Eva Polónyová

7

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2021
2020
2019
2018
2017
Zobraziť viac

Moje aktivity

7
7

Kristína Polónyová napísala recenziu

15.09.2021 10:10

Toto bolo perfektné! Keď porovnám prvý a druhý diel, tak tento druhý je asi že milión krát lepší! Akože wau, neskutočne ma to bavilo!
Druhé časti sérii bývajú väčšinou najslabšie, no u tejto série to vôbec neplatí. Pohltila ma od prvej stránky a rýchlo mi utekala medzi prstami. Cassandra Clare vie rozhodne písať!
Nie som nejaká veľká fanúšička zamilovaných trojuholníkov, ale táto séria má asi najlepší aký som kedy čítala. Takto sa majú písať zamilované trojuholníky! Pri väčšine jedného z chalanov neznášate a toho druhého zbožňujete, ale pri tejto sérii ich milujete oboch! Každý z nich je jedinečný a chcete aby hrdinka bola s oboma.
V tejto knihe bolo mnoho zvratov na ktoré som väčšinou len pozerala, že čo sa to preboha stalo.
Veľmi som sa aj pri knihe nasmiala. Hlavne na Willových hláškach ktoré sú jednoducho dokonalé! (zbožňujem ho!)
Záver bol bombastický! Hoci som neplakala ako niektorý ale rozhodne som na to pozerala s otvorenými ústami že čo sa to sakra deje.
A ako vždy niečo k postavám:
Tessa - Ako pri prvej časti, aj tu mi prišla ako super hlavná hrdinka. Mám ju možno o kúsoček radšej než v prvej knihe. Naozaj ju viem pochopiť pri jej dileme s Jemom a Willom, lebo ako ja by som si tiež nevedela vybrať. :D
Jem - Milujem ho ešte viac než pri prvej časti! On je jednoducho strašné zlatíčko s veľkým srdcom. Je to neskutočne dobrý, nesebecký človek a ja ho zbožňujem.
Will - Jediná postava ktorú milujem viac ako Jema je Will. (ale fakt len o malý kúsoček) V tejto knihe sa konečne odhalila celá jeho minulosť a prečo sa k ostatným správa tak ako sa správa. Konečne ho chápem a je mi ho strašne ľúto! Jeho character development je fakt skvelý a zbožňujem ho!
Charlotte, Henry a Magnus sú tiež dokonalé postavy. (hlavne Magnus :D) A tiež ich mám veľmi rada.
Túto sériu rozhodne odporúčam a ak ste ešte nečítali tak neváhajte!
Konečné hodnotenie: 5/5

Čítaj viac

7
7

Kristína Polónyová napísala recenziu

07.09.2021 12:02

Konečne som sa pustila do sveta tieňolovcov a rozhodne nie som sklamaná! Teraz už chápem, prečo je okolo tohto knižného sveta taký ošiaľ a ja sa pridávam!
Začnem tým, že moje očakávania po toľkých pozitívnych recenziách boli celkom vysoko, ale stále som šla do toho s otvorenou mysľou.
Zo začiatku sa to celkom vlieklo a tých prvých 150 strán som mala pocit, že sa tam poriadne nič nedeje. No potom sa to rozbehlo a ja som chcela len čítať a čítať.
Štýl písania mi veľmi sadol a utekalo mi to pod rukami. Možno by som vytkla dlhé kapitoly, pretože preferujem kratšie, ale nejak veľmi mi to zas nevadilo.
Čo musím ďalej povedať, že love triangle ktorý sa tu črtá je fakt super! Nie som veľká fanúšička tohto žánru, ale tuto to bolo mega.
Teraz niečo k postavám:
Tessa - bola fajn mám ju rada, ale mám aj obľúbenejšie knižné hrdinky. Možno si ju viacej obľúbim, ale zatiaľ je to taká obyčajná hlavná hrdinka.
Will - je veľmi zaujímavá postava. Na prvý pohľad je to taký typický bad boy, ale dá sa povedať že je prikrytý takým rúšom tajomstva a fakt som zvedavá čo sa z neho vykľuje. Ale milujem jeho hlášky! Je veľmi vtipný ale môže sa pod tým skrývať čosi viac, takže naňho sa asi najviac teším v ďalších častiach.
Jem - on je proste zlatíčko! Taký typický cinnamon roll! Zbožňujem ho a fakt si prešiel mnohým a ak sa mu niečo stane, tak ja to neprežijem! Proste on je taký dobrý človek, s ktorým by ste fakt chceli chodiť. <3
Ostatné postavy boli tiež fajn a mám ich rada!
Takže na záver by som povedala že, ak ste ešte nečítali, tak tak rozhodne urobte, lebo táto séria stojí za to a sa už teraz teším na pokračovanie.
Konečné hodnotenie: 4,5/5

