Veronica Faye

2

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Som introvertná duša, ktorá sa najlepšie cíti s knihou v ruke. Popri čítaní sa venujem fotografovaniu, je to také moje hobby, ktorému chcem postupne venovať viac času a zdokonaľovať sa. Okrem toho, rada trávim čas so zvieratami a staraním sa o rastliny, ktoré zachviľu zaplnia väčšinu mojej izby.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Som introvertná duša, ktorá sa najlepšie cíti s knihou v ruke. Popri čítaní sa venujem fotografovaniu, je to také moje hobby, ktorému chcem postupne venovať viac času a zdokonaľovať sa. Okrem toho, rada trávim čas so zvieratami a staraním sa o rastliny, ktoré zachviľu zaplnia väčšinu mojej izby.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

2
2

Veronica Faye napísala recenziu

05.03.2023 15:43

Hodnotenie 3,5*

Kniha ako celok je naozaj dobrá, do deja ma vtiahla rýchlo a celkovo sa čítala dobre. Avšak okrem plusov, mala kniha aj nejaké mínusy, ktoré sú však subjektívne a iným to prekážať vôbec nemusí.
Začala by som asi najskôr tou negatívnou časťou, aby som skončila tým dobrým. Síce majú Wafley a Sirius odlišnú povahu, protiklady sa priťahujú, je to napísané a vykreslené naozaj dobre, ale občas som mala pocit, že tých pasáží s hádkami bolo priveľa a stal sa z toho v knihe taký predvídateľný stereotyp. Hlavné postavy mali svoje svetlé aj menej svetlé chvíľky. Niekedy ma vedeli obaja vytočiť svojou povahou. Poslednou vecou, ktorú by som v tejto časti spomenula, bola predvídateľnosť deja. To však nebránilo v tom, aby som chcela čítať ďalej.
Medzi pozitívne stránky knihy radím druhú polovicu knihy, kde to začalo tak nejako správne fungovať a čítalo sa to oveľa lepšie. Tiež sem určite radím postavu Dana, ktorého som si naozaj obľúbila. Tiež kvitujem nazretie do sveta pole dance, pretože klobúk dole pred všetkými, ktorí sa tomu venujú. Čo môjmu srdcu ulahodilo bola dobrovoľná pomoc v psom útulku, nakoľko zvieratá a psov zbožňujem, takže toto je veľké plus, že autorka dala do pozornosti aj túto vec. Nakoniec musím pochváliť záver príbehu, ktorý bol plný emócii a síce nemám rada otvorené konce, tu sa hodil a ja sa neviem dočkať, čo bude ďalej.
Napriek mojim subjektívnym negatívam som si knihu užila a som rada, že sa ku mne dostala. Autorka vie písať naozaj dobre, vie si čitateľa udržať a tiež vystavať príbeh a udržať napätie.
Autorke ďakujem za možnosť nazrieť do jej knižného sveta a držím jej palce v ďalšom písaní a verím, že s ďalšou knihou budú pribúdať aj hodnotiace body a bude to lepšie a lepšie. Som zvedavá na pokračovanie príbehu, ako to celé dopadne a či... ale na to si musíte knihu sami prečítať, aby ste vedeli.

Čítať viac

2
2

Veronica Faye napísala recenziu

28.12.2022 18:11

Ivica opäť raz nesklamala a predviedla svoje skvelé spisovateľské schopnosti. Predostrela nám príbeh, ktorý je odlišný od tých klasických romantík a opäť mal pridanú hodnotu v podobe rôznych tém, ktoré v príbehu rozoberala. Tiež musím pochváliť obálku knihy od Tiny Minor.
Kapitoly boli akurát, držali ma v napätí, čo bude ďalej a tak si viete predstaviť ako čítanie prebiehalo („ešte jedna kapitola“). Pred koncom som chcela vedieť záver, ale nechcela som dočítať príbeh a rozlúčiť sa s postavami.
Každá postava bola iná, veľmi dobre opísaná a vykreslená. Tiež rozdiely medzi nimi boli znázornené veľmi dobre.
V knihe nájdete opäť kopec krásnych myšlienok, ktoré Vám ostanú v mysli ešte dlho po prečítaní. Ukončená je krásnym záverom.
Ak ste od Ivice ešte nič nečítali, odporúčam Vám to napraviť, verte, neoľutujete to. Táto kniha mi dala a ukázala veľa.

