Knihy
E-knihy

čitateľ

9

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2010
2009
Zobraziť viac

Moje aktivity

9
9

Martin Chudík napísal recenziu

20.08.2019 18:08

Čítať knihy s odstupom a po rokoch je veľmi dobrá vec. Dobrodružný príbeh Huckleberryho Finna je pretkaný mnohými narážkami o otrokárstve , ktoré som si predtým nevšímal. Inak je to príjemné rozprávanie o plavbe po Mississippi , počas ktorej sa stretneme s veľkým množstvom zaujímavých postavičiek vtedajších USA. Veľmi odporúčam.

Čítaj viac

9
9

Martin Chudík napísal recenziu

14.08.2019 22:02

Veľmi som sa na druhú sériu príbehov tešil a dal som si záväzok, že každý deň jeden príbeh. Smola, knižku som otvoril a zavrel až na poslednej strane... nedalo sa inak. V príbehoch opäť vystupujú nezvyčajné postavičky Talianov , ale hlavne humor a svojský štýl autorky. Má dar ako máloktorý dnešný bloger či poviedkar- venuje sa úplne bežným veciam a v tom je podľa mňa čaro. Inak je to jedna z mála knižiek, ktorú neustále niekomu požičiavam a na druhý deň mi ju vrátia, že super a prečítané :-)

Čítaj viac

9
9

Martin Chudík napísal recenziu

14.08.2019 21:57

Knižka je podľa mňa vynikajúca. Príbeh Češky , ktorá sa usadila v Taliansku spolu so svojou rodinou a jej pozorovacie schopnosti a dobrý nos na ľudí sú základom jej krátkych príbehov. Autorka má nielen rozprávačský talent, ale aj veľký zmysel pre humor a cítiť z nej, že je dobrým človekom. Škoda len, že som knižku tak rýchlo prečítal.

Čítaj viac

9
9

Martin Chudík napísal recenziu

14.08.2019 21:40

Malá knižka, ale veľmi praktická. Na každý deň v roku je uvedený úryvok z evanjelia ( škoda, že len 1-2 vety a nie dlhší text) a pod ním krátka úvaha. Autor má pohodový slovník, vyjadruje sa bez obalu a niekedy aj kriticky a odvážne. Je fajn každý deň si prečítať jedno zamyslenie. Len škoda, že už je august a do konca knižky sú už len 4 mesiace. K januáru 2020 by autor mohol vydať nové zamyslenia na ďalší rok :-)

Čítaj viac

9
9

Martin Chudík napísal recenziu

14.08.2019 21:35

Reportérka v Afganistane spoznáva Sultána Chána, vzdelaného chlapíka, ktorý vlastní kníhkupectvo v Kábule. Na základe jeho rozprávania pútavo podáva príbehy mnohých členov jeho rodiny- matky, manželiek, detí a pod. Miestami som mal pocit, že ide o román, tak boli dramaticky a detailne vykreslení. ide však o skutočné postavy a v závere uvádza ich ďalší osud. Podľa mňa ide o najlepšiu reportáž zo súčasného Afganistanu , vďaka knihe som spoznal osudy konkrétnej a bežnej rodiny z Afganistanu. Od knihy sa veľmi ťažko odtrhnúť !

Čítaj viac

9
9

Martin Chudík napísal recenziu

14.08.2019 21:24

Knihu som si kúpil hneď, ako vyšla. Chcel som vedieť, ako pokračujú osudy hlavnej hrdinky z knihy Proč máma pije. Opäť rieši starosti so svojimi deťmi, s manželom Simonom, s rodičmi a stretáva sa s priateľmi a , samozrejme, rada siahne po dobrom víne. Opisuje život tak, ako dnes v UK prebiehaKniha má veľmi dobrý štýl, ľahko sa číta, podľa mňa sa autorka snaží vytvárať Bridget Jones , ale v 40tke a s veľkou rodinou, ale to nevadí, lebo hlavná postava je veľmi svojrázna a má svoj štýl.

Čítaj viac

9
9

Martin Chudík napísal recenziu

14.08.2019 21:17

Nevedel som, čo očakávať od tejto knihy. Ide o knihu, ktorá sa tvári ako návod, ako relaxovať trochu netradične. Autor vytvára protiklad životného štýlu hygge , ktorý je veľmi obľúbený. Stavia proti nemu večerné popíjanie drinkov v domácom oblečení :-) Kniha je ladená veľmi humorne, návody a tipy sú dopĺňané anketami a rozhovormi a množstvom obrázkov. Knižka slúži na veľmi relaxačné a zábavné čítanie, len škoda, že som ju prečítal asi za 50 minút :-)

Čítaj viac

9
9

Martin Chudík napísal recenziu

14.08.2019 20:59

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Príbeh návštevy americkej rodiny u svojich príbuzných v Iráne. Matka chce deťom predstaviť svojich rodičov, ktoré ich ešte nikdy nevideli. Počas návštevy sledujeme Dáriusa ( perzsky Dárjuša) , ktorý spoznáva svojich perzských starých rodičov, príbuzných a svojho rovesníka Sohraba. Kniha dáva možnosť spoznať trochu iránsky svet, rodinné zvyky a pohostinnosť. Kniha sa veľmi dobre číta , ale nezameriava sa na rozsiahly dej, ale skor na vzťahy medzi Dáriusom so svojimi príbuznými a s rovesníkom Sohrabom a aj na jeho vyrovnávanie sa s depresiou, ktorou trpí. Podľa mňa veľmi kvalitne napísaná kniha.

Čítaj viac

9
čitateľ

Martin Chudík prečítal knihu

20.02.2019 20:17

9
9

Martin Chudík napísal recenziu

20.02.2019 20:10

Kniha má veľmi veselú obálku a jej obsah je aj vtipne podaný, ale samotná téma je pomerne vážna- vzťah medzi Židmi a palestínskymi Arabmi, medzi Izraelom a Palestínou, rozprávač a autor knihy v jednom cestuje inkognito po Izraeli, zatajuje svoju židovskú identitu, aby získal názory od politikov v Knesete, dobrovoľníkov z európskych medzivládok či bežných obyvateľov na spomínanú tému. Podľa mňa sa dá z knihy veľa dozvedieť a na mnohé veci si urobiť svoj názor.Veľmi odporúčam!

Čítaj viac

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka