Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Evan - Jakub Mišči, Art Floyd, 2020

12,00 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Evan

Ako dlho potrvá, kým zabudnete, že ste človekom? Vo svete, ktorý ovládli zástupy krvilačných beštií, sa dá robiť iba jedno jediné – prežiť za každú cenu. Situácia na Slovensku... Čítať viac

Vydavateľstvo
Art Floyd, 2020
270 strán
4-5 hodín čítania

Ako dlho potrvá, kým zabudnete, že ste človekom? Vo svete, ktorý ovládli zástupy krvilačných beštií, sa dá robiť iba jedno jediné – prežiť za každú cenu. Situácia na Slovensku nie je o nič lepšia. Opevnená farma pri Brezne... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

12,00 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 15 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Greywaren (slovenský jazyk) - Maggie Stiefvater, Slovart, 2024
Evan - Jakub Mišči, Art Floyd, 2020
12,00 €

Viac o knihe

Ako dlho potrvá, kým zabudnete, že ste človekom? Vo svete, ktorý ovládli zástupy krvilačných beštií, sa dá robiť iba jedno jediné – prežiť za každú cenu. Situácia na Slovensku nie je o nič lepšia. Opevnená farma pri Brezne odoláva čoraz častejším útokom a jej obyvatelia žijú v atmosfére strachu a nedôvery.
Jedného dňa sa pred ich bránou objaví trinásťročný Evan...
Ako dokázal sám prežiť na zamorenom území a kto ho v skutočnosti prenasleduje? Aké tajomstvá ukrýva?
Čítať viac
Naše katalógové číslo
822713
Počet strán
270
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
263 g
ISBN
9788089889488
Rok vydania
2020
Vydanie
1
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Art Floyd
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

12 hodnotení

7
5
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

7.6.2023
Pri Miščiho knihách odporúčam nejesť, pretože nikdy neviete kedy na vás vyskočia jeho povestné brutality. Nechýbali ani v tomto postapo príbehu, ktorý si to doslova pýtal a napriek tomu ma neraz poriadne zošokoval.

Musím pochváliť skvelé vystihnutú psychiku postáv v takomto svete od poctivého jednotlivca po psychopata.

Kniha bola pre mňa skvelým čítaním od samého začiatku. Musím priznať, že som čakala klasický príbeh o zombie, ktorý, povedzme si pravdu, nemá byť čím výnimočný. A síce som dostala všetko, čo som od takejto témy čakala, aj tak som ostávala v úžase o aký typ “zombie” išlo a môžete mi veriť, že to autor pojal naozaj originálne.

Všetko bolo absolútne nepredvídateľné. Nikomu ste neverili. Dokonca ani autorovi, pretože ste nevedeli čo môžete od neho čakať a akým smerom sa rozhodne vybrať. Zabije? Zachráni? Prežije? Výborna práca s napätím!

Koniec, bohužial, okresal moje nadšenie. Nemôžem tvrdiť, že by bol zlý alebo zle premyslený, pretože celé to prepojenie bolo skvelé o tom niet pochýb ale mne osobne to neulahodilo a čakala som proste niečo iné… Po prediskutovaní s autorom som zistila, že malo byť pokračovanie, kde by sa to všetko viac rozvinulo a vysvetlilo, takže ma mrzí, že sme sa toho nedočkali.
Čítať viac
28.3.2022
Toto bolo moje úplne prvé knižné stretnutie so žánrom sci-fi, konkrétne táto kniha je postapokalyptický román, no a ako to teda dopadlo?

So začiatkom a začítaním sa, som mala trošičku problém, pretože som bola zmätená a naozaj nechápavá z toľkých myšlienok a pocitov, neurčitých viet, ktoré opisovali nevedno čo, že keď sme sa dostali k plynulému deju, vydýchla som si, že celá kniha nebude tak záhadne-mätúca.

No a potom to už išlo ako po masle. Autor vytvoril naozaj napínavý príbeh, s dávkou akčnosti, nechutnosti, vážnosti a hlavne originálnosti, so záberom na viac postáv a na ľudské prežívanie. Musím uznať, že charaktery postáv má výborne zvládnuté. Nečakala som, že ma príbeh tak pohltí a ja budem pociťovať silnú potrebu vedieť rozuzlenie, a práve to ma v čítaní poháňalo závratnou rýchlosťou.

A keď prišlo rozuzlenie, zas som sa vrátila do módu nechápavosti, pretože záverečné kapitoly ma tak zmiatli, že aj keď som si niečo v hlave vytvorila, aj tak moja fantázia v žánri sci-fi nie je tak rozvinutá, ako by bolo potrebné.

