia

2
0
0
1
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

Michal
Neoverený nákup
12.7.2024
Skutočný seriál Succession
Hra o Tróny, Boj o Moc, ale aj najlepšie detektívne, právnické a lekárske série a trilery. To všetko v sebe má Impérium Bolesti. Neskutočná cesta tromi generáciami Sacklerovcov opisujúca možnosti medicínskeho výskumu, marketingu liekov, fungovania farmaceutických firiem a počiatku opiátovej krízy v Spojených štátoch.

Ak ste si niekedy položili otázku, kde rastie všetok vlčí mak, z ktorého sa vyrábajú lieky, ako sa mohol mohutný egyptský chrám dostať do Metropolitného múzea v New Yorku alebo kto vlastní prípravok, ktorým sa dezinfikovali kozmonauti po ceste z mesiaca, siahnite po tejto doslova neuveriteľnej knihe.
Čítať viac

Vydavateľstvo Absynt

Čítať viac

„Knihy by mali byť tam, kde si ich budú najviac vážiť, a nie ležať zaprášené na zabudnutej polici, nemyslíš? “

Brisingr - Christopher Paolini, 2009
Brisingr
Christopher Paolini