Vianoce
Strata spojenia - Johann Hari, NOXI, 2020

14,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Strata spojenia

Odhaľte pravé príčiny depresie

Depresie a úzkosti sú v celom západnom svete prudko na vzostupe a trápia stále väčšie percento populácie. Tradičná psychiatria ich príčiny obyčajne pripisuje chemickej... Čítať viac

Vydavateľstvo
NOXI, 2020
Počet strán
408

Depresie a úzkosti sú v celom západnom svete prudko na vzostupe a trápia stále väčšie percento populácie. Tradičná psychiatria ich príčiny obyčajne pripisuje chemickej nerovnováhe v mozgu a ponúka jediné riešenie: psychofarmaká... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

14,90 €

Na sklade 3 ks
Posielame ihneď
Stíhame do Vianoc

Dostupné v 20 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (2)
Lost Connections - Johann Hari, Bloomsbury, 2019
Brožovaná väzba
Angličtina, 2019
Viac ako 30 dní
-12 %

14,99 €


Lost Connections - Johann Hari, Bloomsbury, 2018
Brožovaná väzba
Angličtina, 2018
Vypredané

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Ako vietor - Katarína Gillerová, Slovenský spisovateľ, 2023
Nakúpte knižné darčeky do 22.12. na Martinus.sk alebo v našich kníhkupectvách a deň pred Vianocami vyhrá sedem z vás poukážku v hodnote 200 €. Sedem sviatočných hrdinov a hrdiniek žrebujeme 23. decembra 🎄

Viac informácií nájdete tu

Viac o knihe

Depresie a úzkosti sú v celom západnom svete prudko na vzostupe a trápia stále väčšie percento populácie. Tradičná psychiatria ich príčiny obyčajne pripisuje chemickej nerovnováhe v mozgu a ponúka jediné riešenie: psychofarmaká. Lenže každý, kto už tieto stavy zažil, veľmi dobre vie, že samotné lieky síce môžu priniesť chvíľkovú úľavu, ale nič nevyriešia, a tú hlbokú vnútornú bolesť i tak neodstránia.
Investigatívny novinár a držiteľ niekoľkých ocenení, Johann Hari, sám od mladosti trpel depresiami a úzkosťami. Keď mal 31 rokov, rozhodol sa, že vyhľadá tých najväčších svetových expertov a zistí, aké sú skutočné príčiny tohto novodobého moru, ktorý sužuje našu spoločnosť. Na svojej ceste za pravdou precestoval neuveriteľných 65 000 kilometrov a stretol sa s tými najpovolanejšími. Postupne zistil, že existuje deväť základných príčin depresií a úzkostí, ktorých uvedomenie a pochopenie vedie k celkom iným riešeniam, než ako by sme očakávali – k riešeniam, ktoré konečne ponúkajú skutočnú nádej.
Čítať viac
Originálny názov
Lost Connections
Počet strán
408
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
135×205 mm
Hmotnosť
446 g
ISBN
9788081115271
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
713167
Vydanie
1
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
NOXI
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

17 hodnotení

14
2
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

5
A Touch of Darkness - Scarlett St. Clair, 2021
Práve čítam
A Touch of Darkness

Medzi moje záľuby patrí... Ekológia, bylinky huby záhrada, budúcnosť sveta, meditácia a joga, umenie, maľba a šitie, história odievania, korzety, lukostrelectvo, fantasy, Kelti Vikingovia, stredoveká hudba a žitie, survival a život na kolesách, postapo...

Ingrid Hubčíková
Overený zákazník
6.9.2023
Taky chill
Vahala som ci si ju kupit. Vsak je tolko knih na podobnu temu a kazda je na jedno kopyto. Depresia je len v tvojej hlave prestan na to mysliet.. Vsetci len "zacni sa usmievat a ono to pojde".. ha ha..
Nie. Tato kniha to vysvetlila uplne inac. Tato kniha ma potencial zmenit svet.
Čítať viac
2

Som psychológ, rečník, spisovateľ a happytarián. Čítam, píšem, prednášam o komunikácii, riešení konfliktov a o tom ako žiť šťastnejší, spokojnejší a zmysluplnejší život. www.psychologiastastia.sk je môj blog

Aleš Bednařík
Overený zákazník
3.12.2022
Prehľad vysvetlení o príčinách depresie
Pre laika aj pre psychológa, ktorý sa doteraz depresiou nezaoberal. Jasné a zrozumiteľné vysvetlenia príčin, ktoré sa historicky pokladali za príčinu depresie. Možné sú všetky a všetky majú svoj podiel na to, že končíme vyprázdnení a s pocitom bezzmyselnosti. Čítať viac
17
Overený zákazník
10.2.2022
Strata spojenia je kniha zaoberajúca sa príčinami depresie.

