Martina Fekiačová

1

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

1
1

Martina Fekiačová napísala recenziu

24.01.2023 10:57

Ako študentka germanistiky som sa s Hessem stretla 1x v druhom ročníku, keď som o ňom mala písať prácu. Túto knihu som najprv čítala v nemčine, potom som začala v češtine(po 3 stranách som prestala, nepáčil sa mi preklad) nakoniec v slovenčine. Tieto duchovné veci neboli nikdy mojim štýlom, preto som bola veľmi prekvapená, ako táto kniha na mňa hlboko zapôsobila. Pamätám sa, ako som sedela v autobuse cestou domov zo školy, bolo to asi 13 rokov dozadu a plakala som, tak sa ma to dotklo. Ten ktorý hľadal cestu, dosiahol svoj cieľ :-) Odporúčam.

Čítať viac

1
Martina Fekiačová

Martina Fekiačová získala odznak Máte čitateľský profil

24.01.2023 08:38

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

Máte čitateľský profil
1
1

Martina Fekiačová napísala recenziu

24.01.2023 07:47

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Táto kniha ma na prvý pohľad zaujala obalom, potom názvom a nakoniec som ju zhltla za 4 hodiny. Pre mňa ako fanúšika čínskej xianxia a wuxia bola táto kniha skvelou voľbou. Preklad bol tiež dobrý, vôbec nepôsobil rušivo, asi aj preto, že originál bol anglický, nie čínsky :-) Trošku mi vadil prepis mien (nelogické, prečo je XING YIN - SING JIN ale MIN YI je MINI), ale to je moja slabosť, celkovo slovenský prepis čínskych reálií mi vadí. Čo sa týka deja, vôbec nebol nasilu naťahovaný, všetko malo peknú postupnosť, páčila sa mi aj tá zápletka medzi hlavnými postavami (mala som podozrenie, že kapitán je až príliš dokonalý, ale bola som prekvapená, že až takto). Za mňa 5* + autorka je veľmi milý človek, prehodili sme pár správ, dúfam, že tento rok prinesie do knižného sveta ďalší skvost.

Čítať viac

1
1

Martina Fekiačová napísala recenziu

07.01.2023 12:33

Veľmi som sa na túto knihu tešila, bolo to však sklamanie. Začiatok sa nasilu naťahoval, stred bol ako-tak napínavý,koniec ľahko domysliteľný. Najviac ma ale sklamala ten ,,akože,, úžasne prevratný objav,ktorý hlavná postava urobila. Ja osobne som čakala niečo ozaj prevratné, ale toto bolo...nudné...na konci som si len povedala,...to toto malo byť ozaj ono?

Čítať viac

1
Martina Fekiačová

Martina Fekiačová získala odznak Plány do budúcnosti

06.04.2021 10:19

Wishlist plný kníh je znakom cieľavedomého knihomoľa! Alebo pomaly píšucich autorov (pozdravujeme Georgea R.R. Martina) :-)

Plány do budúcnosti

„Ale v skutočnosti minulosť hodnotíme očami prítomnosti. Dívame sa na ňu cez to, čo vieme teraz, takže ju nevnímame ako ľudia, akými sme boli, ale ako ľudia, akými sme, a to znamená, že ju od základov meníme.“

Holandský dom - Ann Patchett
Holandský dom
Ann Patchett