Sneh, sauna, Suomi - Michaela Ahonen, inspira publishing, 2023

12,29 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Sneh, sauna, Suomi

Krajina tisícich jazier cez slová a príbehy

O tom, že Fínsko je krajinou tisícich jazier, Santa Clausa a nie veľmi prívetivej klímy, počul snáď každý. Ale viete, prečo si Fíni mýlia bežkovanie a lyžovanie, alebo že si... Čítať viac

Vydavateľstvo
inspira publishing, 2023
232 strán
3-4 hodiny čítania

O tom, že Fínsko je krajinou tisícich jazier, Santa Clausa a nie veľmi prívetivej klímy, počul snáď každý. Ale viete, prečo si Fíni mýlia bežkovanie a lyžovanie, alebo že si môžete privolať fínskeho peňažného škriatka? ... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

12,29 €

Na sklade 4 ks
Posielame ihneď
Ďalšie knižné vydania
Sníh, sauna, Suomi - Michaela Ahonen, Jota, 2024
Pevná väzba
Čeština, 2024
Pripravujeme,
vychádza 24. 7. 2024

14,30 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Prekonajte úzkosť - Kirren Schnack, N Press, 2024
Sneh, sauna, Suomi - Michaela Ahonen, inspira publishing, 2023
12,29 €

Viac o knihe

O tom, že Fínsko je krajinou tisícich jazier, Santa Clausa a nie veľmi prívetivej klímy, počul snáď každý. Ale viete, prečo si Fíni mýlia bežkovanie a lyžovanie, alebo že si môžete privolať fínskeho peňažného škriatka? Koľko odraziek je už príliš veľa aj na Fína? Čím to je, že tomuto národu sú blízki Japonci, pričom to platí aj naopak? Ako prebieha fínsky saunový teambuilding?

Toto i všeličo iné sa dočítate v knihe od mladej Slovenky Michaely, ktorá sa presťahovala do temného a studeného Fínska, do krajiny mĺkvych ľudí, prohibície, mýtov a legiend, zateplených šuštiakov, hríbovo-čučoriedkových lesov – a manželovho rodiska. Autorka vám štýlom jej vlastným vyrozpráva svoje zážitky zo života v tomto severskom štáte, k tomu pripojí množstvo kurióznych i vtipných postrehov, cenných rád a prezradí tiež viacero pikošiek a miestnych vychytávok, ktoré si obľúbite možno aj vy. Dozviete sa tak viac o rodinnom živote vo Fínsku, o Kalevale, všemocných haalari, fínskom dizajne, fínčine a, pravdaže, aj o saunovaní a (ne)chutnom fínskom jedle. A určite sa naučíte aj čo-to po fínsky.
Tak teda hor sa na zasnežený sever!
Čítať viac
Počet strán
232
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
130×190 mm
Hmotnosť
270 g
ISBN
9788099949363
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
2216785
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
inspira publishing
Pre koho
pre dospelých, pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

8 hodnotení

5
3
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

31.12.2023
Tak predsa ešte stíham koniec roka uzatvoriť poslednou prečítanou knihou a rovno týmto skvelým cestopisom od @inspira.publishing . Veľmi som sa na knihu tešila, lebo som čakala niečo podobné ako sú historky z Ďalekého východu od @dominika.sakmarova (kto ešte nečítal, odporúčam hneď zaobstarať obe knihy z pera autorky).

Fínsko a celkovo Škandinávia ma nikdy špeciálne nelákala, lebo ma hneď napadne asociácia so zimou, tmou a chladom, a to sa mne ako človeku, čo by chcel štyridsiatky a leto celoročne veľmi nepozdáva. Za to mladej Slovenke Michaele sa práve Fínsko stalo domovom a v tejto publikácii sa ho snaží predstaviť svojim spôsobom, vďaka ktorému dostanete chuť ho predsa len navštíviť.

