Valéria Levandovská

7

Moje srdcovky

Moje odznaky

Verný zákazník
Môj názor pomáha
2021
Šťastných 7
2023
Šťastných 7
2022
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

7
Valéria Levandovská

Valéria Levandovská získala odznak Verný zákazník

08.07.2023 05:32

Bolo nám cťou vás obslúžiť už 30 krát. Vaša domáca knižnica musí byť skutočne výstavná!

Verný zákazník
7
Valéria Levandovská

Valéria Levandovská získala odznak Šťastných 7

14.06.2023 12:10

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
7
7

Valéria Levandovská napísala recenziu

09.03.2023 12:10

Ana Huang - Twisted Games: Kráľovská hra (Twisted #2)

Začnem tým, že knihu som čítala už pred cca rokom v angličtine. No chcela som si dať rereading, pretože sa mi kniha páčila a tak vrámci #spolupráce s @vydavatelstvo.pandora som mala možnosť si ju v predstihu prečítať, za čo veľmi pekne ďakujem.

Ide o knihu s témou princezná a bodyguard, čo určite zaujme každú romantickú dušu. Ja som si osobne knihu zamilovala, autorka píše geniálne. Hlavné postavy Vám budú od prvej vety sympatické, čo určite zdokonaľuje čitateľský zážitok.

Bridget je krásna, tvrdohlavá ale aj múdra princezná, ktorá sa rozhodne študovať v inej ako rodnej krajine, na mieste kde ju nepoznajú. Spoločnosť jej ale za každých okolností musí robiť jej ochranka.

Po odchode jej bývalého ochrankára, ktorého Bridget mala rada a rešpektovala ho, prichádza mladý bodyguard Rhys, s ktorým si spočiatku veľmi nerozumie. To sa po čase zmení až ich tolerovanie a rešpektovanie prerastie do niečoho silnejšieho, krásnejšieho. Lásky. Lásky, ktorá je zakázaná, až tak, že si ju hlavní hrdinovia nepripúšťajú a popierajú do poslednej chvíle, až kým to už ďalej nedokážu.

Chémia medzi nimi je neskutočná, ich výmeny názorov a konverzácie si proste budete užívať. Veľmi sa mi páčilo aj nutkanie Rhysa za každých okolností Bridget ochraňovať, aj v situáciach, kedy to nebolo nutné. To, ako z nej ani na sekundu nespustil oči. Doťahovanie medzi nimi. Proste jedným slovom NEVYHNUTNOSŤ si knihu prečítať. Garantujem Vám, že to neoľutujete.

Čo by som ešte chcela vyzdvihnúť je grafické spracovanie (veľmi sa mi páčia tématické obrázky na začiatku každej kapitoly) a taktiež preklad, ktorý je na neskutočne vysokej úrovni (za čo klobúk dole).

Milujem celú sériu a odporúčam ju. V každej časti sa stretnete aj s ostatnými postavami zo série, čo je príjemné oživenie každého príbehu.


Hodnotenie: 5/5

Čítať viac

7
7

Valéria Levandovská napísala recenziu

28.02.2023 10:50

Je to hrubá kniha, no prečítala som ju rýchlosťou svetla. Prečo? Pretože hlavní hrdinovia Vás vtiahnu do deja a nepustia. Každý je iný a nezabudnuteľný. Nash, šerif policajného zboru Knockemoutu a Lina, ktorá do mesta vtrhla s istým zámerom a po jeho skončení aj odísť. Hmm, to už podľa typu knihy asi tušíte, že sa nestane.

Popravde, táto časť ma bavila oveľa viac ako prvá kniha. Nasha, dobrosrdečného gentlemana si nejde nezamilovať (aj keď si niekedy svojim správaním zaslúžil jednu výchovnú haha, no na druhú stranu chápem, prežil si traumy v detstve a napokon aj v blízkej minulosti, keď ho postrelili).

Lina je taktiež postava, ktorá mi bola sympatická. Veľmi sa mi páčia hrdinky, ktoré sú nebojácne, majú dobrú kariéru a sú nezávislé. Nesie so sebou určité udalosti, ktoré ju poznačili na celý život, preto si vybudovala okolo seba nepreniknuteľné steny. Zatiaľ sa nikomu nepodarilo cez ne preniknúť, no miestny šerif s neodolateľnými modrými očami má najväčšiu šancu ich zboriť.

