Naše kníhkupectvá sú zatvorené :(
Stále sme tu však pre vás na webe. Viac info
Knihy
E-knihy

Silvia Remšíková

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

0

Silvia Remšíková napísala recenziu

18.08.2020 13:24

Už keď som si knihu kupovala, vedela som približne čo čakať, knihy od tejto autorky mám veľmi rada, takže som vedela, že to bude veľmi dobre písaná kniha a taktiež som podľa recenzií približne vedela, akým smerom sa bude dej uberať. Kniha však nesklamala, osobne si nemyslím, že by to bolo kopírovanie 50 odtieňov, pretože podobných kníh je veľmi veľa. Číta sa ľahko, dej je zaujímavý, síce podobný ako v xy románoch z aktuálnej doby, účel oddychu od reality a prenesenia sa do sveta bohatých, úspešných a slobodných gentlemanov splnila dokonale. Kto nechce čítať tento typ románu, nech si ho nekupuje. No mne osobne sa takýto typ knihy páči, netvrdím, že všetky knihy čo čítam sú "tento typ", no po knihách z obdobia napr. vojnového, takáto kniha dobre padne . Ja osobne odporúčam, super oddychovka po práci, ďakujem :)

Čítaj viac

0

Silvia Remšíková napísala recenziu

18.08.2020 12:28

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Toto bola prvá kniha od autorky, kt. som čítala, škoda, že mi knihy od nej dovtedy unikali, no už zásobu dopĺňam, lebo sa mi jej štýl písania veľmi páči. Je to ťažšie čítanie, teda aspoň pre mňa, nie je to román, kt. by som prečítala za jeden deň, prostredie II. svetovej vojny je v knihe opísané dosť podrobne a niekedy som musela knihu odložiť, informácie spracovať a až potom som pokračovala, proste sa ma niektoré veci a informácie dotkli, čo považujem za veľmi pozitívne, že kniha dokáže vyvolať aj takéto emócie. Začiatok knihy som bola trochu stratená, no potom som sa do prepojenia minulosti a prítomnosti dostala a dej ma úplne vtiahol. Na záver ma trochu zaskočilo, že príbeh bol celý vymyslený, samozrejme, niektoré veci som čakala, že nebudú skutočné, no skôr som predpokladala, že prvky fantázie sú vsadené do skutočného príbehu, tak dobre to bolo napísané, až mi z toho ostalo trochu smutno. Knihu som naozaj prežívala, čo ma veľmi potešilo, nešlo o román s príbehom, kt. som čítala už mnoho, no vždy v " inom odtieni". Krásna kniha, určite odporúčam. ďakujem

Čítaj viac

0

Silvia Remšíková napísala recenziu

18.08.2020 12:16

V skutočnosti úžasná kniha, tak ako aj ostatné autorkine knihy, námet II. sv. vojny som od autorky čítala už v knihe Zlatovlásska , no táto kniha sa mi páčila o niečo viacej. Páči sa mi autorkine prepojenie aktuálneho obdobia a minulosti, no škoda, že to prepojenie cítiť len na začiatku a na konci knihy, také oživenie by možno padlo vhod aj niekde v strede, nakoľko knihu som potrebovala čítať pomalšie a precíznejšie, v strede som aj zabudla, že nejaké prítomné obdobie v knihe aj bolo. Celkovo sa v knihe odohrá pomerne dlhý časový úsek a rôzne krajiny, začneme na Slovensku v aktuálnom období, pokračuje Francúzskom, nacistickým Nemeckom, opäť francúzskom...čo sa mi páči, autorka neopisuje zbytočné detaily, no naopak veľmi dobre a výstižne opíše prostredie, v kt. sa dej odohráva. Opäť raz je to kniha, pri kt. som sa neraz zamyslela nad tým čo čítam aj hlbšie, nad dobou, v kt. sa odohráva, nad postavami a pod. Kniha človeka vtiahne do deja. Nie je to kniha, kt. sa číta veľmi ľahko, no o to viac stojí za to. Teším sa aj na ostatné knihy z tohto obdobia od autorky, určite si ich kúpim. Túto knihu odporúčam, no pripravte sa na to, že to nebude len jednoduchý ľúbostný román, okolnosti, za kt. sa dej odohráva sa človeka miestami dotkne viac ako "jednoduchý román". ďakujem :)

Čítaj viac

Silvia Remšíková

Silvia Remšíková získala odznak Máte čitateľský profil

18.08.2020 08:38

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

Silvia Remšíková

Silvia Remšíková získala odznak Plány do budúcnosti

18.08.2020 08:35

Wishlist plný kníh je znakom cieľavedomého knihomoľa! Alebo pomaly píšucich autorov (pozdravujeme Georgea R.R. Martina) :-)

„Na svete neexistujú nezaujímavé témy, iba ľudia, ktorí sa o ne nezaujímajú.“

G.K. Chesterton