Štvrtá opica
E-kniha

Je to perfekcionista, neuchopiteľný psychopat. Zabijak s pokriveným videním sveta a s absolútnou absenciou súcitu. Prezývajú ho Opičí vrah. Detektív Sam Porter ho prenasleduje... Čítať viac

4,7 32 hodnotení
1. diel série
Opičí vrah
Vydavateľstvo
Lindeni, 2023
432 strán
6 hodín čítania

Je to perfekcionista, neuchopiteľný psychopat. Zabijak s pokriveným videním sveta a s absolútnou absenciou súcitu. Prezývajú ho Opičí vrah. Detektív Sam Porter ho prenasleduje dlhých päť rokov a po celý ten čas od neho dostáva balíčky . Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

15,40 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Nepočujem zlo. Nevidím zlo. Nehovorím zlo. Nečiním zloJe to perfekcionista, neuchopiteľný psychopat. Zabijak s pokriveným videním sveta a s absolútnou absenciou súcitu. Prezývajú ho Opičí vrah.

Detektív Sam Porter ho prenasleduje dlhých päť rokov a po celý ten čas od neho dostáva balíčky s desivým obsahom. Každá doručená zásielka obsahuje časť tela zavraždenej obete. Teraz však došlo k významnému zvratu v pátraní: Porterovi sa dostal do rúk vrahov denník.
Podarí sa mu zo šialencových zápiskov vydedukovať jeho osobnosť? Dokáže rozšifrovať motívy jeho konania? Ak uspeje, mohol by dosiahnuť niečo donedávna nepredstaviteľné – nájsť budúcu obeť Opičieho vraha, skôr než bude neskoro.
Čítať viac
Originálny názov
The Fourth Monkey
Počet strán
432
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
2218481
Štýl
psychologický, napínavý
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Spojené štáty
1. diel série
Opičí vrah
Vydavateľstvo
Lindeni
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

32 hodnotení

23
3
1
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Detektívka s akou som sa ešte nikdy nestretla. Aby som neprezradila zážitok z čítania, nemôžem prezradiť, prečo bola táto detektívka iná ako tie, ktoré som doposiaľ čítala. Určite siahnem aj po ďalších častiach z tejto série.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

31.10.2022
opičí vrah
Detektív Sam Porter je momentálne mimo služby, ale skontaktuje ho kolega a požiada ho, aby prišiel na miesto činu, kde človek skočil pod autobus. Samovi je to divné, pretože on je z oddelenia vrážd. Pri príchode zisťuje, že mŕtvy má obálku a v obálke má ľudské ucho. To naznačuje, že mŕtvy je známy opičí vrah, ktorého Sam nevie chytiť už 5 rokov. Teraz však musí zistiť, kde má poslednú obeť, ktorú treba zachrániť.
Tak táto krimi je najlepšia, ktorú som tento rok čítal. Žiadne hluché miesta. Čo sa mi páčilo, že vyšetrovanie nie je o jednom vyšetrovateľovi, ale o celom tíme. Perfektne vykreslené charaktery a interakcie medzi vyšetrovateľmi. Kapitoly sa striedajú v dvoch časových rovinách, minulosť je o rodine vraha a súčasnosť je o vyšetrovaní. Vrah je čistý psychopat takže sa pripravte na fakt brutálne scény.
Knihu hodnotím 5 z 5.
Čítať viac
Martin Chlapovič
Overený nákup
23.10.2022
Neskutočná jazda
Priznám sa, že pokiaľ ide o knihy, konkrétne o beletriu, som pomerne vyberavý a snažím sa v tej záplave (napríklad) thrillerov nájsť taký, ktorý by bol naozaj kvalitný, niečim výimočný. Tak som sa po dlhom (doslova) pátraní dopracoval k tejto trilógií a pustil sa do nej. Nebudem viac zdržovať a prejdem k veci - ide (aspoň z môjho pohľadu) o jeden z najlepších thrillerov vôbec, a to rátam nielen tie knižné, ale i filmové a seriálové. Celá trilógia je naozaj "neskutočná jazda". Čítať viac
15

Knižky milujem od detstva, keď mi otec čítal rozprávky na dobrú noc. A už som s čítaním nikdy neprestala. Prečítala som Štyria pátrači, všetko dostupné od Julesa Verna, knihy o Winnetuovi som prečítala viac krát, v škole pod lavicou a doma pod perinou dlho do noci som hltala historické romány ako Gričská čarodejnica. Nasledovalo vela romantických príbehov o láske. Dnes je v ponuke množstvo výborných kníh, dávam prednosť kriminálkam, severským trilerom, historickým románom....jednoducho vždy mám nejakú knihu rozčítanú a dobrovolne sa priznávam, som knihomolka.