Čo ma milo prekvapilo, že autor do príbehu dosť často vsúval anglické vety, keďže postavy, ktoré sa v knihe objavili neboli všetky slovenskej národnosti (a ja som si aspoň takto “precvičila” angličtinu), ale nebojte sa, na konci knihy máte očíslované preklady všetkých viet.

Sama neviem, ako túto knihu vlastne hodnotiť, keďže ju môžem porovnávať tak akurát so sci-fi filmami, ktoré som videla. A keď sa tak zamyslím, tak toto by mohol byť naozaj dobrý slovenský film, samozrejme, s @jan_kolenik v hlavnej úlohe.

Tak, ak chcete vyskúšať autorovú tvorbu, smelo do toho. Píše pútavo, vymýšľa originálne zápletky a čitateľa, a jeho myseľ, nešetrí (v dobrom zmysle).
Čítať viac
12

Môj knižný profil nájdete na Instagrame pod menom : @libri_victoria . Úplne obyčajná osoba, ktorá patrí do knihomoľského sveta a je na to hrdá!

Viktória Pauliková
Overený zákazník
13.8.2021
Evan
Slovenská sci-fi tvorba ma čoraz viac udivuje a to len v dobrom zmysle. Spoznávam čoraz viac našich autorov, ktorý tento žáner píšu a nestíham sa diviť. Rovnako som to mala aj pri tejto knihe.
Celá som sa vžila do atmosféry a prostredia tohto príbehu. Je rozprávaný z viacerých pohľadov, no všetko to začína Evanom, ktorý je autista a ocitol sa v nemilej situácií, ako aj ostatní. Neznáma nákaza u ľudí sa šírila nekontrolovateľne a z ľudí sa stávali krvilačné monštrá. V tejto knihe sa prelialo veľa krvi, takže jednoznačne nie je pre všetkých (pre slabšie povahy). Každý sa ale snažil zachrániť si svoj život, a preto museli konať aj pudovo. Autor si ma úplne získal svojim štýlom písania , tým ako vykreslil všetky postavy, opísal prostredie, vnútorné svety postáv. Obrovské plus je to, že dej je nepredvídateľný a taktiež koniec – napätie dokonca, zvraty, ktoré by ste možno ani nečakali.
Čítať viac
9.5.2021
Recenzia
Toto bola výborná postapo/sci-fi kniha.
Nemala som žiaden problém sa začítať, pretože ma kniha zaujala od prvej strany.
Kniha sa mi javila miestami aj ako horor.

Príbeh rozpráva o autistickom chlapcovi meno EVAN, ktorý po nešťastnej udalosti ostane sám napospas krutej realite. Krutá realita, preto, lebo svet postihne nákaza, ktorá ľudí zmenila na beštie, ktoré sa živia mäsom a krvou.

Neskôr sa v knihe presunieme na farmu, ktorá je obrnená voči nakazeným ľuďom a ich vodcom je Michal. Snažia sa prísť na to či existuje liek, ktorý by to mohol ukončiť.

Príbeh sledujeme z pohľadu viacerých postáv, ale najviac ma zaujala postava Michal. Avšak žiadna postava mi nejak neprirástla k srdcu a nedokázala som sa ani vžiť do ich situácie.

