Silvia Benčičová

13

Moje srdcovky

Moje odznaky

2021
2020
2021
2020
2019
2018
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

13
13

Silvia Benčičová napísala recenziu

19.07.2021 12:28

bomba! Moja prvá brownovka ale rozhodne nie posledná.
Lepšiu detektívku som nečítala za posledných pár mesiacov ( áno, niekto môže namietať, že sú ďaleko lepší autori- čo iste sú) ak nerátam minulý rok Fitzekovu Tichú pacientku a Cestu domov.
Priatelia, tak tento príbeh je neskutočne rafinovaný, šialený, šokantný ( ospr sa za výraz), láskavý, nežný, s prímesou erotiky a romantiky.
Absolútne prekvapivý záver knihy a to nemyslím poslednú kapitolu, kde sa dozviete pointu. Celý čas som bola vo fáze - ňuňuňu alebo ja ho zabijem, ha**la- nič medzitým. Aby som následne zistila, že nič nie je také ako som si myslela, že bude alebo má byť. Neskutočná zápletka, odhalenie, zmysel, proste všetko.
Tak vás vtiahne do deja, že ju nepustíte z rúk. Ja som ju prečítala za pár hodín a všetko ostatné šlo bokom :) Jednoducho som ju musela dočítať.
Odporúčam všetkým, ktorí si chcú zdvihnúť tlak :)

Čítaj viac

13
13

Silvia Benčičová napísala recenziu

17.07.2021 22:07

sladký príbeh o sklamaní, rozchode, odchode, znovunájdení- nie len lásky ale aj priateľov. Dej sa odohráva vo Francúzsku ( veď kde inde ak ide o romantiku ), je plný voňavého syru a klasickej takej tej lásky- nelásky. Je to síce oddychové čítanie pre romantičky- ale je to stále tá istá myšlienka a pointa.
Prečítaná za pár hodín, opis Paríža a jeho uličiek, reštaurácii, barov, obchodíkov je skvelý. Postavy sú.. no skrátka jednoduché.
Ako oddychovku - na vyvetranie hlavy, keď nemusíte byť v “strehu” a rozmýšľať nad zápletkami- určite odporúčam

Čítaj viac

13
Silvia Benčičová

Silvia Benčičová prečítala knihu

29.06.2021 17:47

13
13

Silvia Benčičová napísala recenziu

29.06.2021 17:42

doslova. Toto mimoriadne veľdielo s najväčšou pravdepodobnosťou ostane aj po ďalších sto, dvesto..x rokov vrcholom svetovej literatúry a pravdepodobne Danteho nikto nepredčí.
Peklo- Očistec-Raj
Vynikajúco a zmyslom vysvetlené verše, história, doslovy, nádherné ilustrácie.
Tento skvost je jednoduchšie čítať v tejto kompletnej verzii ako jednotlivo. Aj keď je cena pomerne vysoká, dostanete za ňu všetko ako na podnose a pochopíte toto dielo komplexne.

Knihu odporúčam náročným čitateľom, ktorí vedia oceniť majstrovský kus, dokážu sa ponoriť do veršov a pochopiť ich. Na túto knihu totiž treba čas a kľud ak si ju chcete dokonale vychutnať.

Čítaj viac

13
Silvia Benčičová

Silvia Benčičová získala odznak Horúce novinky

12.06.2021 07:45

Ďakujeme za prihlásenie sa do newslettera. Keďže naša ponuka sa stále rozširuje a nové skvelé tituly pribúdajú, radi vám pomôžeme zorientovať sa v nich a nezmeškať najlákavejšie knižné ponuky.

13
Silvia Benčičová

Silvia Benčičová prečítala knihu

03.06.2021 18:45

13
13

Silvia Benčičová napísala recenziu

30.05.2021 12:15

veľmi malý formát. Pre praváka je to také, že ručičku bude mať mimo kresliacej plochy a zdvihnutú a tým pádom sa mu bude zle vyfarbovať. My máme ľaváčku aj praváka a tam bol vidieť ten rozdiel v kreslení. Voskovky sú akurát do detskej ruky, sú však dosť krehké a hneď sa zlomia.

