Kolega z pekla - Ivica Ďuricová, Adlervia Press, 2023

10,98 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Kolega z pekla

Dá sa láska vypočítať? Alebo spojil nespojiteľné osud?

Ona ho neznáša. On je (možno) ten pravý... Mila je presvedčená, že jej nový kolega prišiel zo samotného pekla. Je taký otravný, až je vlastne otravne milý. A hlavne... otravne... Čítať viac

4,8 76 hodnotení
Vydavateľstvo
Adlervia Press, 2023
352 strán
5 hodín čítania

Ona ho neznáša. On je (možno) ten pravý... Mila je presvedčená, že jej nový kolega prišiel zo samotného pekla. Je taký otravný, až je vlastne otravne milý. A hlavne... otravne atraktívny. Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

10,98 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Naši škriatkovia odporúčajú

Temné sekundy - Karin Fossum, mamaš, 2024
Kolega z pekla - Ivica Ďuricová, Adlervia Press, 2023
10,98 €

Viac o knihe

Ona ho neznáša. On je (možno) ten pravý...
Mila je presvedčená, že jej nový kolega prišiel zo samotného pekla. Je taký otravný, až je vlastne otravne milý. A hlavne... otravne atraktívny. Keď ich prinútia pracovať na spoločnom projekte, Mila nemá v pláne priložiť ruku k dielu. Lenže jej povesť zlého dievčaťa naberie trhliny, keď jej Leon nečakane pomôže. 

Ich nepriateľstvo sa zmení na rodiaci sa vzťah. Miline vzťahy však mávajú krátky dátum spotreby. Keď odhalí krutú pravdu o svojom prvom (nie úplne) náhodnom stretnutí s Leonom, musí sa rozhodnúť. Nechá ho navždy odísť? Alebo dovolí kolegovi z pekla, aby sa stal jej záchrancom z neba? 

Autorka vás vezme na potulky po romantickej Viedni a čarovnom Záhrebe, užijete si iskrivú chémiu medzi protikladmi, ktoré sa priťahujú a nahliadnete za oponu technológií, ktoré už dnes dokážu predpovedať, kto je pre vás ten pravý. Alebo aj nie?
Kolega z pekla je štvrtou knihou z bestsellerovej Edície Z(et), v rámci ktorej vyšli aj obľúbené tituly Cudzinec z papiera, Detektív z minulosti a Kráľ z ulice.
Čítať viac
Počet strán
352
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
105×170 mm
Hmotnosť
180 g
ISBN
9788097379780
Rok vydania
2023
Edícia
Zet
Naše katalógové číslo
2220195
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Adlervia Press
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Kolega z pekla - Ivica Ďuricová, Adlervia Press, 2023
Kráľ z ulice - Ivica Ďuricová, Adlervia Press, 2022
22,88 €

Hodnotenia

4,8 / 5

76 hodnotení

62
14
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Viktória
Neoverený nákup
pred štyrmi dňami
Existujú náhody? Osud? Alebo zásah vesmíru? Nazvyme si to ako chceme, ale ak sú si dvaja ľudia súdení, ani vysoký múr vybudovany jazvami minulosti im v tom nezabráni... príbeh mladých ľudí, v ktorom sa nájde nejeden čitateľ.
Knihu som zhltla, pretože to pri tejto autorke inak ani nejde teším sa na ďalšie pútavé čítanie... a dakujem
Čítať viac
Karolína
Neoverený nákup
12.4.2024
Skvelé, bavilo ma to, bolo tam niečo čo mi aj vadilo ale inak je to skvele, ľahké čitanie, ktoré stoji za to Čítať viac
17.3.2024
4,5*/5*
Ďalší krásny a prepracovaný príbeh zo série Zet.

Milica bola úplne skvelá postava. Živo som si ju vedela predstaviť, ešte aj s tými všetkými jej sarkastickými poznámkami. Aj keď sa musím priznať, že mi pár kapitol trvalo, kým som jej prišla na chuť.

