Majka

14

Moje srdcovky

Moje odznaky

2021
2021
2020
2019
2017
Zobraziť viac

Moje aktivity

14
14

Mária M napísala recenziu

29.01.2022 16:19

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Krásne spracovaná knižka poskytujúca úvahy a odpovede na otázky, ktorým ženy čelia či chcú či nechcú (hoci do toho nikoho nič nie je :) ) - Už máš frajera? Kedy bude svadba? A čo deti? Kedy Ti v práci zvýšia plat/povýšia Ťa? Zase máš krámy?

O tom ako si tieto otázky nebrať v zlom a príliš k telu. Ako sa nedať spútať predstavami spoločnosti len preto, že niečo má byť podľa nejakého zaužívaného spôsobu. Prekvapivým plusom je aj krásna grafika- nečakala som, že oranžová kniha môže vyzerať takto krásne a nezničiť vám svojou "krikľavosťou" zrak. :)

Čítať viac

14
Majka

Mária M prečítala knihu

29.01.2022 16:08

14
14

Mária M napísala recenziu

11.01.2022 12:00

Najskôr som nevedela ako si túto kooperatívnu hru, kde hráte proti hre samotnej predstaviť a pri niektorých pravidlách chvíľku trvalo, kým sme pochopili ako je to myslené. Ale inak je to výborná hra, ktorá nás zatiaľ neomrzela :)

Čítať viac

14
Majka

Mária M získala odznak Netvor z Čiernej hviezdy

11.01.2022 11:55

Najmenej 20 zakúpených kníh v kategórii sc-fi hovorí o fanúšikovi, s ktorým by sme sa celé hodiny mohli baviť o Asimovovi, P.K. Dickovi, Gibsonovi, Cardovi, Čapkovi, Lukjanenkovi...

14
Majka

Mária M prečítala knihu

11.01.2022 11:55

14
14

Mária M napísala recenziu

11.01.2022 11:51

Knihu som našla pri triedení svojej knižnice a rozhodla som sa ju opätovne prečítať. Vedela som, že som ju pred rokmi čítala, ale nemala som žiadnu spomienku, o čom kniha bola. Jediné, čo som vedela, že v nej nejakým spôsobom figurovali Whitmanove Steblá trávy. A to by možno ako recenzia stačilo- kniha vo mne zanechala nulovú spomienku a emóciu a tá najlepšia časť bola hneď na začiatku. Pre mňa dve najhoršie veci, čo sa pri knihe môžu stať.

Dej síce nebol úplná nuda, troška to zachránil koniec, ale oproti tomu akým spôsobom ma kniha chytila na začiatku, to potom šlo dole kopcom. Verím, že kniha má mnoho fanúšikov pre mňa to však bola zlá voľba.

Čítať viac

14
14

Mária M napísala recenziu

10.01.2022 20:20

Veľmi príjemná oddychovka pre milovníkov Francúzska o knihách, čítaní a ako nás tieto knižné príbehy dokážu životom sprevádzať, viesť, motivovať či obohacovať.

Kniha je bohatá na pekné myšlienky, bola by aj skvelým zoznamom na knižné tipy (lenže mnoho kníh v slovenčine nevyšlo, čo je nevýhoda, pokiaľ nečítate v iných jazykoch). Niektoré príbehy ma teraz oslovili viac, iné menej, ale verím, že tie príbehy, ktoré by som teraz označila ako slabšie ma o pár mesiacov/rokov oslovia najviac.

Je to ten typ knihy, ktorý môžete vziať do ruky opakovane- keď máte chuť na niečo menej náročné, ale stále aspoň trochu inšpiratívne. Kniha, ktorá dokáže osloviť v priebehu života vždy niečím iným.

Čítať viac

14
Majka

Mária M prečítala knihu

10.01.2022 19:54

14
14

Mária M napísala recenziu

29.12.2021 20:01

Táto kniha sa ťažko hodnotí, dokázala by som jej dať päť ale aj jednu hviezdičku a nemala by som pocit, že jej krivdím alebo príliš ospevujem :) Grindelwaldove zločiny, podobne ako Fantasické zvery (a predpokladám, že podobné pocity budú u mňa aj pri ďalšej knihe) je síce pekná kniha, ale nie veľmi potrebná vo vašej knižnici.

Keďže ide o filmový scenár vydaný v knižnej podobe, neprinesie čitateľovi nejakú extra pridanú hodnotu. Obálka a grafické spracovanie knihy sú však krásne a určite bude ozdobou každej poličky. V knihe nájdete detailné opisy scén, správania a reakcií jednotlivých postáv, takže si možno všimnete niečo, čo vám vo filme uniklo. Takisto sú tu vpísané poznámky s emóciami jednotlivých postáv- to môže čitateľovi pomôcť lepšie ich vnímať pokiaľ ste ich vo filme prehliadli alebo úplne nerozlúštili.

Kniha je určite výborná, pokiaľ ste film ešte nevideli. Ak už máte zhliadnutie filmu za sebou, tak si vďaka nej maximálne všimnete možno niečo, čo vám pri sledovaní ušlo. Ja však v tomto prípade dávam prednosť filmu s výborným hereckým obsadením. Samozrejme pokiaľ ste fanúšik- resp. vášnivý zberateľ- nesmie táto kniha u vás chýbať.

Čítať viac

14
Majka

Mária M získala odznak Môj názor pomáha

29.12.2021 20:01

Ďakujeme, tento rok ste sa zaradili k top recenzentom! Aj vďaka vášmu názoru si ostatní čitatelia budú vedieť ľahšie vybrať.

„Človek je bohatý v pomere k počtu vecí, ktoré si môže dovoliť opustiť.“

Walden - Henry David Thoreau
Walden
Henry David Thoreau