Lucy Score píše ako bohyňa. Kniha je neskutočná, obsahuje všetko, čo by čitateľ mohol chcieť. Od lásky, akcie, zúrivosti, až po okamihy, kedy neviete zastaviť sĺzy.
Osobne sa už neviem dočkať 5.septembra, kedy vychádza tretia časť o Sloane a Lucianovi. Už teraz viem, že to bude ostré, pretože nám autorka priblížila ich "náklonosť" už v tejto knihe.

Hodnotenie: 5/5

Čítať viac

7
7

Valéria Levandovská napísala recenziu

03.01.2023 19:39

Wow. To je prvé slovo, ktorým by som chcela zhodnotiť túto knihu. Je neskutočné, aký svet autorka dokáže svojou fantáziou vymyslieť, ako prepracovane jej myseľ funguje. Vždy vymyslí niečo, čo čitateľa nadchne, núti čítať ďalej až tak, že zabudne aj pravidelne dýchať.

Je pravdou, že sa vzhľadom na hrúbky týchto kníh, v priebehu deje strašne veľa vecí, pričom na niektoré, možno menej dôležité, sa aj po prečítaní zabudne, no nevnímam to ako negatívum. Ja osobne čoraz viac prepadám hlavným (ale aj vedľajším) hrdinom, nejde si nezamilovať Poppy, Castella, Kierrana či jeho rodinu. To, ako sú ochotní jeden za druhého položiť život. Obzvlášť milujem ako Castell uctieva a ochraňuje Poppy (v dobrom slova zmysle, pretože taká úcta je v dnešných vzťahoch veľmi vzácna), ako keby bola jeho personalizovaná bohyňa.

Aj v tejto časti je pripravených mnoho nástrah pre Poppy, ktorá je silná hrdinka a osobnosť v jednom. Konečne sa dozvedá viac o sebe, svojej rodine, minulosti a schopnostiach, ktorými disponuje. Autorka konečne prezradzuje niečo viac, to prečo je Poppy taká výnimočná.

Ako romantik veľmi vyzdvihujem ľúbostné okamihy, ktoré boli trošku aj pikantné, no napísané sú bohovsky dobre. A tá ich kniha, ktorá s nimi neustále putuje? Milujem keď si ňou Castell doberá Poppy. Vydvihnem aj to, že sa mi neskutočne páči povaha a charakter Kierana. To ako reaguje, či dokonca keď je svedkom ich manželských radovánok? Častokrát som vybuchla smiechom, až na mňa okolie zazeralo, že čo sa deje.

Čítanie som si vážne užila a hltala som slovo za slovom, kým som sa nedostala na poslednú vetu. Potom prišla otázka: "prečo?". Prečo nám to autorka zase urobila? Kniha totiž to opäť končí "infarktovo" a preto tí, ktorí tú sériu čítate tiež, držme si prsty, aby ďalšia časť vyšla čo najskôr.

Na druhej fotke je aj skromný edit hlavných hrdinov.
Za poskytnutie knihy na recenziu veľmi pekne ďakujem vydavateľstvu @zelenykocur.sk

Hodnotenie: 5/5

Čítať viac

7
7

Valéria Levandovská napísala recenziu

07.10.2022 21:29

Patrila som medzi šťastlivcov, ktorým bolo dopriate prečítať si prvú knihu trilógie Culpables a tak prichádzam s recenziou, aby ste sa mohli rozhodnúť, či sa do knihy pustite aj vy.

Knihu s námetom zaľúbenia sa do nevlastného brata a hate to love linkou som ešte nikdy nečítala, ale musím povedať, že to bolo skvelé. Autorkin štýl písania je skvelý, ľahko sa dá do príbehu začítať a úplne Vás pohltí.

V prvom rade by som určite rada podotkla, že kniha patrí k Young Adult, preto treba počítať s tým, že správanie hlavných hrdinov je niekedy unáhlené, možno detinské. No to k tomu veku patrí.

Stretávame sa tu s hlavným hrdinom Nickom, ktorý študuje na univerzite právo. Po tom, ako sa jeho otec zosobáši s Raffaelou, mamou hlavnej hrdinky Noah (netradičné dievčenské meno, prv som si myslela, že kniha začína pohľadom hlavného hrdinu) sa z nich stane rodina, a Noah sa s mamou presťahujú k nimdo domu v Californii.