V knihe je úžasne spracovaných mnoho dôležitých tém. Jednou z nich je aj to, ako ženu vnímajú jej mužský kolegovia, keď je ich nadriadená. Bol tu totiž moment, ktorý nie raz určite zažila nejedna žena.

Pri veľa veciach som sa musela zamyslieť, hlavne čo sa týka bezpečnosti na internete. Heslá, pridávanie fotiek.. to všetko si človek až tak neuvedomí, keď niečo pridáva, kam kliká, čo sťahuje, že aké sú riziká.
Občas som bola za Milu aj smutná, kvôli jej minulosti. A som rada, že našla svoj domov, svoje bezpečné miesto.

Pretože Leon Či už jej vošiel do života vďaka osudu, alebo čomukoľvek, bol tam vždy pre ňu, hoci ho zo začiatku nevedela vystáť.

Krásne si budovali vzťah, mali tam veľa vtipných doberačiek, romantické chvíľky (najmä na konci), nevšedné a originálne momenty. Úplne úžasne sa dopĺňali napriek tomu, že boli absolútne protiklady. Rôznejších ľudí si fakt neviem predstaviť. Navyše aj krásne opísané prostredie, že som mala chuť ísť na výlet do Záhrebu :D

Avšak čo mne tu chýbalo bol mužský pohľad. Veľmi veľmi by sa mi sem hodilo aspoň niekoľko kapitol od Leona, prípadne aspoň niečo na záver.

Inak nemám čo vytknúť. A až mi je ľúto, že ju už mám prečítanú.

Veľmi sa teším, čo si pre nás Ivicka pripraví do ďalšej knihy zo série. A teším sa na obálku, lebo tak ako všetky predošlé, aj táto je úplne jedinečná a dokonale vystihuje príbeh a postavy v ňom.

4,5*/5*
Čítať viac
Nikola Tabačková
Overený zákazník
7.3.2024
„Tie najkrajšie veci sa dejú za hranicou komfortnej zóny.“
Náhoda, osud, nebo řízení něčeho úplně mimo nás? Milica po dalším zklamání s mužem už víceméně hodlá na všechny rezignovat, protože bojuje s tím, že nedokáží akceptovat, jaká je. Jenže to by se jí nesměl do cesty připlést zatraceně žhavý influencer, který se dočasně stane jejím kolegou...
Ač po tomto krátkém nastínění od knihy nejspíš budete čekat romantiku - nu, je to tak, ale Kolega z pekla je mnohem, mnohem víc. Je to nádherný příběh o strachu a vnitřní síle, o hledání sebe sama, o pevném přátelství, ale také o těžké a kruté minulosti, která zanechala až příliš velké rány a její následky trvají opravdu dlouho, ne-li navždy. Stejně tak je to příběh ze vskutku zajímavého prostředí kybernetické bezpecnosti a IT, který mluví o nástrahách a nebezpečích, která se v tomto prostředí objevují a s nimiž se velmi snadno můžeme potýkat i my všichni, a o tom je v dnešní digitální době opravdu, opravdu třeba mluvit. A za to si autorka získává můj velký respekt, za to, že se pustila právě do tohoto tak velmi aktuálního tématu, před nímž je pořád velká tendence zavírat oči.
Příběhem provází neuvěřitelně sympatické postavy, ať už jde o Milu a její výstřední zjev, ve kterém jsem se sama snadno poznala, trochu šílenou a ztřeštěnou Bo nebo racionální Karlu, úžasná trojice hrdinek, které se skvěle doplňují a tvoří opravdu sympatický trojlístek. Leon je postava, kterou si velká řada čtenářek zamiluje a bude ho chtít doma, protože vůči každému wau stojí i parádní protiklad a skvěle to funguje. Kniha přináší zároveň jejich dynamické rozhovory a slovní pošťuchování, které si budete velmi užívat, a i když Mila nemálo přešlapuje, její backstory vás zasáhne.
Tato kniha je plná těžkých a důležitých témat, o nichž se často nemluví a někdy jsou až tabu, což je hodně důležité je otvírat a za to autorce opravdu tleskám. Zároveň to ale dokázala zabalit do úžasně citového příběhu, který vás pohltí hned během prvních stran, získá si vás svou přímostí a zároveň emocemi, které v sobě skrývá, a dá vám nahlédnout do toho, co ne každý zná, ale zároveň se s tím můžeme setkat všichni, ať už přímo nebo zvenčí. Tato kniha je opravdu skvělá.
Čítať viac
3.3.2024
Od autorky mám prečítané všetky romány a tento sa práve stáva mojim najobľúbenejším.
Z(et) sériu skutočne zbožňujem. Príbehy sú krásne , prepletené posolstvom a tí muži... Ach tí muži.
A Leon? Chorvát Leon s očami ako more a prácou modela je všetko len nie to, čo na prvý pohľad vyzerá. Ak by na svete bolo viac mužov ako je on, svet by bol krajší.
Romantická linka mi neskutočne sadla, ale ešte viac sa mi páčila Milica, jej úžasná práca a taktiež varovanie pre všetky ženy, matky a ľudí všeobecne o tom, aký je svet online nebezpečný, keď si nedáme pozor.
Skvelá práca
Čítať viac
15

