Smrť pani McGintyovej
E-kniha

Román Smrť pani McGintyovej z roku 1952, ktorý vychádza v novom vydaní, zaujme rafinovane skonštruovaným príbehom s množstvom podozrivých, napínavým do samého konca. Poirotovým... Čítať viac

4,8 52 hodnotení
Séria
Hercule Poirot
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2023
216 strán
3 hodiny čítania

Román Smrť pani McGintyovej z roku 1952, ktorý vychádza v novom vydaní, zaujme rafinovane skonštruovaným príbehom s množstvom podozrivých, napínavým do samého konca. Poirotovým povestným malým sivým bunkám... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

10,00 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Román Smrť pani McGintyovej z roku 1952, ktorý vychádza v novom vydaní, zaujme rafinovane skonštruovaným príbehom s množstvom podozrivých, napínavým do samého konca. Poirotovým povestným malým sivým bunkám tentoraz prichádza na pomoc svojrázna autorka detektívok Ariadne Oliverová so svojou ženskou intuíciou.

Klasická Christie... nešetrí falošnými stopami a od tých skutočných odvádza našu pozornosť vždy v tom najsprávnejšom okamihu.
Birmingham Post

Tichou dedinkou Broadhinny na malebnom anglickom vidieku otrasie surová vražda: starú upratovačku McGintyovú ktosi zniesol zo sveta silným úderom do tyla. Podozrenie ihneď padne na jej podnájomníka Jamesa Bentleyho, čudáckeho mladého muža bez prostriedkov. Súd Bentleyho uzná vinným, no inšpektor Spence má napriek tomu veľké pochybnosti o jeho vine, a tak sa s prosbou o pomoc obráti na svojho starého priateľa, súkromného detektíva Hercula Poirota na dôchodku. Len čo sa Poirot oboznámi s prípadom, rozhodne sa stoj čo stoj zabrániť poprave nevinného človeka a vypátrať skutočného vraha. Netuší však, že tým sa aj jeho život ocitol vo vážnom ohrození...
Čítať viac
Originálny názov
Mrs McGinty´s Death
Počet strán
216
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1877831
Štýl
napínavý
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené kráľovstvo
Séria
Hercule Poirot
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

52 hodnotení

47
2
3
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

19
Overený zákazník
31.5.2023
Ako inak…úžasná :)
Ďalšia výborná detektívka z pera Agathy Christie s Hercule Poirotom, ktorý už od prvých strán dominuje v deji. Stačili mi prvé dve strany a vykúzlil mi úsmev na tvári. Podčiarkuje to skutočnosť, že autorka naozaj vytvorila legendárnu postavu. A nie je to len preto, že vyrieši všetko…

Prípad, ktorý skrýva táto kniha je nezvyčajný v tom, že za vraždu je už páchateľ odsúdený. Ale bol to skutočne on? S tým vie pomôcť len Hercule…

Postava, ktorej prítomnosť ma ešte potešila, bola spisovateľka Ariadne Oliverová. Dodala celej atmosfére ten správny šmrnc, taký bezstarostný. Niekde som čítala, že inšpirácia pre jej postavu bola samotná autorka.

Konečne som bola presvedčená, že môj tip na vraha je správny. Bolo to pre mňa také očividné, ale aj tak som sa mýlila. Bola som úplne vedľa! Agatha Christie je jednoducho zárukou dobre premysleného a zamotaného zločinu. Výborné!
Čítať viac
26
Overený zákazník
15.4.2023
Je to príbeh, ktorý od prvých strán zaujme svojím na pohľad jasným prípadom. Avšak to by nebola A. Christie, kráľovná anglickej detektívky, ak by dej poriadne nezamiešala a svojich čitateľov nepotrápila. A priznávam, že mňa potrápila riadne a to až do úplného konca.

Postavy miestnych obyvateľov dokázala autorka vykresliť spôsobom dosť presným. Každý z charakterov bol iný a občas som mala z toľkých mien v hlave chaos. Ale zakaždým som si rýchlo vybavila o koho ide. A nie, zase som meno vraha neuhadla, ale šokujúce odhalenie bolo prekvapením a stálo to za to!

Keďže inšpektor Spence má v tomto prípade vraždy nejasné a veľké pochybnosti o vine obžalovaného, s prosbou o pomoc sa obráti na svojho starého priateľa, súkromného detektíva Hercula Poirota na dôchodku. Ten sa rozhodne vypátrať vraha a nezabudne pri tom potrápiť svoje malé sivé bunky. Nič však nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá.
Okrem neho na scénu prichádza aj postava so ženskou intuíciou - známa Ariadne Oliverová, slávna autorka detektívnych príbehov.

Šikovne prepracovaný a skonštruovaný príbeh plný množstva podozrivých osôb, kde motív by sa našiel u každej z nich. Je to tajomné, napínavé, ale skvelé zároveň.
Čítať viac
17

“Niektoré knihy stačí ochutnať, iné prehltnúť, iba niekoľko málo je hodných prežutia a trávenia. Pri niektorých knihách si stačí pozrieť iba jej časť, niektoré stačí preletieť, a niekoľko málo treba prečítať starostlivo s plnou pozornosťou.” “Naše životy sú ako domy. Niekedy spadnú a majú prečo, inokedy spadnú úplne bezdôvodne.” Stephen King

Lujza S.
Overený zákazník
2.3.2023
Super a ešte raz super
Hercule s radosťou zapája svoje malé sivé bunky do ďalšieho, síce na prvý pohľad jasného prípadu, no nič nie je také aké sa na prvý pohľad zdá.
Sympaticky vykreslené postavy žijúce v malej obci zažijú šok, keď sa objaví telo pani McGintyovej. Údajný vinník je odsúdený, no bolo to až príliš ľahké narafičiť to na neho. Hercule Poirot je ten posledný, kto by nechal nevinného odvisnúť, a tak sa vydáva do malebnej obce, kde síce jeho systematickosť a poriadkumilovnosť trpia na dennom poriadku, no je to cena, ktorú je ochotný zaplatiť za pravdu.
Postavy, ich vzťahy, dialógy - perfektné ako vždy. Začítate sa a neprestanete.
Čítať viac
Slavo
Neoverený nákup
10.1.2014
Úžasná Christie
Výborná kniha od kráľovnej detektívky. V napätí a zmätení Vás drží až do konca. A keď v jednej chvíli už máte pocit, že vrah je jasný, pani Christie cez Poirota vysvetlí, že to nemusí byť celkom tak.
Knihu som prečítal jedným dychom, len ma mrzí, že bola taká krátka ;-)
Čítať viac

Agatha Christie

Čítať viac

Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ

Čítať viac

„Okrem toho, podobne ako konzervované mäso, aj svet uchovaný v knižkách bol akýsi bohatší a zaujímavejší než každodenná realita. “

Pomaľované vtáča - Jerzy Kosinski, 2019
Pomaľované vtáča
Jerzy Kosinski