Sám autor, Johann Hari, trpel celý svoj život depresiami a úzkosťami. Ako mladý človek, ktorý zašiel za doktorom dostal len predpísané tabletky a bolo mu povedané, že jeho stav je spôsobený chemickou nerovnováhou v jeho mozgu. Johann tomu uveril. Avšak o niekoľko rokov neskôr sa stretol s celkom inými názormi na príčiny depresie. Začal tieto príčiny skúmať. Vyhľadával rôzne výskumy, ktoré by mohli potvrdiť, že daná príčina je reálna. Začal vyhľadávať odborníkov a účastníkov výskumov. Robil s nimi rozhovory a popritom všetkom sa začal meniť aj jeho pohľad na depresiu a úzkostné stavy. Pri tomto jeho skúmaní objavil deväť prípadov depresie a úzkosti, ktoré rozpísal v knižke.

Túto tému autor poňal skôr v smere sociológie, resp. sa snažil prísť na to, čo robí zle naša spoločnosť, že sa zvyšuje počet ľudí s depresiou či úzkostnými stavmi.

Táto téma mňa osobne veľmi zaujala a čítanie knižky som si veľmi užila. Je to divné povedať pri odbornej literatúre, ale je to tak.

Zaujali ma tam aj príbehy ľudí o ich živote a o tom ako sa začali pomaly dostávať von z ich depresívneho stavu. Nikdy to nebolo preto, že by na to boli sami. Nie. Bolo to preto, lebo obnovili svoje stratené spojenie s inými ľudmi. Boli tam silné príbehy, ktoré ma chytili za srdce a neraz som mala slzy na krajíčku.

Knižku vám určite odporúčam a už teraz viem, že si ju prečítam čoskoro znova a taktiež sa zaradila medzi moje top odborné knižky, ktoré budem celý život odporúčam každému, kto bude mať o to záujem.
Čítať viac
Katka
Neoverený nákup
21.11.2021
Skvelá, inšpiratívna, zrozumiteľná
Kniha sa mi veľmi páčila, odporúčam všetkým, ktorí bojujú s úzkosťou a depresiami. Autor zmysluplne vysvetľuje príčiny vzniku týchto duševných stavov ako reakciu na nezdravé životné podmienky a okolnosti. Byť nešťastný a depresívny kvôli zlým vzťahom či zamestnaniu, ktoré nás nebaví, nie je nič nenormálne, je to naopak prirodzená reakcia tela a duše. Nie je o to chybnej chémii mozgu, ktorú zázračné opravia antidepresíva... Viem o čom hovorím, lieky som užívala opakovane - a zázrak sa nekonal. Najprv človek musí zistiť prečo sa trápi, lieky to za neho nevyriešia, len umŕtvia boľavú dušu... Čítať viac
knizny_blond
Neoverený nákup
8.5.2021
Depresia
Pojem depresia, alebo zaužívane “depka” je často zamieňaný a nesprávne používaný v jeho skutočnom význame. Depresia nie je krátkodobý smútok na bežnú udalosť. Depresia je patologický smútok, ktorý vás úplne paralyzuje. Hoci depresiou dnes trpí v priemere každý štvrtý alebo piaty človek, povedomie o nej je v spoločnosti stále mizerné.
?
Je tomu skutočne tak? “Depresia je choroba a spôsobuje ju nedostatok serotonínu v mozgu.” Toto Vám pravdepodobne bude tvrdiť lekár, ktorú Vám ju diagnostikoval a liečba bude spočívať v nasadení antidepresív. Psychiater nebude skúmať PREČO k nej došlo - za akých súvislosti vo vašom živote.
?
Z knihy: “Keď majú ľudia tento druh problémov, mali by sme sa prestať pýtať,čo je s nimi,” povedal, “a začať sa pýtať,čo sa im stalo.”
?
Autor, ktorý sám zažil ako “chutí” depresia vyvracia túto zaužívanú teóriu a zameriava sa na príčiny, ktoré depresiu vyvolávajú. Kniha ma donútila zamýšľať sa. Neustále som mala v hlave čo čítam. Príbehy ľudí mi boli tak blízke a častokrát som s uvedeným súhlasila. Čítala som už množstvo kníh, ktoré sa zameriavali na depresiu, ale toto bolo skvelé, vitálne. A mňa to nenormálne bavilo. Nečítam obyčajnú motivačnú literatúru, takže žiadne klišé nečakajte.
?
Túto literatúru by som zahrnula do povinného čítania na stredných školách, po ktorej by nasledovala diskusia uvedených príčin spôsobenia depresie. Je nevyhnutné, aby si ju v 21.storočí každý prečítal. Prečo? To sa dozviete v knihe.
Čítať viac
23.4.2021
Ako pochopiť svet človeka s depresiou...
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Depresia je veľmi citlivá téma najmä pre tých, ktorí ňou trpia priamo alebo poznajú človeka, ktorý si ňou prechádza. Samotný autor tejto publikácie Johann Hari má s ňou bohaté skúsenosti. V relatívne mladom veku začal trpieť depresiami. Lekár mu v tom čase povedal, že jeho problém tkvie v mozgu. Príčinou mala byť nízka hladina chemickej látky zvanej serotonín, ktorú jeho mozog nedokáže vyprodukovať v potrebnom množstve. Prelomový okamih nastal v momente, keď si Johann všimol, že aj napriek dlhodobému užívaniu antidepresív a postupným zvyšovaním dávok sa jeho stav výrazne nelepšil. Johann si položil otázku. Čo ak príčina depresie nesídli priamo v mozgu? Ale v našom svete a v tom ako žijeme?