Čítaj viac

7
7

Kristína Polónyová napísala recenziu

01.09.2021 12:47

Toto je jedna z mála kníh ktoré sa mi nepodarilo dočítať. Dostala som sa niekde do polky a ďalej to už nedávam.
Tuto sú dôvody prečo to nedočítam:
Po prvé: asi nebol dobrý nápad túto knihu počúvať ako audioknihu, lebo o to viac je to desivejšie a zvrátenejšie.
Po druhé: reálne každá postava ma tam vytáčala. Neobľúbila som si žiadnu - všetky boli otravné a dokonca niektoré boli k tomu psychopati a fakt ma desili. (Peach, Joe)
Po tretie: zvrátenosť a vo všeobecnosti desivosť (ak také slovo vôbec existuje) celého príbehu. V mnohých momentoch som iba čučala, že čo to preboha čítam/počúvam.
Na druhú stranu viem pochopiť ľudí ktorým sa to páči. Bolo to rozhodne unikátne a takéto niečo nečítate každý deň. No nebolo to proste pre mňa.
V tejto knihe sa našli aj nejaké pozitíva. Rozhodne to bolo čtivé a chcem vedieť ako to dopadne (preto si to vyspoilerujem niekde na nete). Malo to pár zaujímavých momentov ale tým to končí.
Ale ktovie možno jedného dňa to dočítam, no prezatiaľ to neoporúčam. (možno len pre silné povahy)
Konečné hodnotenie: 2/5

Čítaj viac

Ty
  • Caroline Kepnes
4,4
15,88 €

7
7

Kristína Polónyová napísala recenziu

01.09.2021 12:44

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Táto kniha bola presne to, čo som od nej čakala. Bola to taká rozkošná oddychovka na leto, pri ktorej vypnete a zhltnutie ju na jedno posedenie.
Povedala by som, že to bolo taká lepšia, menej cringe verzia The Kissing Booth. Netreba od toho čakať nejakú brutálnu zápletku alebo romantiku, len takú drobnosť čo si prečítate na pláži alebo počas horúcich dní.
Čítalo sa to veľmi rýchlo, ako som už spomenula a asi všetky postavy mi boli sympatické.
Je to dosť predvídateľné a stereotypné, ale mňa to bavilo!
Možno čo by som vytkla je že hlavná hrdinka ma miestami vytáčala a robila hlúposti. (!POZOR SPOILER! Akože fakt si myslela že je dobrý nápad chodiť s dvomi chalanmi naraz!? Si naozaj myslela že na to ani jeden z nich nepríde?
!KONIEC SPOILERU!) Až na takých zopár wtf momentov si myslím že je to fajn odychovka na leto! A ak by podľa tohto vyšiel film na Netflixe, s radosťou si ho pozriem!
Konečné hodnotenie: 4/5