Prv sa obaja nedokážu vystáť, zároveň sú k sebe priťahovaní, že si nedokážu odolať. Neobíde sa to, ale bez predstierania nenávisti jeden voči druhému, a to doma, no i v kruhu vzájomných kamarátov. Taktiež sa mi páčilo, ako starostlivý a ochraniteľský bol Nick voči Noah. Proste láska. V knihe sa objaví aj Nicková sestrička Maddie, ktorá bola rozkošná, už len podľa Nickovho správania k nej si o ňom urobíte obraz, že je proste BOŽÍÍÍ.

Nick mi bol sympatickejší, Noah sa častejšie správala tak, že som mala pocit, že ňou plieskajú hormóny o stošesť. Určite túto knižku odporúčam všetkým babám, ktoré sú na strednej a majú rady romantiku. Som si istá, že toto je cieľová skupina pre túto knihu, ale určite si myslím, že sa bude páčiť aj starším (áno, už aj ja patrím do skupiny starších haha).

Mám pocit, že kniha je podobná štýlu série DIMILY (ja som ju nečítala, ale čítala som anotácie), preto ak je Vaša obľúbená, tak určite nevynechajte ani Moja Vina. Je to síce trilógia, ale nebojte sa, prezradím, že prvá kniha má uzavretý koniec.


Hodnotenie: 4/5

Čítať viac

7
7

Valéria Levandovská napísala recenziu

19.09.2022 07:01

Letuška a pilot? Tak tú si musím prečítať. Bohužiaľ, kniha moje očakávania nenaplnila.

Olivia sníva, že sa dostane na Oxford, fascinujú ju čísla a preto by chcela študovať matematiku. Predtým, ale robí letušku, aby si našetrila nejaké peniaze. Všetko sa zmení, keď sa na jednej ceste zoznámi s Nickom. Nick je síce pilot s povesťou lámača ženských sŕdc, no v skutočnosti má dušu celkom krehkého umelca. Kvôli očakávaniam rodičov svoj sen byť maliarom zahodil. Čo im ale prinesie vzáomná náklonosť a ako sa ich životy zmenia po tom, ako sa spoznajú?

V prvom rade chcem povedať, že námet na dejovú linku je priam geniálny, a celkom originálny vzhľadom na charaktery hlavných postáv. Čo však pre mňa nebolo v poriadku bol štýl písania. Nevravím, vety boli celkom fajn konštruované. Problémom pre mňa bolo to, že okrem striedania pohľadov Nicka a Olivie sa striedali aj časové linky, pričom mi nebolo veľmi jasné kde sa nachádzame. Príklad: Pohľad Olivie a čas typu: ešte 246 dní, potom tam zrazu bol pohľad Nicka a čas: 996dní. Akože vôbec som sa nevedela zorientovať. Plus obe postavy sú celkom zádumčivé, upadajú do vlastných myšlienok. Zároveň štýl, akým to je písané je komplikovaný, veľakrát som neppchopila o čom vraví, prípadne kde sme a čo sa rieši. Autorka využíva zvláštny poetický slovník, aj keď neviem teda, môže to byť aj prekladom.

Hodnotenie: 3/5

Čítať viac

7
7

Valéria Levandovská napísala recenziu

15.09.2022 14:59

Ďalší knižný fenomén z tiktoku, ktorý som si nemohla neprečítať. A bolo to skvelé.

Máme tu prostredie chemického laboratória, školy, aj keď už ľudí, ktorí sú zrelší, pretože je to PhD. štúdium. Adam Carlsen, vyučujúci, ktorého nikto nemá rád. Olive, študentka vykonávajúca svoj výskum liečby pankreasu, mu hneď pri prvom stretnutí príde sympatická aj keď pri tej konverzácii je hendikepovaná a nevie, že rozpráva práve s ním. Od vtedy na nikoho iného ako na Olive nemyslí.

O rok neskôr ho Olive na jednej párty pobozká, pretože potrebuje presvedčiť svoju kamarátku Anh, že Jeremy s ktorým randila je jej úplne ukradnutý a nemusí mať výčitky svedomia, že by tým Olive ublížila.