21 yo | bookstagram: @jankina.kniznicka ♡ | books: 2020: 58 | 2021: 80 | 2022: 47 | 2023: 22 | 2024:

Janka Magicová
Overený nákup
30.1.2024
4,5*
Štvrtá kniha z edície príbehov, ktoré pohladia svojou nežnosťou dušu a kde víťazí láska, dokonale zapadla k svojim starším knižným súrodencom. Na prvý pohľad ma zaujala netradičná obálka ladená do čierna, no rozpútala vo mne aj otázky ohľadom príbehu. Bude teda hlavná hrdinka rebelka? Bude príbeh aspoň trošku drsný? A kto sa vlastne skrýva za identitou “kolega z pekla”? Tieto odpovede som našla v hlavných hrdinoch. Milica je veľmi svojská, tvrdohlavá, drzá, má podrezaný jazyk, nebojí sa vyjadriť názory a je rebelka. Okrem toho som si ju predstavila úplne ako na obálke knihy - pírsingy, tetovania a rebelské oblečenie. A tiež je to typ človeka, s ktorým by som si asi nemala čo povedať. :D

No a kto bol ten kolega z pekla? Alebo skôr Leon - príjemný, usmievavý a slniečkovský týpek z Chorvátska? Pretože práve tu sa to všetko odohráva a bolo skvelé pripomenúť si moju obľúbenú letnú destináciu aj v zime. V takom Záhrebe som bola len raz, aj to som z neho videla len stanicu, takže takýto cestopis s pamiatkami sa mi hodil. :D No okrem Záhrebu tu spoznáme aj Viedeň. Tento príbeh ma prekvapil najmä témou. Umelá inteligencia a jej záhady, online bezpečnosť a IT svet, autorka sa snažila vyskladať príbeh na týchto pilieroch, ktoré sú momentálne veľmi aktuálne. Veď AI už čoskoro nahradí takmer každú robotu, desivé nie?Prostredie “práce v kancelárii” tomu dodávalo ešte väčši šmrnc!

Okrem toho ma prekvapila lovestory, ktorá sa vyvíjala najprv v nepriateľskej línii a postavy tvorili úplný opak. K Ivicinej novinke by som dodala len toľko, že je to pravá oddychovka vhodná pre všetky romantické duše. Ja som sa opäť v jej príbehu nesklamala a poprosila by som viac takýchto milých oddychoviek na našom trhu!
Čítať viac
31
Práve čítam
Kamzík

Milujem knihy. Čítam všade. U lekára, v autobuse, doma, v posteli. Všade kam sa pohnem beriem knihu so sebou.

