Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Moje srdcovky

Moje odznaky

Knihy roka 2023
2023
Knihy roka 2021
2021
Domáca legenda
Robert Langdon
Šťastných 7
2024
Šťastných 7
2023
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

6
6

Sona Tonhauserová napísala recenziu

10.05.2024 10:23

Objavila som sériu mini knižiek o histórií Slovenska. Síce je primárne určená pre deti od 9 rokov, ale napr. ja sama som sa o Slovensku dozvedela veľa zaujímavých informácií. Knižka je napísaná vtipne a tým, že obsahuje veľa komiksov, číta sa veľmi rýchlo.

Konkretne tento diel rozoberá vojnové Slovensko a v knihe je to megadobre vysvetlené.

Ešte raz napíšem, kniha je síce určená deťom, ale ak ste strateni v našej histórií (resp. doteraz vás veľmi nezaujala, chcete začať zľahka) a chcete poznať súvislosti čo a prečo sa stalo (lebo veď všetko so všetkým súvisí), tak vám veeeeeľmi odporúčam túto sériu.

Ooo a veta z knihy: "Tragédiou Slovenskej republiky bolo, že štát, ktorý má zlo v ľuďoch potláčať ho prostredníctvom svojich politikov, (...) podnecoval." Pasuje aj na dnešnú dobu dokonale :(

Čítať viac

6
Sona

Sona Tonhauserová získala odznak Šťastných 7

01.05.2024 18:54

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
6
6

Sona Tonhauserová napísala recenziu

15.02.2024 12:25

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

To bolo tak smutno-krásne čítanie. Opis rodinného života na dedine v rokoch 1860-1944. Veľmi sa mi páčilo, ako autorka (etnologicka) nenasilnou formou vložila do knihy aj opisy tradícií. Napr. vedela som, co znamenalo cepcenie nevesty, ale až počas čítania knihy som si uvedomila, ako sa museli cítiť niektoré nevesty. Museli si zobrať chlapa, ktorého nielen že nelubili, ale ani ho nepoznali. Veta radšej hlavku sťať, ako vienok sňat nabralo pre mňa s celým tým opisom okolo nový, smutný rozmer. Časť, kde opisuje, ako dvojica podlahne túžbe a nakoniec je len a len žena na vine a každý na nu ukazuje prstom, bolo pre mňa veľmi ťažké čítanie. Krásna kniha, ktoru určite zariadim medzi mojich top 10 a určite sa k nej ešte niekedy vrátim.

Čítať viac

6
Sona

Sona Tonhauserová získala odznak Knihy roka 2023

07.02.2024 04:32

Sú knižky, ktoré prečítame a takmer okamžite na ne zabudneme. Potom sú tu knihy, ktoré svojím príbehom, spracovaním alebo svojou odbornosťou dokážu obohatiť našu myseľ a srdce. A presne takéto knihy nájdete v našom výbere Knihy roka. Sme radi, že niektorý z titulov Knihy roka 2023 nájdeme aj vo vašej knižnici :-)

Knihy roka 2023
6
6

Sona Tonhauserová napísala recenziu

12.11.2023 20:13

Veeelka škoda, ze práve ľudia, ktori by si mali knihu prečítať v prvom rade, sa k nej absolútne nedostanú. Ak by im ju aj nahodou niekto odporučil, len by zamrmlali, ze oni niečo také nepotrebujú kniha bola skvelá a určite si ju ešte niekedy vypočujem. Páčila sa mi časť, kde prirovnáva sociálne siete, k cumliku pre dospelých... Z knihy som si naozaj zobrala mnoho a uz sa budem na politikov pozerať inak... Nie cez emócie ako doteraz. Naozaj odporúčam. A načítaná bola bezchybne.

Čítať viac

6
Sona

Sona Tonhauserová získala odznak Šťastných 7

07.11.2023 19:28

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
6
6

Sona Tonhauserová napísala recenziu

16.05.2023 20:02

Co napísať viac, ako ze lepšie ukončenie série si neviem predstaviť. Na moju spokojnosť boli všetky moje otázky zodpovedané. Nevedela som sa odtrhnut od čítania a hltala som každu stranu... Myslím, ze nadšenci siedmych sestier tiež nebudú sklamaní.

Čítať viac

Atlas - Lucinda Riley, Harry Whittaker, 2023
Atlas
  • Harry Whittaker
  • Lucinda Riley
4,6
25,90 €

6
6

Sona Tonhauserová napísala recenziu

06.10.2022 18:01

Túto knihu som si kupila, ked ju martinus uviedol ako kniha mesiaca. Keďže na nu neboli recenzie, nevedela som do čoho idem. Ale bola som príjemne prekvapená. Vlastne ma kniha hneď chytila a prečítala som ju za dva večery. Páčilo sa mi ako autor v knihe rozoberá príbeh 11 osôb, pričom jedna z osôb napíše knihu anomália, kde sa zamýšľa nad tým, koľko príbehov môže dať spisovateľ do príbehu, aby ich nebolo veľa a čitateľa to bavilo :D Spisovatelov štýl sa mi tak páčil, ze som si ho hneď hladala na nete a chcela som aj iné knihy od neho. Žiaľ, preložené som ich nenašla. Budem si musieť počkať.

Čítať viac

6
6

Sona Tonhauserová napísala recenziu

02.05.2022 06:25

Prvu cast som pocuvala v case ked Rusko vyhlasilo "špeciálnu vojenskú operáciu" Ukrajine. Na druhu časť som si musela dat trochu pauzu a do pocuvania som sa dala az o dva mesiace. Bolo to sice kvoli tomuto obdobiu tazsie pocuvanie, ale som velmi rada. Tuto knihu by si mali povinné čítať všetci, aby sa neopakovali chyby minulosti. Je veľmi smutné, ze zabúdame na to, co bolo a ako sa vrhame do podobnej situácie. Knihu hodnotim naozaj veľmi pozitivne. Bolo tam veľa miest, kedy som musela prestat s pocuvanim, pretoze to bolo prilis na moj zaludok a neverila som tym zverstvam... A potom som si precitala spravy a uvedomila som si, ze sa za 70 rokov v mysleni agresorov nic nezmenilo :( bohuzial, počúvajúc knihu si clovek uvedomi mnozstvo paralel so súčasnou vojnou :(

Čítať viac

6
6

Sona Tonhauserová napísala recenziu

12.04.2022 19:50

Presne taketo nieco som potrebovala počuť v tomto pandemicko-vojnovom case. Neviem, ci to bolo stylom autora, alebo skvelym panom Kemkom,alebo aj aj, ale pre mna to bola uplne super kniha. Smiala som sa. Casto. Smiala som sa z chuti a naozaj nahlas. Casto. Aj vonku. Aj medzi ludmi :) autorove trefne prirovnania ma hned chytili za srdce. Tato kniha mi bola uz davno odporucana, ale nechápala som, co by sa mi mohlo pacit na autobusarovi, tak som čítanie odkladala. Na druhej strane som rada, ze som sa k nej dostala ako k audioknihe, lebo pan Kemka moj zazitok este umocnuje. Dufam, ze sa uz pracuje aj na nacitani pokracovania.

Čítať viac

„Reťaz je vždy len taká pevná, ako je pevný jej najslabší­ článok. “

Slovenská mafia - Ján Petrovič, 2019
Slovenská mafia
Ján Petrovič