Vladimir Ďurica

5

Moje odznaky

Verný zákazník
Knihy roka 2021
2021
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Šťastných 7
2020
Plány do budúcnosti
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

5
5

Vladimir Ďurica napísal recenziu

21.01.2023 20:23

Jedna z mojich najoblubenejsich knih. Su tam dolezite odstavce z inych knih. Taky subor krátkych citatov, ktore mozete kedykolvek citat.

Čítať viac

5
5

Vladimir Ďurica napísal recenziu

24.03.2022 16:54

Kniha sa číta ľahko a rýchlo. Ale nedozviete sa v nej nič nové čo už dávno neviete. Placebo, milosrdná lož, a to je asi tak všetko.. Keď knihu o klamstve tak radšej Ako klameme Dan Ariely. Naozaj vyhodené peniaze.

Čítať viac

5
5

Vladimir Ďurica napísal recenziu

24.03.2022 07:44

Za mňa výborná kniha. Porovnáva náhodné obchody s veľkým ziskom a dlhodobé ciele s menším ziskom. Ideálne je raz za mesiac si prečítať jednu knihu o financiách ktorá vás núti lepšie sa zamyslieť nad vlastnými financiami. Taktiež porovnáva aké zručnosti potrebujete mať pri získaní peňazí a aké pri ich udržaní.

Čítať viac

5
5

Vladimir Ďurica napísal recenziu

19.03.2022 20:48

Veľmi zaujímavý príbeh aj veľmi dobre nahratý.(Audiokniha) Hlasy sú príjemne prednes dokonalý. Je málo príjemných hlasov ale české verzie sú naozaj kvalitné. Príbeh plynul rýchlo, žiadne zbytočné časti. Nebol to nejaký poetický zážitok ale zaujímavý príbeh. Koniec ma prekvapil hlavne ten vnútorný pocit autora. Odporúčam aj knihu Niekedy klamem.

Čítať viac

5
5

Vladimir Ďurica napísal recenziu

19.03.2022 20:41

Veľmi zaujímavý príbeh aj veľmi dobre nahratý. Hlasy sú príjemne, prednes dokonalý. Je málo príjemných hlasov ale české verzie sú naozaj kvalitné. Príbeh plynul rýchlo, žiadne zbytočné časti. Nebol to nejaký poetický zážitok ale zaujímavý príbeh. Koniec ma prekvapil hlavne ten vnútorný pocit čo viedol vraha. Odporúčam aj knihu Niekedy klamem.

Čítať viac

5
Vladimir Ďurica

Vladimir Ďurica získal odznak Šťastných 7

05.03.2022 08:22

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
5
5

Vladimir Ďurica napísal recenziu

20.02.2022 21:05

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Celkový dojem bol dobrý. Viktória ma skvelý štýl písania a pekné prirovnania. Ale. Úvod vynikajúci. Stred knihy sa neskutočne tiahol. A potom prišiel moment keď si hádam každý hrdina niečo začal s tým istým pohlavím. Ako nevadí mi keď to zahrnú a jedna dve postavy sú BI alebo inak orientované. Ale toto mi prišlo ako úplne nasilu vtrieskať túto tému do knihy. Henry sa len tak necháva bozkávať chlapom a vzápätí už miluje Adeline. Bolo príjemné keď autorka spojila Adeline s umelcami. Ale akože Beethovena vykresliť ako ďalšieho v poradí čo podpísal zmluvu je veľká odvaha až priam neúcta. Pre mňa úplný prepal a zbytočný. Keby mala kniha o 100 strán menej, vôbec by jej to neuškodilo. A tiež si myslím, že Adeline po 300 rokoch mala byt neskutočne charizmatická šupa, ktorá ma zmáknutý život. Z Luca sa stala postupom iba taka temnôtka chrumkavá. Stratil na úvodnej sile. Veď to bola temnota samotná. Ale ak sa povznesieťe nad tieto fakty, tak všetko ok. Neskutočne mi sedí jej štýl písania ale mam pocit, že to hrá na vypočítavosť niekedy. Čo je veľká škoda ale asi sa to dobre predáva v YA. Knihu napriek tomu odporúčam. A audiokniha v podaní vynikajúcej Kaprálikovej je skvost pre uši.

Čítať viac

5
5

Vladimir Ďurica napísal recenziu

20.02.2022 20:39

Mrzí ma to ale tak povrchnú, neuveriteľnú knihu som ešte nečítal. Mladé dievča chladnokrvne a vypočítavo zabíja.. Partner z ničoho nič chce zabiť svoju partnerku. Keby ju miloval, tak ju nezabije z jednej nevery. Keby ju nemiloval, tak si nepotrebuje ničiť život vraždou a pošle ju do kelu. Veď mali podpísanú predmanželskú zmluvu. Čakal som že motív sa bude stupňovať ale on vznikol len tak z jednej nevery.. A popri plánovaní vraždy svojej ženy, stíhal flirtovať s cudzou ženou s ktorou dokonca plánoval spoločnú vraždu. Iba dement v knihe by sa takto správal. Nič by tým nezískal iba by tým zbytočne ohrozil svoju budúcnosť. Veľmi ľutujem kúpu a vyslovene neodporúčam.

Čítať viac

5
5

Vladimir Ďurica napísal recenziu

18.02.2022 21:55

Perfektne napísaná kniha. Autorka si vyhrala s textom aj príbehom. Po prečítani nebude vedieť kto je vlastne kto. Všetko odrazu dáva zmysel. Škoda len toho záveru. Ten prekombinovala až extrémne, čím zaradila knihu na nižšiu úroveň. Keby ubrala 10 strán bolo by to veľmi realistické. Ale aj tak dojem z knihy veľmi dobrý.

Čítať viac

5
Vladimir Ďurica

Vladimir Ďurica získal odznak Knihy roka 2021

10.02.2022 20:32

Sú knižky, ktoré prečítame a takmer okamžite na ne zabudneme. Potom sú tu knihy, ktoré svojím príbehom, spracovaním alebo svojou odbornosťou dokážu obohatiť našu myseľ a srdce. A presne takéto knihy nájdete v našom výbere Knihy roka. Sme radi, že niektorý z titulov Knihy roka 2021 nájdeme aj vo vašej knižnici :-)

Knihy roka 2021

„Rodný kraj má korene, ktoré prerastú dušu človeka tak, že nikdy nezabudne, kde sa cítil prvýkrát milovaný.“

Pustovník: Slzy zeme - Vladimír Štefanič, 2021
Pustovník: Slzy zeme
Vladimír Štefanič