Vianoce
Metóda Bullet Journal - Ryder Carroll, Ikar, 2019

18,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Metóda Bullet Journal

Zachyťte minulosť. Usporiadajte si prítomnosť. Naplánujte si budúcnosť.

Metóda bullet journal nie je len o organizácii poznámok a zoznamoch úloh. Cieľom je „intencionálny život“. Život, z ktorého vytesníte zbytočné rozptýlenie a sústredíte svoj čas... Čítať viac

Vydavateľstvo
Ikar, 2019
Počet strán
320

Metóda bullet journal nie je len o organizácii poznámok a zoznamoch úloh. Cieľom je „intencionálny život“. Život, z ktorého vytesníte zbytočné rozptýlenie a sústredíte svoj čas a energiu na nájdenie skutočného zmyslu v práci aj v osobnom živote... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

18,90 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Dostupné v 8 knižniciach. Požičať v knižnici

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Prečo sa ľudia na celom svete vracajú od sofistikovaných aplikácií k... obyčajnému zápisníku?
Vyskúšal som veľa organizačných on-line i off-line metód, ale ani jedna mi nevyhovovala. Z čírej potreby som vymyslel metódu bullet journal a teraz som sústredenejší a pracujem efektívnejšie. Keď som sa o tejto metóde rozprával s priateľmi zápasiacimi s podobným problémom, spustila sa lavína. Prešlo niekoľko rokov a na moje obrovské prekvapenie sa z metódy bullet journal stalo globálne hnutie.
Metóda bullet journal nie je len o organizácii poznámok a zoznamoch úloh. Cieľom je „intencionálny život“. Život, z ktorého vytesníte zbytočné rozptýlenie a sústredíte svoj čas a energiu na nájdenie skutočného zmyslu v práci aj v osobnom živote. Ak chcete viac času venovať tomu, na čom vám záleží, zabudnite na hlúposti. V tejto knihe vám ukážem ako.

Zachyťte minulosť: Stačí vám len pero a papier. Vytvorte si prehľadný a podrobný záznam, čo ste kedy robili.
Usporiadajte si prítomnosť: Systematicky, cielene a tvorivo upokojte každodenný ruch.
Naplánujte si budúcnosť: Premeňte svoju zvedavosť na ciele a rozdeľte ich na manažovateľné kroky, ktoré vedú k veľkej zmene.

Knihu som napísal pre frustrovaných autorov zoznamov, ľudí, čo nezvládajú žonglovanie medzi viacerými úlohami, kreatívcov hľadajúcich štruktúrovaný prístup. Či už používate bullet journal dávno, alebo ste práve začali, táto kniha vám pomôže stať sa pilotom svojho života, nielen bezradným pasažierom.
Čítať viac
Originálny názov
The Bullet Journal Metod
Počet strán
320
Väzba
pevná väzba
Rozmer
145×227 mm
Hmotnosť
847 g
ISBN
9788055167671
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
590847
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Ikar
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Metóda Bullet Journal - Ryder Carroll, Ikar, 2019
Clayov most - Markus Zusak, Ikar, 2019
34,80 €

Hodnotenia

4,2 / 5

6 hodnotení

3
1
2
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Martinus
6
On Connection - Kae Tempest, 2022
Práve čítam
On Connection

Rád čítam (a počúvam) knihy po anglicky. Bio píšem ako keby som mal 10.

Matúš Marcin
Programátor
22. novembra 2019
Kniha dobrá, preklad veľmi zlý

Radšej by som to čítal v inom jazyku, ak je to možné. Miestami je až tažké odniesť si niečo z metódy samotnej, keď je text tak kostrbatý.

Na ukážku môj "obľúbený" citát z knihy:

"Zaneprázdnenosť je ako pád z existenčných schodov. Podnet, reakcia, podnet, reakcia. Tento frenetický cyklus reaktívnosti vás oberá o pozornosť, pre ktorú prehliadate príležitosti na lásku, rast a zmysel života. Sú veci, čo pridávajú životu hodnotu, ale ľahko sa nechajú prehlušiť."

