Katarína Sokolová

3

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

3
Katarína Sokolová

Katarína Sokolová získala odznak Plány do budúcnosti

24.04.2022 14:12

Wishlist plný kníh je znakom cieľavedomého knihomoľa! Alebo pomaly píšucich autorov (pozdravujeme Georgea R.R. Martina) :-)

3
3

Katarína Sokolová napísala recenziu

24.04.2022 14:12

Táto kniha splnila moje očakávania. Prečítala som ju pomerne rýchlo, príbeh bol zaujímavý aj keď som koniec tušila už asi v polovici deja. Talent autorky na písanie hodnotím veľmi pozitívne. Ak ide čisto o môj subjektívny postoj, prekážala mi tá dokonalosť hlavnej postavy, ktorá bol TOP po každej stránke. Neviem, či existujú takíto absolútne obľúbení, úspešní ľudia, ktorým sa darí vo všetkom čoho sa dotknú, ale ja si rada prečítam skôr príbeh o totálne bežných ľuďoch, ktorí majú napríklad aj zlý deň v práci, aj otravných kolegov či takých, ktorí si kupujú kabelky aj vo výpredaji za 10€. ;)

Čítať viac

3
3

Katarína Sokolová napísala recenziu

12.08.2021 19:32

Túto knihu som si vybrala na čítanie ako zmenu od mojich obvyklých kníh, ktoré čítam. A veruže príjemná zmena. Príbeh napísaný perfektne, bolo pre mňa zaujímavé, že je písaná z pohľadu muža… Postavy som si rýchlo obľúbila. Veľmi sa mi páčilo, že Jake -hlavná postava, z pohľadu ktorej to bolo písané, bol terapeut, všelijaké vsunute informácie o manželstve a vzťahoch boli veľmi zaujímavé. Príbeh hovorí o manželstve Jaka a Alice - úspešnej právničky s dušou speváčky, ktorí sa neuvážene hneď zo začiatku manželstva dostali do istého manželského spolku/kultu - Zmluvy. Nečakane však tento spolok priniesol príliš veľa komplikácií. Dejová línia bol zvládnutá perfektne, nenudila som sa ani chvíľu a dokonca sa mi páčil aj prekvapivý koniec, ktorý mnohí skritizovali. Nepovedala by som, že takejto náhodnej oddychovke udelím najvyšší počet, ale zaslúži si. Istú časť som sa síce hnevala na to, ako prijímali absolútne nelogické a tyranské nariadenia Zmluvy bez problémov, ale potom to bolo ďalej výborné.
Aký máte názor vy, čítali ste?

Čítať viac

3
3

Katarína Sokolová napísala recenziu

07.08.2021 20:41

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Keďže som si zaumienila od svojej obľúbenej autorky prečítať a vlastniť všetky knihy, dostala som sa aj ku tejto prvotine. Myslela som si, že to bude také, najslabšie dielo, aj keď som ju držala v ruke vzhľadom na rozsah a nie pevnú väzbu som takto usudzovala. Samozrejme, keď som ju začala čítať moje predsudky stroskotali ako Titanic. Typicky perfektne napísaný príbeh, ktorý doslova hltám každým slovom. Perfektne opísané pocity hlavnej postavy, ktorá samozrejme nebola menovaná. Ani chvíľu som sa pri čítaní nenudila a dokonca som sa pri niektorých častiach chechtala nad situáciami, ktoré tam vznikli. Celý čas som bola rozhodnutá dať tejto knihe 5 hviezdičiek. Teraz SPOILER! Posledné jeden-dva odstavce knihy ma sklamali. Sklamalo ma, že sa rozišla s Tomášom, že tým, že chodil s “Čivavkou” bol totálne zhodený, úplne opačný charakter, ako bol opisovaný vo väčšine knihy. Ja na takéto “trpké” závery nie som, preto jedna hviezdička dole.

Čítať viac

3
Katarína Sokolová

Katarína Sokolová získala odznak Máte čitateľský profil

04.05.2021 17:59

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

3
Katarína Sokolová

Katarína Sokolová získala odznak Horúce novinky

23.10.2017 10:06

Ďakujeme za prihlásenie sa do newslettera. Keďže naša ponuka sa stále rozširuje a nové skvelé tituly pribúdajú, radi vám pomôžeme zorientovať sa v nich a nezmeškať najlákavejšie knižné ponuky.

„Klamali ťa. Diabol nie je kniežaťom hmoty, diabol je arogancia ducha, viera bez úsmevu, pravda, ktorú nikdy neprepadnú pochybnosti. “

Meno ruže - Umberto Eco
Meno ruže
Umberto Eco