Čítať viac

2
2

Veronica Faye napísala recenziu

01.11.2022 18:18

Kniha je príjemným príbehom z každodenného života, ktorá prináša úsmevné, aj smutnejšie pasáže.
Dej plynulo napredoval a postupne nám odhaľoval ďalšie a ďalšie časti zo života hlavnej hrdinky a spoznávanie nového druhu kamarátstva.
Marianna je knihomoľka a tak sa počas deja stretávame s rôznymi odporúčaniami na knihy (aj keď skôr také klasické).
Najviac sa mi páčil kamarátsky vzťah Marianny a Michala, ktorý bol veľmi pekne vykreslený a autorka skvelo poukázala na to, že aj medzi mužom a ženou existuje priateľstvo.
Schuti som sa zasmiala, pri niektorých situáciach, najmä asi pasáž s kaprom, cestovateľské časti boli tiež dobré.
Epilóg bol dokonalá bodka za príbehom.
Autorke sa podarilo vyrozprávať veľmi pekný príbeh, ktorý pôsobí reálne, nakoľko sa v ňom rozoberajú každodenné starosti aj radosti a rôzne situácie, ktoré sa dejú aj okolo nás.

Čítať viac

2
2

Veronica Faye napísala recenziu

15.08.2022 12:38

Kniha Nasleduj ma je jedinečné dielo, ktoré vzniklo spojením dvoch talentovaných autoriek. Veru im to spolu výborne píše. V prvom rade by som rada pochválila obálku knihy, ktorej farebné zladenie je pohladenie pre oči (a dušu). A vnútro? Klobúk dole. Veľmi sa mi páči ako zakomponovali fotky z ciest a čitateľovi tak priblížili jednotlivé okamihy ešte viac. Ako som čítala a blížila sa ku koncu, dostavil sa presne ten efekt – chcem čítať, ale nechcem už koniec. Veru, nechcela som, aby tento príbeh skončil. Cestovanie v knihách zbožňujem, obzvlášť ak sa cestuje v reálnom svete. Čo sa týka tém, ktoré sa v knihe rozoberajú, tak kvitujem každú jednu. Od cestovania, cez sociálne siete, selflove a stravovanie, životné prostredie až po šikanu a kyberšikanu. Za toto všetko dávam veľké plus, keďže sú to témy, ktorým treba venovať oveľa viac pozornosti, obzvlášť v dnešnej dobe, plnej filtrov. Ak si teda chcete pocestovať a zároveň si prečítať príjemnú knihu, ktorá skrýva nespočetné množstvo krásnych a pravdivých myšlienok, vrelo odporúčam práve túto.

Čítať viac

2
2

Veronica Faye napísala recenziu

11.10.2021 16:30

Autorky vytvorili jeden spoločný napínavý príbeh, ktorý vie prekvapiť. Jedna druhú skvelo dopĺňali. Poviem Vám, milujem ten príbeh, čoho dôkazom je aj krátke zhrnutie vzadu na obálke knihy. Za oslovenie autorkám nesmierne ďakujem. Musím pochváliť aj vzhľad knihy, tá obálka je neskutočná. Jakub (Forest Fiction) si dal záležať a je to bomba. Celý príbeh som od začiatku do konca prežívala spolu s postavami. Tá ich vzájomná chémia, doťahovanie, nedôvera, ktorá sa strieda s dôverou a je zážitok sledovať ich počiny. Chcem tiež pochváliť striedanie postáv, mám veľmi rada, ak máme v knihách možnosť vidieť príbeh z viacerých pohľadov. Tiež sa mi páčili náhľady do minulosti, ktoré boli odlíšené štýlom písma. Mali sme tak možnosť nazrieť do čias, keď všetko začalo. Autorky si dali záležať a využili aj konzultácie priamo s ľuďmi, čo sa vyznajú vo svojej oblasti. Tým dodávajú príbehu určitú reálnosť. Vy, čo čítate moje blogové recenzie, viete, že zbožňujem, ak si viem veci z knihy aj reálne vyhľadať. Tu to nebolo inak a cestovala som spolu s postavami a môj kamoš Google mi bol pri tom nápomocný, či už išlo o Taliansko a reštauráciu s krásnym výhľadom (Sesto on Arno) alebo Austráliu. Záver sa mi páčil, určité časti som vôbec nečakala a prekvapili ma, niečo som už predvídala skôr, ale so záverom som spokojná. Ak teda hľadáte príbeh, v ktorom sa mixuje romantika, napätie, triler a z časti aj sci-fi, odporúčam po tejto knihe siahnúť. Takýto projekt tu ešte nebol a dovolím si povedať, že dopadol naozaj veľmi dobre. Určite by ma do budúcna potešilo viac takýchto autorských štafiet :).