Julka M.
Overený zákazník
11.10.2022
Čtvrtá opice
Práve som dočítala knihu J.D.Barkera Čtvrtá opice a stále ju predýchavam. Je to výborne napísaný triler, od začiatku do konca napínavý dej, nevedela som ju pustiť z rúk. Už mám pripravené pokračovanie s vyšetrovatelom Samom Porterom a jeho tímom. Za mňa určite 5 hviezdičiek. Čítať viac
29
Tajomstvá živých - Carol Wyer, 2018
Práve čítam
Tajomstvá živých

Knihy a knižné hrdinky a hrdinovia ma sprevádzajú od útleho veku. Dodnes si presne pamätám vôňu knihy (z roku vydania 1968 Winnetou), ktorú som čítala ako 11 ročná a s napätím som sledovala príbehy červených a bielych bratov. Nezabudnuteľné boli i chvíle ktoré som prežívala s Alfredom Hitchcockom a Tromi pátračmi... S pribúdajúcimi rokmi pribúdali aj prečítané knihy počnúc románmi od Juliette Benzoni, cez sci-fi a fantasy ako Stopárov sprievodca galaxiou, či Hra o tróny až po krimi (najmä severské). Knihy a knižní hrdinovia ma sprevádzajú celý život, mám okolo seba veľa priateľov, ktorí knihy tiež milujú a tak sa často stáva, že keď sa stretneme "nestihneme" si všetko povedať :-) . Mám zopár prianí a jedno z nich je, aby som mala dostatok času a dobrý zrak, na ďalšie knižné príbehy.

Beáta Kaššovicová
Overený zákazník
3.9.2022
Pravidlá 4 opíc
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
"Naše pravidla pocházejí od tří opic: Mizaru, Kikazaru, Iwazaru, někdy se jim říká tři moudré opice, které definují zákony, podle kterých bychom měli žít, ale ve skutečnosti jsou čtyři, no o té čtvrté nikdo nemluví. Ta čtvrtá opice je nedůležitější. Jmenuje se Shizaru... Ta reprezentuje myšlenku nečiním zlo...
Když někdo vidí nebo slyší zlo, nemůže s tím nic moc dělat.
Když někdo mluví zlo, dá se to považovat za provinení, ale když někdo činí zlo... v takovém případe už není prostor pro odpuštění."
Nepočuť, nevidieť, nehovoriť a napokon ani nekonať zlo. To je odkaz, ktorý zanecháva sériový vrah detektívovi Samovi Porterovi, ktorý sa ho viac ako 5 rokov snaží dolapiť. Vždy je scenár rovnaký. Najskôr unesie svoju obeť, ktorá je úzko spätá s človekom, ktorý má nedostatok morálnej zodpovednosti a svojimi činmi koná zlo. O dva dni vrah "pošle" prvú krabičku, v ktorej je ucho unesenej osoby. O ďalšie dva dni je doručený druhý balíček s očami, potom s jazykom a nakoniec polícia nájde telo obete. V hre na mačku a myš medzi detektívom a sériovým vrahom ťahá Sam za kratší koniec. Až jedného dňa je Sam Porter prizvaný k autonehode, kde sa pri nešťastníkovi, ktorý skončil pod kolesami autobusu nájdu "dôležité veci", spolu s denníkom Opičieho vraha. Ten odhaľuje počiatky skazenej mysle človeka, z ktorého sa stalo monštrum. Podarí sa vďaka denníku Porterovi a jeho tímu konečne dolapiť vraha a zachrániť jeho "zatiaľ" poslednú obeť? Porter vie, že vrah je chytrý a času na jeho dolapenie má žalostne málo.
Príbeh autor čitateľovi predkladá z viacerých uhlov. Prvým je už spomínaný denník, ďalší je z pohľadu obete a detektívov Portera a jeho tímu. Kapitoly sú svižné a výborne prepojené, čím sa napätie v knihe znásobuje a núti Vás knihu čítať ďalej, pretože zúfalo chcete vedieť ako sa budú udalosti vyvíjať.
Je ťažké písať o takejto knihe, že je výborná. Preto to skrátim a poviem, len že Barker píše výborne. Ešteže som sa zásobila a môžem sa ponoriť do pokračovania tejto knižnej série a žasnúť nad tým čo si pre nás Barker vymyslel.
Ak som Vás navnadila, tak na čo čakáte?
"Když lidé nebudou sdílet vědomosti, nedočkají se pokroku."
Čítať viac
26.1.2022
To pravé orechové
Premisa knihy zahrňuje štyri opice, ktoré znázorňujú zásadu nevidieť zlo, nepočuť zlo, nehovoriť nič zlé a nerobiť zlo. Je akýmsi varovaním sériového vraha.

Príbeh vychádza z niekoľkých uhlov pohľadu, vrátane vrahovho denníka, v ktorom máme možnosť sledovať premenu malého chlapca v sériového vraha, udalosti a prostredie, ktoré viedli k vzostupu jeho beštiálnosti.

Tieto kapitoly sa mi páčili osobne najviac. No celé čítanie bolo geniálne zvrátené a morbídne, presne také, akému žiadny nadšenec trilerov nevie odolať.
Čítať viac

Vydavateľstvo Lindeni

Čítať viac

„A možno práve vtedy, oslobodení od sebectva zistíme, aký jednoduchý a krásny môže byť život. Úplne jasne uvidíme, čo všetko sme schopní obetovať a vzdáme sa toho s prekvapivou ľahkosťou, a jediný obraz, ktorý sa nám vryje navždy do pamäti, bude tvár človeka, ktorému sme podali ruku, aby vládal kráčať.“

A vráť sa po slabších - Silvia Bystričanová, 2016
A vráť sa po slabších
Silvia Bystričanová