Tatiana Dyačovská
Overený zákazník
30.1.2024
Kniha
Opäť chuťovka z pera tejto autorky, a opäť nesklamala. Kniha sa čítala ľahko, ba priam sama. Krásny príbeh kde predsa len tí ktorí k sebe patria nakoniec k sebe tú cestu nájdu. Odporúčam prečítať romantickým dušiam. Čítať viac
2
Oligarchovia - Tomáš Vašuta, 2023
Práve čítam
Oligarchovia

Mám rada knihy a nikdy nemám toľko času, aby som ich všetky prečítala

Simona Bobeková
Overený zákazník
26.1.2024
Príjemné čítanie
Tento typ literatúry nie je úplne mojou prvou voľbou, ale pri témach o mafii a rozkrádaní štátu občas potrebujem zmenu a práve vtedy siahnem po príbehoch pre ženské publikum od slovenských spisovateliek.
Páči sa mi autorkin súčasný a sarkastický jazyk, pretože som miestami nadobudla dojem, že čítam konverzácie s mojimi kamarátkami. Taktiež som ocenila vkusne opísanú erotickú scénu, žiadne plytké 50 shades. Čo ma pozitívne prekvapilo, bolo načrtnutie do hlbších tém (psych. trauma a kyberbezpečnosť). Nie je to preto samoúčelný príbeh lásky.
Nakoľko som sledovala autorkine sociálne siete, všimla som si, že počas písania knihy skutočne pochodila jednotlivé lokácie, do ktorých zasadila dej, a preto mi bolo príjemné čítať uveriteľné, no nie prehnané opisy miest, ktoré mi zároveň dali tip na výlet. :)
Verím, že už teraz autorka vyberá ďalšie miesta, kam nás zavedie a my, čitatelia zatiaľ dočítame to, čo nám doma pribudlo na poličke. :)
Čítať viac
14.1.2024
Presne ako obálka!
Na prvý pohľad útla knižka ale s krásnou ilustráciou namieru a výborným príbehom vnútri! Ako je autorkin štandard, nechýbajú krásne opisy miest, vzťah 2 odlišných ľudí, ktorý sa krásne vyvíja a neviete do poslednej chvále ako skončí. Milica je megasuper, strašne ma bavila ako celá knižka. Odporúčam! Čítať viac
10.1.2024
Dá sa láska vypočítať ? Alebo spojil nespojiteľné osud ? Veľmi som sa po prečítaní Kráľa z ulice tešila na ďalšiu knihu od autorky. Priznám sa, že sa mi trocha tažšie začítavalo do knihy, prišlo mi to také nijaké, pomalé. Milica bola drzá frfľoška, milovala svoju prácu ale už menej milovala ľudí. Niekedy mi táto jej povaha liezla na nervy ale nebolo to tak pre nič za nič a keď vyšla s kožou na trh zlomilo sa mi srdiečko. Leon bol proste Leon a na mňa bol až moc tolerantný ????????. Veľmi sa mi páčili zamestnania oboch hlavných hrdinov, a hlavne Milicine, bolo naozaj zaujímavé. Kamarátstvo Milica-Bo-Karla ma veľmi bavilo. Pred koncom (za polovicou) ma začal baviť aj vzťah Milica-Leon. Ako som napísala vyžšie prvá polka sa mi zdala pomalá, Milica sa tvárila, že o nič nejde, Leon len čakal, lebo nechcel tlačiť na pílu...
Čakala som viac romantiky a iskrenia, ale kniha sa mi napriek tomu veľmi páčila. Autorka spojila zaujímavé témy, ktoré sa týkajú každého kto nežije v jaskyni, a Milicin príbeh pohladí nejednu zlomenú dušu.
Okrem toho tá obálka "wau" ?.
Čítať viac

Ivica Ďuricová

Čítať viac
Kúpte spolu
Kolega z pekla - Ivica Ďuricová, Adlervia Press, 2023
Kráľ z ulice - Ivica Ďuricová, Adlervia Press, 2022
22,88 €

„Člověk odjakživa bojuje, aby měl co jíst. Honba za potravou je zoufalé břemeno zvířecí mysli. Člověk se musí nejdřív najíst a pak teprve může snít, musí mít plný žaludek a pak teprve může milovat.“

Elantris - Brandon Sanderson, 2017
Elantris
Brandon Sanderson