Atmosféra a svet ma ale uchvátili. Veľké plus, že sa to odohrávalo na Slovensku a v lesoch. Atmosféra bola občas aj mrazivá a bolo tam aj určité napätie.
Kniha sa čítala pomerne rýchlo, pretože ma stále udržiavala v napätí a v strehu.
Čítať viac
Val
Neoverený nákup
27.4.2021
Začítala som sa ako lusknutím prsta. Okolo strany 100 som už nejako stagnovala. Neviem čím to bolo, proste knihu som odkladala. Aj keď bol dej svižný a pútavý, a autorov štýl mi tiež veľmi sadol, rušilo ma preskakovanie kapitol, čo mám väčšinou rada. Hlavnými hrdinami bol Evan, autistický 13 ročný chlapec a Michal, vodca opevnenej farmy pri Brezne. Evan sa dostane po smrti rodičov na Michalovu farmu, ktorú obývajú rôzne národnosti a rôzne typy a povahy ľudí. Obyvatelia farmy chodia na výpravy, pri ktorých zháňajú zásoby, lieky, zbrane… Vystavení sú nástrahám- nielen nakazenými ľuďmi neznámeho vírusu (?!), ale aj inými, zatiaľ nenakazenými ľuďmi v gangoch, ktorí rabujú a neštítia sa vraždiť. Veľmi sa mi páčil spôsob, akým autor opísal život na farme, práve tieto pasáže knihy sa mi páčili najviac. Taktiež si Jakub dal záležať na charakteroch postáv žijúcich na farme a ich spolunažívanie, ktoré nebolo vždy najľahšie. Veľmi akčná bola výprava za zásobami. Bolo to napísané uveriteľne napínavo. Tiež dialógy medzi postavami boli skvelé a chválim autora aj vydavateľstvo, za preklad všetkých cudzojazyčných konverzácií na konci knihy. Čo bolo spočiatku pre mňa dosť mätúce, boli Evanove vidiny a vízie. Nakoniec som pochopila, že sa snažil Michala a zároveň čitateľa naviesť na správnu cestu pri úvahách. Čo za vírus (?!) to vyčíňa na našej Zemi, a prečo je to tak. Kniha má v sebe krásne posolstvo, a aj keď musím priznať, že záver sa mi nie veľmi páčil, autor to celkovo zvládol dobre.  Čítať viac
Jozef
Neoverený nákup
19.12.2020
Strhne vas
Konecne dobre citanie po dlhsej dobe, strhujuci dej ma dostal. Uz to citam druhykrat :) Nenormalne dobry namet aj na film! Odporucam Čítať viac
Elena
Neoverený nákup
10.12.2020
Pointa vás dostane
Od autora som už čítala prvotinu Zvrátené mesto, ktorá sa mi veľmi páčila. Preto som bola zvedavá, ako si poradil s úplne odlišným žánrom. Oceňujem autorovu snahu o hlbšie vykreslenie charakterov a motívov postáv. Príbeh sa číta veľmi ľahko, odporúčam každému nadšencovi postapo/scifi. Čítať viac
Simona Zlatohlavkova
Neoverený nákup
6.12.2020
Už od prvých strán ma kniha vtiahla do deja a nemohla som prestať čítať.

Veľkým plusom je, že dej sa odohráva na Slovensku, takže je ľahké živo si predstaviť prostredie, mestá a lesy.
Prečítala som, už mnoho sci-fi a fantasy kníh no tento píbeh bol iný a veľmi zaujímavý a do posledného momentu som nevedela aký bude osud postáv a aké bude rozuzlenie zápletky. Záver knihy bol veľmi nečakaný, a určite odporúčam prečítať si ju.
Čítať viac
5.12.2020
Ak ste čítali autorovu prvotinu Zvrátené mesto, tak nečakajte, že Evan bude niečo podobné.
Po prečítaní prvých kapitol, som si myslela, že pôjde o výplod z mysle autistického chlapca. Omyl. Kniha sa javí ako horor.
Príbeh sa Vám môže zdať príbuzný zo skutočného života ľudí v roku 2020.
Po presunutí príbehu na farmu, som bola v “adrenalíne” až do konca.
Hlavný hrdina Evan, trinásťročný chlapec, sa dostane na farmu, kde ľudia žijú podľa určitých pravidiel. Tú si môžete predstaviť, ako opevnené mesto, kde bránu stražia ozbrojení muži. Z vonku dochádza k útokom ľudí-neľudí, ktorí sa chcú na farmu dostať a ovládnuť ju.
Záver ma prekvapil a nenapadol by ma ani vo sne.
Musímuznať, že prepojenie príbehu na niečo, čo Vám neprezradím, bolo úžasné.
Ak som vo Vás aspoň trochu vzbudila zvedavosť, siahnite po tejto knihe od nádejného mladého SK autora
PS: Kniha asi nebude pre romantikov
Čítať viac
Vlado
Neoverený nákup
4.12.2020
Dobré čítanie
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
V tomto príbehu nejde ani tak o vraždiace nemysliace monštrá, ale autor sa pohral najmä so psychológiou a opismi hlavných postáv. Ako dlho sa vydržia znášať utečenci rôznych národností na farme pri Brezne? Vierohodné podanie, oceňujem preklady rozhovorov na záver knihy. Scény s E(I)vanom zamotajú hlavu, ale na konci všetko zapadne na svoje miesto. Gúglil som prióny. Posledné kapitoly boli najakčnejšie, presah do sci-fi ma príjemne prekvapil. Čítať viac

Jakub Mišči

Čítať viac

„Niekto musí začať u seba. Niekto musí vystúpiť dopredu a povedať a urobiť, čo je správne, pretože je to správne. Keď nikto nezačne, tak ľudia nemajú koho nasledovať.“

Cesta králů - Brandon Sanderson, 2012
Cesta králů
Brandon Sanderson