Čítať viac

Recenzie čitateľov

32
Piaty svedok - Michael Connelly, 2023
Práve čítam
Piaty svedok

Som knihomoľka, ktorá číta súčasne aj 5 kníh. Ako prvú knihu som prečítala Pána prsteňov a odvtedy milujem fantasy a čítam, čítam a čítam. Najviac milujem fantasy a non-fiction, ale čítam všetky žánre. Rôzne prečítam 120-160 kníh. Tak ako to ja hovorím, každá kniha má svojho čitateľa len si ho musí nájsť, preto píšem odporúčania, nie recenzie. Viac z môjho sveta nájdeš na Instagrame @_dennyto alebo @dennycita

Denisa Tomíková
Overený zákazník
13.10.2021
Kniha, ktorá ti zmení život k lepšiemu.
Toto kniha, ktorá mi doslova zmenila život.
Veľa termínov, veľa povinností, kreatívnych nápadov sa mi váľalo na papierikoch, v diáry či v rôznych zápisníkoch. Nevedela som si rady a môj timemanagement vyzeral hrozne.
Vďaka tejto knihe som pochopila ako si jednoducho, prakticky a pravidelne zaznamenávať všetko na jednom mieste. Dáva návody a nápady ako si viesť prakticky diár v čistom zošite.
Odkedy som prečítala túto knihu, mám vo všetkom poriadok, všetko mám na jednom mieste a nemusím sa stresovať horiacimi termínmi, alebo zábudlivosťou.
Už aj ja patrím do Bullet Journal rodiny.
Kniha je napísaná pútavo, ľahko sa číta a je plná praktických príkladov.
Rozhodne knihu odporúčam každému, študentovi či pracujúcemu, mladému či starému, zamestnanci či podnikateľovi. Každému má čo ponúknuť. Každý si má čo zapísať...
Čítať viac
Rybák Lubomír
Neoverený nákup
18.2.2021
Bullet Journal
Úplne úžasná kniha, doporučujem všetkým, ktorí majú radi organizovanie svojich veci. Mnoho AHA momentov. Som rad, že tu knihu mám. Určite si ju ešte ťažké prečítam. Čítať viac
25.12.2020
Táto kniha skrýva poklad – ak je čitateľ ochotný sa k nemu prekopať...
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Ako naznačuje názov, knižka Metóda Bullet Journal môže človeku mnohé dať. Ale ako každý poklad, ktorý za niečo stojí, aj k tomuto sa musíte prebojovať cez poriadne "kamenistý" text.

Prvých niekoľko desiatok stránok autor opisoval, ako sa metóda vyvíjala, no nemohla som sa ubrániť pocitu, že sa ju čitateľovi po celý čas snaží skôr "predať" – mnoho a mnoho textu totiž hovorilo o úžasných benefitoch metódy, ktorá dovtedy ešte nebola predstavená ani v základoch.

Ďalšia časť knihy bola vyslovene teoretická. Množstvo "návodového" materiálu, ako používať značky a skratky. V takomto prípade je však jasné, že teoretická časť je potrebná, keďže ide o metódu, ako si zorganizovať diár.

Dúfala som, že posledná (a najdlhšia) časť teda bude zaujímavým čítaním, no musím povedať, že samotný text ma veľmi sklamal. Samé všeobecné tvrdenie štýlom pripomínajúce pozliepané motivačné citáty. Slová, samozrejme, dávali zmysel, no bez príkladov, ktorých bolo málo, šlo len o nezáživné vety, ktoré začnú naberať na hodnote až v momente, keď človek čosi prežije a spomenie si na ne. Pripadalo mi to, akoby sa autor snažil opisne sprostredkovať rady do života bez toho, aby si uvedomil, že skúsenosť je neprenosná. Pristihla som sa, že odseky čítam znova a znova, pretože som skrátka nebola schopná udržať pri nich plnú pozornosť. Na ilustráciu uvádzam dva príklady:

S. 149: "Vo svojej krásnej záverečnej reči Toto je voda autor David Foster Wallace na Kenyon College hovoril o dennodennej rutine a o tom, ako takzvaný skutočný život vás vôbec neodrádza od základného fungovania bez nápadu, pretože taký život mužov a peňazí a moci je poháňaný strachom a pohŕdaním a frustráciou a uctievaním svojho ja."

S. 153: "Môžeme začať rozmotávať toto klbko otázok tým, že prijmeme základnú pravdu: Nikto z nás nevie jednoznačne povedať, čo ho spraví šťastným. Ľudia sú dosť neschopní pri určovaní toho, ako sa budú cítiť. Je to spôsobené takzvaným skreslením dosahu. Je to tendencia nadhodnocovať dĺžku alebo intezitu vplyvu budúcich pocitov. V preklade, systematicky podceňujete schopnosť prispôsobiť sa."

Áno, toto je štýl, akým je písaná drvivá väčšina knižky.

Autor mnohokrát zdôraznil, že podľa jeho metódy by forma nikdy nemala zatieňovať obsah, no v tomto kontexte je kniha obrovským paradoxom. Na prvý pohľad je totiž krásna – veľké, lesklé strany, ilustrácie, kresby. Bohužiaľ, tieto nádherné lesklé stránky sú dôvodom, pre ktoré je text pri určitom svetle a sklone nečitateľný. Samotná kniha je taktiež dosť ťažká. Tieto faktory len sťažujú už i tak nie veľmi príjemný čitateľský zážitok.

Napriek všetkému si myslím, že ide o text, ktorým sa oplatí "prelúskať" (preto aj dávam v hodnotení tri hviezdičky). Ide totiž presne o ten typ literatúry, do ktorého si budete dávať lepiace záložky, písať si z neho poznámky a pravidelne sa k nemu vracať, aby ste si overili svoje počínanie v praxi. Metóda je totiž nádherne logická a komplexná. Hoci ju mám vyskúšanú len sčasti, vôbec nepochybujem, že dokáže úžasne obohatiť život. Je preto veľká škoda, že sa k nej mnoho ľudí zrejme nedopracuje len preto, že sprievodca zabil obsah formou.

Knižke by totiž absolútne neublížilo, keby bola o polovicu tenšia a radšej si ponechávala kúsok tajomstva, než aby vysvetľovala technickú stránku tak, akoby predpokladala čitateľa-hlupáka a život samotný spôsobom, ako by ho človek bez fantázie opísal nadpriemerne inteligentnému päťročnému dieťaťu.
Čítať viac
23.6.2020
Skvela kniha o planovani. Dozviete sa v nej, ako mat vsetky dolezite veci, od zoznamov, denneho/mesacneho zaznamu az po napady a kresby, na jednom mieste. Ja som tejto metode uplne prepadla. Prestala som vyhadzovať peniaze za klasicke diare a planovace, ktoré mi po formálnej ako aj obsahovej stránke aj tak nikdy celkom nesedeli. Vďake tejto metóde som si vystavala vlastný systém plánovania, ktorý mi absolútne vyhovuje a rovnako rozvíja moju kreatívnu stránku. Čítať viac
Lucia Puškášová
Neoverený nákup
28.6.2019
Bullet Journal - Ryder Caroll
Mám rada diáre, zošity, notesy a bullet journal metódu som poznala už skôr z pinterestu a podobne. Na knihu som sa prirodzene tešila už pred jej vydaním. Publikáciu som si kúpila v predpredaji. Veľmi sa mi páčia obálka, ktorú vydavateľstvo zvolilo. Napriek jednoduchému vzhľadu je bohatá na obsah.
Na prvých stránkach autor opisuje ako dospel k vymyslení Bullet journal a v ďalších nám prináša presnú definíciu. Je to skvelé, pretože som konečne schopná v krátkosti vysvetliť kamarátom a rodičom, čo to "bujo" je. Autor od prvých krokov po nové vychytávky opisuje postup tvorenia bullet journal a jeho ďalšie metódy. S knihou som spokojná. Inšpirovala ma nie len k tvoreniu, ale k novému pohľadu na život, ktorý mi pomáha sústrediť sa na dôležité veci a vygumovať z hlavy tie nepotrebné.
Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac
Kúpte spolu
Metóda Bullet Journal - Ryder Carroll, Ikar, 2019
Clayov most - Markus Zusak, Ikar, 2019
34,80 €

„Cesty vedú ďalej, ďalej, pod mračná, cez zrázne žľaby a po púti dlhej, smelej, domov zrazu mocne vábi.“

Hobit - J.R.R. Tolkien, 2012
Hobit
J.R.R. Tolkien