Uhádneš, komu patria Tajomné knižnice?   Súťažiť

Lucia Michálková

8

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje odznaky

Verný zákazník
Magický návrat
Pravý knihonaut
Hráč knižnej šifry
Člen Čitateľského klubu
Netvor z Čiernej hviezdy
Študent mágie
Stopár
Šťastných 7
2020
Šťastných 7
2019
Šťastných 7
2018
Plány do budúcnosti
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

8
8

Lucia Michálková napísala recenziu

16.03.2023 18:51

Knihu som si všimla vďaka ošialu a krásnej obálke. Za mňa však absolútne nesplnila očakávania. Čítala som ju asi dva týždne, začala som uvažovať dokonca, že ju nedočítam. Dej sa príliš vliekol, takmer nič sa v nej nedialo a ak, tak gradovanie malo tendenciu sa opakovať. Vyvrcholenie tiež nebolo extra prekvapením. Napriek tomu, že príbeh je originálny, nedokázal vo mne vzbudiť žiadne emócie, nie to ma ešte strhnúť. Za originalitu a obálku dávam dve hviezdičky. Bohužiaľ, viac dať nemôžem.

Čítať viac

8
8

Lucia Michálková napísala recenziu

24.02.2023 20:24

Štýl písania Victorie Schwab sa dá opísať ako príznačný, impozantný, krásny... A z toho dôvodu milujem čokoľvek, čo napíše. Dokáže vykresliť atmosféru miest tak, že máte pocit akoby ste tam boli a pocity, ktoré skutočne cítite. Gallant samozrejme nie je výnimkou. Možno to je vekom hlavnej hrdinky, ale mám pocit, že som staršia ako cieľovka, pre ktorú Victoria príbeh napísala. Napriek tomu ho milujem. Ukazuje, že človek sa nemusí báť tieňov ani smrti. A aj keď sa mi Neviditeľný život Addie LaRue páčil o poznanie viac, knihe nemôžem dať menej než 5/5.

Čítať viac

8
8

Lucia Michálková napísala recenziu

16.02.2023 21:36

Sebastian Fitzek je skutočný majster trilerov, ktorého príbehy dostávajú moje emócie na horskú dráhu. Aj keď som prečítala viacero jeho kníh, stále ma rozuzlenie dokáže šokovať. Napriek opäť skvelému príbehu, ktorý vás vďaka krátkym kapitolám núti čítať stále ďalej, musím dať knihe 4 hviezdičky, čo ju zaraďuje medzi tie horšie Fitzekove knihy na mojom rebríčku. Správanie sa postáv mi prišlo v niektorých prípadoch nelogické a tento nepríjemný pocit vo mne ostal aj po perfektnom rozuzlení. Každopádne skvelá kniha, ktorú sa oplatí prečítať

Čítať viac

8
8

Lucia Michálková napísala recenziu

04.02.2023 22:46

Mám rada knihy, ktoré sú jazykom jednoduché, ale dušou hlbšie ako Mariánska priekopa. A Niekto sa nájde je jednou z nich. Príbeh o ľuďoch, ktorí na vonok možno pôsobia odťaživo a chladne, ale vnútri prežívajú silné emócie a riešia každodenné problémy. Núti ma zamýšľať sa nad tým, akí sú moji susedia. Čím si prešli a prechádzajú, čo ich teší, hnevá, aká je ich tvár, ktorú ukazujú len najbližším. Zaslúžene sa stala knihou mesiaca a určite som ju nečítala naposledy.

Čítať viac

8
8

Lucia Michálková napísala recenziu

31.01.2023 00:48

Prvá polovica knihy sa mi čítala naozaj ťažko, rozhodovala som sa medzi 3 a 4 posledných 150 strán som však zhltla takmer na posedenie. Celým srdcom som sú zamilovala Erikovu optimistickú povahu a Mattove odhodlanie. Zo začiatku sa príbeh tváril ako oddychovka, priemerný nudný kúsok. Neskôr však nabral na hĺbke. Skrýva obrovské množstvo nádherných myšlienok, núti človeka premýšľať nad hodnotou života. Neviem si predstaviť, že by som sa ocitla v situácii ako Matt. Nechcem si to predstavovať. Príbeh vám ukáže, že na umierní nie je nič krásne ani romantické. Zabije posledné kúsky večne optimistického Erika, prebudí strach, nenávisť, ľútosť. Ukáže vám pohľad aj ľudí, ktorí sa musia so smrťou zmieriť z toho opačného konca. Napriek tomu, že vedľajšie postavy boli podľa mňa ploché, Erik a Matt boli vykreslení naozaj skvostne. Nakúpte zásobu kapesníčkov a pripravte sa na srdce rozlámané na milión kúskov. 5/5

Čítať viac

8
8

Lucia Michálková napísala recenziu

08.01.2023 22:39

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Všetky zvieratá sú nakazené pre ľudí smrteľným vírusom. Preto ľudia väčšinu z nich vyvraždia a začnú na "bitúnkoch" chovať ľudské kusy určené ako potrava pre ostatných.
Príbeh bol vo veľa situáciách nechutný a krvavý, nechápem však, ako môže niekoho poburovať, pretože zobrazuje dnešnú dobu a to, ako sa chováme ku zvieratám. Je to niečo, čo sa deje práve teraz, keď čítate túto recenziu, len s inými obeťami.
Postupne spoznávame všetky časti tohto "potravinárskeho" priemyslu. Vieme ako sa mäso, pretože ich nemôžu považovať za ľudí, zabíja, čo sa stane s ich kožou, ako sa varia... príbeh plynie pomaly, nabaluje sa. Postavy sú však ploché, nesympatické a neskutočne pokrytecké. Záver však dokázal prekvapiť, dokonca som uvažovala, či mi niekoľko strán nechýba.
Príbehovo je kniha napísaná slabšie, až do poslednej chvíle som čakala na nejaké veľké vyvrcholenie. Má však v sebe obrovské posolstvo. 3,5/5

Čítať viac

8
Lucia Michálková

Lucia Michálková získala odznak Šťastných 7

06.07.2020 13:34

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
8
Lucia Michálková

Lucia Michálková získala odznak Stopár

01.05.2020 15:15

Vlastníte všetkých päť dielov štvordielnej trilógie! Teda, ak nerátame ten šiesty diel... :-)

Stopár
8
Lucia Michálková

Lucia Michálková získala odznak Verný zákazník

01.05.2020 15:15

Bolo nám cťou vás obslúžiť už 30 krát. Vaša domáca knižnica musí byť skutočne výstavná!

Verný zákazník
8
8

Lucia Michálková napísala recenziu

28.09.2019 00:55

Sériu Pekelné stroje som chytila do rúk už asi 4. krát. Je to jediná séria, ktorú milujem a zároveň nenávidím. Na knihách je nádherné to, že napriek tomu, že postava zomrie, nikdy nie je naozaj mŕtva. A aj tak som epilóg celý preplakala. Už tretíkrát. Cassandra kedysi napísala, že Pekelné stroje nie je príbeh o Jemovi a Tesse, Willovi a Tesse a dokonca ani o Willovi a Jemovi. Je to o Willovi, Jemovi a Tesse. A až keď prečítate poslednú stránku z poslednej knihy a zamyslite sa nad tým, pochopíte, čo tým chcel autor povedať.

Čítať viac

„Dni, ktoré neboli ničím výnimočné, dni,v ktorých sa neudialo nič, čo by vybočovalo z priemeru, nič hodné povšimnutia. Holá každodennosť. Čosi, čo človeku začne chýbať, až keď sa to rozsype. “