Po niekoľkých rokoch výskumov v tejto oblasti bolo identifikovaných najmenej deväť príčin depresie. Autor netvrdí, že je to konečné číslo a príčiny môžu narastať, vzhľadom k tomu, že daná téma je stále predmetom skúmania a na povrch vychádzajú stále nové a nové informácie. Kniha je založená na množstve vedeckých skúmaní, ktoré prinášajú objektívny pohľad na celú problematiku. Čitateľovi boli tieto informácie podané veľmi pútavou a poučnou formou. Kniha je okrem iného zameraná aj na autentické výpovede ľudí trpiacich depresiou a zisťujeme, kde v ich živote nastal zlom, ktorý bol spúšťačom ich duševnej krízy. Na základe autorovho bádania a rozhovorov s poprednými vedcami a odborníkmi v tejto oblasti, spoločne odhaľujeme jej deväť základných príčin.

"Strata spojenia" je výbornou publikáciou, poučnou, hĺbavou, plnou autentických výpovedí ľudí, ktorí zažili na vlastnej koži novodobé peklo zvané depresia. Odhaľujeme deväť základných príčin jej vzniku. Kniha je plná zaujímavostí v oblasti duševného zdravia. Nepôsobí na čitateľa pochmúrne či smutne, naopak, autor podáva knihu s veľkou nádejou v lepšiu zmenu. Je veľkou pomocou pri pochopení človeka, ktorý si depresiou prechádza. Nestačí povedať: "hej ty, vzchop sa." Treba oveľa, oveľa viac. Viac empatie, podpory, pomoci. Naučí nás vnímať svet človeka trpiaceho depresiami úplne inak. Naozaj výborná kniha. Vrelo odporúčam.
Čítať viac
25.8.2020
MUDr. Jozef Chlebana
Skutočne zaujímavá a dobrá kniha o depresii a úzkostnom stave. Autor teda musel venovať mnoho času len na zbieranie informácií od množstva ľudí, ale aj zo svojich osobných skúseností. Veľmi sa mi páči tvrdá kritika farmaceutických koncernov a hlavne tých najvyšších predstaviteľov farmaceutických firiem, ktorých by som ani ináč nenazval ako nenažranci, ktorým absolútne nejde o prospech pacientov, ale len o ich tučné kontá na účtoch. No ale aj to je jeden so sprievodných javov kapitalizmu, ktorý sme tak zbožňovali počas komunistickiej diktatúry. Pomaly človek prichádza na to, že kapitaliznus ozaj nie je pre chudobných. Aj bohatí podnikatelia môžu zo dňa na deň padnúť na dno a ďalšie a ďalšia depka je na svete. Ale človek musí mať v živote aj trochu šťastia. Čítať viac
Peter Káčerik
Overený nákup
19.8.2020
kačo
jednoducho vynikajúca kniha, veľmi poučná a motivačná,v mnohom sa zhodnem s obsahom knihy, veľmi odporúčam ľuďom , čo prežívajú ťažké životné obdobie spôsobené bolesťou na duši Čítať viac
Lucia
Neoverený nákup
13.8.2020
Výborná volba
Pre mna jedna z najlepších, jednoducho napísaných, triednych kníh. Príbeh spisovateľa a jeho reálne problémy týkajúce sa psychiatrických ochorení má vtiahli do deja. Kvitujem, množstvo vedcov a ich skúmania. Naozaj dobrá kniha pre milovníkov psychológie a tejto problematiky. Za mna super:) Čítať viac
Zuzka
Neoverený nákup
15.7.2020
Inšpiratívne dielo založené na faktografických dátach. Kniha nie je určená len pre ľudí trpiacich depresiou, práve naopak, je dôležité, aby si ju prečítal každý, kto chce pomôcť svojmu okoliu. Neuroplasticita, je slovo, ktoré charakterizuje knihu a čoho sme chopní my všetci :) Čítať viac

Vydavateľstvo NOXI

Čítať viac

„Neopúšťať planétu Zem je ako byť stroskotancom na pustom ostrove a nepokúšať sa odtiaľ uniknúť.“