Čítaj viac

7
7

Kristína Polónyová napísala recenziu

05.08.2021 18:32

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Do tejto knihy som nešla s nejak obrovskými očakávaniami, o to väčšie prekvapenie to bolo. Štýl písania mi sadol a čítalo sa to veľmi rýchlo. Určite si prečítam aj ďalšie knihy od tejto autorky
Na čo musím upozorniť hneď na začiatok je, že od tejto knihy nečakajte nejakú brutálnu fantasy s miliardov kadejakých bytostí alebo mágie. Skôr by som povedala že je to historická romanca, okorenená fantasy, keďže jediný fantasy prvok je Tieňový kráľ.
Romantická linka bola ale rozhodne parádna! Trošku som sa bála že bude odfláknutá, lebo nemám dobrú skúsenosť s ‘’krátkymi’’ (do 400 strán) knihami kde je romantika, ale tuto to bolo úžasné! Parádna slowburn romanca, kde hlavným hrdinom držíte palce aby boli spolu. Aleessandra a Tieňový kráľ sú dokonalý pár!
Alessandra ako hlavná hrdinka mi sadla a rada som sledovala svet jej očami. Bola pravá badass a nenechávala si rozkazovať od iných. Niekomu nemusí sadnúť, ale mňa veľmi bavila.
Tieňový kráľ bol tiež úžasný a milujem ho z celého srdca! Páčilo sa mi ako zo začiatku bol veľmi záhadný a v podstate o ňom nič neviete, ale postupne sa tam všetko odhaľuje a vy ho milujete ešte viac.
Rhoda a Hestia boli tiež fajn, hoci ma neuchvátili tak ako hlavný hrdinovia, ale aj tak boli super. Každý by chcel mať také kamošky ako sú ony dve.
Čo by som možno vytkla boli niektoré vedľajšie linky, ktoré mi prišli úplne zbytočné. Hlavne tá s maskovaným banditom, ktorá bola úplne pointless a v podstate dej nikam neposunula. Keby tam vôbec nebola, tak by sa ani nič vo výsledku nezmenilo. Podľa mňa slúžila len na vyplnenie prázdneho priestoru ako vata. Alebo v podstate aj tá časť s povstaním v Pegai. Jediné na čo to slúžilo, bolo ukázať že Alessandra je schopná pomôcť a riadiť kráľovstvo. Ďalšia hlavnejšia linka s vrahom bola dosť predvídateľná, od začiatku som mala podozrenie na jednu postavu, ktorá to nakoniec aj bola, ale čo som nečakala bola hlavná totožnosť tej postavy, na to som pozerala s otvorenými ústami, keď som zistila kto to je. Takže v konečnom dôsledku sa mi táto kniha veľmi páčila a odporúčam ju ako letnú odychovku pre milovníkov romantiky, ktorým nevadí štipka fantasy.
Konečné hodnotenie: 4,5-/5

Čítaj viac

7
7

Kristína Polónyová napísala recenziu

27.07.2021 16:51

Milujem to! Nádherný príbeh so super postavami aj romantikou. Má to originálnu dejovú linku a vo všeobecnosti autorka vytvorila zaujímavý príbeh, ktorý pohltí každého čitateľa. Môžem len odporúčať!

Čítaj viac

7
7

Kristína Polónyová napísala recenziu

27.07.2021 16:44

Na sériu Placebo som počula veľa chvály a preto som trošku sklamaná. Po vynikajúcich Horkosladkých esenciách boli moje očakávania vysoké, no táto kniha ich bohužiaľ nenaplnila.
Myslím si, že najväčšou chybou tejto knihy je to, že je krátka. Všetko sa tam deje rýchlo a miestami mohla autorka radšej spomaliť a viacej niektoré veci rozviesť.
A jednou z týchto vecí bol vzťah Chrisa a Emy, ktorý mi prišiel trošku nereálny. Áno viem že je to kniha ale aj tak. Reálne sa stretli trikrát a už je to láska až za hrob. Akože wtf?? Proste mi prišlo zvláštne, ako rýchlo sa do seba zamilovali na to že sa poznali tak krátko.
Ale aby som len nekydala na túto knihu tak sa mi tak ako pri HSE páčil štýl písania autorky a bolo to rozhodne čtivé.
Emine kamošky Kiki a Laura boli skvelé a myslím že si každý si zaslúži mať Kiki a Lauru. Pomáhali Eme keď jej bolo ťažko a rozhodne jej boli veľkou oporou.
Ale vo finále si myslím že to stojí za prečítanie a rozhodne si prečítam pokračovanie.
Konečné hodnotenie:
Bolo to zlé? Nie.
Čakala som viac? Áno.
3++/5