Čítaj viac

13
13

Silvia Benčičová napísala recenziu

30.05.2021 12:10

Kto by nepoznal Kristu Bendovú a jej opice? Nádherná kniha, plná spomienok na detstvo, nesmie chýbať žiadnemu dieťaťu, ktoré ma rado dobrodružstvá. Perfektne nahovorené pani Krónerovou, ktorá vyzdvihne vašu predstavivosť aj vášho dieťaťa

Čítaj viac

13
13

Silvia Benčičová napísala recenziu

30.05.2021 08:56

kniha, veľkolepý nadčasový príbeh, plný zvratov. Ken Follet znova ukazuje a nastavuje zrkadlo spoločnosti. Je úplne jedno v akom storočí žijete, kto vám vládne a kde žijete- ľudstvo od nepamäti žije v tom istom- vyžíva sa v nenávisti, závisti, zradách, zlobe, vraždách, spolkoch, “hoaxoch”, obviňovaniach, múdrych radách, slepom nasledovaní ale aj v ľudskosti, pravde, viere, láske, nádeji, rebélii, priateľstve, obetách. Je jedno čím a kto ste- vždy sa nájde niekto, kto vám znepríjemní váš život, či vedome alebo nevedome a občas sa aj vám stane, že musíte bojovať za vašu pravdu. Nie vždy vyhráte ale..taký je život
V tejto knihe je dosť postáv, ale každá má čo povedať, ponúknuť. Niektoré začnete nenávidieť hneď, niektoré časom a niektoré si zamilujete. Opisy miest, dedín a ľudí sú tak dokonalé, až máte pocit, že tam žijete.
Ja osobne milujem takéto príbehy, kde si dokážete zamilovať a zároveň aj znenávidieť určité tipy ľudí, a toto všetko mi ponúka Follett. A tým pádom Ken Follett patrí u mňa medzi top autorov.
Odporúčam všetkým tým, ktorým nevadí hrúbka knihy, ktorí dokážu čítať historický príbeh s porozumením na dobu, do ktorej bol umiestnený, dokážu sa odosobniť od reality a uvedomiť si, že je to len napísaná kniha. Netreba čítať ako prvé Piliere Zeme- je to síce voľné pokračovanie ale s dejom nijak nesúvisí. Samozrejme- Piliere Zeme odporúčam všetkými desiatimi

Čítaj viac

13
13

Silvia Benčičová napísala recenziu

25.05.2021 16:05

keď všetko už bolo napísané :) Takto- sériu twilight som kedysi čítala skoro ako tridsiatnička- dávno po tom ako to bolo vydané a sfilmované- po tom, ako v kinách išiel posledný diel z posledného dielu, na ktorý sme išli s kamoškami, lebo ony to žrali-dovtedy som o nich nemala ani šajnu- mne sa tie knihy páčili, vyslovene som ich žrala a (a samozrejme že ich mám v knižnici :) ) prečítala medzi poslednými ľuďmi (áno ja viem- pre niekoho je to brak a odpad, toto pre mňa platí o vyjadrení sa na film). Páčili sa mi nie tak pre to romantično, ale skôr preto, že ma vedeli vtiahnuť celkovo do deja. Táto kniha, no slušne povedané- sú to také citové zvratky storočného uplakaného upíra, áno-nie-áno-nie, chcem ju-nemôžem, chce ma-nechce ma, čo budem robiť.. Dosť sa tam opakovali niektoré scény, ktoré poznáme z Bellinho pohľadu, nie je tam dokopy nič nové, o čom by sme už nevedeli.
Tak či onak, pre romantické dušičky je to také ňuňu. Pre mňa sú to skôr spomienky na nejaké obdobie môjho života. Twilight ságu by som si prečítala znova, toto už nie. Nikoho však neodrádzam od čítania- toto je len môj subjektívny názor

Čítaj viac

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green