Čítať viac

Azaelov pád - Vladimíra Šebová, Ivica Ďuricová, Vanda Kys, Michaela Zamari, Baja Dolce, 2021
Azaelov pád
  • Vladimíra Šebová
  • Ivica Ďuricová
  • Vanda Kys
  • Michaela Zamari
  • Baja Dolce
4,1
6,95 €

2
2

Veronica Faye napísala recenziu

07.10.2021 19:39

Autorky nám postupne dávkovali príbeh, v ktorom sa stretáva letná láska, tajomno a záver, po ktorom ostanete pozerať na knihu s otázkou “A teraz čo?”. Zažila som pri príbehu mix emócií. Od zvedavosti, cez radosť až po finálny šok. Autorky si na príbehu dali naozaj záležať a táto ich spolupráca vypálila naozaj skvelo. Štýlovo si naozaj sadli, nebadať absolútne žiaden rozdiel. Páči sa mi, že v príbehu bolo tiež dostatok pekných okamihov a myšlienok. KONIEC, ten koniec ma dostal. Nečakala som ho, ostala som v šoku a nevedela som, ako reagovať. Človek očakáva vyriešenie istých vecí a v závere dostane emocionálnu nálož, ktorú vstrebáva ešte dlho po dočítaní knihy. Tlieskam, lebo tento koniec naláka ľudí na pokračovanie, ktoré už chcem držať v rukách, aby som vedela čo bude ďalej. A že som teda riadne zvedavá. Ak teda vyhľadávate dobré letné YA oddychovky, v ktorej sa dočkáte snáď každej emócie, vrelo odporúčam práve knihu Iba s Tebou. Autorky odviedli skvelú prácu a predostreli nám toto skvelé dielo. Verím, že pokračovanie bude rovnako dobré, ak nie ešte lepšie.

Čítať viac

Iba s tebou - Simona Kutišová, Silvia Demovičová, 2021
Iba s tebou
  • Simona Kutišová
  • Silvia Demovičová
4,9
12,90 €

2
2

Veronica Faye napísala recenziu

26.09.2021 16:53

Kedy naposledy ste sa dokázali naplno ponoriť do príbehu? Mne sa to stalo pri počúvaní audioknihy Sedem sestier. V tejto prvej knihe sledujeme príbeh Maie a jej cestu za poznaním jej pôvodu. A veru bude to zaujímavá cesta. Autorka vyskladala pútavý príbeh a pripravila si pre nás cestu do Ria a za spoznaním histórie Brazílie ako takej. Kapitoly boli primerane dlhé a v prípade audioknihy bola skvelo zvolená rozprávačka príbehu – Zuzana Kapráliková. Vedela veľmi dobre a kvalitne pracovaťs hlasom pri jednotlivých postavách, skvelo ich odlíšila a jej počúvanie ma neskutočne bavilo. Klobúk dole. Keď sme pri tej minulosti, páčilo sa mi, že v príbehu sa dej pohybuje medzi dvoma časovými obdobiami. Prítomnosť s Maiou a minulosť s Isabellou. Postupne sa nám takto vyskladal celý príbeh, ktorý do seba zapadal a odokryl nám, čím si prechádzali jednotlivé generácie. Čo musím vyzdvihnúť sú opisy okolia, či už v Ženeve alebo v Riu. Tiež sa mi páčil opis Paríža. Vedela som si to živo predstaviť. O to viac ma potešilo, keď som si začala niektoré veci okolo stavby hľadať na internete a našla som, že meno staviteľa sochy z príbehu je reálne a našla som aj fotky z príprav sochy. To mi pomohlo vžiť sa do príbehu ešte viac. Ja mám totiž veľmi rada, ak si viem konkrétne veci z príbehu aj reálne dohľadať a pozrieť. Kniha sa mi ako celok veľmi páčila, užívala som si počúvanie a prežívala jednotlivé udalosti spolu s postavami. Je to moja prvá kniha od Lucindy Riley a musím povedať, že vie skvelo narábať s textom a postavami a vytvorila naozaj pútavý príbeh, plný emócii. Ak máte radi knihy s romantickou linkou, cestou do minulosti a radi objavujete nové miesta, túto knihu Vám vrelo odporúčam. Ja som si ju celú, od začiatku až do konca, užila ?. Dovolím si ju zaradiť aj medzi jednu z najlepších kníh za tento rok. Teším sa na ďalšie príbehy ostatných sestier.

