Knihy
E-knihy

Michal Matúšov

1

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

1
Michal Matúšov

Michal Matúšov získal odznak Máte čitateľský profil

30.11.2019 19:43

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

1
Michal Matúšov

Michal Matúšov prečítal knihu

30.11.2019 19:07

1
Michal Matúšov

Michal Matúšov prečítal knihu

30.11.2019 19:06

1
1

Michal Matúšov napísal recenziu

30.11.2019 18:38

V oblasti neziskových organizácií sa pohybujem už nejakých 12 rokov a toto je jedna z 2-3 kníh, ktoré by som rád mal už na úplnom začiatku!

Autor dobre prístupným štýlom predstavuje pomerne komplexnú záležitosť systémového myslenia a ako pomocou neho spojiť ľudí v organizácii tak aby harmonicky (alebo aspoň harmonickejšie :) spolupracovali na dosiahnutí spoločnej vízie. Systémové myslenie môže mať povesť akademickej záležitosti, ale autor ukazuje na každodenných príkladoch, že ho v istej miere používame všetci. Skôr ide o uvedomenie si toho a rozvinutie schopnosti.

Oceňujem, že autor nie je chválenkár alebo snílek, ale priznal aj slabé stránky myšlienky učiacej sa organizácie. V čase vydanie prvej verzie išlo o dosť teoretickú záležitosť, neskôr viac pozoroval prax, čo je odzrkadlené v novom vydaní.

Ako sa stále viac dostávame do vzdelanostnej ekonomiky, manažovanie typu "sprav to, inak ťa prepustím" bude postupne ustupovať a nahrádzať ho budú manažérske prístupy rešpektujúce človeka, jeho jedinečné schopnosti a vášeň pre danú, konkrétnu víziu organizácie. Metodológia učiacej sa organizácie / piatej disciplíny má v tomto ešte veľa čo ukázať a predpokladám, že v 21. storočí bude známa podobne ako teraz napr. Drucker.

Čítaj viac

1
Michal Matúšov

Michal Matúšov získal odznak Plány do budúcnosti

13.10.2017 09:07

Wishlist plný kníh je znakom cieľavedomého knihomoľa! Alebo pomaly píšucich autorov (pozdravujeme Georgea R.R. Martina) :-)

„Kniha je živý hlas nesmrteľných duchov všetkých vekov a národov.“

Victor Marie Hugo