Kniha je napísaná jednoducho skvelo. Pútavé rozprávanie autorky popretkávané vlastnými zážitkami vám nenásilne rozšíri obzory a možno aj vyvráti mýty o krajine tisícich jazier. Dozviete sa mnoho pikošiek, pri ktorých sa neraz pousmejete a vďaka mini slovníčku na konci knihy máte možnosť pochytiť trochu málo aj z fínštiny. Kniha je aj vďaka tomu, že je rozdelená na pomyselné časti podľa toho, o čom konkrétne autorka v danej časti bude rozprávať, veľmi prehľadná. Začína prírodou, pokračuje rodinou, kultúrou a prácou a vy tak získate komplexný prehľad o živote vo Fínsku.

Ľahkosťou, sviežim tempom a vtipom si vás kniha dozaista získa a ja si len prajem, aby vydavateľstvo @inspira.publishing rozšírilo svoje publikácie o ďalšie takéto skvelé cestopisy z rôznych kútov sveta a my sme tak spoznali našich krajanov žijúcich za hranicami Slovenska.
Čítať viac
16
Láska spod klobúka - Jen Turano, 2016
Práve čítam
Láska spod klobúka

Rada čítam akýkoľvek žáner. Moje recenzie nájdete na @recenzienika Alebo FB Nika Vachová.

Nikola Krajčovič Krajčovič
Overený zákazník
5.11.2023
#snehsaunasuomi @ahojnen @inspira.publishing

Spoznajte Fínsko... Krajinu tisícich? jazier, "skoro" večnej zimy, Santa Clausa aaaa samozrejme krajinu, kde nesmie chýbať wellnesovanie v podobe sáun. Krajinu, kde mená v preklade znamenajú napr. Lúka, Sneh či medveď. Pekné však?

A to všetko očami Michaeli, ktorá tam žije pekných pár rokov, ale Fínsky jazyk je stále pre ňu krkolomný aj keď sa už skoro zo všetkého vykecá. Či?

Okrem štatistických dát, ktoré vás budú baviť ako nikdy, lebo...šak v podaní Michaeli ma bavili neskutočne. Čakala som s čím príde a o čom bude ďaľšia kapitola. Dávala do kapitól svoje srdce, svoje spomienky a zážitky a to všetko s vtipom a s ľahkosťou.

Viete, že slovenské slovo medveď, vlastne nie je pravé meno medveďa? To sa v minulosti nemohlo vysloviť...je to Ten, ktorý vie, kde je med.

Dozvedela som veľa zaujímavostí o Fínsku, Laponsku a Santovi, a to z prvej ruky, lebo si to všetko zažila.

Slováci by si mali brať viac príkladov z tejto krajiny, kde v zime nie je deň a v lete, nie je skoro vôbec noc.

Zaručene si prečitajte...! Veľax som sa nasmiala a okrem toho som načerpala aj nové informácie.

5/5??

Ďakujem vydavateľstvu za zaslanie knihy.

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu???????????????? #tipnaknihu???????????????? #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #podporujemskautorov #spolupracasnikou
Čítať viac
8

zdroje kníh: 1. verejná knižnica - Košice 2. knihy z 2ej ruky 3. kupované online a dary či požičané SPISOVATEL: počasVŠ - pár článkov o cestovaní (3) vydaných košickým večerom športové články v online hre PPM spisovateľský cieľ č. 1 brožúrka histórie rodnej dediny mojej mamy, aspoň v .pdf verzii, cieľ č. 2 kniha spomienok a postrehov z môjho a rodinného života (životopis) cieľ č. 3 kniha resp. album fotografií - portrétov nafotených mojim otcom cieľ č. 4 vydavateľské a editorské ambície pre svoju tvorbu cieľ č. 5 písanie blogov úvah o financiách, spoločnosti, politike a športe

Michal Fizer
Overený zákazník
31.12.2023
po autobusárskej ságe ako som vozil Nórov to bude asi kniha č. 2 z prostredia Nordics ktorú si prečítam, dúfam že nesklame lebo O. Sokol nastavil latku zatracene vysoko :)
k Nordics mám trocha bližší vzťah, jednak tým že som už v Suomi-lande bol počas VŠ čias a mám dlhoročnú kamarátku fínku a aj preto že v práci robím zákaznícky servis práve pre tie 4 Nordics krajiny :) vrátane Suomi
Čítať viac

„Až vtedy pochopila diabolskú prefíkanosť ich nepriateľov. Tým, že do svojich lží zamiešali štipku pravdy, ich ešte viac posilnili.“