t

3

Moje odznaky

Moje aktivity

3
t

Lietam v Oblakoch prečítala knihu

05.07.2022 10:20

3
3

Lietam v Oblakoch napísala recenziu

11.01.2022 20:01

The Perks of Being a Wallflower je neuveriteľne nádherná kniha. Je preplnená toľkých myšlienkach, že ani po treťom prečítaní neviem všetky vstrebať a určite som mnohým nedala takú váhu, akú by si zaslúžili.

Užívajme si každý moment. Užívajme si chvíle, kedy máme pocit, že sa čas zastavil a svet sa točí iba okolo nás. (Things change and friends leave, life doesn't stop for anybody.) Niekedy to budú iba naše spomienky, preto si zapamätajme tie pocity, tie emócie a ten úžasný pocit spolupatričnosti. (Enjoy it, because it's happening.)
Každý je jedinečný, keď odhalí svoje vnútro. Život je bolestivý a takmer s každým niekedy zle zaobchádzali, ale musíme byť akceptovaní takí, akí sme. Je v poriadku, keď sa cítime nanič. Je v poriadku, keď sa cítime okej. Toto je zlomok myšlienok, ktorými táto kniha prekypuje.
Ohromuje ma fakt, že kniha, ktorá vôbec nie je obsiahla (práve naopak), ukrýva tak veľa úžasných myšlienok a dojemných momentov.
Nikdy som sa nestretla s knihou, ktorá by sa akokoľvek podobala na The Perks of Being a Wallflower. Je to skutočne jedinečné dielo.

“He's a wallflower. You see things. You keep quiet about them. And you understand.”

“And in that moment, I swear we were infinite.”
<33333

Čítať viac

3
3

Lietam v Oblakoch napísala recenziu

10.01.2022 22:31

Na rozdiel od filmov sú knihy prekvapivo oslňujúce. Prirodzene, príbeh o láske dievčaťa a upíra, ktorí sa do seba zamilujú, nie je pre každého. Aj tak musím povedať, že je to naozaj ľahké a skvelé čítanie. Štýl písania je skrátka skvelý. Vtiahne vás do deja aj napriek akýchkoľvek predsudkov aké ste mali :D. Je to naozaj chytľavo napísaná kniha a po prvom diele ságy si máte rozhodne chuť prečítať viac a dozvedieť sa, ako to s touto mladou láskou dopadne.

Čítať viac

3
3

Lietam v Oblakoch napísala recenziu

10.01.2022 22:22

Ak bola trilógia Pán prsteňov prvé, čo ste od Tolkiena prečítali, nepochybujem, že máte chuť si od neho prečítať aj všetko ostatné. O tomto svete sa proste potrebujete dozvedieť viac!
Skvelé opisy prostredia vás doslova vtiahnu a budete mať pocit, že naozaj putujete a bojujete s postavami. Zakončenie najlepšej trilógie by ste si nemohli predstavovať lepšie. Kniha plná napätia, akcie a zimomriavok. Skrátka záver ako sa patrí.
Pán prsteňov je jednoducho MUST READ záležitosť. Naučí vás toľko vecí, či už ste dieťa alebo dospelí.
Budúcnosť je v našich rukách. Musíme konať a vrhnúť sa do nepoznaného. Bojovať za správnu vec a nikdy sa nevzdať. Nemusíte byť mocný a veľký, aby ste spravili dieru do sveta.
“I am glad you are here with me. Here at the end of all things, Sam.”

Čítať viac

3
3

Lietam v Oblakoch napísala recenziu

10.01.2022 22:08

Druhá časť Pána prsteňov vás do deja ponorí ešte viac. Stredozem sa naozaj stane miestom, ktoré by ste nielen chceli navštíviť, chceli by ste sa tam presťahovať. Úžasná cesta dobrodružstva na ktorú sa Frodo vydal je pre Stredozem nesmierne dôležitá a vy len budete čítať stránku za stránkou, aby ste sa dozvedeli ako to nakoniec skončí.

Úžasne vybudované prostredie sa vám naozaj dostane do hlavy a neexistuje charakter, ktorý by nemal príbeh. A vy budete mať chuť poznať všetky príbehy každého miesta, každej postavy, skrátka, Pán prsteňov vás pohltí.

