Ľubica Ferianc Lenartová

5

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Moje odznaky

2021
2022
2021
2020
Zobraziť viac

Moje aktivity

5
Ľubica Ferianc Lenartová

Ľubica Ferianc Lenartová získala odznak Šťastných 7

07.03.2022 11:59

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

5
5

Ľubica Ferianc Lenartová napísala recenziu

13.12.2021 10:52

Jedna z najlepších kníh týkajúcich sa problematiky antibiotík a ďalších preparátov + výborný sprievodca prírodných prostriedkov. Kniha obsahuje užitočné informácie o baktériách, vírusoch, plesniach a ďalších mikroorganizmoch, ale hlavne ponúka prehľad vybratých prírodných zbraní, ktoré mávame bežne doma alebo sú dostupné v predajniach zdravej výživy, lekárňach či bežných obchodoch.
Možno si po prečítaní alebo prelistovaní poviete, že existuje omnoho viac prírodných zdrojov na liečbu rôznych ochorení. Áno, existuje, ale autori vybrali 77 tých, ktoré pokladali za dôležité a hlavne najviac preskúmané a preštudované.

Čítať viac

5
5

Ľubica Ferianc Lenartová napísala recenziu

22.11.2021 07:53

Zaujímavá kniha, ktorá môže svojimi receptami pomôcť inšpiračne či konkrétnymi postupmi prípravy jedál. Krásne fotografie dopĺňajú texty s receptami na naozaj sezónne stravovanie, čo je ideálne nielen pre prírodu ale hlavne pre naše brušká :)

Čítať viac

5
5

Ľubica Ferianc Lenartová napísala recenziu

22.11.2021 07:47

Veľmi pútavo a zaujímavo spracovaná kniha, ktorá pochádza z pera nórskeho geológa. Obsahuje mnohé fakty, zaujímavosti a informácie zo sveta, pričom nezabúda popísať dôležité aspekty katastrof, ktoré pretrvávajú aj desaťročia či dlhšie.
Kniha sa neopiera len o "suchú" históriu a geológiu, ale autor v nej používa metódy z vedných odborov ako religionistika, geografia a antropológia. Preto je kniha podľa mňa spracovaná komplexne, nie len z pohľadu jednej vednej disciplíny, čo by mohlo narušiť celkový kontext vedeckej práce Henrika Svensena. Veľmi oceňujem tento interdisciplinárny prienik pri spracovaní knihy nie len pre odborníkov, ale i pre laikov.

Čítať viac

5
5

Ľubica Ferianc Lenartová napísala recenziu

22.11.2021 07:41

Zaujímavá kniha, ktorá je podľa mňa poňatá viac esteticky ako historicky či archeologicky, avšak aj tak plní svoj informačný charakter. Je naozaj zaujímavým tipom na darček, pre niekoho kto sa zaujíma o pravekú problematiku či konkrétne estetické a historické súvislosti.

Čítať viac

5
5

Ľubica Ferianc Lenartová napísala recenziu

22.11.2021 07:34

Dobrá klasika v úžasnom veľkom a praktickom balení.
Ak máte radi kvalitný Assam, tak Vám aj toto balenie bude malé:)

Čítať viac

5
Ľubica Ferianc Lenartová

Ľubica Ferianc Lenartová získala odznak Môj názor pomáha

22.11.2021 07:34

Ďakujeme, tento rok ste sa zaradili k top recenzentom! Aj vďaka vášmu názoru si ostatní čitatelia budú vedieť ľahšie vybrať.

5
5

Ľubica Ferianc Lenartová napísala recenziu

22.11.2021 07:31

Tento čierny čaj určite neprekvapí, je to taká klasika medzi čiernymi čajmi - indický prémiový čaj. Chutí skvele osladený medom a dochutený kvapkami citróna alebo aj samotný. Kľudne ako náhrada kávy, proste úžasná klasika:)

Čítať viac

5
5

Ľubica Ferianc Lenartová napísala recenziu

22.11.2021 07:30

Milovník pravého čaju iste ocení ako nálev, tak i jeho chuť, farbu a arómu. Ideálny čaj v praktickom veľkom rodinnom balení :) Ibaže ho vypijem sama :)

Čítať viac

5
5

Ľubica Ferianc Lenartová napísala recenziu

22.11.2021 07:28

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Aj keď niekedy do knihy len nazriem a inšpirujem sa nejakou ingredienciou je to úplne úžasná kniha plná zaujímavých receptov, podnetov a informácií. Ocení ju určite každý, kto sa dal alebo plánuje dať na cestu zdravej životosprávy.
Aj keď si rovno nepripravíte sendvič presne podľa zloženia a postupu - hádam nevadí, kniha z Vás má spraviť osobnosti dbajúce o svoje bruško a celý organizmus, nie všežravce a mäsožravce závislé len na pochybných živočíšnych polotovaroch ;) Mne osobne trošku v receptoch prekážajú niektoré produkty ako polotovary či konzervované potraviny, no viem, že cieľom bolo vyhovieť dobe a uponáhľanému spôsobu života ľudských jedincov, tak preto päť hviezdičiek! Ostatné uvedomelé tvory si iste polotovary nahradia vhodnejšími alternatívami či už doma vyrobenými alebo aspoň zakúpenými v skle a v požadovanej kvalite.
Tiež nie som zástanca mikrovlnnej rúry, ale ako píše autor - (nejako takto) najprv riešme svoje stravovanie a prijímanie zdraviu prospešnej potravy až potom budeme riešiť mikrovlnku :) Komu však mikrovlnka nepasuje, ako mne, môže ju kľudne predať, darovať či inak vylúčiť zo svojej kuchyne i svojho života ;) Alebo si ju rovno ani nekupovať :)

Čítať viac

„Pôjdeme ďalej, až kým sa bude dať, a stále sa s obdivom budeme dívať na slnko či mesiac podľa toho, či bude deň či noc.“

Valčík stromov a oblohy - Jean-Michel Guenassia
Valčík stromov a oblohy
Jean-Michel Guenassia