Čítaj viac

7
7

Kristína Polónyová napísala recenziu

29.06.2021 11:19

Pýcha a predsudok bola prvá klasika ktorú som prečítala a celkom ma to bavilo.
Zo začiatku bol ten štýl písania pre mňa veľký nezvyk, ale po takých 100 stranách som si na to zvykla a čítalo sa mi to o poznanie rýchlejšie - veľmi sa mi to páčilo. Pri čítaní tejto knihy sa treba veľmi sústrediť, a preto sa mi niekedy stalo že som vypla, a potom som to musela čítať odznova.
Prvá polka knihy mi prišla pomalšia a nudnejšia a nič také dôležitejšie sa tam veľmi nedialo. Ale od polky to bolo omnoho zaujímavejšie (možno aj preto že som si zvykla na štýl písania autorky). Páčili sa mi postavy, či už hlavné alebo vedľajšie. Bennetovci sú kapitola sama o sebe - veľmi som sa na nich bavila.:D
Najlepšou vecou na tejto knihe bola samozrejme romantická linka, ktorá bola skvelo spracovaná. Pán Darcy a Elizabeth sú jedny z najznámejších a najlepších párov v knihách a ja s tým musím súhlasiť. Ich vzťah bol krásny hate-love ako sa patrí!
Bohužiaľ koniec ma trošku sklamal - prišlo mi ako keby sa to strašne rýchlo uzavrelo, bolo to také nemastné-neslané.
Na druhej strane je tu film z roku 2005 ktorý je podľa mňa dokonalý! Keď porovnám knihu s filmom tak film mnohé scény z knihy viac zdramatizoval a posunul o level vyššie. Hlavne vzťah Elizabeth a pána Darcyho ktorý v prvej polke knihy nehral skoro žiadnu rolu na rozdiel od filmu kde sa ich vzťah nádherne budoval od začiatku. Proste film je neporovnateľne lepší ale odporúčam si najprv prečítať knihu a potom si pozrieť film lebo si tam potom človek všimne veľa detailov a viet z kníh ktoré tomu dodávajú lepší efekt.
Konečné hodnotenie: Ak rátam knihu samostatne - neporovnávam s filmom tak je to niečo medzi 4/5 a 3,5/5 ale v porovnaní s filmom 3/5. (filmu dávam samozrejme 5/5)

Čítaj viac

7
7

Kristína Polónyová napísala recenziu

14.06.2021 12:59

!POZOR MÔŽE OBSAHOVAŤ SPOILERY K PRVEJ ČASTI!


Táto kniha je DOKONALOSŤ! Mám pocit že táto séria prekoná aj Acotar, ktorý je moja srdcovka. Neskutočne sa mi to páčilo! Ak From Blood and Ash bolo úžasné, tak toto je milionkát lepšie.
Mňa bohužaľ mrzí, že som mala viac než mesačnú pauzu kvôli Shadow and bone v polke knihy, ale aj napriek tej pauze som si to mega užila.
Bolo to omnoho akčnejšie než prvá časť, stále sa tam niečo dialo neboli tam veľmi nejaké hluché miesta ale zase to nebolo príliš unáhlené, tak akurát. Páčilo sa mi ako autorkaviacej objasnila nejaké nejanosti z prvej knihy a ponorila sa viacej do objavovania sveta.
Vzťah medzi Poppy a Casteelom bol dokonalý!!!! Ja to ani len slovami neviem vyjadriť. Love-hate slowburn romanca ktorá ma chytila za srdce a pri skoro každom ich momente som sa rozpustila ako masielko.:D (hrozné prirovnanie, ja viem) Dokonca som sa pri jednej konkrétnej scéne skoro rozplakala od toho aké je to krásne.<3
Casteel je kapitola sama o sebe. Je krásny, nebezbečný, žiarlivý, nežný, starostlivý, dobrosrdečný a omnoho viacej... Je proste dokonalý - preto je asi fiktívny.:D Každopádne je to asi momentálne môj naj fictional boyfriend.
Poppy bola tiež super. Mala super character development a už to nie je to naivné dievčatko ako v prvej časti. Miestami ma síce vytáčala tým, že furt sa len sťažovala a presviedčala samu seba že ju Casteel nemiluje a že mu na nej nezáleží. za to som ju niekoľkokrát mala chuť preplieskať a nakričať že je slepá.:D
Kieran je tiež úžasný. Niekedy mi ho prišlo ľúto ako musel znášať všetky cukrovačky Poppy a Casteela, niekedy bol ako také piate koleso u voza.:D On je strašné zlatíčko a dúfam že bude mať dosť priestoru v ďalších častiach.
Takže na záver túto sériu odporúčam každém milovníkovi fantasy a romantiky. Neváhajte!
Konečné hodnotenie: 5+/5 bez debaty.

