Silvia Remšíková

1

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

1
1

Silvia Remšíková napísala recenziu

04.04.2021 09:13

Veľmi dobrá kniha! Podľa názvu by čitateľ očakával typický príbeh bohatého šéfa a asistentky / milenky, no nie je to úplne tak, ako by sa zdalo. Počas čítania sa dej pekne zamotáva, je veľmi dobre premyslený a našťastie som po prečítaní tejto knihy mala kúpené už aj pokračovanie knihy, lebo po dočítaní proste potrebujete čítať ďalej . Určite odporúčam.

Čítať viac

1
Silvia Remšíková

Silvia Remšíková prečítala knihu

04.04.2021 09:08

1
Silvia Remšíková

Silvia Remšíková prečítala knihu

04.04.2021 09:08

1
1

Silvia Remšíková napísala recenziu

04.04.2021 09:08

Prvý krát som čítala knihu od tohto autora a priznám sa nevedela som, čo očakávať - historický román od autora - muža, no príjemne ma prekvapil, páčilo sa mi prelínanie dvoch príbehov, kt. sa nakoniec spojili, taktiež konkrétne miesta starej Bratislavy a Košíc. Kniha sa čítala veľmi jednoducho, dej síce už na začiatku naznačoval spojitosť dvoch príbehov, no nie je to typicky predvídateľný dej, kde už na začiatku knihy viete, ako to skončí, čo je super. Knihu určite odporúčam, je ideálna na pohodové večerné čítanie po hektickom dni.

Čítať viac

1
1

Silvia Remšíková napísala recenziu

01.02.2021 09:40

Veľmi pekná kniha, jednoduché a oddychové čítanie z prostredia novinárskeho "zájazdu" do Kodane, opis Kodane a iných miest bol tak akurát, postačoval a zároveň nebol rozťahaný cez x strán. Odporúčam dodržať radu na začiatku knihy, k čítaniu si zobrať kávu alebo kakao a niečo sladké, atmosféra v kaviarničke Vás pohltí :) Zápletka nebola príliš dramatická, no od tohto typu knihy sa to dá očakávať. Mňa kniha potešila, odporúčam.

Čítať viac

1
1

Silvia Remšíková napísala recenziu

18.01.2021 09:04

Jednoduchý román, kt. sa ľahko číta, odohráva sa v peknom prostredí, kt. opisy nie sú príliš zdĺhavé, no zaujímavé. Páči sa mi zápletka, kt. je spojená aj s druhým príbehom. Pohodové zimné čítanie.

Čítať viac

1
1

Silvia Remšíková napísala recenziu

18.08.2020 13:24

Už keď som si knihu kupovala, vedela som približne čo čakať, knihy od tejto autorky mám veľmi rada, takže som vedela, že to bude veľmi dobre písaná kniha a taktiež som podľa recenzií približne vedela, akým smerom sa bude dej uberať. Kniha však nesklamala, osobne si nemyslím, že by to bolo kopírovanie 50 odtieňov, pretože podobných kníh je veľmi veľa. Číta sa ľahko, dej je zaujímavý, síce podobný ako v xy románoch z aktuálnej doby, účel oddychu od reality a prenesenia sa do sveta bohatých, úspešných a slobodných gentlemanov splnila dokonale. Kto nechce čítať tento typ románu, nech si ho nekupuje. No mne osobne sa takýto typ knihy páči, netvrdím, že všetky knihy čo čítam sú "tento typ", no po knihách z obdobia napr. vojnového, takáto kniha dobre padne . Ja osobne odporúčam, super oddychovka po práci, ďakujem :)

Čítať viac

1
1

Silvia Remšíková napísala recenziu

18.08.2020 12:28

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Toto bola prvá kniha od autorky, kt. som čítala, škoda, že mi knihy od nej dovtedy unikali, no už zásobu dopĺňam, lebo sa mi jej štýl písania veľmi páči. Je to ťažšie čítanie, teda aspoň pre mňa, nie je to román, kt. by som prečítala za jeden deň, prostredie II. svetovej vojny je v knihe opísané dosť podrobne a niekedy som musela knihu odložiť, informácie spracovať a až potom som pokračovala, proste sa ma niektoré veci a informácie dotkli, čo považujem za veľmi pozitívne, že kniha dokáže vyvolať aj takéto emócie. Začiatok knihy som bola trochu stratená, no potom som sa do prepojenia minulosti a prítomnosti dostala a dej ma úplne vtiahol. Na záver ma trochu zaskočilo, že príbeh bol celý vymyslený, samozrejme, niektoré veci som čakala, že nebudú skutočné, no skôr som predpokladala, že prvky fantázie sú vsadené do skutočného príbehu, tak dobre to bolo napísané, až mi z toho ostalo trochu smutno. Knihu som naozaj prežívala, čo ma veľmi potešilo, nešlo o román s príbehom, kt. som čítala už mnoho, no vždy v " inom odtieni". Krásna kniha, určite odporúčam. ďakujem

Čítať viac

1
1

Silvia Remšíková napísala recenziu

18.08.2020 12:16

V skutočnosti úžasná kniha, tak ako aj ostatné autorkine knihy, námet II. sv. vojny som od autorky čítala už v knihe Zlatovlásska , no táto kniha sa mi páčila o niečo viacej. Páči sa mi autorkine prepojenie aktuálneho obdobia a minulosti, no škoda, že to prepojenie cítiť len na začiatku a na konci knihy, také oživenie by možno padlo vhod aj niekde v strede, nakoľko knihu som potrebovala čítať pomalšie a precíznejšie, v strede som aj zabudla, že nejaké prítomné obdobie v knihe aj bolo. Celkovo sa v knihe odohrá pomerne dlhý časový úsek a rôzne krajiny, začneme na Slovensku v aktuálnom období, pokračuje Francúzskom, nacistickým Nemeckom, opäť francúzskom...čo sa mi páči, autorka neopisuje zbytočné detaily, no naopak veľmi dobre a výstižne opíše prostredie, v kt. sa dej odohráva. Opäť raz je to kniha, pri kt. som sa neraz zamyslela nad tým čo čítam aj hlbšie, nad dobou, v kt. sa odohráva, nad postavami a pod. Kniha človeka vtiahne do deja. Nie je to kniha, kt. sa číta veľmi ľahko, no o to viac stojí za to. Teším sa aj na ostatné knihy z tohto obdobia od autorky, určite si ich kúpim. Túto knihu odporúčam, no pripravte sa na to, že to nebude len jednoduchý ľúbostný román, okolnosti, za kt. sa dej odohráva sa človeka miestami dotkne viac ako "jednoduchý román". ďakujem :)

Čítať viac

1
Silvia Remšíková

Silvia Remšíková získala odznak Máte čitateľský profil

18.08.2020 08:38

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

„Ti, kdo milují víc, než jim lze dát, jsou nakonec vždy na obtíž.“

Ani později, ani jinde - Delphine de Vigan
Ani později, ani jinde
Delphine de Vigan