Čítať viac

2
2

Veronica Faye napísala recenziu

29.06.2021 17:22

Príbeh, v ktorom sa prelínajú postavy, svety a všetko do seba pekne zapadá. Kniha Štyria chlapci v sebe ukrýva prvky sci-fi a vyžaruje z nej tajomnosť. Autor ma veľmi príjemný štýl písania, žiadne extrémne dlhé opisy a nezrovnalosti v texte. Ponúkaný príbeh je rozdelený do troch väčších celkov, v ktorých spoznáme chlapcov, potom sa dostaneme do minulosti a nakoniec zakotvíme na druhej strane. V príbehu sa vyskytujú hlboké myšlienky, ale aj vtipné pasáže, ktoré dokazujú autorov zmysel pre humor. Autor vymyslel naozaj zaujímavý príbeh, v ktorom cestujeme medzi prítomným a minulým časom a ešte ďalej. Ako hlavných hrdinov si zvolil štyroch chlapcov, ktorých detstvo sa rapídne zmení, akonáhle sa začnú zaujímať viac o ich mestskú záhadu. V príbehu nastane viacero zvratov, ktoré som spočiatku nečakala a príbeh tak postupne gradoval a zvyšovalo sa aj napätie a zvedavosť. Tiež som mala možnosť na príbeh a jeho časti nahliadnúť z rôznych perspektív, keďže sa v ňom striedali aj postavy. Všetko sa postupne dostávalo do finále a zapadalo ako puzzle. Čo sa týka úplného záveru knihy, trošku som ho odhadla, ale neprekážalo mi to. Niekde by som si tam však priala pár strán navyše (ak sa nechystá nejaké pokračovanie), lebo by ma zaujímalo pár vecí, ktoré si musím asi domyslieť. Knihu určite odporúčam, lebo je naozaj veľmi dobrá a čítala sa rýchlo, bavila ma. Ak máte radi sci-fi, záhady a celkovo určité napätie, dajte knihe šancu. Myslím si, že to neoľutujete.

Čítať viac

2
2

Veronica Faye napísala recenziu

02.05.2021 12:07

Spočiatku sa mi kniha čítala dobre, neskôr som však natrafila na prvky, ktoré mi trochu prekážali. Začnem tým, že mne osobne moc nesadol štýl, akým autor píše. Príliš veľa opisov v krátkych vetách. Druhou vecou, ktorá mi udrela do očí a vyskytovala sa tam pomerne často, bolo opakovanie a pripomínanie niektorých udalostí, spojitostí a podobne. Bonusom sú krátke kapitoly. Aj napriek tomu, že štýl písania mi nesadol, kniha sa vďaka tomu čítala ľahko a celkom rýchlo. Stále sa niečo dialo, dej postupne gradoval a napredoval. Stránky ubiehali a poháňala ma vpred hlavne myšlienka, že chcem teda vedieť záver. Tiež som uvítala striedanie pohľadov – zo strany dobrých a strany záporných postáv. Mali sme tak možnosť sledovať príbeh z oboch strán. Ak máte radi akčné thrillery, rozhodne knihe dajte šancu.

Čítať viac

2
Veronica Faye

Veronica Faye prečítala knihu

02.05.2021 12:07

„Niekedy človek zistí, čo si naozaj myslí len vtedy, keď to povie nahlas.“

Prach, čo padá zo snov - Louis de Bernières, 2016
Prach, čo padá zo snov
Louis de Bernières