Čítaj viac

7
7

Kristína Polónyová napísala recenziu

03.06.2021 17:37

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Toto bolo teda niečo! Ja sa neviem rozhodnúť či túto knihu milujem alebo nenávidím. Proste sa tam stalo tak veľa úžasných, ale aj hrozných vecí ktoré by som najradšej zmenila, alebo rovno vyškrtla. Pre príklad by som radšej nechala mŕtveho Mala a oživila by som moju lásku Aleksandra.
Mám aj pocit že sa toho v tejto knihe stalo strašne veľa, ale zároveň aj strašne málo. Proste som mala pocit že sa tam stalo strašne veľa vecí ktoré boli v konečnom dôsledku totálne nepodstatné.
Ale neviem prečo ale táto kniha mala, aj napriek svojim chybám, nejaké čaro vďaka čomu sa mi strašne páčila. Ani to neviem opísať ale páčilo sa mi to, hoci to nebolo perfektné.
Príde mi že Alina trošku premrhala svoj potenciál a v podstate sa od začiatku série zmenila len tak že jej zbeleli vlasy, má viacej kamarátov a Mal jej opätuje lásku. Inak je to stále tá sivá myška ktorá nie je ničím zaujímavá. A ďalšia vec čo ma naštvala bolo že prišla o svoju silu. Akože prečo!? Dosť ma to vytočilo a zarmútilo.
Ale už príliš kydám na túto knihu ktorá nie je až taká hrozná ako tu teraz vysvetľujem, tak poďme k niečomu pozitívnemu. :D
Ako som už spomenula celá táto kniha mala nejaké čaro ktoré ma nútilo ju čítať ďalej. Bavil ma Nikolai a samozrejme aj Darkling no bohužiaľ mali menej priestoru ako pri predchádzajúcich častiach (hlavne Darkling ktorého tam bolo tragicky málo).
A keď už som pri Aleksandrovi...
Ja ho neviem prestať milovať aj napriek všetkým tým hrozným veciam ktoré spravil. Chápem prečo robil to čo robil a keď zomrel, ja som revala ako malá. Celé to bolo také emocionálne a po prečítaní jeho poviedky je mi ho ešte viac ľúto a podľa mňa mal dostať redemption arc a skončiť s Alinou.
Ďalej sa mi samozrejme páčil Nikolai ktorý je úplne perfektný a aj keď mal menej priestoru než v Zajatí búrky stále bol úžasný! Veľmi sa teším sa jeho sériu!
Páčil sa mi aj character development Zoji ktorá je síce stále namyslená ale mám ju rozhodne radšj než v prvej časti.
A samozrejme nakoniec Mal ktorého stále nemám rada ale aspoň bol ku koncu znesiteľnejší a nebol až taký debil ako v dvojke (ale stále je to debil!).
Takže v konečnom dôsledku je táto séria fakt super! Nie je to síce najlepšia séria akú som kedy čítala... ale aj napriek tomu to stojí za prečítanie a seriál tomu dodáva podľa mňa ďalší rozmer a rozhodne sa teším ako bude pokračovať!
Sériu ako celok hodnotím hodnotím: 4/5 a túto časť: 4--/5

Čítaj viac

„Nikdy sa nenúť do čítania knihy, ktorá ťa nebaví. Na svete je toľko skvelých kníh, že je hlúpe strácať čas s tými, ktoré ti nedávajú žiadne potešenie.“

Atwood H. Townsend