Vydaj sa na cestu knižnými svetmi
a vyhraj kopu kníh!
Knižné putovanie - Vyraz na cestu knižnými svetmi, Martinus, 2024
Zvieratko pre Tadeáša - Peter Gajdošík, Martin Luciak (ilustrátor), Artis Omnis, 2021

11,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Zvieratko pre Tadeáša

Desaťročný Tadeáš sa po odchode staršej sestry na vysokú školu cíti osamotený a túži po zvieratku. Po stretnutí so záhadným starým mužom sa stane majiteľom blšieho cirkusu... Čítať viac

Vydavateľstvo
Artis Omnis, 2021
Počet strán
120

Desaťročný Tadeáš sa po odchode staršej sestry na vysokú školu cíti osamotený a túži po zvieratku. Po stretnutí so záhadným starým mužom sa stane majiteľom blšieho cirkusu –svojho prvého zvieracieho úlovku... Čítať viac

  • Kniha
  • Slovenčina

11,90 €

Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 17 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania
Zvieratko pre Tadeáša - Peter Gajdošík, Artis Omnis, 2008
Pevná väzba
Slovenčina, 2008
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Prašina: Kriedový panáčik - Vojtěch Matocha, Artforum, 2024

Viac o knihe

Desaťročný Tadeáš sa po odchode staršej sestry na vysokú školu cíti osamotený a túži po zvieratku. Po stretnutí so záhadným starým mužom sa stane majiteľom blšieho cirkusu – svojho prvého zvieracieho úlovku. Byt, v ktorom Tadeáš býva so svojou rodinou, sa postupne zmení na miesto plné humoru a napätia. Výskyt bĺch, sliepky, hada, skunka či dokonca kozy v paneláku totiž znamená pre jeho obyvateľov množstvo humorných, ale aj nepríjemných a
často až nebezpečných situácií. Vtipné príbehy deti nielen pobavia, ale ponúknu im aj veľa zaujímavých informácií o jednotlivých živočíchoch. Zároveň pripomenú, že mať domáce zvieratko prináša so sebou aj rôzne starosti a predovšetkým zodpovednosť za živého tvora.

Kniha vyšla po prvý raz v roku 2008 a v druhom, upravenom vydaní ju prinášame aj novej generácii detských čitateľov.
Čítať viac
Počet strán
120
Rozmer
170×230 mm
Hmotnosť
414 g
ISBN
9788082010971
Rok vydania
2021
Edícia
Jojo
Naše katalógové číslo
945065
Ilustrácie
Vydanie
2. vydanie
Štýl
humorný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Artis Omnis
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

18 hodnotení

18
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

2.9.2023
Krásna detská knižka
Tadeáš je veselý chlapček, ktorý má staršiu sestru Dominiku. Tá však nedávno odišla študovať na vysokú školu fotografiu a Tadeášovi veľmi chýba.

Po pokuse chovať blší cirkus sa Tadeášovi rodičia rozhodnú pre vhodnejšie zvieratko, niečo milé, malé a hebučké a tak kúpia Tadeášovi škrečka. To by ste však neverili aké problémy dokáže spôsobiť také malé zvieratko ako je škrečok.

A tak Tadeáš spolu s rodičmi skúša chovať tie
najrôznejšie druhy zvierat aby spoločne našli toho pravého spoločníka. To však ešte netušili, že ich hľadaním sa roztočí kolotoč šialených udalostí. V ich byte na siedmom
poschodí sa vyskytne, sliepka, koza, leňochod, srnka, had či dokonca pštros.

Táto milá rodinka zažije množstvo vtipných
dobrodružstiev no veľa krát ide aj do tuhého ale tak už to býva, keď sa snažíte v paneláku chovať divoké zvieratá.

Okrem množstva humorných príhod knižka deťom prináša aj dôležité posolstvo v podobe zodpovednosti za živého tvora. Knižku odporúčam všetkým rodičom, ktorých deti túžia po domácom zvieratku, možno to ešte prehodnotia.
Knižku ocenia mladšie aj staršie detičky a musím povedať, že tie v materskej škôlke sa pri príbehu o sliepočke Viktórií nevedeli zdržať smiechu.