Čítať viac

3
3

Lietam v Oblakoch napísala recenziu

10.01.2022 22:04

Klasika, ktorá nikdy neomrzí. Fantasy, ktorým to všetko začalo. Geniálne kreatívne. Mimoriadne oslňujúce. Pána prsteňov by som mohla opísať mnohými slovami.

Je to príbeh plný čara a skvelých postáv, ktoré si obľúbite ihneď. Túto úžasnú trilógiu môžete čítať neustále dookola, ale nikdy jej nemáte dosť. Postavy, ktoré si ihneď obľúbite. Svet, ktorý by ste ihneď zamenili s realitou. Pán prsteňov je skrátka dokonalé fantasy.
Dobrodružstvo je slovo, ktoré po dočítaní budete chcieť zažiť na vlastnej koži.

Čítať viac

3
3

Lietam v Oblakoch napísala recenziu

10.01.2022 19:12

Prvá časť Harryho Pottera je naozaj srdcovka. Celé prostredie je popísané magicky, záhadne a každý by chcel navštíviť tento zaujímavý a čarovný svet.

Prvá časť je hlavne pre mňa srdcovkou, pretože to bolo moje prvé stretnutie s týmto magickým svetom a pretože Rowlingová ho vykreslila úžasne. Mladých hrdinov si hneď každý obľúbi a chce zistiť tajomstvá, ktoré sa skrývajú za každým rohom. Zároveň v ďalších knihách Rowlingová pomaly začne tento svet "boriť" (čo platilo v prvých knihách, neplatí v ďalších) a skrátka je vidno, že skutočne premyslené mala iba prvé dve, možno tri knihy. Preto táto kniha na mňa pôsobí čarovne. Dáva perfektne zmysel a všetko do seba zapadá.

Harry Potter je známy naozaj každému a každý by si ho mal naozaj prečítať. Patrí prakticky už medzi knižné klasiky a možno že Kameňu mudrcov dávam 5 hviezdičiek práve z nostalgie, ale vždy sa k tomu rada vraciam. Myšlienky, ktoré sa nevinne skrývajú na týchto stránkach môžeme skutočne vidieť až po niekoľkom prečítaní. Skrátka, skutočne v tejto knižke funguje mágia.

Čítať viac

3
3

Lietam v Oblakoch napísala recenziu

10.01.2022 19:11

TOTO je skvelá kniha. Je tu toľko zaujímavých príbehov a informácií, ktoré by som si naozaj priala vidieť na filmovom plátne, no bohužiaľ, vo filmoch boli vynechané.
Tu je náš magický svet už skutočne temný. Aj napriek tomu sú tu však momenty, ktoré vás zahrejú pri srdiečku a prenesú vás do spomienok na prvé diely, kedy boli naši hrdinovia malí.
Dej je nesmierne napínavý a jednoducho nemôžete prestať čítať. Chcete zistiť viac informácií o Snapovi, o Voldemortovi a čím temnejší dej, tým viac vás to ťahá k poznaniu pravdy.

Čítať viac

3
3

Lietam v Oblakoch napísala recenziu

10.01.2022 19:10

Tajomná komnata mi vždy ako dieťaťu prišla depresívnejšia a pochmúrnejšia oproti prvému dielu. Nerada som čítala, ako Harrymu v škole nikto neverí a boja sa ho. To je však tá zaujímavá časť tejto knihy. Zaujíma vás, čo sa stane, či je naozaj Harry ten zlý a stranu za stranou hltáte ako dobrú večeru.

Rowlingová skrátka vie, ako napísať dobrú knihu, ktorá zaujme aj deti, aj dospelých.

Čítať viac

3
3

Lietam v Oblakoch napísala recenziu

10.01.2022 19:10

Ohnivá čaša patrí k mojim obľúbeným knihám z tejto série. Síce tu Rowlingová začína "ničiť" tento vybudovaný svet (to čo platí v jednej knihe, neplatí v ďalších), aj tak si ju vždy neskutočne užijem.
Je plná akčnosti a zaujme každého. Je dlhšia ako predchádzajúce knižky, ale nenudíte sa pri nej. Stranu za stranou hltá či už dieťa, tak aj dospelý.

Čítať viac

„Bola to tá tajomná vzrušujúca časť dňa, keď slnko zapadá a svetlo mení farbu z červenej na vyblednutú krvavú, neprestajne sa mení a temnie, akoby deň ešte žil, ale už umieral.“

Malý strom - Forrest Carter, 2016
Malý strom
Forrest Carter