Adam to prvotne berie trošku vážne a oháňa sa hlavou 9 školských predpisov, čo Olive vystraší a myslí si, že na akademickej pôde skončila. Nakoniec ale okolnosti zohrajú svoju úlohu a oni spolu začnú falošne chodiť.

Adam má v podstate len 2 blízkych kamarátov a to Toma Bentona a Holdena, ktorý je tiež učiteľom na škole. Oni dvaja v príbehu tiež zohrávajú veľkú rolu, akú sa dozviete, ak si príbeh prečítate. Nechcem Vám to vyspoilerovať.

Čo sa týka hodnotenia, dlhšie som o tom premýšľala. Polovicu knihy som prečítala v angličtine a medzitým vyšla aj v slovenskom preklade, tak som si zakúpila eknihu a zvyšok som dočítala v slovenčine. Zvyčajne uprednostňujem originály pred prekladmi, ale tentokrát sa mi fakt páčil viac preklad, za čo vydavateľstvo @lindeni chválim.
Hviezdičku ale uberám, niečo mi tam proste chýbalo. Možno som len mala príliš vysoké očakávania a čakala niečo, čo ma odstrelí do iného vesmíru po tom propagačnom boome knihy všade na sociálnych sieťach.

Knihu rozhodne odporúčam je skvelá a stojí za prečítanie.

Hodnotenie: 4/5

Čítať viac

7
7

Valéria Levandovská napísala recenziu

12.09.2022 19:26

Na knihu Lilly Lucas sa vždy nesmierne teším, pretože nikdy nesklame a vždy dostanem krásny príbeh, ktorý sa skvelo číta.

V tejto časti sa stretávame v podstate s novými ľudmi, nie je potrebné mať prečítané predchádzajúce časti. Elara, hlavná hrdinka, prichádza do Green Valley ku svojej babke po veľkej hádke s mamou o jej kariérnej budúcnosti, aby trochu vychladla a dala priestor obom na premýšľanie. Tesne pred Green Valley sa jej stane autonehoda a jej jediným šťastím je, že sa v blízkosti nachádza Noah, syn farára, ktorý jej pomôže a odvezie ju k babke. Babka už spí a ona nemá kľúče, tak jej Noah ponúkne nocľah u nich doma na gauči.
Ráno je pre Elaru trošku rozpačité, nepomáha tomu ani Noahova najmladšia sestra, ktorú som si úrimne obľúbila. Aj keď popravde si v Green Valley nemôžete neobľúbiť každého. Proste bývať v takom prostredí je sen.
Elara má pokazené auto, jej matka odmieta zaplatiť opravu a ona sama nemá dostatočné peňažné prostriedky. Preto navrhne majiteľovi opravovne, že bude u neho celé leto pracovať na benzínke a on jej za to opraví auto.
Noahovi, ktorý tam pracuje ako automechanik, sa tento nápad vôbec nepozdáva, pretože si myslí, že Elara zdúchne hneď ako jej auto bude opravené.
To ešte netuší, ako veľmi sa v Elare mýli.
Snaží sa jej vyhýbať, má na to svoje dôvody, no ani výčitky svedomia nie sú silnejšie ako čaro lásky.

Hodnotenie: 5/5

Čítať viac

7
7

Valéria Levandovská napísala recenziu

11.09.2022 19:35

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Tá sa mi páčila ešte viac ako prvá, Damonovho brata som si obľúbila už v predchádzajúcej časti. Chris, športovec, ktorý sa nerad viaže, rád sa baví a uprednostňuje jednorázovky. Pre jeho povesť je nútený predstierať zasnúbenie, ktoré je dohodnuté. Na ceste uzavrieť dohodu mu v lietadle padne do oka krásna Belle a tá mu tiež neodolá, čo končí úletom na záchode lietadla. Obaja ale netušia, že mieria na rovnaké miesto a Belle je koordinátorka, ktorá má celú svadbu naplánovať. Po tom, ako to zistí sa cíti mizerne, najmä pre Chrisovú snúbenicu a tak jej povedia pravdu ohľadom uzavretej dohody. Nejakým spôsobom sa to celé zvrtne a nakoniec sa z Belle stane falošná snúbenica, ktorá na konci knihy už až tak falošná nebude.

Čítať viac

„V prírode je vlastne niečo neobvyklé iba inou formou prejavu obvyklého“

Kulový blesk - Liou Cch’-sin, 2019
Kulový blesk
Liou Cch’-sin