Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2019
2011
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

5
Miro

Miro Kropáček získal odznak Máte čitateľský profil

07.10.2020 19:58

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

5
5

Miro Kropáček napísal recenziu

07.10.2020 18:41

Haile Selassie bol v mnohých smeroch osvietený a reformný vládca (čo je samo o sebe v Afrike veľmi zriedkavý jav), ale ako to už chodí, tak nejako sa z neho stal dikátor a to prakticky bez toho, aby o tom vedel. Úplne ma dostala forma, akou bola táto kniha písaná, úplne som si vedel predstaviť tých aktérov, ako to tým svojím opatrným a bojazlivo-mlžiacim spôsobom komentujú naživo. Fantastický zmysel pre sarkazmus a iróniu sa tiahne celou knihou, ale zároveň sú tam momenty, kedy vám prebehnú zimomriavky. Za najsilnejší zážitok považujem fakt, že na konci knihy mi toho cisára bolo skoro až ľúto, tak som sa vedel zžiť s tými palácovými intrigami. :)

Čítať viac

Cisár
  • Ryszard Kapuściński
4,3
11,99 €

5
5

Miro Kropáček napísal recenziu

07.10.2020 18:33

Republiky a autonómne republiky v rámci Ruska, o ktorých ste možno nikdy nepočuli. Pútavá reportáž a svedectvá z najzapadnutejších miest Kaukazu, skvelý prehľad historických vzťahov, problémov a vízie do budúcnosti. Človeku sa tam hneď chce vycestovať. :)

Čítať viac

5
5

Miro Kropáček napísal recenziu

07.10.2020 17:55

Veľmi ma to mrzí, ale aj ako veľký fanúšik edície "Prekliati reportéri", túto knihu jednoducho nemôžem odporučiť. Doslova mi príde patetická, prvoplánová, opakujúca sa (niekedy som mal fakt pocit, že autorka išla len do jednej dediny), silne zjednodušujúca (Rusi = pôvod všetkého zla až do 17. storočia, Čečeni = tí dobrácki horali, ktorých nie a nie ostatní nechať na pokoji) a čo ma na nej vytáčalo najviac, nebola to vlastne ani reportáž, ale len súbor názorov autorky. Minimálne spomenuté historické súvislosti, minimum názorov aspoň od samotných aktérov a strany a strany zapísané o autorke samotnej, ako keby to snáď malo nejaký súvis s čečenským konfliktom. V tomto smere je kniha "Planéta Kaukaz" z rovnakej edície naozaj ako z inej planéty, silne odporúčam zakúpiť tú.

Čítať viac

5
Miro

Miro Kropáček získal odznak Šťastných 7

31.12.2019 19:29

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

5
5

Miro Kropáček napísal recenziu

11.07.2017 09:15

Takto mala vyzerat aj kniha Pol Potov usmev. Uzasne putave, mrazive a rozsiahle dielo z nam nie az tak znamych koncin. Vidiet pri knizke z Absyntu meno polskeho autora takmer vzdy znaci zasah do cierneho.

Čítať viac

5
5

Miro Kropáček napísal recenziu

11.07.2017 09:12

Po tom, ako som z Absyntu cital ich prve knihy mam asi latku nastavenu prilis vysoko, ale aj pri tejto knihe som mal pocit, ze by sa to dalo spravit ovela poctivejsie -- nielenze je to utla knizocka, ale aj z nej je vela len vata ci osobne nazory autora. Kazdopadne ale dokaze zaujat, hoci len na jedno precitanie.

Čítať viac

5
5

Miro Kropáček napísal recenziu

11.07.2017 09:07

Pre mna velke sklamanie. Cela kniha sa toci okolo jednej bezvyznamnej svedskej delegacie, ako tam boli a nic nevideli. Autor potom ide osobne do Kambodze a tiez tam nic poriadne nenajde, nikto sa s nim nechce moc rozpravat a tak vobec sa tam vlastne nic nedeje.

Takze ta zaujimava cast knihy sa opiera len o vseobecne zname fakt, utrzky z miestnych novin a svedectva ludi z ulice ako aj pozname u nas v style "Ale ano, za komunizmu sa nedalo chodit za hranice, ale inak tu bolo dobre", cize vypovedna hodnota nula.

Čítať viac

5
5

Miro Kropáček napísal recenziu

11.07.2017 09:01

Tiraz je prakticky cela kniha v dvoch vetach: "Dokonalá dovolenka, exotický zážitok, objavovanie neznámeho. A na druhej strane ukrutná bieda, vykorisťovanie, likvidácia životného prostredia."

Absolutne nic dalsie sa v knihe nedocitate. Hotely vyzaduju stavanie na plazach domorodcov. How shocking! Dovolenkari su rozmaznani zapadniari, ktori opovrhuju miestnymi. Wow, tak to som fakt netusil! Prostitutky v Thajsku maju doma deti a pochadzaju z chudobnych dedin. A ja ze si tak len kratia prazdniny!

Ak je cielovka prave ti rozmaznani turisti, tak ok, prosim, ale inak je to len varenie z vody. Jedine ta kapitola o Thajsku by sa snad dala oznacit za ako-taku investigativu, inak len "Cpt. Obvious a jeho odhalenia".

Čítať viac

5
5

Miro Kropáček napísal recenziu

09.01.2013 13:56

Roztomila, aj ked miestami chaoticka, knizocka. Autor v nej popisuje pribehy a spomienky zo svojho detstva, zname miesta, domy, brany... Velmi pekne, ale na Chlapcov z Dunajskej ulice od Satinskeho sa to samozrejme nechyta.

Čítať viac

„Víra v budoucnost - to je pochybná ctnost, nemyslíš? Něco stejně pošetilého jako stavět modely lodí do lahví. Víš, jak to myslím - obdivuhodné, ale trochu z toho naskakuje husí kůže. “

Domov na konci světa - Michael Cunningham
Domov na konci světa
Michael Cunningham