Sleduj IG @na_ruzovej_policke
Čítať viac
8

Mám 33 rokov a som mamička dvoch detí.Cez deň nemám veľa voľného času, ale večer keď deti zaspinkajú príde môj čas a čítám niekedy aj do rána.

Beatrica Juráková
Overený zákazník
25.2.2023
Zvieratko pre Tadeáša
PETER GAJDOŠÍK - ZVIERATKO PRE TADEÁŠA

Dávno som sa nestretla s takouto krásnou knihou pre deti. Čo je najdôležitejšie, môj osemročný syn to začal čítať! Knižka ho tak zahltila, že ani nevnímal svet okolo seba.

Desať príbehov, kde spoznáme malého Tadeáša, ktorý je veľmi osamelý potom ako mu sestra odišla na vysokú školu. Túži po spoločnosti, aby odohnal pocit samoty. Preto si vymyslel, že by mohol mať zvieratko...

Aby sa nenudil, stále si pískal na píšťaľke, ktorú mu vyrobil starý otec. Keďže bývali v bytovke, susedia sa veľmi sťažovali. Tak ho poslali von na ihrisko, aby tam pískal. Tak aj urobil! Všetko sa, ale zmenilo, keď sa stretol s jedným veľmi záhadným starým mužom, ktorý kedysi bol riaditeľom cirkusu. Tadeáš s ním vymenil svoju píšťaľku za pohár blchov. Takto sa to všetko začalo.

Rodičia sa dohodli, že dostane malé domáce zvieratko a to škrečka. Postupne tých zvierat pribudlo.. prišla sliepka Viktória, pštros, kozička Katuška a ďalší.

Táto knižka sa zaradila medzi naše obľúbené. Určite si ju budeme viackrát čítať. Príbehy sú krásne a vtipné ( veľa sme sa nasmiali) a hlavne aj náučné! Dozvieme sa o každom zvieratku niečo dôležité. Deti uvidia, že domáce zvieratá nie sú len na pár dní, kým sa z nich tešia lebo su nové. Kniha nám ukáže, že sa o nich treba veľmi starať a nabáda deti k zodpovednosti.

Najviac sa nám páčilo, koľko zvierat sa zmestilo do jedného bytu na siedmom poschodí.

Vrelo odporúčam túto knihu! Pobaví nielen deti, ale aj dospelých! Táto kniha nám dala vzácne spoločne strávené chvíle.
Čítať viac
11
Adéle - Leila Slimani, 2018
Práve čítam
Adéle

Môj instagram: simona_guzikova Môj e-mail: simona.jarosova999@gmail.com

Simona Jarošová
Overený zákazník
19.11.2021
Milá a krásna kniha
Kniha má veľmi milo prekvapila keď sa mi dostala do rúk. Je krásna. Síce pre našu dcéru zatiaľ viac textu ale to nevadí. Tie milé a prekrásne ilustrácie sa jej páčili. Stále si ich obzerala a sama si v knihe listovala. Keď sme si spolu čítali ja som sa nad príbehmi zasmiala. Mňa to veľmi bavilo. Sarku kniha tak tiež baví a berie ju do rúk lebo má rada zvieratá.

Moje recenzie nejadete na instagrame simona_jaros
Čítať viac
Mária Markova
Overený nákup
8.11.2021
Rovnako ako Zverinec na siedmom poschodí, knižka je veľmi vtipne a pútavo napísaná. Môjmu 5 ročnému synovi s obe tieto knihy velmi páčili. Vrelo odporúčam! Čítať viac
Tatiana
Neoverený nákup
14.12.2012
Názor čitateľa
Výborná kniha, odporúčam. Čítam ju mojim deťom v materskej škole. Deti milujú príbehy o zvieratkách. Keď im dočítam jeden príbeh, už sa nevedia dočkať nasledujúceho dňa, aby sa dozvedeli, aké pribudne zvieratko rodinke na siedmom poschodí. Čítať viac

Peter Gajdošík

Čítať viac

Vydavateľstvo Artis Omnis

Čítať viac

„Neustále sa hýbeme namiesto toho, aby si na chvíľu sadli, započúvali sa do zvuku dažďa, vypili kávu, zohriali niekomu prsia. A nikdy nepíšeme nikomu listy. “

Letné svetlo a potom príde noc - Jón Kalman Stefánsson, 2014
Letné svetlo a potom príde noc
Jón Kalman Stefánsson